Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ghost

Prywatne pytania do moderatorów

Polecane posty

Odpowiedź dłuższa: po przebyciu siedmiu mórz' date=' siedmiu gór i siedmiu lądów, po pokonaniu Złego Lorda Ciemności oraz wszelkich zastępów jego sługusów... eee, et cetera, w podzięce za zasługi i tak dalej... i żyli długo i szczęśliwie*
To był mój najsłabszy uczeń. I szczerze mówiąc jestem wdzięczna, że pozbyliście się tej plamy z honoru mojej akademii ;]

A P_aul kręci, bo jest zbyt młody, żeby pamiętać. Za to Bethezer ma rację - jestem zbyt Zhua, żeby odmiany na mnie robiły wrażenie. Wcześniej zauważył to Mafcio, nazywając mnie Golden Lordem :D

Trzy pępki jak trzy pępki. Krążą (ponoć sprawdzone) pogłoski' date=' że niektórzy wyszli z tego porwania rudzi[/quote']To nie pogłoski, to fakty! ;)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki wybieraliście/wybralibyście charakter w grze z uniwersum D&D? Jakby ktoś nie wiedział, do wyboru są: praworządny dobry, neutralny dobry, chaotyczny dobry, praworządny neutralny, neutralny, chaotyczny neutralny, praworządny zły, neutralny zły i chaotyczny zły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W RPGach typu KOTOR/ME grałem złym charakterem (w kotorze daje to maasę satysfakcji ;D). W D&D dobrymi, bo z doswiadczenia, jakie jako 12-latek miałem z pierwszym BG, wiedziałem, że przynajmniej tam bycie złym średnio się opłaca :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, nie wstyd wam tak kłamać? Przecież wszyscy wiedzą, że każdy moderator jest z charakteru chaotyczny zły... Ale w sumie dobrze wykorzystujecie techniki manipulacji umysłami mas niezbyt jasnych, których nas ostatnio uczyli na tym seminarium 'Jak być złym tak, żeby tobie było dobrze a ludzie myśleli, że ich lubisz' :ok:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, nie powiedziałbym. Chaotyczny to w końcu taki, który robi to, co jest dla niego najkorzystniejsze i/lub jego zdaniem najwłaściwsze.* A skąd mamy wiedzieć, co kryje się w zachłannym i pragnącym władzy absolutnej sercu moderatora...?

* idąc za sfery.wikia.pl: Chaotyczne pozostają w zgodzie z własnym sumieniem, nienawidzą, gdy każe im się coś robić, wyżej cenią nowe idee niż tradycje, a dotrzymują słowa, jeśli akurat czują, że będzie to słuszne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tia, kluczowe słowo to "powinien".

Ja tam nie mam nic przeciwko neutralnym dobrym z aspiracjami na sarcastic good ;) W sumie biorąc pod uwagę moje skłonności praworządny dobry, wredny i leniwy to idealny opis =)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież każdy wam powie, że charaktery w D&D są głupie, sztuczne, ograniczające i ogółem be, więc ja się do tego nie będę dołączać. Nie, nie będę.

Neutralny/chaotyczny dobry

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Charaktery w D&D wydają się głupie, sztuczne i ograniczające póki patrzy się na nie przez pryzmat tradycyjnej osi dobro/zło. Nabierają dużo więcej sensu, jeśli człowiek zaczyna zagłębiać się w Planescape. Kiedy zrozumie się, że ta oś to naprawdę praworządność/chaotyczność to całość nabiera dużo większego sensu.

Jeszcze większego nabiera, kiedy zrozumie się, że charakter to naprawdę ideał i zbiór wartości, ku któremu dana osoba dąży.

A mój charakter? Neutralna dobra. Zbytnie trzymanie się chaosu i ładu jest bez sensu, najważniejsze jest to, by czynić dobro ^^.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najważniejsze jest to, by czynić dobro ^^.

Problem w tym, że to jest raczej doktryna chaotycznych a nie neutralnych. wink_prosty.gif "Nie ważne co kto myśli ani jak stanowi prawo, ja będę czynił, to co uważam za dobre". Ja opowiadam się za Chaotyczny Dobry. Absolutnie nie znoszę za to "Lawful Stupid" czyli wszelakich paladynów. tongue_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chaotyczny dobry to, moim zdaniem, najlepszy charakter, tyle że, nie dla moderatora (prywatnie, jak najbardziej, ale w związku ze swoją funkcją - już nie). Nie będę się upierał przy praworządnym neutralnym, ale przy samym praworządnym tak. Pilnowanie przestrzegania regulaminu - czy ktoś chce czy nie - takiego charakteru wymaga. Dlatego, przed przyjęciem nowego moda, powinno mu się zadać podstawowe pytanie - dotyczące charakteru, jeżeli kandydat wybierze - chaotyczny, powinien być z miejsca dyskwalifikowany. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Tak przemyślałem sobie zadane pytanie o charakter i niestety, nie mogę podać właściwej odpowiedzi. Otóż mój charakter to chimeryczny*... Więc nijak nie pasuję do świata D&D. Choć jak czasami sobie szarpię w to to, to na ogół stawiam na... zależnie od klasy postaci ^^.

Dlatego, przed przyjęciem nowego moda, powinno mu się zadać podstawowe pytanie - dotyczące charakteru, jeżeli kandydat wybierze - chaotyczny, powinien być z miejsca dyskwalifikowany.

Dlatego nie zadajemy takich pytań ^^.

za słownikiem języka polskiego (wydawnictwo PWN) - ?mający kapryśną naturę?.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chaotyczny dobry to, moim zdaniem, najlepszy charakter, tyle że, nie dla moderatora (prywatnie, jak najbardziej, ale w związku ze swoją funkcją - już nie). Nie będę się upierał przy praworządnym neutralnym, ale przy samym praworządnym tak.
Bardzo mnie cieszy, że tak uważasz. Moim ulubionym charakterem w DnD jest właśnie praworządny neutralny.

Aczkolwiek nie uogólniałabym, że taki charakter=dobry moderator, inny=zły. Do różnych działów i różnych sytuacji potrzebna jest możliwość porównania odmiennych stanowisk.

Dlatego nie zadajemy takich pytań ^^.
+50 :D
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...