Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rankin

Mafia 2

Polecane posty

@SarKter

Na pierwszą część szkoda czasu i nerwów...

druga część jest o niebo lepsza od jedynki.

Człowieku, ogarnij się...szkoda czasu na mafię I ? Pozdrowienia...

Mafia I ma zdecydowanie lepszą grafikę, grywalność i muzykę niż 2, a Ty gadasz, że szkoda na nią czasu.taaa.

Mafia II jest dobrą grą i może ma nieco ladniejszą grafikę, ale to nie znaczy, że 1 jest już do niczego, bo do tej pory dla większości jest to gra arcydzieło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@filipek632

tacy jak ty najbardziej mnie wkurzają.

Już pisałem nieraz że różne są gusta. Więc nie wmawiaj mi że mafia jest fajna bo mi się nie podoba, ty możesz się w nią zachwycać. Jeśli chcecie zobaczyć najlepszą gre jaka powstała zagrajcie w GTA San Andreas (oczywiście to tylko moje zdanie)

Mafia I ma zdecydowanie lepszą grafikę, grywalność i muzykę niż 2, a Ty gadasz, że szkoda na nią czasu.taaa.

Ta masz fantazje.

Mafia II jest dobrą grą i może ma nieco ladniejszą grafikę

To zdecyduj się w końcu, raz piszesz że M1 ma lepszą a raz że M2

dla większości jest to gra arcydzieło.

Masz rację dla większości a ja to nie większość :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodziłbym się że Mafia 2 jest tylko dobra. IMO i 1 i 2 są tak samo świetne.

Na pierwszą część szkoda czasu i nerwów...

druga część jest o niebo lepsza od jedynki.

Zresztą grałeś w demo to sam możesz zadecydować czy warto zagrać w pełną wersję czy nie.

@El Tabasco :wallbash:

Tak jak pisałem już wcześniej nie wypowiadaj się o rzeczach o których najwyraźniej masz takie samo pojęcie jak ja o kwarkach czy mezonach. Jak mówi powiedzenie naprawdę czasem lepiej zamilknąć i wyglądać na głupiego niż się odezwać i rozwiać wątpliwości. Ogarnij się.

Zresztą widzę że większość tego co Ci zarzuciłem zgrabnie ominęłeś i nie raczyłeś na te zarzuty odpowiedzieć -czyli mam rozumieć iż zgadzasz się że specjalnie obrzydziłeś sobie M2( odsyłam do poprzedniego mego posta). Ustosunkuj się! W każdym razie gratulacje. W takim razie czemu uważasz że GTA IV jest lepsze od M2 skoro nie znasz drugiej gry?

Jeżeli cutscenki zrealizowane na takim poziomie Cię nużyły to naprawdę jesteś wyjątkiem(i chyba jedyną osobą która ma takie zdanie)Widać po prostu nie rozumiesz/nie chcesz zrozumieć fabuły. I tyle. Gratuluję pozbawienia się najważniejszego chyba elementu Mafii 2 czyli fabuły i klimatu.

Praktycznie większość... Bo prawie we wszystkich cały czas gadają, a ja niektórych słów po angielsku nie rozumiem więc wyłączam żeby nie tracić czasu.

Ośmieszasz się pisząc takie rzeczy. Gdybyś naprawdę chciał mieć grę po polsku to w ciągu 5 sekund wyguglałbyś jak zmienić język. Zresztą znowu sobie przeczysz chłopie - skąd wiesz czy cutscenki były nudne skoro ich nie rozumiałeś? Bo gadają, tak? Akurat ciekawie gadają. Zresztą jeżeli nie oglądałeś cutscenek w środkach misji i w ostatnich rozdziałach to w ogóle lepiej nie wypowiadaj się na ten temat, bo nie masz o tym pojęcia.

A co do poziomu trudności to tylko i wyłącznie moja sprawa, bo gry mają mi przyjemność sprawiać, nie lubię podchodzić do misji kilka razy i tracić czas.

To powiedz mi po kiego ***ja wypowiadasz się o strzelaninach i o szybkiej regeneracji i krytykujesz M2 za brak realizmu? Tak się składa że wybierając poziom low zabijasz to co twórcy starali się osiągnąć czyli poczucie zagrożenia. Zresztą większości graczy nie obchodzą najniższe poziomy trudności.

Akurat poinformuję cię że na Hard zdrowie bardzo wolno się regeneruje a przeciwnicy padają po 1-3 strzały(czyli tak jak na innych poziomach)Jedyna róznica to ta że otrzymujemy dużo większe obrażenia i często headshoty. Więc realizm realizm i fun są idealnie proporcjonalne do siebie. Znowu krytykowałeś Mafię 2 za coś o czym nie masz pojecia.

@SarKter Jak najbardziej Mafię 2 warto kupić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GTA IV podoba mi się dlatego że ma klimat, piękne ogromne miasto, fajne misje, dobra grafika, spora dawka humoru, fabuła też jest niezła ;D

A w Mafii 2 masy rzeczy mi brakuje, malutkie miasto po którym się swobodnie poruszać nie mogę zresztą spora część mapy ta po lewej stronie jest zablokowana...

Na grafę narzekał nie będę chociaż jest ciut za kolorowa w okresie letnim bo w zimie to pełen szacun, to chyba najlepsza zima jaką widziałem ;]

Ośmieszasz się pisząc takie rzeczy. Gdybyś naprawdę chciał mieć grę po polsku to w ciągu 5 sekund wyguglałbyś jak zmienić język. Zresztą znowu sobie przeczysz chłopie - skąd wiesz czy cutscenki były nudne skoro ich nie rozumiałeś? Bo gadają, tak? Akurat ciekawie gadają. Zresztą jeżeli nie oglądałeś cutscenek w środkach misji i w ostatnich rozdziałach to w ogóle lepiej nie wypowiadaj się na ten temat, bo nie masz o tym pojęcia.

pewnie gdybym chciał to i ten język bym zmienił ale mi się nie chciało. Przejdę sobie w grudniu jeszcze raz M2 to wtedy o fabule możemy podyskutować choć i teraz co nieco wiem z urywków cut scenek.

To może napisz co ci się w GTA IV nie podobało a ja będę ci to wypominał bo to moim zdaniem było dobre.

Kończę dyskusje bo z takimi ludźmi jak ty nie da się kulturalnie podyskutować. Zresztą masz rację... Cieszysz się?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@czapel007, uspokoję Cię. Tak, czytałem cały wątek o Mafii 2 zanim napisałem jakiegokolwiek posta tutaj. Nie potrafię inaczej. Mam takie forumowe zboczenie, że zanim cokolwiek napiszę muszę przeczytać każdy post.

Generalnie zgadzam się ze wszystkim co napisałeś. Grałem w Mafię 2 przede wszystkim dla fabuły, stopniowego budowania nastroju cut-scenkami. Bez nich to już nie jest ta sama gra. Wyrosłem już z czerpania przyjemności z samej bezsensownej jazdy po mieście. Dlatego po przejściu M2 nie mam już do czego wracać i czekam na DLC z Joe, aby móc ostatecznie usunąć grę z dysku. Oby wydano go jak najprędzej, a sądząc po ostatnim patchu to możliwe. Szkoda, że 2k nadal nie podaje konkretów, chyba że coś przeoczyłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem i widziałem u kolegi, że w Mafii I trzeba tankować paliwo między innymi. Realnie i fajnie. To, że wycieli kawał gry to już ostatnio normalność. Niestety. Myślę, że poczekam aż wydadzą jakąś wersję zbiorową, albo jak ta stanieje. Dzięki za opinie:) AA, właśnie. Zależy mi na tym, żeby gra była całkowicie po Angielsku. Da się tak ustawić? Nawet z napisami. Mafia II wymaga Steama, tak?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcecie zobaczyć najlepszą gre jaka powstała zagrajcie w GTA San Andreas (oczywiście to tylko moje zdanie)

Powtarzam Ci człowieku raz jeszcze...ogarnij się ! Tutaj w tym momencie piszesz, ze najlepszą grą jaka powstała jest GTA SA, a zaraz potem, kilka postów niżej gadasz, że tą grą jest GTA IV...człowieku, zdecyduj się.

Mafia II jest dobrą grą i może ma nieco ladniejszą grafikę

To zdecyduj się w końcu, raz piszesz że M1 ma lepszą a raz że M2

Jak się dokładnie wczytasz w to co napisałem, to zrozumiesz. W pierwszej części stwierdzam, że a i owszem, M1 ma ładniejszą grafikę, ale to jest moje zdanie (no nie moja wina, że lubuję się w grach na tym silniku graficznym). W dalszej części jednak piszę, że mafia ma ładniejszą grafikę, ze względu na obecne czasy i jest to uznawane przez większość graczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtarzam Ci człowieku raz jeszcze...ogarnij się ! Tutaj w tym momencie piszesz, ze najlepszą grą jaka powstała jest GTA SA, a zaraz potem, kilka postów niżej gadasz, że tą grą jest GTA IV...człowieku, zdecyduj się.

Ja przyrównuje GTA IV do mafii 2 i to pierwsze zwycięża.

GTA IV jest drugie na mojej liście a pierwsze to już wiesz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bożeee... @ElTabasco ty naprawdę mieszasz. Czapel ma rację jak najbardziej. Jeżeli nie wiesz po angielsku praktycznie nic to wiesz co to znaczy? (oczywiście cię za to nie obrażam czy dyskryminuję czy coś) Jesteś dzieciakiem dla którego GTA IV jest fajne dlatego że ściągnąłeś spolszczenie co było łatwe bo jest instalator (a w Stemaie cięęęęężko jest wejść w ustawienia i po zakładkach pojechać) to ci się podoba że powie:"K^$@# SCR$# YOU MEEEN" Albo że możesz zabić kogokolwiek.

1.Większy realizm na pewno jest w Mafii 2 a nie w GTA IV. Może masz dużo strzałów do ludzi ale wiesz że pewna osoba przeżyła 9 strzałów w siebie? Jest to 50 cent więc nie mów mi o trzech bo jest to liczba 2 razy mniejsza a tak samo ludzie są tam chudsi. A w GTA to możesz kurna dostać szybko jeżdżącym samochodem dostać i żyjesz. I nie mów mi że się nie znam bo grałem.

2.GTA IV JEST UPIORNIE NUDNE! STRASZNIE! Mafia 2 jest dużo ciekawsza. GTA IV ciągle widzisz to samo. Nagły zwrot akcji który ani cię ani bohatera nie szokuje (wręcz odwrotnie ma to gdzieś co się stało) i jeszcze robi coś bo po prostu ktoś mu kazał. To wszystko ciągle jest w poprzednich częściach. Dlatego GTA IV jest nudne.

3. Klimat? Klimat w Mafii 2 jest dużo większy niż w GTA IV. Wiesz czego może Mafia 2 jedynie pozazdrościć GTA IV? A mianowicie tego że GTA IV ma genialny główny song. Nic więcej. Tu trzeba przyznać Soviet Connection rozkłada na na części pierwsze część mózgu uznającą:" EJ! To rządzi!!". Ale przy innych rzeczach wymięka. Dialogi? Dialogi zawsze w GTA były ciekawe i pasujące ale w Mafii też są dobre. Henry to mistrzostwo w głosie. Leo też. Vito to taki jak dla mnie noob trochę. Nie podoba mi się. Ale jak ma wyrazić emocje (śmierć matki lub mocne wnerwienie) to jednak fajnie wychodzi.

Jak dla mnie Tabasco. Ty żeś całą grę skipował filmiki i robił wszystko jak robot żeby grać. Zero wczucia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O następny natarczywy...

Czapel ma rację jak najbardziej. Jeżeli nie wiesz po angielsku praktycznie nic to wiesz co to znaczy?

pokaż mi gdzie tak napisałem!

Przecież mówię że tylko niektórych słów nierozumien!

I widzisz człowieku ty opisałeś tylko swoje wrażenia nt. Mafii 2 i GTA IV ja mam dokładnie odwrotne... Nie wiem czemu jesteście tacy niekumaci :wallbash:

A to w jaki sposób gram w gry to mija sprawa sam sobie ustawiam czy gram z napisami czy bez na jakim poziomie trudności i czy pomijam cut scenki czy też nie.

Jak dla mnie Tabasco. Ty żeś całą grę skipował filmiki i robił wszystko jak robot żeby grać. Zero wczucia.

Jeszcze żeby było w co się wczuwać... (tu nie dyskutujemy bo to tylko i wyłącznie moje zdanie, ty masz inne)

@Wuwu1978

To się narobiło dwa błędy zrobiłem bo pisałem szybko...

Zaraz zgłasza adminowi aby twój post usunął bo nie na temat jest ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widziałem, będzie ściagał gości którzy wydali Vito. W sumie Joe to równy gość. Chyba jedna z najlepiej wykreowanych i ukazanych postaci w historii.

Ogólnie Maziak masz sto procent racji tak samo zresztą jak ja. :laugh: Podpsiuje się pod prawie każdym twoim zdaniem.

IMO na 100% pewnien jestem że on czyli Tabasco musiał celowo tak grać na takich ustawieniach i w taki sposób aby mu wyszło że jego "cudowne" GTA IV jest lepsze. (przeciez to ewidentnie wynika z jego postów.)

Chyba nikt nie będzie się sprzeczał że to absolutna głupota i odbieranie sobie przyjemności za coś za co się zapłaciło. Cóż twoja strata...zresztą z twoim podejściem i tak nie zasługiwałeś aby w toto zagrać.

Tak w ogóle jeśli naprawdę kupiłeś Mafię 2 szanowny ElTabasco to dziwi mnie twoje podejście, bo chyba skoro wybuliłeś za to ponad 100 zł to powinieneś starać się wykorzystać grę jak najbardziej, a nie pomijac cutscenki, grać na najniższym poziomie. Faktycznie ciekawe masz podejście do gier :laugh: Ciekawe nieprawdaż? :chytry:

I wiesz o co mi naprawdę chodzi? O to byś nie wypowiadał się o rzeczach o których nie masz pojęcia. Bo za przeproszeniem "pie****isz jak jakiś paralityk". Bo gadanie o braku realizmu czy nudnawych filmikach albo o tym że M1 jest badziewna pomimo że kontakt z tymi grami miałeś(co wynika z twych postów) bardzo olewczy, to po prostu wkurzanie ludzi.

Capische?!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tabasco musiał celowo tak grać na takich ustawieniach i w taki sposób aby mu wyszło że jego "cudowne" GTA IV jest lepsze.

Czyli nie może mi się podobać inna gra bardziej od M2 bo ty tak uważasz?

Mogę zagrać z napisami i bez pomijania cut-scenek a wrażenia będą te same : średnia gra.

Bo gadanie o braku realizmu czy nudnawych filmikach albo o tym że M1 jest badziewna pomimo że kontakt z tymi grami miałeś(co wynika z twych postów) bardzo olewczy, to po prostu wkurzanie ludzi.

Dla mnie regeneracja zdrowia to brak realizmu, a filmiki dla mnie są nudne i nic na to nie poradzę, zrozum w końcu że to co tobie się podoba innym niekoniecznie!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę zagrać z napisami i bez pomijania cut-scenek a wrażenia będą te same : średnia gra.
- Z tym się nie zgodzę. Pomijając cutscenki w grach tracisz w zasadzie jeden z ważniejszych elementów gry - fabułę. Gdybym w Mass Effect 2 wszystkie dialogi przeleciał jak szalony, to by mi się tak nie podobało - a obecnie to moja ulubiona gra. W Mafii 2, z tego co wiem, to te cutscenki tworzą klimat i wyjaśniają fabułę, wprowadzają do zadań. Bez tego faktycznie byłaby to gra średnia(a nawet beznadziejna) - co za radość w końcu jeździć z punktu do punktu, nie wiedząc dlaczego i po co, i to jeszcze za 100zł.

A i bez napisów jest lepiej, bo się skupiasz na tym co się dzieje(jeżeli znasz język, inaczej nic nie zrozumiesz i gra znowu na tym straci.). Przynajmniej ja tak wolę. A co do regeneracji, ustaw najtrudniejszy poziom, to pewnie na jeden strzał będziesz ginąć - regeneracja nic nie da:) I żeby nie było - grałem w GTA IV, i klimatem Mafia II wygrywa(muzyka wymiata, 'Praise the lord and pass the ammunition':P). Oczywiście moim zdaniem. No, ale to już zależy od jednostki, komuś może się co innego bardziej podobać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, że Mafia 2 jest ciekawsza od GTA IV pod względem misji - mamy przynajmniej pewną różnorodność, każde zadanie jest inne od drugiego. Niestety, tych misji jest dość mało, mniej nawet niż w Wheelmanie. A i poza nimi też nie ma za bardzo co robić, można co najwyżej zwiedzać miasto i zrobić jakąś rozpierduchę, ale to w końcu się znudzi. Dobrze, że dają DLC do tego :)

A GTA IV? 100 misji! Myślałem, że będzie co robić, że spędzę długie godziny... No fakt, nie myliłem się, tyle tylko, że po jakichś 50 misjach zacząłem się nudzić. Znowu musimy gdzieś pojechać, zabić / coś ukraść i wrócić, czasem kogoś ścigać... A początek zapowiadał się bardzo przyjemnie, natychmiast wyrosło kilka interesujących wątków, do których można by napisać wiele ciekawszych misji. Tutaj twórcy zmarnowali potencjał historii i tyle. Za to jest też co robić poza misjami, nie to co w Mafii 2. Rozróby też są jakby efektowniejsze, chociaż klimat zdecydowanie gorszy.

Gdybym jednak miał wybierać między kupnem GTA IV a Mafią 2, wybrałbym to drugie. Dlatego, że jest bardzo ciekawa, ma o wiele ładniejszą grafikę i klimat. Poza tym, Mafię 2 ukończyłem jakiś miesiąc temu, a już teraz czuję, że chciałbym do niej wrócić i jeszcze raz ją przejść. GTA IV, z kolei, przeszedłem na początku tego roku (tak, w końcu!) i od tamtego czasu ani razu jej nie włączyłem. Nie chcę się znów nudzić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tabasco my rozumiemy że masz swoje zdanie. Ty ty nie kumasz że mi ci chcemy wyperswadować że się mylisz twierdząc że GTA IV jest lepsze. Dlatego ty z nami polemizujesz a my z tobą! Ja nie rozumiem co ty tak się bulwersujesz tymi emotkami walącymi w ścianę. Jeżeli mówisz że byś nawet jak obejrzał cut-scenki to będzie średnia. To naprawdę się mylisz. W GTA IV wtedy jest tak samo. Przez cały czas była nudna więc cut-scenki są do bani. Czy może są lepsze? Bo omijałem cut-scenki w GTA IV.

Zresztą też czekam na DLC z Joe w roli głównej (światła! Kamera! Strzelaj!). Znając zachowanie jego to będzie masakrowanie przeciwników : P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tabasco my rozumiemy że masz swoje zdanie. Ty ty nie kumasz że mi ci chcemy wyperswadować że się mylisz twierdząc że GTA IV jest lepsze. Dlatego ty z nami polemizujesz a my z tobą! Ja nie rozumiem co ty tak się bulwersujesz tymi emotkami walącymi w ścianę. Jeżeli mówisz że byś nawet jak obejrzał cut-scenki to będzie średnia. To naprawdę się mylisz. W GTA IV wtedy jest tak samo. Przez cały czas była nudna więc cut-scenki są do bani. Czy może są lepsze? Bo omijałem cut-scenki w GTA IV.

Zresztą też czekam na DLC z Joe w roli głównej (światła! Kamera! Strzelaj!). Znając zachowanie jego to będzie masakrowanie przeciwników : P

Nudne to już trochę...

Ja uważam że GTA IV jest lepsze i tyle piszę to już ostatni raz bo nie chce mi się tyle razy to samo wam tłumaczyć.

Ale widzę że ty masz odmienne zadanie od moje... i co teraz mam ci wmawiać że GTA IV jest lepsze? Nie. Nie będę bo szanuję twoje zdanie. Ty możesz mieć inny gust.

Zresztą też czekam na DLC z Joe w roli głównej (światła! Kamera! Strzelaj!). Znając zachowanie jego to będzie masakrowanie przeciwników : P

A ja też akurat czekam na to DLC może będzie ciekawsze od podstawki? A co do masakrowania przeciwników to można zobaczyć na najnowszym trailerze :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ciach]

Właśnie dlatego jestem ciekawy po tym trailerze jak będzie wyglądał kolejny odcinek z serii "Joe wpakuje w kolesia dwa magazynki ołowiu" Lub "Joe tak przy$#%#li mu z baniaka parę razy, później dołoży pięść i na koniec da kopa prosto w mo.... dolną szczękę po czym da się usłyszeć głośne gruchnięcie". To będą ciekawe rzeczy :P No i seria "Joe rozbawia świat tekstami". "That what i said. Chinks." (mogłem się pomylić jakby co to popraw mnie) :P

Jak też szanuję twoje zdanie Tabasco dlatego jak najbardziej chcę się z tobą związać w polemikę byśmy mogli odnaleźć w grach coś nowego czego nie zobaczyliśmy wcześniej.

Nie tworzymy piramidek cytatów. Albo zacytuj zdanie do którego się odnosisz, albo użył formuły "@nick", jeśli odnosisz się do całej wypowiedzi. Bethezer

A ok przepraszam. Niechcący.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale widzę że ty masz odmienne zadanie od moje... i co teraz mam ci wmawiać że GTA IV jest lepsze? Nie. Nie będę bo szanuję twoje zdanie. Ty możesz mieć inny gust.

W koncu coś z sensem. Masz pierwszy raz chyba 100% racji :D Choć z tego co czytałem mafię II potraktowałeś okropnie ale to przede wszystkim TWOJA STRATA i twoja sprawa...Każdy lubi coś innego. Ty wolisz opowieść o naćpanych brudasach i imigrantach w czasach wspołczesnych my o eleganckich włoskich gangsterach w latach 50. Ty wolisz swobodę i ogromne miasto, my cudowne misje, klimat i fabułę. Nie ma się co nawet sprzeczać

Zrób tak...za jakiś czas włącz STEAMA zmien język M2 na polski, włącz grę, ustaw poziom trudności na hard, tryb jazdy na realistyczny, nie pomijaj cutscenek. Wtedy twoje zdanie o Mafii 2 będzie traktowane w miarę poważnie :wink:

Ale daruj sobie jakiekolwiek wypowiedzi o Mafii 1.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@czapel007

No wreszcie zrozumiałeś :P

W M2 miałem model jazdy symulator, jakoś wygodnej się na nim jeździło ;]

Zrób tak...za jakiś czas włącz STEAMA zmien język M2 na polski, włącz grę, ustaw poziom trudności na hard, tryb jazdy na realistyczny, nie pomijaj cutscenek. Wtedy twoje zdanie o Mafii 2 będzie traktowane w miarę poważnie wink.gif

No w grudniu sobie zagram jeszcze raz, może wtedy będzie już ten drugi dodatek, oby w nim też było troszki zimy :)

EDIT:

Grał ktoś w Mafie 2 na komórce? Ja chciałem zagrać lecz niestety na moim LG Cookie nie chce się uruchomić :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...