Skocz do zawartości
Lord Nargogh

Nie wiesz jaką grę warto kupić? Zapytaj tutaj.

Polecane posty

@Pawcio

Z tego co czytałem Dragon Age 2 jest bardzo słabe, a Inkwizycja na razie trzyma cenę, więc jeszcze za wcześnie na zakup. W Mass Effect grałem i nie jest to dla mnie klasyczny rpg, a raczej gra z elementami rpg.

@Despero

Jeśli chodzi o Dungeon Siege to grałem w 3 i od strony fabularnej bardzo mi się podobało, ale reszta elementów trochę niedomaga (prostacki rozwój postaci, korytarzowe mapki), próbowałem też zagrać w dwójkę, ale grafika jest po prostu nieczytelna, więc dałem sobie spokój. Oba KOTORY kurzą się na półce, ale jeszcze nie grałem, o Drakensangu nie słyszałem, ale zaraz sprawdzę co to za gra. Jeśli chodzi o Divinity Original Sin i Wasteland 2 to obie już od dawna zajmują wysokie miejsca na steamowej liście życzeń i czekają na sensowną promocję ;)

@FireFly

Z tego co się orientuję to bardziej h'n's, a tego rodzaju gier mam już przesyt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawcio

Z tego co czytałem Dragon Age 2 jest bardzo słabe....

Polecam wyrobienie swojego zdania. Znam osobiście parę osób, które zwlekały z zabawą w DA2, by się później pozytywnie zaskoczyć. Nie jest ta gra tak straszna jak pisze ogół wink_prosty.gif.

Ale skoro twierdzisz że masz KOTORy, to radze wyczyścić je z kurzu, i wciągnąć się w te genialne produkcje. Zwłaszcza że posiadają większość cech których szukasz.

Edytowano przez Xazy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze myślałem, że jest sporo drużynowych RPG, a teraz raptem parę tytułów się nasuwa.

Jeszcze może jakieś Might & Magic, albo chyba lepsze Legend of Grimlock? A jak nie odstrasza Cię japońszczyzna, to może Final Fantasy 7-9? Żadną z tych gier osobiście nie grałem, więc nie mam własnej opinii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Xazy

Sam już nie wiem, czytając opinie i recenzje wychodziło na to, że Dragon Age 2 to bardziej h'n's aniżeli cRPG, a tego typu gier po ostatnich przygodach z Sacred 2, Torchlight 2 i Van Helsingiem, mam już przesyt.

Jak sprawdza się mechanika walki w KOTORach; jest w miarę przystępna czy bardziej zaawansowana? Przyznam, że grając w Baldur's Gate czy nawet Neverwinter Nights nie do końca rozumiałem te wszystkie zasady Dungeons & Dragons i denerwowało mnie np. nagminne chybianie celu. Właśnie dlatego bardzo spodobał mi się Dragon Age Origins, które ma bardzo prosty, a jednocześnie nie prostacki system walki.

@Despero

Legend of Grimrock próbowałem, ale dungeon-crawlery to chyba nie mój gatunek i po dwóch godzinkach rozgrywki dałem sobie spokój. W japońszczyznę grywam od czasu do czasu na Nintendo DS, na PC raczej sobie podaruję.

Swoją drogą sprawdziłem tego Drakensanga i muszę przyznać, że wygląda interesująco i chyba dam mu szansę wink_prosty.gif

Jeśli macie jeszcze jakieś propozycje to chętnie posłucham.

PS. Pillars of Eternity już wylądowało na wishliscie, zamierzam kupić jak potanieje.

Edytowano przez k0mp0t
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Perun

Jeśli jeszcze nie grałeś to zagraj w mafię 2, jednak w legendarną 1 nie zaszkodzi również zagrać.Obie części mają moim zdaniem bardzo dobrą fabułę oraz przyjemny model jazdy.Szkoda tylko że w 2 twórcy nie dali coś w rodzaju trybu swobodnego znanego z 1, gdyż po przejściu nie można swobodnie zwiedzać miasta, tylko od nowa można rozpoczynać grę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,poszukuję rpga podobnego do Gothica 2.

Zależy mi przede wszystkim na tym aby był on trójwymiarowy i pasowałoby miał otwarty świat.

Oczywiście nie pogardzę, żadną propozycja aczkolwiek szukam czegoś bardziej gothicowego.

Jrpg nie znoszę (proszę wybaczyć fani anime/mangi i rpgów na ich podstawach) ogólnie nie lubie w nich grafiki.

Rpgi które ograłem to m.in:

Gothici

Riseny

TESY

Divinity

Wiedźminy i to chyba tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,poszukuję rpga podobnego do Gothica 2.

Zależy mi przede wszystkim na tym aby był on trójwymiarowy i pasowałoby miał otwarty świat.

Oczywiście nie pogardzę, żadną propozycja aczkolwiek szukam czegoś bardziej gothicowego.

Jrpg nie znoszę (proszę wybaczyć fani anime/mangi i rpgów na ich podstawach) ogólnie nie lubie w nich grafiki.

Rpgi które ograłem to m.in:

Gothici

Riseny

TESY

Divinity

Wiedźminy i to chyba tyle.

Jeśli klimaty post apokaliptyczne Ci nie przeszkadzają, to może Fallout 3 albo New Vegas?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze Two Worlds może Ci nie podpaść (ja doszedłem do jakiejś połowy i odpadłem), chociaż system awansu postaci mi się tam podobał, oraz walka też była całkiem przyjemna. Fabuła jednak kulała na całej linii. W dwójkę nie grałem, ale zbierała raczej pozytywne opinię. Ludzie chwalą też Kingdoms of Amalur, ale nie mam pojęcia, czy jest tam otwarty świat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Two Worlds to już kwestia gustu, mi osobiście obie części przypadły do gustu, jednak tak jak powiedział Devius fabuła nie powala ale za to misje poboczne bardziej przyciągają, niż te fabularne, powiem nawet że te główne zadania robiło się by tylko popchnąć wszystko do przodu.Z 1 mam pozytywne wspomnienia, niestety miałem mniejsze wymagania co do gier ale model walki był bardzo słaby moim zdaniem.Sprawdż na dhl.net, gdyż z tego co pamiętam to były kiedyś na tej stronie dostępne klucze na steam w tym TW 1 i chyba nadal są:

http://www.dlh.net/en

2 jest znacznie lepsza, była dostępna w CDA i da się wyrwać w naprawdę niezłej cenie(na konsoleigry.pl o ile się nie mylę jest w gamebooku za około dyszkę, więc nie zaszkodzi wypróbować.

Przy okazji się spytam, czy warto zakupić grę Ridge Racer Unbounded?Grałem w demo i jestem pozytywnie nastawiony ale nie wiem czy gra starczy na dłużej czy może po 3-5 h mnie wynudzi...Ogólnie czy warto, sam single mnie interesuje, gdyż multi na pewno opustoszałe(steam edchanced pokazał mi że dzisiaj grało około 15 graczy).

Edit:Jeśli się skuszę to od której części total war zacząć?Od Napoleon czy Shogun 2 zmierzch samurajów?

Edytowano przez Kosarz5
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...