Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rankin

Mafia 2

Polecane posty

Ja mam taki dziwny problem z celowaniem, cały czas jest włączone tzn tak jakby prawy przycisk myszki był włączony cały czas. Mam windowsa xp

To załuż temat w odpowiednim dziale może ci ktoś pomoże :D

@amper1996

Grania jest niedużo, nie wiem dokładnie ile ale sporo mniej niż podstawka :/

Słaby dodatek.

Sam miałem zagrać w zimie ale skoro już go mam to wziąłem się i przeszedłem :D

Ale tak czuję że Joe's Adventures będzie dużo lepszy ;]

Ciekawe kiedy jego premiera...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lol...Ten dodatek nudny jak flaki z olejem, przeszedłem 3 misje i nawet nie ma filmików, co był dodawało klimat, a gra bez klimatu i dobrej fabuły to nie gra nawet jak by miała najwspanialszą grafikę, fizykę itd.

Tak przy okazji wiecie kiedy toczy się akcja zemsty ? Bo

mamy mieszkanie Vito, ale ten koleś co zabił go Jimmy na początku jest podobny do Vito, ale to chyba nie on. Jak myślicie ?

.

PS: Kiedy wyjdzie ten dodatek z Joe'm. Może dowiemy na koniec co się z nim stało, choć jaki pisało, akcja ma toczyć się jak

Vito był w więźeniu

.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiły się informacje, że będzie można kupić dodatki z preorderów, czyli Vegas Pack, War Hero Pack, Renegade Pack oraz Greaser Pack, za jedyne 2.99 $.

Nie wiem, czy możne upaść jeszcze niżej w swej chęci wyzysku. Naprawdę. O tyle o ile jeszcze te normalne dlc jestem jeszcze w stanie jakoś zrozumieć, to to już przegięcie.

3 dolary za dwa ciuszki i dwa pojazdy to naprawdę świetna oferta...

Dostałem War Hero pack za zamówienie preordera i uważam, że w takiej formie to jest w porządku, bo miałem to za darmo, ale jak bym miał coś za to płacić, to z pewnością bym podziękował. Ciuszki założyłem na 5 minut, przejechałem się raz wojskowym jeepem i to w zasadzie tyle...

To jest wręcz zabawne, bo moderzy mogli by udostępnić takich ubranek i pojazdów w necie tysiące i nie chcieli by za to ani grosza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa - kasa, kasa, kasa - te 3 słowa nasuwają mi się na myśl po przejściu nowej Mafii. W sumie fabuła gry mogła by się po zakończeniu ciągnąć dalej. Wszystko zostało zrobione pod płatne DLC - takie są moje odczucia. No i jeszcze możliwość kupna ekskluzywnych do teraz dla preorderowców pojazdów i ciuchów jest totalnym przegięciem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie w niektóre gry gra się właśnie dla klimatu. Mafia IMO należy do takich produkcji. Na początku gra się dość nieciekawie, ale po godzince czy półtorej jest to zupełnie inna gra. Padłem ze śmiechu gdy

wraz z ekipą pojechaliśmy na "mały" melanżyk do klubo nocnego. Nasi dwaj kompani byli tak napruci, że ledwo wsiedli do samochodu. Podczas drogi powrotnej z klubu przypomniało się jednemu, że musi załatwić jedną sprawę. Okazało się, że to co śmierdzi w samochodzie, to trup leżący w bagażniku od kilku dni

:D Potem po zakopaniu nieszczęśnika kumple zaczęli zawodzić w rytm piosenki.

Do tego dochodzą jeszcze dialogi w przerywnikach podczas tej misji. Padka gwarantowana :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno ukończyłem Mafię II i w większości podzielam Wasze opinie, skrzętnie dotychczas przeze mnie przeczytane, nie omijając ani jednego posta w tym wątku.

Ta gra to przede wszystkim klimat lat 40 i 50 w USA, nie dotkniętych tragedią wojny. Wątek jest w miarę interesujący i chce się grać dla poznania dalszych losów Vito i Joe. Niestety całą tę sielankę zepsuły w moim przypadku niesatysfakcjonujące zakończenie i niewykorzystanie potencjału idealnie wykreowanego miasta. W tym momencie muszę wręcz wylać moje rozgoryczenie związane z wypuszczeniem na rynek mocno okrojonej gry, tylko dlatego, aby w późniejszym terminie zalać rynek dodatkami DLC i napchać sobie kabzę.

Pokrótce wypunktuję plusy i minusy gry:

+ śliczna oprawa graficzna, silnik daje radę

+ całe udźwiękowienie, a przede wszystkim muzyka

+ świetne, żyjące miasto, dopracowane w każdym detalu

+ filmowość wątku głównego z dużą ilością przerywników

+ satysfakcjonujący model jazdy samochodów

+ naprawdę niezły system osłon

- brak jakichkolwiek misji pobocznych

- wyraźne cięcia w fabule, nie wierzę, że takie miało być pierwotnie zakończenie (zresztą pamiętam wypowiedź twórcy, iż początkowo było w planach nawet kilka zakończeń, ale wybrano tylko jedno, aby dać graczom naprawdę niesamowite zakończenie, wycinając te dużo gorsze, o ironio! :D)

- strzelaniny/walka mogłaby być bardziej dynamiczna

- zbytnie uproszczenie walki wręcz

- w konstrukcji misji: zbyt mało strzelanin kosztem dłużących się momentami sekwencji jeżdzonych

Generalnie gra mi się podobała, nawet nie pamiętam kiedy przeszło te 12 godzin spędzonych w głównym wątku. Na pewno do Mafii II jeszcze kiedyś powrócę. Szkoda jedynie, że te dodatki DLC są takie drogie, bo chciałoby się zrobić coś jeszcze w Empire Bay, ale nie zamierzam za kilkugodzinną zachciankę bulić 30-40 złotych, żenada 2k. Polecam amatorom gier akcji.

@up, prawda! Dla takich scen warto jednak sięgnąć po MII. Ta przez Ciebie wymieniona nawiązuje nieśmiało do 'Pulp Fiction', gdzie

jeden z bohaterów niechcący rozmazał uprowadzonego i wyniknęły z tego nadplanowe kłopoty

:D

.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan powyżej podsumował to perfekcyjnie, o ile MII można uznać za grę dobrą z ciekawą fabułą, to całość jednak przyćmiewa chęć jeszcze większego zysku twórców. Po ukończeniu gry, od razu na myśl mi wpełzły produkcje wydawane przez EA. Taka tylko mała rada: w sieci krąży już mnóstwo "ulepszaczy" do Mafii, warto rzucić okiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze w tym wszystkim jest to, że ponoć w 'Jimmy's Vendetta' są przyjemne misje w stylu: ukradnij wóz, albo dojedź - zabij/zniszcz - zwiej. Mam nieodparte wrażenie, że celowo wykreowano postać Jimmy'ego, ponieważ czystą chamówą byłaby gra Vitem. Tego typu misje byłyby czymś naturalnym w grze finalnej, bezstresowo je wykonując pomiędzy rozdziałami wątku fabularnego. DLC wystarcza ponoć na max 10 godzin zatem wszystko się zgadza. Wątek fabularny ok. 12h, poboczne ok. 10h - mamy średnio 20h gry i to jest ok. I jak tu nie czuć się oszukanym?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ta gra mogła by być genialna. Ale została totalnie pocięta. Gram sobie i jest bardzo fajnie, ale momentami mam wrażenie, że coś zostało wycięte, czegoś tu brakuje.

Poza tym te misje z dlc to to samo co w GTA zwykłe misje poboczne. I tu po prostu muszę jednak przyznać rację. GTA jest w tym punkcie lepsze. Ale wynika to tylko z obłędnej chęci zarobku.

Dzisiaj wykonałem misję, w której zabijamy Tommy'ego i jestem trochę rozczarowany. Nie ma w zasadzie żadnego powiązania fabularnego. Ot po prostu zwykła robótka na boku, bez większego znaczenia. Podjeżdżamy na miejsce, włącza się praktycznie ta sama animacja co w jedynce, tylko na nowym silniku (to mi akurat się podoba), po czym musimy zwiać przed policją. Moim zdaniem z jednej strony fajnie, że jest smaczek dla fanów jedynki, a z drugiej mógł by być lepiej zrobiony.

@Luq:Ta misja była moim zdaniem jedną z fajniejszych w grze. :smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trochę z innej beczki. Zawsze przy dyskusji o grafice pojawiał się temat zimy w grze, która urzekła wielu graczy. A mnie zachwyciło coś innego. Mianowicie wybuchy pojazdów. Wcześniej podobały mi się te w Bad Company 2, ale w Mafii 2 to istne mistrzostwo. Rzadko która gra dawała mi taką satysfakcję ze zezłomowania jakiegoś auta ;) A jak Wasze odczucia na ten temat?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przeszedłem grę. No przecież ona jest genialna. Ale słyszałem że miały być jeszcze trzy rozdziały. To mi się nie podoba. Jeden rozdział do jednego DLC zapewne :/ A szkoda. No ale cóż. Dla tej gry? Warto. Będę opowiadał synowi jak będą same gry z DLC złożone jaki to klimat miała Mafia 1 i jak sprytnie powiązano ją z Mafią II :D No może nie sprytnie ale gra świetna. Wesoła na początku i w środku aż w końcu kolejne pół gry. Tak jak z Tommy'm tylko że mam uczucie że tutaj tego jest 2x więcej. Gra świetna jednak wolałbym by była pełna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...