Skocz do zawartości
Turambar

Poszukuję filmu...

Polecane posty

Z takich naprawdę świeżych to okres na nie będzie dopiero za kilka miesięcy przy wysypie filmów na licencjach komiksów.

Na teraz to chyba można wskazać "Niepamięć" Choć czy to dobre to ręki nie dam sobie uciąć, bo do kina na to wybieram się dopiero jutro. Poza tym "Looper. Pętla czasu" jest całkiem dobrym dziełem.

Czas seryjnie dobrych filmów akcji przeminął niestety i takich naprawdę godnych polecenia dzieł brak od jakichś 6-7 lat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Szukam filmu sci-fi, który miał swoją premierę na polsacie i to dość dawno ( może 5-10 lat temu ):

- podział społeczeństwa. Ludzie bez wad genetycznych mogli pracować i mieli szansę polecieć na inną planetę ( sam tytuł był chyba powiązany z tą planetą ).

- główny bohater w pracy podawał się za swojego znajomego, który pochodził z tych zdrowych ludzi, którzy mogli pracować ale miał wypadek i jeździł na wózku.

- pracownicy przechodzili badania kontrolne.

- później pojawia się jakaś kobieta, która spotyka się z głównym bohaterem ( on sam na koniec chyba leci na inną planetę ).

Kilka razy szperałem na filmweb ale nic nie znalazłem... Proszę o pomoc :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję tytułu jednego filmu.

Nie pamiętam jak się nazywali dwaj główni aktorzy, to co pamiętam to:

Komedia. Dwóch facetów. Jeden Murzyn, drugi biały. Murzyn był ślepy, biały głuchy. Wplątali się w jakąś intrygę gangsterską.

Kojarzy ktoś taki film?

@down

To ten. Dzięki!

Edytowano przez SilentBob
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim marzeniem jest znaleźć pewien film z dzieciństwa... W jakiejkolwiek formie, gdziekolwiek.

Film był niemiecki i opowiadał o pewnej rodzince, w której senior żyje w przyjaźni z... krasnoludkami. Ukazuje różne perypetie związane z przeprowadzką tej rodziny ze wsi do miasta. Jego tytuł to "Krasnoludek Hathi Puh" (chyba), a czyta się to jako "haczipu". Miałem go kiedyś na VHSie, stąd mój sentyment - po obejrzeniu dziesiątki razy po prostu zapadł mi w pamięć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera, parę lat temu już pytałem o ten film, nawet ktoś mi odpowiedział (chyba Cardi), ale dopadły mnie SKS i skleroza, a nie mogę w archiwum znaleźć odpowiedzi. Szukam pewnego filmu klasy B (lub niżej), pamiętam tylko, że był tak głupi, że aż śmieszny. Pamiętam tylko, że w filmie jakaś grupa dziewczyn-punków jeździła czołgami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, te filmy nie są z XXI wieku :) ale są naprawdę dobre.

Przede wszystkim Nazajutrz (1983) drobiazgowo godzina po godzinie opisany nuklearny holokaust.

Widzę że widziałeś Jestem Legendą spal ten film na stosie i obejrzyj naprawdę dobrą ekranizację prozy Richarda Mathesona.

Ostatni człowiek na ziemi

następny film jest już bardziej oparty na motywach książki Mathesona ale wciąż warto.

Człowiek Omega skoro przywołałem już Charltona Hestona to polecam filmy post-apokaliptyczne z jego udziałem

Zielona pożywka oraz ale te mogą nie przypaść Ci do gustu Planeta małp (1968) oraz W podziemiach planety małp te dwie pozycje z pozoru nie są post-apokaliptyczne ale obejrzyj zakończenie czeka Cię niespodzianka.

Ostatni brzeg(1959) klasyka kina SF.

Skoro już jesteśmy w kręgu dobrego aktorstwa i reżyserii tandem Paul Newman i Robert Altman Kwintet(1979)

Panic in Year Zero! (1962),Ucieczka Logana (1976), Pięcioro (1951), Dzień końca świata (1955), No Blade of Grass(1970), Listy martwego człowieka(1986), THX 1138 (1971), Ostatnia walka (1983), Andromeda Strain (1971), Ucieczka z Nowego Jorku (1981)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RAZOR026 - jeśli się nie boisz, możesz sprawdzić oryginalne Fast and Furious z 1955 roku :P I oczywiście filmy z akcją dziejącą się w świecie wyścigów jak np. "Michel Vaillant' na podstawie serii komiksów, dokumentalny o Ayrtonie Sennie pt. "Senna" czy też "Driven" z Sylwkiem Stallone w roli głównej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, szukam filmów, hmm, jakby to określić... Chodzi mi o takie z dobrym soundtrackiem; fabuła natomiast powinna bazować na schemacie: gościu/kobieta próbują spełnić swoje marzenie i duużo trenują, aby taki cel osiągnąć.

Do tej pory znam Po prostu walcz oraz serię Step Up. Nieważne czy jest to film muzyczny czy którykolwiek inny, ważne, by były np. sceny treningów z dobrym soundtrackiem (oba powyższe filmy spełniają te wymagania). Za ktoś podobne?

PS Fajnie by było, gdyby bohater przygotowywał się do jakiegoś turnieju czy coś w tym rodzaju. Filmy typu Karate Kid - odpadają. Proszę też, aby były to filmy ze stosunkowo wysokiej półki.

Edytowano przez c0r
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukują filmu o młodych gościach (chyba studentach), którzy nie dostali się do żadnej dobrej szkoły, więc próbują wrobić starych i zakładają własną szkołę (a w zasadzie jej atrapę). Remontują jakiś zaniedbany budynek i robią w nim "uczelnię", do której trafia ostatecznie bardzo dużo osób. Kojarzy ktoś?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...