Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

EndlessRain

Najbardziej niedocenione gry

Polecane posty

Przy okazji witam. Jestem nowym użytkownikiem forum.

Do tematu, to moim zdaniem bardzo niedoceniony został The Guild 2 wraz z dodatkiem The Guild 2: Piraci starego świata( jest jeszcze dodatek Wenecja, ale ja nie grałem i podobno słaby jest). The Guild 2 to hybryda strategi ekonomicznej i RPG. Bardzo fajna gierka, polecam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gothic 3 - nie zasłużył na takie opieprzanie. Bardzo dobra, klimatyczna i piękna gra z wspaniałą muzyką, a patche większość rzeczy poprawiły.

Dokładnie tak. Mówią, że Gothic 3 to taki bubel, że zabugowany, że wszystko jest do kitu, a grywalność do bani. A to nieprawda. Nie wiem czemu gra ta jest tak niedoceniana przez graczy. Wielu mówi, że to zupełnie nie Gothic. Myśle, że to jeden z lepszych RPG'ów ostatnich lat. Gothic 3 to bardzo dobra gra. Do rewelacji jej brakuje, bo ale już trudno. Czekamy na kontynuacje i mam nadzieje, że niektóre błędy Piranhy Bytes, jakie popełnili w 3 zostaną naprawione. W każdym razie myśle, że gdyby nie skupili sie tak na grafice, to G3 byłby rewelacją. Grywalność w tej grze stoi na dość dobrym i przyzwoitym poziomie. Gra potrafi czasem nużyć się, ale ma to 'coś' i zawsze sie do niej wraca, by pochodzić po tym wielkim, zróżnicowanym i pięknym świecie oraz by powykonywać jakieś questy. Co do questów... Szkoda, że nie sa bardziej ciekawe i dopracowane, a wiele misji, to robienie z Bezimiennego chłopca na posyłki, ale aż tak bardzo to nie przeszkadza. Są questy w grze, które są ciekawe i znośne. Ogólnie wszystkich questów jest aż 600 (!) więc jest bardzo różnorodnie. Szkoda tylko, że wiele z nich nie jest zaciekawych, no ale trudno. Z przyjemnością wiele z nich wykonywałem... Fabuła teraz. Niby nie jest taka jak w poprzedniczkach, ale ma swój urok i potrafi wciągnąć. Jest nawet rozbudowana, ma 3 zakończenia i zapewni wiele radości czerpanej z gry. Nie należy do rewelacji, ale jest nawet dobra i przyzwoita. Nie wiem czemu tak jest ona nielubiana. Klimat... Gothic 3 ma swój, pewien klimat. Nie trzyma go tak dobrze, jak poprzedniczki, ale ma. Czuć, że jest wojna z orkami, czuś, że Nordmar to niebezpieczne krainy, a Varant to dzikie miejsce, gdzie ważne jest to by przetrwać w tamtych okolicach na pustyni. Klimat według mnie jest dobry w G3 i mimo tego, że nie taki jak w poprzednich cześciach, to i tak jest ok. Wielkość i różnorodność świata. Taki świat zapewniają nam nieliczne gry. Jest bardzo różnorodny i ciekawy. Pustynie, lasy, góry, śnieg... To bardzo dobrze wpływa na gre i poprawia grywalność. Aż chce sie dalej iść i coś zobaczyć. Grafika i muzyka też są świetne. Wolałbym, by troche od tej grafiki odstąpili, poprawiając grywalność, no ale teraz to już trudno.

Ale sie rozpisałem... :happy:

Tylko w Polsce : Team Fortress 2, głównie ze względu na nieco komiksową grafikę (to gra dla dzieci, głupi mówią...).

Szkoda, że wiele gier ze względu na brzydką czy nie taką jaką większość chce (większość czyli te 89% graczy...) są zaraz odrzucane, i to tylko przez grafike. A wiele innych rzeczy w grze jest świetnych i dopracowanych, wiec odrzucanie gry tylko przez grafike jest głupie. Owszem. Grafika ma być na pewnym poziomie i ma ukazywać piękno gry. Mi wystarczył twój opis do stwierdzenia, że Team Fortress 2 to zapewne dobra gra mutliplayerowa dorpacowana i bardzo ciekawa, gdzie liczy się zespół, a nie samotne chodzenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha a widzisz bo na gothica III narzekali ludzie którzy mieli za słabego kompa aby w niego grać ^^ często tak bywa. Ale podzielam twoje zdanie choć rzeczywiście G3 to już niejest Gothic bo jest to po prostu jego 2 sequel i ;].

Zresztą G3 musiałby być grą boską żeby nie narzekali że fabuła już nie ta co kiedyś.

A imo najbardziej niedoceniona gra jaka mi przychodzi na pierwszą myśl to oczywiście Beyond Good & Evil A jakże :P.

Ale po dłuższym zastanowieniu się to przychodzi mi na myśl Arcanum (tak moja ulubiona i pierwsza poważna gra) która wg. mnie zasługiwała na miano najlepszego RPGa roku. Następna gra jaka mi na myśl przychodzi to... Black & White która powinna nosić tytuł gry wielkiej i rewolucyjnej (...) szkoda tylko że sequel jest taki badziewny i dla cosuali :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też uważam, że wiele osób źle potraktowało G3. To świetna gra. Albo mieli zbyt słaby komp, albo nie chcieli poświęcić 20 minut na ściąganie i instalację patchy. A szkoda, bo ja (mimo że bez patchów) brnąłem w niego przez kilka miesięcy. Po 5 godzinek dziennie. Wciągał niesamowicie, a jeszcze wszystko upiękniał. Grafika była o wiele mniej mroczna niż w poprzednich częściach, ale co się z tym łączy - bardziej kolorowa i przyjazna dla oka. Muzyka to arcydzieło - już w ekranie ładowania słychać było przemiłą melodię. Wiele pustaków też narzekało nad fabułą. Tylko do tego argumentu się odrobinę zgadzam. Jest taka, jakby to.. Assassin's Creed'owa. Wątek jest krótki, a do wszystkiego i tak trzeba brnąć poprzez wykonywanie misji pobocznych (których w G3 jest ogrom). Znowu otrzymaliśmy kilka stronnictw, ogromny świat, setki questów, wiele bugów i radochę z grania. Wszystko, czego można było wymagać. Mimo to - ludzie uważają to za szajs, mówią że to najgorzej zoptymalizowana gra świata. Czyżby? Nie wnikam, ale zagrajcie w Vietcong 2, Gothica będzie wam szkoda za taką nagonkę. A Zmierzch Bogów to lepszy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha a widzisz bo na gothica III narzekali ludzie którzy mieli za słabego kompa aby w niego grać ^^ często tak bywa. Ale podzielam twoje zdanie choć rzeczywiście G3 to już niejest Gothic bo jest to po prostu jego 2 sequel i ;].

Zresztą G3 musiałby być grą boską żeby nie narzekali że fabuła już nie ta co kiedyś.

Dokładnie tak. Według mnie krytykowanie gry tylko przez to, że nie może pójść na kompie jest kretyńskie. Mi Gothic 3 na moim starym Celeronie 2,4 GHz, 1GB ramu DDR, GF5200 128 mb ciął sie niemiłosiernie. Chodził mi gdzieś tak na średnich. Ale bawiłem się i jakoś dało się grać, mimo zwiech itp. Według mnie Gothic 3 nie zasługuje na takie krytyki. Wystarczy najnowszy path i wieleee rzeczy jest dopracowanych i poprawionych...

Też uważam, że wiele osób źle potraktowało G3. To świetna gra. Albo mieli zbyt słaby komp, albo nie chcieli poświęcić 20 minut na ściąganie i instalację patchy. A szkoda, bo ja (mimo że bez patchów) brnąłem w niego przez kilka miesięcy. Po 5 godzinek dziennie. Wciągał niesamowicie, a jeszcze wszystko upiękniał. Grafika była o wiele mniej mroczna niż w poprzednich częściach, ale co się z tym łączy - bardziej kolorowa i przyjazna dla oka. Muzyka to arcydzieło - już w ekranie ładowania słychać było przemiłą melodię. Wiele pustaków też narzekało nad fabułą. Tylko do tego argumentu się odrobinę zgadzam. Jest taka, jakby to.. Assassin's Creed'owa. Wątek jest krótki, a do wszystkiego i tak trzeba brnąć poprzez wykonywanie misji pobocznych (których w G3 jest ogrom). Znowu otrzymaliśmy kilka stronnictw, ogromny świat, setki questów, wiele bugów i radochę z grania. Wszystko, czego można było wymagać. Mimo to - ludzie uważają to za szajs, mówią że to najgorzej zoptymalizowana gra świata. Czyżby? Nie wnikam, ale zagrajcie w Vietcong 2, Gothica będzie wam szkoda za taką nagonkę. A Zmierzch Bogów to lepszy?

Też przez wiele miesiecy grałem w Gothica 3 bez pathy. Dokładnie to większość gry. Nie wiem czemu, ale nie ściągałem żadnego patha. Grało się fajnie, ale dopiero po zainstalowaniu patha 1,6 grało się świetnie! Tyle bugów usuwał i wiele rzeczy poprawił. Dobrze mówisz - wątek główny w G3 jest krótki. Większość mojej gry, to było zwiedzanie świata i wykonywanie wielu zadań pobocznych, które dostarczały grywalności i dobrej zabawy, wydłużając żywotność gry. Może i te zadania nie były jakieś ciekawe, ale dało sie je wykonywać... Gdyby nie było w G3 tak pięknego i wielkiego świata, wielu zadań pobocznych, różnych zakończeń i stronnictw, to gra byłaby gorsza. Grywalność i żywotność gry zapewniał przedewszystkim ogromny świat i setki questów...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Gothica 3 mimo, że niektórym fanom serii się nie spodobał a mimo wszystko duża część graczy doceniała ten tytuł, m.in. u nas w Polsce. Świadczą w końcu o tym dobre wyniki sprzedaży. A co do najbardziej niedocenianych gier z tego, co widzę to większość wymienia Beyond Good Evil. Jej rzeczwiśćie szkoda, a z tego, co ostatnio czytałem w niusach pracę nad dwójką zawieszono. Obawiam się, że miało na to wpływ dwa czynniki,a chodzi mi tu o słabą sprzedaż jedynki oraz kryzys gospodarczy. Podejrzewam, że jak kryzys minie Ubisoft wznowi prace nad dwójką, bo w czasach krachu nie dziwię się firmie Ubi, że nie chce wpuśćić do sprzedaży sequel gry, która poprzedniczka źle się sprzedała.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha a widzisz bo na gothica III narzekali ludzie którzy mieli za słabego kompa aby w niego grać ^^ często tak bywa. Ale podzielam twoje zdanie choć rzeczywiście G3 to już niejest Gothic bo jest to po prostu jego 2 sequel i ;].

Zresztą G3 musiałby być grą boską żeby nie narzekali że fabuła już nie ta co kiedyś.

W czasach, kiedy wyszedł Gothic nie było kompa, na którym by płynnie działał (jeśli przesadzam, to tylko odrobinę). Jest powód do narzekania. A Gothic, jak sama nazwa wskazuje, powinien mieć gotycki klimat :) Więc nie jest to Gothic, w każdym razie, nie ten, co kiedyś.

Wiele pustaków też narzekało nad fabułą.

Tak, fabuła wspaniała - znajdź Xardasa, jak już go znajdziesz, to mimo, że jest Twoim wrogiem, to z niejasnych pobudek wykonaj jego rozkaz, potem wybieraj między bogami, i koniec gry. Po drodze sam jeden wymorduj setki orków, bądź dziesiątki buntowników. Cudowna, jakże rozbudowana fabuła.

Co innego nie doceniać zalet trzeciego Gothica (przepiękna grafika, cudowna muzyka), a co innego narzekać na jego liczne wady.

Co do niedocenionych gier - no oczywiście, że większość dobrych przygodówek! Taki np. Sam&Max przeszedł zupełnie bez echa, a gra świetna. Ale przygodówki, to raczej gry dla nielicznych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GtiPotato1993

Gothic przecież to popularna gra z masą błędów.

Bardziej jeśli nie najbardziej nie docenioną grą jest Beyon Good & Evil!

Ja w nią grałem i ona jest super grą!

Ubisoft powinien kontynuować prace nad kontynuacją bo gra jest warta świeczki!

POLECAM TYM CO NIE GRALI!!!!!! :laugh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też uważam, że wiele osób źle potraktowało G3. To świetna gra. Albo mieli zbyt słaby komp, albo nie chcieli poświęcić 20 minut na ściąganie i instalację patchy

...albo odrzucił ich inny klimat, schematyczność, głupia fabuła, hack'n'slashowata walka i różne inne głupstwa. Taka możliwość już nie wchodzi w grę?

Akurat Gothic 3 jest jedną z tych gier, które z czasem zyskały. Nie oszukujmy, po premierze gry mało było pochlebnych opinii na fanowskich forach o sequelu ich ulubionej gry. Teraz, gdy już minęło parę lat i gracze oswoili się z myślą, że "to już nie Gothic", z pewnym dystansem można zauważyć wiele zalet tej gry. Do tego ten patch 1.70...

Z Invisible War było podobnie, chociaż ten do tej pory jest przez wielu uznawany za słabą grę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Betond Good and Evil - naprawdę cudowna gra często do niej wracam.

No one lifes Forever 1 i 2 - Nie rozumiem dlaczego ta gra została niedoceniaca śweitny klimat , seksowna bohaterka , śmieszne teksty , dobra grafika .....

Aliens vs Predator 2 - gra całkowicie niedoceniona świetna grafika i po prostu klimat cudo

Sanitarium - co tu gadać klimatu może pozazdrościć nie jedna nowsza produkcja.

Giants and KUBOTO - pamięta to ktoś ?? świetna grafika , zarąbisty humor i do tego dochodzi całkiem niezły ttp

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majesty (zerowa znajomość angielskiego... ale jak się fajnie zgadywało), B G&E (Jakby dodali kilka minimisji po perłę w Dzielnicy Pieszych, które ociekały klimaciorem - np. ucieczka przed dachy, nieco więcej sekretów i nieco bardziej rozbudowali sklep, byłaby to gra doskonała. A tak? Tak też jest dokonała. Jak się doskonałość przekroczy to nic dalej nie ma) no i seria Disciples (nie grałem dłużej w żadne inne gry. Są jak Beyond: niby coś można dodać, ale i tak masz świadomość, że wszystko jest na swoim miejscu). Coś jeszcze...?

... Nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aliens vs Predator 2 - gra całkowicie niedoceniona świetna grafika i po prostu klimat cudo

Nie wydaje mi się, żeby AvP2 była niedoceniona, w dniu premiery dostała bardzo wysokie oceny, a dzisiaj też dużo ludzi w to gra (np ja :P). Pewnie dlatego, że jest to póki co jedyna gra z takim Aliensowym klimatem (1 i 2 misja Marine to jak dla mnie mistrzostwo, końcówka też jest świetna). Myślę, że przebić ją może jedynie Aliens: Colonial Marines :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Betond Good and Evil - naprawdę cudowna gra często do niej wracam.

No one lifes Forever 1 i 2 - Nie rozumiem dlaczego ta gra została niedoceniaca śweitny klimat , seksowna bohaterka , śmieszne teksty , dobra grafika .....

Aliens vs Predator 2 - gra całkowicie niedoceniona świetna grafika i po prostu klimat cudo

Sanitarium - co tu gadać klimatu może pozazdrościć nie jedna nowsza produkcja.

Giants and KUBOTO - pamięta to ktoś ?? świetna grafika , zarąbisty humor i do tego dochodzi całkiem niezły ttp

Ta to była świetna gra pamiętam dobrze ^^ przeszedłem kilka razy i muszę powiedzieć że naprawde została źle potraktowana przez różnej maści krytykę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie najbardziej nie docenioną (a z pewnością jedną z najbardziej nie docenionych) jest Fahrenheit . Przygodówka z naprawdę niesamowitym klimatem, że aż w brzuchu się przewracało ;DD

Ogólnie była( i jest) świetną grą ( jeśli chodzi o przygodówki).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie istnieje bardziej niedoceniona gra, niż Sacrifice. Genialna strategia, nowatorska, ze śliczną grafiką, grywalna jak diabli i ze wspaniałą fabułą. Przeszła praktycznie bez echa, mimo baaardzo pochlebnych recenzji. Szkoda...

Nie istnieje bardziej niedoceniona gra, niż Sacrifice. Genialna strategia, nowatorska, ze śliczną grafiką, grywalna jak diabli i ze wspaniałą fabułą. Przeszła praktycznie bez echa, mimo baaardzo pochlebnych recenzji. Szkoda...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T3tris ma rację. Sacrifice (które zresztą dopiero niedawno przeszedłem) jest z gier niedocenionych najbardziej niedocenione. Przecież o BG&E dużo ludzi mówi, a o Sacrifice? Właściwie nikt. A szkoda. Jest to właściwie najfajniejszy RTS jaki w życiu spotkałem. Jeśli leży u was gdzieś na półeczce, to radzę odkurzyć. Szkoda tylko, że taka krótka (ale zawsze można przejść ją 5 razy, dla każdej ze stron :smile:).

PS: James rządzi :tongue:.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Najbardziej niedoceniona jest polska seria gry Earth:

w sklepach pod nazwą ,,Earth Universe" w tym ( Earth 2140, 2150, 2160, Lost Souls and Moon Project).

Moim zdaniem bije wszystkie dziśiejsze strategie na głowe, klimat doskonały grafika też niczego sobie...

Jeszcze Beyond Good & Evil Przygodówka jakich mało szczerze polecam ....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie najbardziej nie docenioną (a z pewnością jedną z najbardziej nie docenionych) jest Fahrenheit . Przygodówka z naprawdę niesamowitym klimatem, że aż w brzuchu się przewracało ;DD

Ogólnie była( i jest) świetną grą ( jeśli chodzi o przygodówki).

Fahrenheit to gra dla koneserów, nie wszyscy ją doceniają, choć według mnie zapewnia ona ogromne wczucie się w klimat, w wielu momentach autentycznie się bałem (np. gdy bohater zbudził się w środku nocy, a komp włączony), poza tym mimo, że jeszcze nie przeszedłem nadal kocham tę grę. Gdyby mnie było stać kupiłbym PS3 dla samego Heavy Rain :D

Do tego jeszcze dochodzi wiele gier SpellBoundu np.Desperados, czy Robin Hood: Legenda Sherwood - niekoniecznie ładne czy rewolucyjne, ale braki jakościowe nadrabiały wspaniałą fabułą, jeśli ten poziom zostanie utrzymany to Arcania może wymiatać :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grim Fandango

Neverhood

Little Big Adventure 2

Psychonauts

Tension

Sanitarium

Pathologic

^ Pokręcone fabuły, oryginalne światy, świetna realizacja, niepodrabialny klimat oraz wrażenie obcowania ze sztuką. Na szczęście Tension, Pathological i Grim Fandango można kupić w sklepach, a Psychoanuci byli w CDA.

Arcanum

BattleZone

Sacrifice

Wrath Of The Earth

^ odwaga autorów stworzenia czegoś nowego w obrębie wyświechtanego gatunku.

Poza tym:

przygodówki firmy Detalion - IMHO godni spadkobiercy Myst

cykl Gorky - nietypowe cRPG i dwie części skradanki z ciekawą fabułą.

Crime Cities - grube nieporozumienie że to przeszło bez echa. Grafika była znakomita, fabuła jak trzeba i zupełnie ludzkie sterowanie.

Archimedean Dynasty/Aquanox - dla wielu ludzi to tylko fajerwerk, ale ile mamy gier z akcją pod wodą?

American's McGee Alice - schizowaty klimat i atmosfera "adults only" chyba nie spodobała się EA...

Clive Barker's Undying - jw.

Evil Twin - skopane sterowanie zabiło tą ciekawą platformówkę 3d.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BattleZone

Co sądzisz o dwójce?

Sacrifice

Jawohl! Żeby jeszcze balans był lepszy bo końcowa walka była tak unfair że chyba bardziej nie można (zsysanie dusz bez konwersji? ocb?)

cykl Gorky - nietypowe cRPG

Akurat 17 to s/TRPG, gatunek bardziej japoński niż europejski (vide Front Mission, Shining Force, Fire Emblem itd.), tak zresztą się reklamowali na poprzedniej wersji oficjalnej strony (IIRC było coś o oriencie)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...