Skocz do zawartości
Mariusz Saint

Polecanki!

Polecane posty

@Diex - Ciężko znaleźć slice of life, które choćby trochę nie zahaczało o szkolne klimaty. Średnia wieku bohaterów anime to jakieś 16 lat, co stanowi podatny grunt dla rozmaitych perypetii miłosnych i emocjonalnych... ale dobra, nie jestem tu żeby wygłaszać wykłady, tylko polecić Ci konkretne tytuły!

Przede wszystkim: dokończ Toradora! Nie bez powodu uważa się to za jedną z najlepszych serii obyczajowych; moim zdaniem w pełni sobie zasłużyła na wysokie noty i uznanie widzów.

Warte uwagi jest zdecydowanie 5 Centimeters per Second - wzruszająca historia związku poddanego ciężkiej próbie czasu i oddalenia. Tak przynajmniej twierdzi większość oglądających; osobiście jeszcze tego nie widziałem, czego szczerze żałuję.

Ostrożnie mógłbym polecić jeszcze Hanamaru Youchien, popełnione przez twórców TTGL, opowiadające o perypetiach przedszkolaków (czasem dość nietypowych, ale zawsze mających swój urok), ich wychowawców oraz paru innych osób, mniej lub bardziej związanych z osią fabularną.

Edytowano przez Kondzio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polećcie jakąś luźną, śmieszną komedie bądź ecchi

Witam :smile: . Szukam jakiegoś dobrego anime poświęconego historii XX-wiecznej Japonii, dobrze by było gdyby miało wersję z polskimi napisami.

Szukam jakiegoś anime akcji w gotyckim klimacie, niezbyt długiego najlepiej.

Nie wiem, czy trafię, ale strzelę : Mariusz Saint i reszta maniaków Anime ma w sygnaturkach jakieś tabelki z oglądniętymi odcinkami (?)[Jeżeli się mylę, to mnie poprawcie/wyjaśnijcie], a posty zadawane w zacytowanym stylu będą olewane, zważywszy na przypuszczenie iż tacy" pytacze" będą szukać odcinków na stronach/fansite'ach, które za darmo umożliwiają oglądanie licencjonowanych Anime .

Racja ???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KMyL - wyraź się nieco bardziej komunikatywnie, bo na razie to mam problem ze zrozumieniem, o co właściwie pytasz ;p

Te 'tabelki' w sygnaturach to faktycznie zapis update'ów MyAnimeList - serwisu, gdzie kataloguje się i ocenia obejrzane przez siebie anime/przeczytane mangi. Aktualizuje się ręcznie (acz są pomocne programy typu MALUpdater)

A co to ma do streamingu czy odpowiadania na prośby o polecanki? Tego nie rozgryzłem ;p

EDIT: co do slice of life - obok Toradora!, podobno Minami-ke jest całkiem zacną serią (8.18 na MAL to przyzwoita średnia).

Z pełnometrażówek - O dziewczynie skaczącej przez czas (Toki wo Kakeru Shoujo), choć ma elementy...hm, science fiction.

W sumie przy dozie odpowiedniego nastawienia pod obyczajówkę można poniekąd podciągnąć forumowe hity ostatnich sezonów - Bakemonogatari i Durarara! ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby pan KMyL sugerował, że odpowiada się tu tylko wąskiej, sprawdzonej i "elytarnej" grupie, która na pewno z nielegalnych źródeł nie skorzysta? Wcale tak nie jest, jeśli ktoś nie dostał odpowiedzi, to najwyraźniej nikt nie miał czasu odpowiedzieć, wszystkim nagle się nie chciało lub zwyczajnie nikt nie zna anime albo mangi, które miałyby spełniać podane kryteria, ewentualnie prośba jest zbyt mało sprecyzowana i trzeba by podać zbyt wiele tytułów. Co to są te "tabelki", to już ci k0nrad odpowiedział :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spriggs wg. mnie powinno ci przypasować:

Nodame Cantabile- historia dwóch studentów: złotego dziecka muzyki klasycznej Chiakiego i dobrze zapowiadającej się acz trochę dziwnej pianistki Nodame. Bardzo przyjemna lekka komedia obyczajowa z świetną muzyką w tle i całkiem wysoką średnią ma MAL (8.75).

Toradora!- wspominane już kilkakrotnie, szczerze polecam.

Special A - dość fajne anime, trochę komedii jest a i wątków romantycznych parę. Nic wielkiego ale na początek wiosny w sam raz. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby pan KMyL sugerował, że odpowiada się tu tylko wąskiej. . .

Ta, trochę żem kotleta bez mięsa skleił i można mnie nie zrozumieć, ale o coś takiego właśnie mi chodziło.

PS; ale te "tabelki" pokazują wykaz ze stron publikującymi Anime za opłatą abonamentową/kontami premium czy coś w tym stylu ???

PS 2 : po uświadomieniu mi przez pana Mariusza o łamaniu praw licencyjnych przez pewien serwis ( i pewnie argument fansaite'u tutaj nic nie daje, bo można powiedzieć, ze takie torrenty to też od ludzi dla ludzi :)) śmiem domyślać się, ze cytowane prze zemnie posty wskazują na użytkowników, którzy albo na tych serwisach mają zamiar szukać poleconych Anime, albo zasysać z neta.

PS 3; A ja nadal szukam polecanki, na coś w stylu Onegai Teacher/Onegai Twins [ Panie mariuszu - ja nadal od tamtego posta nie zaglądałem na k..... no wie pan gdzie xD ]

Edytowano przez KMyL
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS; ale te "tabelki" pokazują wykaz ze stron publikującymi Anime za opłatą abonamentową/kontami premium czy coś w tym stylu ???

Nie, te tabelki przedstawiają po prostu listę obejrzanych anime i przeczytanych mang. MAL nie udostępnia żadnych serii, jest po prostu czymś w rodzaju... notatnika anime :). Coś jak Last.fm, ale trzeba sobie ręcznie wszystko aktualizować (albo przez specjalne programy).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS 3; A ja nadal szukam polecanki, na coś w stylu Onegai Teacher/Onegai Twins [ Panie mariuszu - ja nadal od tamtego posta nie zaglądałem na k..... no wie pan gdzie xD ]

Po mojemu te dwie seria mają ze sobą tyle wspólnego co nic - tytuł, twórców i to, że są romansami. No ale dawno temu oglądałem, może się mylę ;]

Jeśli coś w stylu Teacher to ponoć Ah! My Goddess jest ok ( nie oglądałem, aczkolwiek znajomy maniak gatunku poleca), co do Twinsow to W~ Wish ( również nie oglądałem i poleca ten sam co powyżej ).

edit - również na MAL-u polecają te dwie serie jako podobne, więc powinno być ok ;]

Co do wcześniejszych PS-ów i postów, to zakładanie, że każdy kto prosi o rade w tym temacie, a nie jest stałym bywalcem działu będzie oglądał anime z nielegalnych źródeł było by raczej dziwne.

Jak już napisano kilka razy MAL to tylko lista anime które obejrzałeś - nieważne z jakiego źródła je miałeś, ponieważ sam to uzupełniasz, oceniasz i wypowiadasz się na jego temat jak czujesz taką potrzebę ;]

Edytowano przez Allwa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, czyli mam rozumieć, że wszyscy "Stali Bywalcy" sprowadzają sobie anime zza granicy, tak ? To co w takim razie z seriami aktualnie emitowanymi, których kolejne odcinki są tutaj komentowane ?

"zważywszy na przypuszczenie iż tacy" pytacze" będą szukać odcinków na stronach/fansite'ach, które za darmo umożliwiają oglądanie licencjonowanych Anime ." Jeżeli mówisz o seriach zlicencjonowanych w naszym kraju, to muszę cię zawieść, bo kupuję je.

Edytowano przez Zyll
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W regulaminie jest coś wyraźnie napisane, że moderatorzy nie pytają, skąd oglądasz. Jeśli jednak przyznasz się do oglądania z nielegalnych źródeł, to masz ostrzeżenie. Więc nie oczekuj odpowiedzi na to pytanie...

PS. Jeśli zachacza, to o syndrom moderatora, to wybaczcie mi...

Edytowano przez Shaker
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu, baaardzo dawno temu oglądałem pełnometrażowe anime z VHS. Jakiś czas potem było ono emitowane na TVNie.

Powiedziałby mi ktoś jak się nazywało?

Pamiętam, że główny bohater był zarażony przez jakiegoś dzika (którego zabił). Były jakieś jelenie, wielkie wilki i kobieta wychowana w dziczy.

Z góry dziękuje, bo już kilka lat szukam tego anime i nigdzie nie mogę znaleźć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jednak przyznasz się do oglądania z nielegalnych źródeł, to masz ostrzeżenie. Więc nie oczekuj odpowiedzi na to pytanie...

Idealna puenta na zakończenie tej wymiany zdań. Chyba nie ma co dalej się zagłębiać w ten temat i wypadało by powrócić do głównego celu tego tematu, czyli pytania i polecania.

Edit:

@Alexkaktus - chodzi Ci o Princess Mononoke ;]

Edytowano przez Allwa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Ruroni Kenshin Oav :)

Z lżejszych, przyjemniejszych:

Soul Eater - z jajem, uśmiałem się do łez przy niektórych odcinkach.

Podobnie Ruroni Kenshin Tv series

wszystko oczywiście w orginalnej japońskiej wersji z angielskimi napisami.

Agnielski lektor powoduje u mnie rozbudzenie choroby wrzodowej żołądka i niestrawność. Niszczy klimat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, mam pewną prośbę. Szukam szkolnego anime zbliżonego klimatem do Clannad (Air i Kanon już oglądałem) lecz mroczniejszego i trochę doroślejszego. Ciężko znaleźć coś w tym stylu, a szkolniaki typu School Rumble, True Tears, Great Teacher Onizuka, xxxHolic czy Toradora średnio mi podchodzą. Akcja we współczesności, elementy nadprzyrodzone mogą być lecz nie w nadmiarze. Jakoś lubię gdy akcja anime chociaż częściowo ma miejsce w szkole.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, wybacz, ale nazywanie xxxHolic "szkolniakiem" uważam, delikatnie mówiąc, za lekko chybione. Ta seria ze szkołą ma wspólne tylko to, że niektórzy z bohaterów do szkoły chodzą...

Co do serii szkolnych - ekspertem nie jestem, jednak trochę poszperałem na MALu i znalazłem:

Myself ; Yourself - w tagach ma drama, więc powinno być ciut doroślejsze, tym bardziej, że nie wspomina się nic o komedii. Oceny też nie najgorsze, zarówno te z recenzji jak i średnia MALowa.

Kimi ga Nozomu Eien - co prawda w tagach nie ma 'School', jednak w recenzjach ludzie ochoczo sypią 10. Coś więc w tym anime musi być, może ci się spodoba.

5 Centimeters per Second - to już oglądałem osobiście, nie jest to może seria typowo szkolna (w końcu to film w 3 częściach), jednak w gatunkach drama/slice of life to na pewno jeden z czołowych tytułów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej hej mój pierwszy post w tym wątku odrazu przejdę do rzeczy to anime które oglądałem:

Death Note, Apple Seed, Macros, Ninja Scroll, Vampire Hunter D, DB (oczywiście).

Czego szukam? Proste porady od pro co jest tak zwanym "must have" czyli jako nowy w świecie anime po prostu muszę obejrzeć. Z góry dzięki. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tengen Toppa Gurren Lagann. Klasyka i na pewno "must have" (watch bardziej). Nie będę si powtarzał, pisałem o tej serii kilka razy tutaj, poszukaj w poprzednich postach. Powiem tylko, że naprawdę ciężko znaleźć kogoś, komu TTGL by się najzwyczajniej w świecie nie podobało :) Neon Genesis Evangelion to też popularna seria, o której sporo się mówi (albo mówiło). Budzi kontrowersje, mi się akurat bardzo podobało. Cowboy Bebop jest naprawdę świetny, szczególnie pod względem klimatu, bohaterów, muzyki i ogólnej całości. Większość produkcji studia Ghibli jest bardzo wychwalana, choć ja osobiście żaden nie oglądałem :P Tyle mi przychodzi na myśl na teraz, inni pewnie będą mieli tez swoje propozycje.

EDIT

To prawie jak przyznanie się do oglądania z Youtube, czy innego Veoha =]

Albo po prostu czepianie się słówek :P W końcu mieć to ja sobie mogę, ale anime jest do oglądania, a nie leżenia na półce.

Edytowano przez Aiden
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tengen Toppa Gurren Lagann. Klasyka i na pewno "must have" (watch bardziej).

To prawie jak przyznanie się do oglądania z Youtube, czy innego Veoha =]

Czego szukam? Proste porady od pro co jest tak zwanym "must have" czyli jako nowy w świecie anime po prostu muszę obejrzeć. Z góry dzięki. Pozdrawiam.

Żaden ze mnie "pro", ale takie "must have", to z całą pewnością:

- Polecane już wcześniej Tengen Toppa Gurren Lagann, NGE i Cowboy Bebop

- Elfen Lied. Tutaj ostrożnie polecam. Ja sam nie przepadam, opinie na temat tego anime są podzielone, ale napewno cieszy się dużą popularnością. Warto obejrzeć chociażby po to, aby wyrobić sobie opinię o tak kontrowersyjnym anime.

- Higurashi no Naku Koro ni

- Clannad

- Melancholy of Haruhi Suzumiya

- Hellsing (tego również nie polecam, ale jest to bardzo znane anime)

- Fullmetal Alchemist

- Lucky Star

- Spice and Wolf

- Code Geass (podobno podobne do Death Note, ja tam obejrzałem kilka odcinków, i póki co dałem sobie spokój, ale wygląda ciekawie)

Nie mogę się powstrzymać przed poleceniem moich ulubionych, swoją drogą również dość popularnych tytułów:

- Darker Than BLACK (ale tylko pierwszy sezon)

- Welcome to the NHK!

To takie dosyć znane tytuły, większość z nich warto obejrzeć. Uważam jednak, że najlepiej oglądać to, Cię interesuje, a nie to, o czym dużo się rozmawia.

Edytowano przez Diex
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radoslaw: Niżej mniej więcej masz rozpisane te co ważniejsze tytuły ułożone wg gatunków. Zarówno starsze jak i nowsze, choć troszkę w liście można by pozmieniać :P

<ciach>

MSaint>>>na dole obrazka były podane adresy stron niezgodnych z regulaminem działu.

Edytowano przez Mariusz Saint
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim bardzo dziękuję za pomoc. Mam teraz wytyczne które pomogą mi nieco ogarnąć świat anime i opróżnić kieszeń :) (remastered DBZ na dvd kosztował mnie jakieś 500 pln). Przeglądne też cały wątek na forum.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...