Skocz do zawartości
Mariusz Saint

Polecanki!

Polecane posty

może Golden Boy , tylko 6 ep luźno ze sobą powiązanych.

Tytuł lekki łatwy i zabawny, na początek raczej się nadaje :P

ewentualnie legendarni Slayers'i aka Magiczni wojownicy :P

Edytowano przez Homerus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz na przykład nie lubić mechów w grach, i przez to patrzeć na nie krzywo w anime

>>> jedyne do czego mogę mieć awersję w anime, to wilkołaki i wampiry - tak samo jak nie lubię opowieści o nich w filmach czy książkach ;) mechy są ok, to element science fiction, a ja przepadam za sci-fi. różnica jednak jest taka, że o ile mechy w filmach czy grach to tylko jedna z większych broni (a nie miałem okazji zagrać w żadną produkcję, w której mechami się kieruje), w anime mechy to przede wszystkim jego "kierowca", i to z nim jest związana fabuła. i nie wiem jak ten fakt wychodzi w połączeniu ze specyficznym stylem anime :) ale problemu z przyswojeniem nie powinno być

Dlaczego polecam 00? Bo jest najnowsze, (no prawie, bo ostatnio wyszedł Unicorn ale nie ma sensu oglądać go bez znajomości serii z U.C.) a nie wiem jakie masz zapatrywanie na starsze anime z dość archaiczną grafiką. Namawiałem kolegę aby zobaczył choć filmy kompilacyjne MSG ale dość mocno odstraszyła go właśnie grafika. Dlatego właśnie polecam 00. A po za tym chciałeś serię nie za długą. Większość serii z pod znaku Gundam ma około 50 odcinków a 00 jest podzielony na dwa sezony po 25 odcinków

>>> i tu jest ten problem, bo ja mam w zwyczaju oglądanie wszelakich seriali od początku. nie wiem jak zareagowałbym na oldskulowość pierwszego Gundama, mogę ewentualnie kiedyś zaryzykować, chyba że fabuły kolejnych serii nie są ze sobą - jak w Final Fantasy - w ŻADEN SPOSÓB powiązane, wtedy byłbym spokojny, sięgając po G 00. ta sama sytuacja z Macrossem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tu jest ten problem, bo ja mam w zwyczaju oglądanie wszelakich seriali od początku. nie wiem jak zareagowałbym na oldskulowość pierwszego Gundama, mogę ewentualnie kiedyś zaryzykować, chyba że fabuły kolejnych serii nie są ze sobą - jak w Final Fantasy - w ŻADEN SPOSÓB powiązane, wtedy byłbym spokojny, sięgając po G 00. ta sama sytuacja z Macrossem

Każda seria Gundam rozgrywa się w konkretnym uniwersum, przy czym poszczególne uni nie są ze sobą powiązane fabularnie. Tak więc możesz obejrzeć na przykład 00 a po nim SEED. Poniżej postarałem się rozpisać wszystkie uniwersa wraz z chronologią serii w nich występujących. Opuściłem parę rzeczy, gdyż nie wiem w jakich czasach się dzieją (mangi z Gundam SEED i 00). Nie jestem też pewny umiejscowienia OAV IGLOO. Gdyż spotkałem się z różnymi opiniami. Jedni twierdzą że dzieje się przed MSG inni że w trakcie. Nie oglądałem więc nie wiem. Ktoś dobrze zorientowany mógłby mnie poprawić?

Universal Century:

Mobile Suit Gundam (seria albo filmy)

IGLOO: The Hidden One Year War

IGLOO: Apocalypse 0079

Mobile Suit Gundam MS IGLOO 2: Gravity of the Battlefront

8th MS Team

War in the Pocket

Stardust Memory

Zeta Gundam

Gundam ZZ

Char's Counterattack

Unicorn Gundam

Gundam F91

Victory Gundam

Future Century:

Mobile Fighter G Gundam

After War:

After War Gundam X

After Colony:

New Mobile Report Gundam Wing

Gundam Wing: Endless Waltz - (OVA lub film)

CC (Seireki):

Turn A Gundam

Cosmic Era:

Gundam SEED

Gundam SEED Destiny

Gundam SEED C.E. 73: Stargazer

Anno Domini:

Gundam 00 (dwa sezony)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co się nagrzebałem po imageboardach, to moje^^ Odnalazłem rozszerzoną wersję tego obrazka:

hmmm.jpg

Autorem tegoż jest niejaki (lub niejaka, trudno powiedzieć) Tatsuki Amazuyu (albo Amaduyu; spotkałem się z dwoma wersjami, żeby było zabawniej, nie mam pewności, czy to ten sam człowiek). Z moich dalszych poszukiwań wynika, że ta osoba zajmuje się projektami postaci do visual novel japońskiego studia "Leaf". Kilka ich gier doczekało się nawet ekranizacji (tu wypada wymienić tytuły jak Utawarerumono, Tears to Tiara, czy White Album).

Podsumowując, szanse że to art z jakiegoś anime są niemal zerowe. Ewentualnie to jakaś gra, albo nawet taki tylko projekt "do szuflady", którego nigdzie indziej nie uświadczysz... A szkoda, też mi się ilustracja z miejsca spodobała.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety sporo recenzji na tanuki to moim zdaniem modelowy przykład, jak recenzji nie należy pisać, a nawet doświadczeni recenzenci stosują kryteria oceny, z którymi się nie zgadzam - mówiąc krótko, nie polecam tej stronki jako źródła opinii. Zresztą jestem zwolennikiem próbowania wszystkiego samemu, chyba że coś kompletnie mi się nie spodoba na samym starcie.

Temat wybiórczo przejrzałem, ale z tym muszę się zgodzić. Tanuki zależy na ilości a nie jakości. Pamiętam na forum gildia.pl w dyskusji o tym portalu wypowiadały się nawet osoby z nim powiązane. Nigdy nie przestaje mnie zaskakiwać np. kiedy jakaś OAVka czy inna seria nastawiona na echii będzie miała obniżoną ocenę z powodu golizny. O cenzurze i biegunowym wystawianiu ocen (najniższa albo najwyższa olewając oceny od 2do 9) nawet nie będę się wypowiadał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baka to Test to Shoukanjuu - na pewno bym również polecił - seria wyjątkowo udana i pocieszna, miłe zaskoczenie;

One Piece - jeśli nie oglądałeś wcześniej - no cóż .... ja nie dałem rady przebrnąć przez całość - teraz zaczynać mogę polecić tylko masochistą, dla mnie te ~ 450 odcinków jest zaporą nie do przejścia, zwłaszcza, że nie specjalnie przypadło mi do gustu;

Gurren - nie nazwał bym tego raczej stricte komedią, ale seria warta obejrzenia;

Od siebie dodam :

- School Rumble

- Ouran High School Host Club

- Gintama ( 200 odcinków )

- Hayate the Combat Butler

- Lucky Star

Tyle chyba wystarczy ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i Gurren Lagann( nie takie luźne, ale śmieszne)

Tu nie dokońca chodzi o to by było śmieszne...

aczkolwiek anime skończyło się pozytywnym zaskoczeniem, lecz udręką dla bohatera, który to po śmierci ukochanej, zostaje wiecznym włóczęga, ale także trzeba zwrócić uwage żę Simon nigdy nie chciał być dowódcą, wszystko co zrobił zawdzięczył Kaminie

Anime miało ździebko głębszy przekaz jako że to ktoś już wcześniej powiedział a ja lepiej nie umiem tego wyrazić zacytuje serwis tanuki.pl

"ewolucja, ciągłe poruszanie się naprzód, pokonywanie przeciwności, przebijanie (przewiercanie) się do przodu. Z czasem wątek ten urasta do niebagatelnych rozmiarów i staje się praktycznie osią fabuły."

Bardzo przypomina to ludzi i to co z sobą robimy, a takżę prezentujemy...każdy brnie naprzód choćby ci się zdawało że nic nie robisz jak Simon i nic nie jesteś w stanie zrobić, uparte dążenie do celu napewno w końcu ewoluuje w dobrą przyszłość...

Gurren Langan jest u mnie prawie na samym szczycie mojej listy anime, a mniej więcej czołówka przedstawia się tak:

1) Fate/stay night - niewiem czemu ale po prostu anime użekło mnie swym pięknem

2) Tengen Toppa Gurren Lagann

3) Bersek - mroczne anime typu dark fanstasy które jest streszczeniem pierwszych tomów manga - naprawde jeśli ktoś lubi krwiste i twarde anime polecam gorąco po czym napewno skusicie się na mange która jest 10 razy lepsza

4) Full Metal Panic! Szkolno wojskowe anime które ma 3 serie 1- niezły komedio dramat 2-seria to luźne odcinki komedii i 3) kawałek poważnego anime - także polecam wszystko

5) Great Teacher Onizuka - jak naprawde powinni nauczać nauczyciele w szkołąch - czyli gangster jako twój sen-sei ;) boska komedia, która czasami daje do myślenia

6) Dragon ball- coś dla old schoollowców ;) -chyba nie musze anime przedstawiac :P?

7) Full metal alchemist - braci Elrików takżę nie trzeba przedstawiać ? jedno z wielu animów na topie które teraz są

8) One piece - Bardzo dłuuuuuga saga o piratach , swoją drogą bardzo dobra komedia

9) Green-Green - chyba każdy fan anime ma swoje ulubione ecchi a także jest to świetna komedia

10) Halo legacy - urzekło mnie to anime? / serial? ... w każdym bądź razie boskie... z ciekawostek każdy odcinek wyreżyserowała inna legenda japońskiego anime

uffff...ale wam zaszpeciłęm topic masą tekstu :P, niepotrzebnego w każdym bądź razie aczkolwie mały edit jeszcze :)

Zapomniałbym o serii Ga Rei Zero genialny dramat, wczoraj chwyciłem się za pierwsze 3 odcinki...i jest już to mój typ do najlepszych anime, muzyka 10/10 a fabuła jeszcze lepsza, polecam gorąco

kurde i znów edit ;)

Polećcie jakąś luźną, śmieszną komedie bądź ecchi

polecam pozycje 5 i 9 z mojej listy ;)

Edytowano przez Valentine69
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NANA - Hmm... Trochę dziwna rekomendacja - IMO NANA jest bardzo fajnym animcem/manga, ale to całkowicie nie to samo. Tam też mamy muzykę ale ugh... tutaj akcja w o wiele większej mierze kręci się na rozterkach miłosnych Hachi (<3) niż na muzyce. Jak to w josei bywa... Tak więc możesz oglądać, bo anime przednie, ale nie gwarantuje, że ci się spodoba.

wedłu mnie:

Nana jest świetna! Obejrzałam ją od początku do końca....i czytam mangę która jest świetna...co prawda jest to josei bo faceci raczej nie wzruszą losy Hachi-mojej ukochanej bohaterki...Ale mimo wszystko naę powinni obejrzeć wszyscy tak samo jak elfen lied.

Edytowano przez gasadi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ninja to jest Basilisk: Kouga Ninpou Chou. Nie oglądałem, ale jest temat na forum, a tam pavlaq mocno tą serię chwalił. Sprawdź, może się spodoba. Z robotów to mogę polecić oczywiście Tengen Toppa Gurren Lagann. Ludzie wiele razy o nim pisali, sam tylko mogę powiedzieć, że ciężko znaleźć coś bardziej epickiego i po prostu dobrego :) No i są naprawdę WIELKIE roboty, choć nie od razu, najpierw mają nieco zwyczajniejsze wymiary. Tylko nie oczekuj po tym zbytniegeo realizmu. Z czegoś poważniejszego i bardziej realistycznego to jest Mobile Suit Gundam. Pierwsza seria jest udostępniona legalnie i za darmo do oglądania np. na Crunchyroll. Dobra, ale mocno stara, nie gwarantuję, że się spodoba. Zawsze jednak zacząć można, od którejś z nowszych serii z tego uniwersum, ale polecenie konkretnej to już zadanie dla kogoś kto je obejrzał ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zyll: pierwsze co mi przychodzi do głowy to Trinity Blood i Vampire Hunter D :P

Ech, dobre pozycje, ale już widziałem :P Niestety, do tej pory nie znalazłem czegoś o stylistyce podobnej do TB.

Edytowano przez Zyll
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio oglądałem Welcome to the NHK!. Muszę przyznać, że anime to zrobiło na mnie ogromne wrażenie, zacząłem oglądać o 14, następnego dnia o 10 rano skończyłem ostatni odcinek. Jest to drugie anime na mojej liście, które ma 10/10, gdyby się dało, dałbym i 14/10, bo tak ciekawego, sympatycznego, zabawnego, ale i poruszającego ważne tematy anime nigdy wcześniej nie widziałem. A muzyka, to również mistrzostwo :) Ale do rzeczy, piszę nie na temat. Moglibyście mi polecić coś w stylu Welcome to the NHK! właśnie, czyli slice of life, jakieś lekkie akcenty komediowe mogą być, ale i bez totalnej głupawki. Obowiązkowo ciekawa fabuła, a nie tylko szkolne perypetie (ostatnio za dużo jak na mnie widziałem anime o tematyce szkolnej). Czekam na ewentualne propozycje.

Jakby coś, to tutaj jest moja lista (aby na próżno nie proponować czegoś, co już widziałem, ale szansa mała, bo niewiele anime oglądałem): http://myanimelist.net/animelist/diex .

Edytowano przez Diex
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie wychodzą nowe anime i w nich na przyszłość mogę polecić Angel Beat. Do tego Baka to Test to Sh?kanj?, choć większej fabuły tu nie ma, jednak szkolne walki avatarkowe, przyciągają swoim humorem, więc przyjemnie jest je oglądać. Jest jeszcze komedia Bakemonogatari, czyli zabójcza dziewczyna ze zszywaczem... naprawde wciąga.

Aye!

@down

Oj literka mi się omsknęła.

Edytowano przez Shaker
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...