Skocz do zawartości

Sonda!  

529 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Ile książek czytasz średnio w ciągu roku?

    • wogule nieczytam xD
      10
    • 1-2
      9
    • 3-5
      42
    • 6-10
      86
    • 11-20
      96
    • 21-30
      77
    • 31-50
      46
    • 51-100
      40
    • ponad 100
      25
    • Och, ależ nie liczę przeczytanych książek.
      106


Polecane posty

@Tzar

Patrzyłem na te opowiadania Lovercrafta i chyba podziękuje, jakoś nie podchodzi mi to. Pytanie mam do tego Bakera, gość pisze może, młodzieżowe Horrory? Wiesz takie jak nie które filmy, gdy grupka przyjaciół jedzie gdzieś tam. I coś/ktoś zaczyna ich zabijać poczytałbym takie coś ; )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę coś dodać o Lovecrafcie. Niemal bez wyjątku, wszystkie opowiadania są zbudowane w praktycznie identyczny sposób. Poznajemy bohatera, tenże opowaida swą historię, tym samym budując klimat, który w pewnym momencie staje się naprawdę gęsty, oraz kończąc podaniem informacji, zazwyczaj znanej od samego początku bohaterowi, która może wzbudzić w nas lekki dreszczyk strachu, lecz mocny niepokój. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że nie sama informacja tak działa, lecz sposób jej przedstawienia przez bohatera, a raczej jego wypranie z emocji gdy o tym mówi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gość pisze może, młodzieżowe Horrory?
Pisze młodzieżowe fantasy z elementami horroru, bardzo dobre swoją drogą ("Abarat"), ale to nie są slashery.
grupka przyjaciół jedzie gdzieś tam. I coś/ktoś zaczyna ich zabijać
Grupka nieznajomych przybywa na wyspę na zaproszenie tajemniczego gospodarza. Po jakimś czasie jeden po drugim zaczynają ginąć. Zaczynają się wzajemne podejrzenia, oskarżenia itd. Brzmi zachęcająco? To akurat nie Barker, ale poczciwa Agatha Christie i jej klasyczne "Dziesięciu Murzynków" (inny tytuł to "I nie było już nikogo").

(ale interpunkcja, panie, interpunkcja twoja pozostawia wiele do życzenia)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak łupię i łupię dzień w dzień w nowe King's Bounty i przez to nie wiem co się w świecie literackim dzieje.

Właśnie paczę a tu wyszło nowe Metro 2033. Tyle, że najpierw trzeba by tego Pitera przeczytać.

Ale większą niespodzianką jest dla mnie nowy Jakub Wędrowycz. Kiedy to wyszło?? Myślałem, że to jeszcze zejdzie, a tu hop siup i jest już "Trucizna". Tylko czemu taka droga (ok 35 zł) ?? Jakbym o tym wiedział, to bym nowego CDA nie kupował i by była kasa. A tak muszę sięgnąć po zaskórniaki :/. Ale musi być moja. My pressiusssss... :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się tak was zapytam. Nie pamiętam czy było to już poruszane, ale gdzie jest wasze ulubione miejsce do czytania?

Po za tym jak się obchodzicie z książkami? Niektórzy je "łamią" podczas czytania, brudzą strony itp. Dlatego więc pytam - jaki wy się z nimi obchodzicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czytam wszędzie gdzie mogę i jak mam czas - oczywiście nie popadam w skrajności jak np. jakaś hispterka, która wczoraj prawie na mnie wlazła idąc przez empik z nosem wlepionym w książkę.

Książki zbieram ii kolekcjonuję seriami, epokami historycznymi (?) i wedle autora chociaż tu bywa różnie bo taki Gene Wolfe, Gunter Grass czy Umberto Eco piszą różnie, kilka książek ich autorstwa, szczególnie niemieckiego noblisty wyrzuciłbym do pieca takie to były męki w czasie lektury. Tym samym o własne egzemplarze dbam, niczego nie zaginam i nie brudzę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Księgarnie Matras rządzą bezdyskusyjnie i już. Cenowo wymiatają i nikt im nie podskoczy jeśli chodzi o nowości.

Wchodzę dziś do nich i szukam "Trucizny". Patrzę - jest, ale nie ma nalepki ze zniżką. Myślę sobie "Co jest? Zawsze była zniżka". Podchodzę do sprzedawczyni, pytam się, a ta mi bez słowa nabija 25% zniżki i zamiast 40 płacę tylko 30 zł. Wychodzę szczęśliwy :P.

Dlatego wszystkim którzy mają Matrasy w swojej okolicy polecam zakupy tylko tam. Takich cen na premiery fantastyki to nikt nie ma :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się tak was zapytam. Nie pamiętam czy było to już poruszane, ale gdzie jest wasze ulubione miejsce do czytania?

W lesie pod drzewem, w parku na ławce, w wannie, w kibelku, w domu na stole, w domu pod stołem, na łóżku, pod łóżkiem... pod ławką. Czyli w skrócie wszędzie, gdzie jest kawałek miejsca i można sobie przycupnąć w jakiś sposób. Co robię z książkami? Czytam. To nie posążek z brązu, żeby sobie stał na półce i zarastał kurzem, a ślady używania to imo naturalny stan książek. Chociaż jak ktoś próbuje je usilnie bardzo zniszczyć, to serce mi się kraje...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest konieczne. Bohaterami opowiadań z Żaren Niebios są postacie, które później pojawią się w Siewcy Wiatru. Owszem, powieść czyta się przyjemniej, gdy od nich zaczniesz, ale nie jest to w żadnym stopniu wymagane.

Poza tym, zdania o tym zbiorze są podzielone. O ile dobrze pamiętam araevin miał o nim bardzo złą opinię. Z kolei mi się podobał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się że nikt o tym nie pisał. Radiowa Trójka teraz organizuje słuchowisko z Blade Runnera. Myślę że to całkiem ciekawa inicjatywa. Co sądzicie?

Sam się dowiedziałem przed chwilą, ale jeśli akurat ktoś teraz siedzi na forum to może się zainteresuje. Wszystko można znaleźć tu. Startuje (wystartowało) o 21,05.

edit:

No i po wszystkim. W sumie załapałem się tylko na kawałek, ale słuchało się całkiem miło. O ile nie jestem jakimś wielkim fanem audiobooków, tak takie słuchowiska bym chętnie widział.

Edytowano przez Sefnir
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zainteresowałem się książkami wydawnictwa "Warbook". Dokładnie chodzi mi o tytuły: "Stalowa kurtyna", "Elsenborn" oraz "Kryptonim Burza. Odległe Rubieże". Czytał ktoś ? Co można o nich powiedzieć ? Właśnie są o takiej tematyce co lubię tzn. historia alternatywna (oprócz "Elsenborn")

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. Zacząłem czytać Opowieści Niesamowite Edgara Allana Poe. I bardzo dobrze się czyta :) Mógłby ktoś polecić jakieś dwie książki Poego ? Mam długą listę książek do nadrobienia więc póki co nie będę się porywał na wszystkie jego dzieła. Chciałbym sobie poczytać coś bez narażania się na nieprzyjemności związane z kiepską weną autora etc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poego wyszła u nas masa antologii i sporo opowiadań się powtarza, to w jednej, to w drugiej. Tak więc odesłać mogę po prostu do najobszerniejszego zbioru jego tekstów, jaki się u nas ukazał, czyli "Opowieści miłosnych, śmiertelnych i tajemniczych" wydawnictwa Vesper. Znajdziesz w nim sporo, jak nie wszystkie, z czytanych teraz historii, i jeszcze kilkaset stron innych.

Edytowano przez Tzar
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyliście jaki popularny tu na forum jest Stephen King ?
Popularne są też książki z serii Star Wars - to moda czy wysoki poziom? ;) King jest popularny w ogóle, nie tylko na tym forum. Tutaj mamy po prostu odbicie tej popularności. Taka sama sytuacja jak z Wiedźminem, PLiO, Harrym Potterem itd.
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up

Wysoki poziom raczej nie. Książki Star Wars są raczej średniawe (dobra książka trafia się rzadko). Po prostu ludzie, którzy są fanami serii i świata są ciekawi losów bohaterów poza filmami/serialami więc kupują książki, czytają, komentują. Stąd pewnie ta popularność :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...