Skocz do zawartości
Mariusz Saint

Polecanki!

Polecane posty

Homerus a ile z anime na obrazku znasz na tyle dobrze, żeby osobiście poświadczyć, że są twoim zdaniem godne polecenia? Nie jest sztuką znaleźć listę w necie i ją wkleić. Czy gdybyś trafił na taką listę, to też byś ją wkleił bez wahania? Proszę uważać z takimi obrazkami.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz Saint: znaczną cześć ze swojej listy obejrzałem, cześć jest w planach, znam też opinie znajomych o niektórych seriach, widzę rankingi. Niektóre porzuciłem bo mi się nie spodobał (tematyka czy coś tam), np Lucky Star na całej linii nie podszedł i porzuciłem, innym zaś się podoba co widać i tu na forum :P.

Nie przeczę też, że jest klika zgrzytów na tej liście :P

Z twojej to obczajam tylko kilka tytułów, nie ciągnie mnie zbytnio do mechów i tych klimatów :P

Edytowano przez Homerus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę po poprzednikach. Tengen Toppa Gurren Lagann i to obowiązkowo. Zdecydowanie jedna z najlepszych serii jakie oglądałem. Szczerze mogę też polecić Spice and Wolf. Seria bardzo przyjemna w oglądaniu. Ale trzeba zaznaczyć że jest to też seria bardzo nietypowa. Jeśli lubisz mechy to zobacz Gundam 00. Jak się spodoba to sięgnij po starsze serie (np Mobile Suit Gundam z 1979 roku lub jego filmy kompilacyjne z 1981). Co mogę jeszcze polecić? Na pewno Kara no Kyoukai. Świetna fabuła i muzyka. Na pewno Serial Experiments Lain, Noein, Ghost in the Shell, Terra e(serie może nieco cięższe, zdecydowanie dla fanów sci-fi), xxxHOLiC(świetna komedia), X. Mógłbym wymienić jeszcze parę tytułów, ale po pierwsze kilka z nich było już podanych, a po drugie na początek było by tego za dużo :biggrin:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Homerus - aby było wszystko jasne, w tym temacie nie chodzi o podawanie ludziom listy tytułów na zasadzie "masz i se obejżyj xD" - wymień kilka, które twoim zdaniem są warte obejrzenia i pasują do zadanego pytania, skrobnij choć ze dwa zdania na temat tego, co polecasz.

Po drugie zapodany przez ciebie obrazek zawierał na samym dole adresy stron z torrentami, a ich podawanie jest niezgodne z regulaminem działu. Otrzymujesz za to upomnienie, w przypadku kolejnego przewinienia otrzymasz ostrzeżenie 20%.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz Saint: thx za ulgę, głupio to zabrzmi, ale nie zawróciłem uwagi na te linki :P

Dałem tę listę bo wydawała mi się dobra, ze względu na posegregowane tytuły wg gatunków. Można wtedy poszukać w konkretnym. Moim zdaniem lepsze to niż wymiana kilku losowych tytułów, jak niektórzy dają, a nie każdy może wiedzieć co to za gatunek

sam jestem 'wzrokowcem', ale jak już ma być opis

Berserk - Świat wzorowany na średniowiecznej Europie z elementami fantasy. Genialny, mroczny klimat, pełno krwi i przemocy. Dużo by pisać. Wypada dodać że końcówka wypada w ciekawym momencie ( przypada na kilkunasty tom mangi, a jest ich obecnie ponad 30), wiec by poznać dalsze losy trzeba sięgnąć po mangę screeny

Love Hina - Gościu zaczyna pracę w pensjonacie, który jak się okazuj jest dla dziewcząt. Sporo zabawnych momentów, fajnych postaci . Ot taka łatwa i przyjemna, seria screeny

Golden Boy - Historia byłego studenta, który przemarza Japonię na rowerze. W każdym odcinku(jest ich 6) podejmuję się jakiejś pracy, przy czym jest pełno humoru typowego dla ecchi :P

Haibane Renmei - Opowieść o 'aniołach' i ich losach, w odizolowanym od świata miasteczku. Świetnie wykreowany świat, troszkę tajemnicy, trochę sielanki. screeny

Record of Lodoss War (OAV) -Typowe 'zachodnie' fantasy. Są elfy krasnoludy itd :P. Ja darzę tę serię sentymentem, i pewnie dla tego tak bardzo mi się podoba screeny

Hyper police - Akcja dzieję się w przyszłości, w świece gdzie ludzie żyją z potworami(?). Perypetie policjantów (łowców głów?) ścigających przestępców. Jest humor, zabawne postacie jak i akcja. Seria chyba zapomniana ale polecę :Pscreeny

...

co do screenów, trza kliknąć [ Alle anzeigen ] (takie na czerwono, po prawej, nad screenami :P) i się rozwiną :P

Edytowano przez Homerus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może teraz ja poproszę o polecenie mi anime i mangi:

Manga gatunku gender bender (tak, to o transwestytach i zmianach płci - nie w pełni chcianych : przykłady to kashimashi, ouran, kampfer) oprócz tego co czytałem tzn. wspomniane w nawiasie, Marugoto Anjyu Gakuen, Prunus Girl, Otome no Iroha, Otome wa Boku ni Koishiteru. Najlepiej komedia i/lub romans, shounen, nie pogardzę też ecchi.

Anime z Neko lub ewentualnie furry. Oprócz Inukami, Mayoi Neko Overrun, Sekai Bokumetsu no Rokunin, Omamori Himari, Kanokon, Tayutama

Anime typu Kuroshitsuji, Pandora Hearts oraz takie typu Chaos Head, Higurashi

Co do pierwszych dwóch próśb (GB i Neko) proszę o nie podawanie anime bez Happy Endu, i ogólnie anime starszych niż z roku 2000 (grafika już nie ta)

Liczę na waszą pomoc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co rozumiesz przez "anime typu Kuroshitsuji... itp"? To ma być jakaś komedia, horror, ciężki klimat czy co? Będę strzelał w ciemno, ale polecę Shingetsutan Tsukihime i Kara no Kyoukai.

Mam przez to na myśli, wciągającą fabułę, klimat średniowieczny i coś z paktami z demonami

A SaW widziałem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z GB to może być ciekawe "Kunisaki Izumo no Jijou". Widziałem oryginalnego one-shota i był w sumie nienajgorszy. Jednak z serią na jego podstawie nie miałem zbytnio styczności. Poza tym to widziałem może parę one-shotów, ale też nie na tyle, żeby coś doradzić...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że albo odcinki anime się skończyły, lub czekam na wyjście następnych nie mam zbytnio, co oglądać, więc czy moglibyście mi polecić coś uchodzącego za miks akcji+romans+komedia?

PS. Oglądałem już Bakemonogatari i przypadło mi do gustu, więc jakby można taki inny miks znaleźdź, to byłbym wdzięczny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nyuu:

A co sądzisz o tych które już padły? Jeśli chodzi o klimaty mroczno demoniczne, wspomniane Kara no Kyoukai i Tsukihime to najlepszy wybór. W dalszej kolejności możesz obejrzeć Blood+, Angel Sanctuary (bardziej polecam mangę, anime wypada przy niej dość słabo, ale ma tylko 3 odcinki) czy Gankutsuou: Hrabia Monte Christo.

Jak Higurashi, to nie można wspomnieć o Umineko no Naku Koro ni, nie jest może równie dobre, ale zdecydowanie warte uwagi. Od niedawna ukazuje się też kolejna manga twórcy obu podanych serii, Higanbana no Saku Yoru ni. Utrzymuje się w podobnych klimatach, jednak na razie wyszedł tylko 1 rozdział, toteż trudno o szczegóły.

Z GB polecam krótką i bardzo dobrą mangę The Day of Revolution; stanowi swego rodzaju prequel do serii Princess Princess, ta już doczekała się ekranizacji, ale osobiście jej nie widziałem, zatem nie mam wyrobionej opinii.

Może Ci się jeszcze spodobać Maria?Holic, wprawdzie zmiana płci ogranicza się tu do przebrania, za to roi się od zabawnych i mocno zakręconych akcji.

Na tytułach stricte kemonomimi się nie znam, niestety nie pomogę dużo. Ten motyw wybija się w kilku odcinkach Bakemonogatari, które polecam tam w ogóle, jako serię "z wyższej półki"; po trochu, to nawet spełnia większość podanych przez Ciebie kryteriów.

Edytowano przez Kondzio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shaker: obejrzyj może ''Needless'' Nie chce mi się tłumaczyć bo troche późno jest XD Opowiada o losach'' Księdza i spółki'' XD Momentami jest bardzo zabawnie. Dużo elementów Ecchi akcji też jest sporo ;]

A tak po za tym:

-Erementar Gerad

-Death note

- Katekyo Hitman Reborn

- One Piece

-Zero no Tsukaima XD

I wiecie co, dziś się dowiedziałem o fajnym anime które wejdzie w lipcu tego roku.

Jest to połączenie Left 4 dead 2 z Anime ''highschool of the dead'' - wklepcie to na Youtuba. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam czegoś w klimacie anime Claymore (bardzo polecam, taka japońska wersja naszego wiedźmina w pewnym sensie), oglądałem też Berserka (też godne polecenia). Byłbym wdzięczny za propozycję jakichś podobnych anime.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znacie jakieś fajne cyberpunkowe anime, w stylu Ergo Proxy, w którym jednak większy nacisk położono by na elementy śledztwa i ogólnie, był by to bardziej thriller? Nie mówię o GitS, bo to już mam za sobą, ale celował bym w tą stronę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na bierząco z Naruto, Bleachem. Widziałem Death Note'a, Chobits i chciałbym coś co wypełni mi czas w oczekiwaniu na kolejne episody Bleach i Naruto. Polecicie coś ciekawego? Tylko nie z mechami :P

BTW. Polecam wymienione przeze mnie anime... Ale pewnie wszyscy już widzieli ;)

Edytowano przez ZiZi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim polecam One Piece :D Manga ostatnim arc'iem wspięła się na szczyty epickości i ani ostatnie wydarzenia z Naruto ani tym bardziej nudnawy Bleach (w mandze) nie mogą się z tym równać. A poza tym zachęcam do zapoznania się z Battle Royale, Fullmetal Alchemist oraz Berserkiem ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...