Jump to content

Bogart

Forumowicze
 • Content Count

  332
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

15 Neutralna

About Bogart

 • Rank
  Człowiek

Recent Profile Visitors

4,655 profile views
 1. Bogart

  Felerne sklepy #1

  "Przynieście mi słownik brzydkich wyrazów" - Hegemon. Każdego czasem coś w...pienia tym razem padło na sklepy internetowe. Zakupy przez internet fajna sprawa, pozwala oszczędzić czas, pieniądze, nerwy i w obecnej sytuacji zdrowie. Problem w tym kiedy trafiamy na przysłowiową minę. W zeszłą niedzielą trafiłem na księgarnię internetową megaksiazki.pl. Zaczęło się niewinnie założyłem konto wybrałem książki jakie chciałem kupić itd. itp. wybrałem przelew bankowy dostałem informację iż dane do przelewu wyślą mi na maila. Czekam, czekam i czekam pod koniec dnia wysłałem do nich maila że rezygnuję z zakupu i proszę o wykasowanie moich danych z ich firmy. Dziś około południa dostałem maila że moje dane są u nich bezpieczne. I to wszystko żadnych pytań dlaczego Pan zrezygnował ani mamy Pana gdzieś ani pocałuj nas Pan w miejsce gdzie słońce nie dochodzi. Czekam na dalszy rozwój wypadków. Czy ktoś też miał jakieś przykre doświadczenia ze sklepami internetowymi ? Edycja: W poniedziałek administrator sklepu się odezwał, z powodu błędu systemowego nie dostałem maila z numerem konta i danymi do przelewu.
 2. Bogart

  Poszukuję filmu...

  Wsciekle piesci (1972) ? Droga smoka (1972) ?
 3. Bogart

  Poszukuję filmu...

  Medicus (2013) ? Podróz do Indii (1984) ?
 4. Bogart

  Poszukuję filmu...

  Zakręcony (2000) Bedazzled
 5. Bogart

  Poszukuję filmu...

  Klub winowajców (1985) Rocky (1976) Dziewczyna z ekstraklasy (2010) Na skraju jutra (2014) Maska (1994) Wróg u bram (2001) Ucieczka z Nowego Jorku (1981) Kung Fu Szal (2004) Armia ciemności (1992) Zaplata (2003) Trzej amigos (1986) Zyczenie smierci (1974) Johnny English (2003) Pojedynek (1977) Smoking (2002) Mów mi Rockefeller (1990) Goodbye Rockefeller (1993) Kowboje (1972)
 6. Bogart

  Poszukuję filmu...

  W sensie chciałbyś zobaczyć w tv czy kupić na płycie dvd ? Na allegro można kupić od czasu do czasu ten film. Jeśli zaś chodzi o telewizję można go czasem dopaść na kanale http://www.teleman.pl/program-tv/stacje/TNT
 7. a) Tyle tylko iż poprzednio władzę straciła w demokratycznych wyborach. A teraz nie oddadzą władzy tak łatwo co za problem sfałszować wybory ? Skoro wojsko rozwalone, sądy, za chwilę rozpierniczą samorządy. O ile dobrze rozumiem to co proponujesz to siłą odebranie władzy. b) Państwa nienależące do Unii Europejskiej, ale będące stroną układów i porozumień z UE: Szwajcaria, Norwegia. Więc nawet te państwa są "z tą wredną" UE w pewien sposób stowarzyszone. Naprawdę chcesz porównywać Szwajcarię i Norwegię do Polski ? Żartujesz. Szwajcaria to potęga finansowa w europie. A Norwegia ma bogate złoża ropy naftowej, gaz ziemnego, rudy żelaza: miedz, tytanu, niklu i molibdenu. Rudy cynku i ołowiu oraz srebro, siarkę. Nie jesteśmy imperium gospodarczym jak się wielu politykom którym się zajączki w głowach lęgną vide Janusz Korwin-Mikke który "zapomiał" o tym że wychodząc z UE trzeba oddać pieniądze które się z niej wzięło. O cłach, podatkach nawet nie wspomnę ale barany typu JKM nawet się o tym nie zająkną. Zobaczymy jak przyjdzie do rozliczeń finansowych czy Brytyjski rząd będzie taki butny jak dziś. A Polski po prostu nie stać na to aby oddać te pieniądze więc wyjście z UE to marzenia ściętej głowy, oczywiście jeśli te młoty z pisu razem z żyjącym w latach 70. w PRL-u prezesem Kaczyńskim to zarżną gospodarkę Polski. Oczywiście Polska można być poza UE i wtedy czeka ją los Burkina Faso czego żaden eurosceptyk nie przyjmuje do wiadomości. Mamy rok 2017 r. a nie lata 1575 - 1586 Polska nie będzie już imperium więc trzeba się na kimś oprzeć gospodarczo można na Rosji, Białorusi i innych Państwach byłego bloku wschodniego albo na Austrii, Belgii, Cyprze, Danii, Finlandii, Hiszpanii, Szwecji itd. itp. Dla mnie wybór jest prosty.
 8. Zastanawiam się jak demokratycznie ją straci kiedy własnie zaczęli majdrować przy ordynacji wyborczej i sposobie liczenia głosów: Pomysły pis-u: uchylenie kodeksu wyborczego i napisanie go od nowa. zastąpienie PKW "społecznymi komisjami" likwidacja ciszy wyborczej rejestracja głosowania za pomocą kamer automatyczna powtórka wyborów jeśli liczba głosów nieważnych wyniosłaby 5% i moje "ulubione" półprzezroczyste urny A pomysły zmian "zawdzięczamy" Markowi Kuchcińskiemu Oczywiście to tylko część zmian komitetu centralnego pis. Pis dąży do wojny domowej czy celowo czy nie też nie, trudno stwierdzić. Mało mnie to jednak obchodzi ja nie chcę aby Polska skończyła jak Argentyna pod względem ekonomicznym czy jak Chile pod względem politycznym lub obydwa warianty na raz. W Polsce demokracja została rozmontowana przez rząd pis: TK w praktyce nie istnieje niezależne sądownictwo ? toć minister sprawiedliwości może unieważnić każdy wyrok i proces sprawiedliwość ? http://www.newsweek.pl/polska/jan-szyszko-i-jego-stodola-nowe-zdjecia-daczy-ministra,artykuly,386978,1.html Z podręczników do historii do szkół podstawowych i średnich ma być wykasowany Lech Wałęsa a na tym pewnie nie koniec. Centralne sterowanie z poziomu Warszawy dopłatami z UE dla poszczególnych Województw, Powiatów i Gmin. Centralne sterowanie planowaniem przestrzennym. Centralizacja władzy i urywanie łba swobodom obywatelskim. To co się działo w sali kolumnowej m.i.n. fałszowanie podpisów posłów z Kukiz 15 i Psl-u. Minister Macierewicz który będzie odwoływał kadrę wojskową według własnego widzimisię efekt część wojskowych już z wojska odeszła. Najnowszy pomysł pis-u to wyjście z UE. To nie już nie demokracja to "dobrze" rozwijającą się dyktatura. Cytując trzeciego bliźniaka czyli Ludwika Dorna: "Prezes pis dopiero wtedy się cofa kiedy woda sięga mu po dziurki w nosie." Dla prezesa pis jedynym argumentem jest argument siły stąd policjanci pod sejmem i oficerowie BOR-u w izbie senatu. Demokracja nie polega na tym że potulnie akceptuje się wszystko to co się w kraju dzieje chciałbym przypomnieć iż Thomas Jefferson jest autorem cytatu: "Drzewo Wolności trzeba podlewać od czasu do czasu krwią patriotów i tyranów" Zresztą dość klarowanie wyłożył to inny forumowicz w tym temacie @DonDomino w poście z 18 grudnia. Nie uważam że czekanie aż obecna władza załatwi każdą grupę społeczną po kolei aż nie będzie już nikogo, za dobry pomysł.
 9. Nadal jest to 3091zł czyli 258zł miesięcznie, jeśli jest inaczej rzuć jakimś linkiem chętnie poczytam Jak odczują to na własnym portfelu to gwarantuję że szybko przyswoją naukę liczenia. Zwracam honor z M&S ale klimat dla przedsiębiorców jest bliski temperaturze na Syberii, sam jestem przedsiębiorcą. Ustawy i tak przegłosują, niestety kto im zabroni skoro już na obrady senatu wprowadzili oficerów BOR-u, a przed sejmem stoi tłum policjantów, brakuje tylko żołnierzy pod bronią Jak mają przerwać obrady skoro nie wpuszcza ich straż marszałkowska, a nad nimi stoi Kuchciński ?. Jednym wyjściem jest po prostu wejście ludzi do sejmu i wyprowadzenie stamtąd posłów a następnie przedterminowe wybory przy udziale obserwatorów z UE.
 10. Zwykle nie udzielam się w tematach politycznych ponieważ puszczają mi nerwy ale jako że są konkretne pytania to i mogę udzielić konkretnych odpowiedzi. Znam osoby które głosowały na pis (teraz się tego wstydzą) powody były różne: dość złodziejstwa PO precz z nieudacznikami z PO trzeba dać im prztyczka w nos (PO) pis się zmienił (niestety polski wyborca ma bardzo krótką pamięć) na złość innym (raczej na złość sobie) 500 plus (to był główny powód) Polska wstanie z kolan Bóg, honor, ojczyzna (to drugi główny powód) Polska dla Polaków Socjalne obietnice (będzie jak w PRL-u i inne obietnice bez pokrycia każdy będzie miał pracę trzeci główny powód) To chyba najważniejsze powody. Poparcie będzie się utrzymywało dopóki będzie 500 + , naprawdę wiele osób zrezygnowało z pracy i żyje z 500 +. Poparcie spadnie kiedy ludzie zaczną liczyć pieniądze w portfelu i zamiast 500+ wyjdzie im - 800zł tyle tylko że wtedy gospodarka będzie w stanie w jakim obecnie jest gospodarka Grecji bądź Argentyny. Podatki już są podnoszone akcyza na sprowadzane z zagranicy używane samochody, OC które poszło o 30% w górę i ciągle rośnie, specjalny podatek od samochodów powyżej 10 lat, przywiązanie rolnika do ziemi ustawa z 1 maja 2016 r. o zmianach w ustroju rolnym. Obdzieranie finansowane ze skóry przedsiębiorców, firmy Marks and Spencer, GAP i parę innych wycofuje się z Polski. itd. itp. Kiedy prosty lud pojmie że pis ich wyrolował będzie za późno, biorąc pod uwagę to co się dzieje pod Sejmem oraz w jaki sposób władza odnosi się do obywateli skończy się na rozwiązaniu siłowym pytanie tylko komu puszczą nerwy jako pierwszemu ? W każdym bądź razie pis doprowadzi o ile już nie doprowadził (nie ma ministerstwa skarbu więc nie ma kontroli nad finansami państwa) do zapaści finansowej Państwa. Ps. Aha pis będzie centralnie sterował planowaniem przestrzennym oraz środkami które dostajemy z Unii tymi na poziomie Gmin i Powiatów również. Ale dopóty prosty lud będzie mógł ciągnąć forsę od państwa i kurek z ze złotówkami będzie rozlewał się szeroką strugą dopóty pis będzie miał poparcie, skończy się forsa od Państwa skończy się poparcie.
 11. Bogart

  Poszukuję filmu...

  Banalnie proste ten film to http://www.filmweb.pl/film/Odkrywcy-1985-5487
 12. Bogart

  Poszukuję filmu...

  Ten film to Stalag Luft (1993)
 13. Bogart

  Poszukuję filmu...

  Poniżej lista filmów która fabularnie jest zbliżona do opisu (niekoniecznie są to filmy z lat 2000 -2005) http://www.imdb.com/title/tt0385990/?ref_=kw_li_tt http://www.imdb.com/title/tt0327409/?ref_=kw_li_tt http://www.imdb.com/title/tt0462703/?ref_=kw_li_tt http://www.imdb.com/title/tt0080768/?ref_=kw_li_tt http://www.imdb.com/title/tt0272036/?ref_=kw_li_tt http://www.imdb.com/title/tt2243151/?ref_=kw_li_tt http://www.imdb.com/title/tt3066630/?ref_=kw_li_tt http://www.imdb.com/title/tt2710874/?ref_=kw_li_tt http://www.imdb.com/title/tt1934381/?ref_=kw_li_tt
 14. Bogart

  Batman V Superman

  Byłem na filmie trzy razy i zastanawiałem się czy nie pójść czwarty raz. Generalnie podpisuję się w 90% pod tezami zawartymi w recenzji. Marvel to Marvel a DC to DC przykładanie jednej miary do wszystkiego nie ma sensu ale jak widać po recenzjach jak coś nie jest marvelopodobne to jest złe. Błędy których nie ustrzegł się B v S posiadają również filmy ze stajni M. ale tamtych produkcji nikt się jakoś nie czepia. Błędy w BvS są zarówno logiczne jak i scenariuszowe ale nie o to przecież chodzi. Snyder mimo że nie polubiłem jak dotąd żadnej z jego produkcji jest "malarzem a jego płótnem jest taśma filmowa". Film Władca pierścieni uwodził i nadal uwodzi widza obrazem, Snyder roztacza przed widzem tę samą magię, najnowszy obraz o strażniku z Gotham i jego adwersarzu w czerwonej plerynie ma za zadanie zachwycić widza i wywiązuje się z tego zadania znakomicie tyle tylko że część widzów tego nie dostrzega albo nie chce dostrzec. Jakoś nowy Mad Max: Fury Road nie miał rewelacyjnej fabuły a widzowie go pokochali, to Miller może pojechać po bandzie a Synder już nie ?. Obsada aktorska po prostu palce lizać Ben Affleck zdetronizował jako Batman filmy Nolana ("umarł" Christian Bale jako Batman niech żyje Ben Affleck jako Batman) Jeremy Irons świetny jako Alfred, Holly Hunter itd. itp. Nawiązania do obecnej sytuacji geopolitycznej są tak wyraźne że aż biją po oczach scena z cukierkiem to jawne nawiązanie do popularności pewnego polityka ubiegającego się o urząd prezydenta USA, który mówi rzeczy straszne a i tak jest kochany. O zagrożeniu terroryzmem, braku zaufania do rządu itd. wspominać chyba nie trzeba. Ekranizacje komiksów już dawno przestały być wesołymi historyjkami (poza paroma wyjątkami) taki jest też B v S mroczny, ciężki chwilami depresyjny, a wielu widzom i krytykom taka konwencja się nie spodobała. Muzyka jest o.k. chociaż w oderwaniu od obrazu nie da się jej słuchać. Ps. Grafika na końcu recenzji z jakiego pochodzi komiksu ?.
 15. Bogart

  Filmy II

  Zmarł Marian Kociniak. Kolejny z wielkich aktorów opuścił ten padół łez, ale Franek Dolas będzie żył wiecznie a wraz z nim Marian Kociniak.
×
×
 • Create New...