Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

EndlessRain

Najbardziej niedocenione gry

Polecane posty

Przede wszystkim Prey. Po premierze cała branża była zachwycona pomysłami na rozgrywkę, a po miesiącu od debiutu niewielu o Preyu pamiętało. A szkoda, bo to naprawdę dobra gra (średnia ocen oscyluje koło 84%)...

Enemy Territory: Quake Wars. Fakt faktem, podpięcie ET pod świat Quake'a niekoniecznie wyszło grze na zdrowie, ale to wciąż świetny (i nieco zapomniany) multiplayerowy FPS.

Prey zapomnianym FPS-em. Czyja wiem, gra ukazała się nawet w - ,,Kolekcji Klasyki".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim odczuciu LionHeart Legacy of Crusder nie została doceniona. Dzieło Black Isle naprawdę urzeka interaktywnością miasta. Fabuła oryginalna, mnóstwo ścieżek rozwoju. Mnie pod każdym względem zadziwia ta produkcja, która to dla graczy jest jedynie podobizną Fallouta w świecie Fantazy.

Druga produkcja, do której gracze nie są nastawienie przychylnie to Heroes of Might&Magic IV. Pierwsza część serii, która wprowadza udane i trzymające pionu zmiany. Mi np. czwórka po dłuższym eksplatowaniu się nudzi w przeciwieństwie do Czczonej i Wysławianej Trójki, w której po stworzeniu armii dla mnie nie ma nic do roboty twórczego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepsze od Diablo, to jest poprostu nie możliwe!!!!!!!!!! Jednak fakt, że Divine Divinity, jest grą nie docenioną, podobnie jak moim zdaniem - Sacred i Frater. Według mnie wszystkie trzy z tych gier, są znacznie lepsze od : Loki, Titan Quest, Fate, Bard's Tale i reszty tym podobnych gier.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na całym naszym forum grał w to jeszcze chyba tylko Rankin....

Ja także w to grałem, ale mnie jakoś nie powaliła. :laugh:

Tak samo jak większości najbardziej mi szkoda BG&E, po prostu nie rozumiem dlaczego gra przeszła bez echa. Z mniej docenianych gier jest Psychonauts dopiero po premierze w CD-A dowiedziałem się, że taka gra istnieje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nazwałbym jej niedocenioną. W praktyce poza chowańcem nie było w niej niczego tak naprawdę oryginalnego, bo sam interfejs potrafił częstokroć więcej zepsuć niż pomóc. Pewnie dlatego w drugiej części dodano ikonki i całą resztę.

No i po pewnym czasie gra robiła się zwyczajnie nudna a przejść jej po raz drugi się nie dało bez ćwiczenia od zera chowańca. A to było już ponad moje i pewnie wielu innych osób siły.

No i co tu jest do docenienia tak naprawdę?

I czy mi się wydaje, czy też Total Annihilation nie zdobył zasłużonych laurów? Pamiętam swego czasu spór na łamach Ś.P. Gamblera na temat wyższości tej gry nad Starcraftem i w drugą stronę. Wychodziło na to, że Star jednak lepszy. Ten sam system co w TA zastosowano potem w Supreme Commander, lecz to chyba trochę mało.

I jak TA, to pewnie tez jego kontynuacja, znaczy się TA: Kingdoms ze świetnym patentem przeplatanej kampanii ( raz tymi, raz tymi ) i systemem surowcowym wymuszającym ekspansję ( tak jak teraz w DoW m.in. jest ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na całym naszym forum grał w to jeszcze chyba tylko Rankin....

Ja także w to grałem, ale mnie jakoś nie powaliła. :laugh:

<odgłos bezgranicznej radości>

Powalać nie musi :P No cuś, przyznać trzeba że początek jest nudnawy, szczególnie jak się zaczyna z postaciami na 1 poziomie. Gra rozkręca się długo, ale jak się już rozkręci...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie Seven Years Wars, wyśmienity RTS z 1996 roku, oraz BG&E. Niestety 2 wygląda jak Mirror's Edge, ale na szczęście to tylko filmik zrobiony przez twórców (np. animacje, nigdy nie będzie się dało zrobić w grze [odpychanie od ścian idealne, bez stapiania się itp.]). Ostatnia gra to Gothic 3. Średnia ocen 65%. Bardzo śmieszne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście Beyond Good & Evil. Gra jest ponadprzeciętna, ze świetną grafiką (do dziś!), świetną fabułą itp... A mimo to sprzedała się źle. Co prawda słyszymy coraz więcej głosów o 'dwójeczce' ale tak na prawdę w tej branży niczego nie możemy być pewnie. :)

Również niedoceniony był SCRAPLAND. Nie mówię, że było to cudo kodu elektronicznego, ale zdecydowanie nie zasługiwał na takie zapomnienie.

Niedoceniony był również Manhunt - również cudo to nie było, ale gra była co najmniej dobra. Miała fajną mechanikę i świetny klimat. Szkoda, że większość ludzi bluzgała na nią ze względu na brutalność nawet nie starając się poznać fabuły tej gry. Nie wiem jak gra się sprzedała, ale nie zasłużyła na to, żeby przypominać ją tylko wtedy, gdy jakiś Profesjonalista zrobi kolejną aferę.

Również niedocenioną grą było Armed & Dengerous - prześmieszna gra z prześmiesznymi filmikami. Zapomniana niestety dość szybko.

Mark Ecko getting up Był również bardzo niedoceniony. Świetna gra, ze świetnymi rozwiązaniami, świetnym gameplayem, świetną fabuła i ogólnie była IMO całościowo świetna. Bo tak na prawdę, grał w nią ktoś?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polanie 2. Dla mnie ta gra jest niemal na tym poziomie co Warcraft 3. Dziwi mnie to, że już mało kto o niej pamięta. Kto nie grał niech zagra. To taki fajny miks strategii i RPG. Grafika wciąż daje radę a grywalność ciągle na najwyższym poziomie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak The Warriors-gra na xbox'a i ps2 twórców serii GTA mimo,że dobra w Polsce mało jaki fan ps2 o niej słyszał.

Mark's ecko getting up-świetna odskocznia od szarego nudnawego życia. Malujemy grafitti na metrze itp.

Jest jeszcze jedna gra,która wg. mnie była niedoceniona,a mianowicie Mirrors Edge.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BG&E., z tych samych powodów, co wyżej. A nikt nie napisał o alien nations( wypowiem się tylko o 1 cz. , w 2 nie grałem). Grafika, choć z około 2000r, nie przestarzała się tak bardzo. Dość ciekawe połączenie strategii wojennej z ekonomiczną( choć ekonomi nie ma tak dużo, ale jest). Trzeba dbać o potrzeby mieszkańców. Niestety, jedynym wyjściem( dzisiaj), by ją zdobyć to ściągnąć z internetu, ale to taki grzech ciężki chyba nie jest( no co, producenci i tak nie zarobią, bo gry nie ma w sprzedaży). Polecam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedoceniona gra to na pewno advent rising który miał być trylogia. Niestety skończyło się na pierwszej części a ludzie się do tej gry przekonali ale trochę za późno. Kolejna gra to Full Spectrum Warrior która według mnie była grą genialną ale przeszło to raczej bez echa. Jest dużo takich niedocenionych gier.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myth I i II. Może i nie zapomniane przez fanów (serwery do gry w multi nadal pełno, pomimo dobrej dekady na karku!), ale zapomniane przez recenzentów CDA, którzy zaniechali umieszczania tych pozycji w różnego typu zestawieniach (gra stulecia, 100 najlepszych itp.) a to już afront niewybaczalny ;]. Dlaczego ta gra jest tak genialna? Po pierwsze fabuła i filmiki, niby kolejna walka dobra ze złem, ale za to jak sugestywnie podana i przedstawiona! Po drugie świat. Dość mam już tej 6337843 edycji krain fantasy, z których każda wygląda tak samo, a różni się tylko nazwą. I wreszcie po trzecie - FIZYKA!!!! takiej fizyki destrukcji nie miała żadna, Ż A D N A strategia do tej pory!!!!! Krasnoludzka bomba rzucona przez dziarskich krasnali, uzależniona była od tak wielu czynników jak odległość, kąt, teren, fuks.... To jedyny RTS gdzie szczątki wysadzone w powietrze mogły zranić, a nawet zabić naszych żołnierzy!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sanitarium - gra, która już od samego początku wręcz miażdży klimatem. A ktokolwiek jeszcze pamięta tę produkcję?

Myślałem że tylko ja w to grałem!:D Gra kapitalna, klimat miażdży, to fakt, chociaż nie udało mi się jej ukończyć... Doszedłem jedynie do 'cyrku' Swoją drogą chyba znowu spróbuję...

motyw z powykręcanymi dzieciakami i tym 'czymś' co nimi zawładnęło - aż mi ciarki po plecach przechodziły!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beyond Good and Evil Fantastyczna grafika, i to nie tylko przez jakiś czas po premierze, GENIALNA fabuła, urocza bohaterka, fotografowanie fauny i flory, niezły model walki, świetne elementy skradankowe, dobra, co tu będę wyliczał - wszystko w tej grze jest świetne. No może oprócz zakończenia, bo gra kończy się cliffhangerem, a druga część nie pojawiła się do dziś.

Scrapland Praktycznie to samo, co wyżej, bo ja Scrapland zawsze określam, jako "następcę" BG&E - pod wieloma względami te gry są bardzo podobne. Z tym, że Scrapland jest bardziej nastawiony na dobrą zabawę, większą ilość walk, i mniej skomplikowaną (co nie znaczy, że nie słabą, wręcz przeciwnie!) fabułę.

Oraz, tylko jedna osoba wymieniła chyba najbardziej niedocenioną grę wszechczasów, absolutne arcydzieło:

ICO Jest to chyba najlepsza gra, jaka kiedykolwiek ukazała się na PS2, oraz komercyjna klapa studia, które stworzyło ICO. Dziś jest warta majątek! Jak się postarasz, to i za +300zł opchniesz. Jest to niby zwykła mieszanka platformówki, z grą logiczną i nielicznymi elementami, w których pomachamy kijem, później mieczem. Mimo to ma w sobie COŚ, czego nie ma żadna inna gra! Zachęcam do obejrzenia gameplayów, a nawet one nie oddadzą geniuszu tej gry. A grę można przechodzić kilka razy ze względu na to, że po pierwszym przejściu gry odblokowujemy nowe "bajerki", jak przetłumaczone teksty Yordy, czy nowe bronie. Jak dla mnie gra zasługuje na ocenę 10,1/10!

#niżej

Zgadza się. SoC to taki następca ICO. Gra świetna, ale nie aż tak dobra, jak poprzedniczka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...