Skocz do zawartości
Mariusz Saint

Polecanki!

Polecane posty

Komedia i akcja? Needless zdecydowanie. Są walki ludzi z niezwykłymi mocami, są durne, ale bardzo śmieszne żarty, jest fanserwis. O serii jest temat więc możesz poczytać tam o niej nieco więcej. Poza tym jest jeszcze Cowboy Bebop (trochę komedii, trochę dramatu, ale nie jakiegoś taniego wyciskacza łez, i ogólnie wszystkiego ze świetną muzyką) i Slayers (komedia i fantasy w jednym, z bardzo sympatycznymi bohaterami, leciało kiedyś w telewizji). Polecam też wcześniej wspomniane Tengen Toppa Gurren Lagann. Epickie, ze stopniowo wzrastającą skalą, tak kozackimi bohaterami jak się da i po prostu bardzo przyjemne w oglądaniu. Tyle, że występują wielkie roboty, które nie każdemu muszą się spodobać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sedinus

Oprócz tego co zostało już Tobie polecone (i co również wg mnie warte jest Twojej uwagi) to trzymając się podanych wymagań dorzuciłbym od siebie jeszcze anime Trigun. Znajdziesz tam zarówno sporo komedii (przynajmniej w pierwszej części serii), niezłą akcję w postaci strzelanin z udziałem różnych, czasami dziwnych przeciwników oraz niesamowity klimat dzikiego zachodu zmiksowanego z elementami sci-fi.

Jeśli jest to możliwe chciałbym też aby ktoś napisał kolejność w jakiej powinienem to obejrzeć, bo nie wiem kompletnie od czego zacząć.

Dużego wyboru tutaj nie ma i zacząć należy od obejrzenia .hack//SIGN'a, czyli pierwszego anime z cyklu .hack. Natomiast czy Ci się spodoba zależy od tego jak się nastawiasz na anime pozbawione jakiś wykręconych akcji czy fanserwisu, a zamiast tego koncentrujące się na relacjach pomiędzy bohaterami, którzy większość czasu spędzają na zwykłych rozmowach. W moim odczuciu anime nie było może czymś genialnym, ale do słabych również nie należy i dosyć przyjemnie mi się to oglądało.

Tyle, że występują wielkie roboty, które nie każdemu muszą się spodobać.

Poprawione :thumbsup:

Edytowano przez ImpulseM
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sedinus>> Podpisuję się rękoma i nóżkami pod Bebopem zwłaszcza, Gurren Lagann też jest spoko bardzo :ok: No i Ghost in the Shell: Stand Alone Complex, też powinno być w porządku. To tak na początek i 'z grubej rury'.

A - ze steampunku masz Steamboy - nie oglądałem, ale zbiera niezłe opinie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok.

Jestem nowy i nie chce mi się czytać tego tematu od początku, więc nie wiem czy podane przeze mnie anime już przewinęły się w tym temacie (Lista od najlepszego do troszkę gorszego anime).

1.Death Note - wątpię czy jakikolwiek fan nie zna tego anime. Po prostu majstersztyk...

2.Code Geass - stosunkowo młode, ale jakże dobre anime. Na każdym kroku zaskakuje nas zwrotami akcji i zachowaniem bohaterów.

3.Bleach - z pewnością było już w tym temacie, więc nie będę się wypowiadał.

4.Naruto - j.w.

5.Samurai Champloo - zabawna, ale także chwilami poważna opowieść o dwóch samurajach, którzy zobowiązali się pomóc pewnej dziewczynie odnaleźć

ojca

6.Elfen Lied - wciągająca opowieść o dziewczynie z nadzwyczajnymi zdolnościami i rozdwojeniem jaźni. Krew przelewa się litrami...

7.Afro Samurai - amerykańskie anime? Daje radę...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chce mi się czytać tego tematu od początku

Ze dwie strony by się przydało. Przydało by się przeczytać również tytuł tematu - jeżeli nie pytasz o polecenie anime, ani nie polecasz nic innym, to na pogaduchy (tym bardziej przywitanie) radzę przejść do tematu ogólnego.

Last Exile
Póki co omijasz dobre anime od GONZO szerokim łukiem

Co do samego GONZO to polecam wszystkim :

FREEDOM

Basilisk: Kouga Ninpou Chou

Bokurano

Yukikaze

@down

Nigdzie nie jest napisane, że polecasz... mi to wygląda po prostu na listę tego co widziałeś - równie dobrze mógłbyś napisać identyczny post w temacie o ulubionych anime i wyszłoby na to samo.

Edytowano przez pavlaq89
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś nie zauważył tych kilku punktów to właśnie polecam anime oO. A co do przywitania chciałem być po prostu miły, ale jak widać niektórym nawet to przeszkadza.

Zapomniałem o jednym anime godnym uwagi, a mianowicie Gantz. Stosunkowo krótkie (w porównaniu do mangi), ale naprawdę jest świetne, no i to powalające zakończenie...

Edytowano przez Aliar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co omijasz dobre anime od GONZO szerokim łukiem

Większość anime od Gonzo to żałosne produkcyjniaki, robione na szybko by podreperować coraz gorsze wyniki finansowe studia, które otwarcie głosi, że stawia na ilość, a nie na jakość. W ostatnich latach jedynym ratunkiem dla nich są ambitne inaczej fanserwisy typu Strike Witches czy R+V. Im szybciej uświadomisz sobie niskie wartości produkcyjne tego studia i porzucisz nadzieję na naprawdę dobry przebój, który wyjdzie pod ich szyldem, tym lepiej dla ciebie i mniej rozczarowań - SnH nie zdarza się co kwartał. Aha, jeśli znajdziesz powiązanie między zalinkowanym przez ciebie Freedom i Gonzo, to napisz proszę, bo ja takiego nie znalazłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiązanie między zalinkowanym przez ciebie Freedom i Gonzo, to napisz proszę, bo ja takiego nie znalazłem.

Nie znalazłeś z prostej przyczyny - nie obejrzałeś tego anime (a przynajmniej napisów końcowych), a w liście płac jak byk wymalowane jest GONZO. Fakt, że tylko maczali łapy przy tym, a pochodzi ze stajni Sunrise.

Jeszcze zapomniałem o "Full Metal Panic!", z którym nie raczyłeś się jeszcze zapoznać.

Im szybciej uświadomisz sobie niskie wartości produkcyjne tego studia i porzucisz nadzieję na naprawdę dobry przebój

Już zacząłem tego doświadczać... Za to przed Tobą kilka miłych niespodzianek.

Edytowano przez pavlaq89
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5.Samurai Champloo - zabawna, ale także chwilami poważna opowieść o dwóch samurajach, którzy zobowiązali się pomóc pewnej dziewczynie odnaleźć

ojca

.

Niniejszym uprzejmie ci dziękuję za jakże wspaniałą wiadomość o

ojcu Fuu

. Mógłbyś pomyśleć zanim coś napiszesz, bo na ten przykład JA obejrzałem SC tylko do 4 odcinka. A tam nigdzie nie ma info, że "pachnący słonecznikami samuraj" to

jej ojciec

. I na pewno nie chciałem się tego dowiedzieć w ten właśnie sposób.

Arigatou gozaimasu :angry:

Edytowano przez Felessan
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem o jednym anime godnym uwagi, a mianowicie Gantz. Stosunkowo krótkie (w porównaniu do mangi), ale naprawdę jest świetne, no i to powalające zakończenie...

...nie.

Gantz to bardzo słaba produkcja, pod każdym względem. Manga jest słaba (chociaż początek jest wyśmienity), anime jest jeszcze gorsze, zaffilerzone, z okropną kreską i animacją. Omijajcie szerokim łukiem, RLY.

Lepiej miśki przeczytajcie Battle Royale. ^_^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłeś z prostej przyczyny - nie obejrzałeś tego anime (a przynajmniej napisów końcowych), a w liście płac jak byk wymalowane jest GONZO.

Podobnie w jednym z epizodów Gurren Laganna, obejrzyj sobie creditsy (a Imaishi pomógł animować jakieś sekwencje w R+V), nie znaczy to jednak, że anime jest "od Gonzo".

miśki

Stop that.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie znaczy to jednak, że anime jest "od Gonzo"

W takim razie jeszcze bardziej powinno Cię zainteresować ^^, a już widziałem że masz w PTW.

Staff mają całkiem całkiem, ale brakuje im kasy (większość to niskobudżetówki :/ ). Jeżeli coś większego ich nie połknie, to marne szanse na utrzymanie się na rynku im wróżę :<

A ja cieszyłbym się na coś pokroju Basiliska. Znacie może coś godnego uwagi w tych klimatach?

Edytowano przez pavlaq89
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jakiego anime są to postacie? (To nie jest zagadka, po prostu chciałbym wiedzieć :/)

http://img264.imageshack.us/img264/2708/animegirlfav222.jpg

http://img4.imageshack.us/img4/4290/anime077iw.jpg

No i drugia sprawa:

Jakie anime w którym walczą mieczami, katanami itd.oprócz bleach polecilibyście mi?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miecze, katany itd:

-Afro Samurai (krwawe, Samuel L. Jackson użycza głosu głównego bohaterowi)

-Samurai Champloo (Połączenie samurajskich klimatów i hip-hopu)

-One Piece (nie aż tak mocno, ale pojedynki są)

-Claymore (Wiedźmin w wydaniu żeńskim wydaniu)

-Samurai 7 (dosyć dobre)

-Berserk (Chociaż manga o niebo lepsza)

Tytuły, których nie widziałem ale jakieś miecze podejrzewam, że są:

-Queens Blade (fanserwis+ walki)

-Bamboo Blade (prawdopodobnie to, co wyżej)

BTW chcesz tylko mieczowanki, czy ogólnie shouneny w stylu Bleach?

A teraz moje zapotrzebowanie:

Szukam jakiejś interesującej mangi z dużym współczynnikiem bizarre. Krew, przemoc i akcja także nie zaszkodzą (Ot, coś w stylu Dorohedoro)

edit:vvvvvvvvv

O.o

edit#2: :ok:

Edytowano przez Brando
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brando a co powiesz na cokolwiek narysowanego przez Shintaro Kago? Wprawdzie z jego pracami miałem do czynienia tylko bardzo przelotnie, ale wygląda mi na to, że współczynnik bizarre tam występuje w stężeniu tak znaczącym, że czasem można spotkać wypowiedzi typu "to jest chore". Ot, choćby Dance! Kremlin Palace.

EDIT do edita: miało być bizarre :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka, wszystkim to mój pierwszy - nie licząc introdukcji w "O forumowiczach..." - post.

Z nowszych tytułów:

Manga: K-on, REC, Bleach, Naruto

Anime: Asura Cryi'n, SpeedGrapher, Code Geass: Lelouch of The Rebelion, Zero no Tsukaima, Rebuild of EVA

Ze starszych:

Manga: Love Hina, Ranma 1/2, Flame of Recca, Buso Renkin

Anime: Love Hina, Special-e i OAV pt. Love Hina Again, Cowboy Bebop, Evangelion i OVA "Death and Rebirth" oraz "End of Evangelion".

Na razie to wszystko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie to wszystko.

A może byś tak uzasadnił dlaczego polecasz te tytuły? Co ja, jasnowidz?

Ja anime Love Hina szczerze odradzam- pomimo, że mangi mam wszystkie tomiki, to nie byłem w stanie oglądać tego potworka (i z racji tego, że nie obejrzałem do końca, oszczędzę żółci w kaszance).

Edytowano przez pavlaq89
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie wpadłem do tego tematu z pewnym zapytaniem :=] Trochę mang czytam m.in One Piece, Bleach, Naruto, Fairy Tail regularnie, część skończyłem np. Hellsing a teraz zabrałem się za D.Gray-man. Jak widać, nie są to jakoś specjalnie ambitne pozycje dlatego też chciałem abyście polecili mi mangę must read. Dobra kreska, fabuła, nie musi być "rozrywkowa" a nawet mile zobaczyłbym jakieś "ambitne" pozycje z głębią i fabułą :=) Aha, Death Note czytałem - odpada ;P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ambitne must reed? Przejrzyj moje mangowe tematy. ^_^

Ale nie byłbym sobą, jeżeli nie wspomniałbym tutaj o Shin Angyo Onshi. Epicka historia, walka, miecze, świetni bohaterowie etc. Ogólnie dobre na wybicie się do tych "poważniejszych" mang, bo ma coś w sobie z shounena. Ale oczywiście jest przed nimi (czyt. Naruto, One Piece, Blea... Bleach) o wiele kroków milowych dalej. Niemalże genialna.

Edytowano przez Qrowsky
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Berserk- Manga mająca świetną kreskę, charakterystycznych bohaterów, dobrą fabułę, ciekawe uniwersum (dark fantasy)

JJBA- świetny shounen. Ociekający GARem protagoniści i antagoniści, dziwaczne moce, zakręcona fabuła, świetne walki. Must must read

Akumetsu- Bardzo podobne do DN. Nie wiem czemu nikt nie chce się o nim wypowiedzieć na tym forum :S

SAO, z powodów, które wymienił Qrowsky (chodziaż to manhwa jest, ale nie wnikajmy w szczegóły)

Dam jeszcze kilka pozycji, których brakuje na tym forum:0

-Vinland Saga- Manga o wikingach! Znowu postacie ociekające GAR, świetna kreska, ciekawa fabuła (w jednym miejscu przeżywa się wilekie ocb?!)

masz małą zajawkę

-Sanctuary- GAR+ polityka+ gangsterzy

-Vagabond- samuraje, ścieżka miecza, awesome kreska.

-Dzieła Urusawy- niezależnie od którego zaczniesz, dasz się porwać

-Uzumaki, GYo i inne- świetne horrory

-Hokuto no Ken- GAR, manly tears, sztuki walki, postapokaliptyczne

-Liar Game- jeśli chcesz fortelów, oszustw, nieczystych zagrań

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAm pytanie- jak nazywało się anime, które leciało kiedyś na RTL7? Było o czarodziejce, rycerzu z mieczem "świetlnym", pól- gargulcu czy coś...I z pierwszego odcinka, gdy się spotkali rycerz z czarodziejką to pamiętam, że ten rycerz(dość tępy) myślał, że czarodziejka ma na sobie mundurek szkolny. Pomożecie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko , od niedawna interesuje sie mangą i anime ^^ zdążyłem już obejrzeć : serie dbz, bleach ( do najnowszego odcinka ) , hellsing , full metal , i cowboya bybopa ( czy jakos tak xD ) . Chciałbym żebyście mi polecili jakąś fajna odcinkowa anime , lub film coś w stylu ninja scrolla . Był bym bardzo wdzieczny

BTW pamietacie czarodziejki z ksiezyca ? to byla moja ulubiona bajka z dziecinstwa :)

Edytowano przez Pawellox
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...