Skocz do zawartości
Lord Nargogh

Nie wiesz jaką grę warto kupić? Zapytaj tutaj.

Polecane posty

I nie ma kompletnie nic czego by nie miała 2 - dokładnie to samo w innej scenerii, bardziej dopracowane ale jak ktoś nie lubił 2 to i 3 trójki raczej nie polubi. Powiela te same błędy.

Nope. avi

Nie wiem, dlaczego to napisałeś. Trójka ma lepszą, mniej monotonną scenerię i nie ma wiecznie, wciąż i wciąż respawnujących się ludków w punktach kontrolnych na mapie. To właśnie imo pogrzebało dwójkę. Szybko niszcząca się broń także.

Dlatego uważam za uzasadnione polecenie trójki.

Także stwierdzenie, że komu się dwójka nie podobała, to trójka też. Nic podobnego. Przy trójce spędziłem kilkadziesiąt godzin, przy poprzedniej części ledwo ułamek tego czasu.

Dlatego sam trójkę gorąco polecam.

  • Upvote 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o Age of Wonders 3?

Dobra gra. Taktyczne walki ze sporą ilością opcji, zróżnicowane scenariusze, fajny generator map. Cóż, po pewnym czasie robi się trochę zbyt łatwa, ale gra się naprawdę przyjemnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hotline Miami i FTL można w promocjach kupić bardzo tanio (a normalnie też nie są drogie). W przypadku HM problemem jest krótka rozgrywka. Polecam też Spelunky (kiedyś w CDA było za darmo). Jest jeszcze Terrraria no i Super Meat Boy. To właśnie takie tańsze bardziej. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nightmarus

Jeśli chodzi o rogulajki warto sprawdzić Dungeons of Dredmor (koniecznie z DLC), które pomijając kiepską oprawę audiowizualną jest naprawdę niezłym, dość rozbudowanym tytułem. Poza tym obowiązkową pozycją dla miłośników gatunku jest w moim mniemaniu Faster Than Light, na pozór prosta i nieskomplikowana, ale drzemią w niej ogromne pokłady grywalności (szkoda, że po paru godzinach losowe wydarzenia zaczynają się powtarzać, ale nadal pozostaje odblokowywanie kolejnych statków). Do głowy przychodzi mi jeszcze Rogue Legacy, które jest połączeniem platformówki i rogulajka. Pomijając standardowe skakanie po platformach, zbieranie monet i ubijanie przeciwników, masz tu rozwój zamku, który odpowiada za atrybuty naszego awatara oraz dość zabawny (i momentami upierdliwy) system przypadłości - wad genetycznych kolejnych potomków naszego dzielnego rycerza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Chcemy się w końcu z kolegą przerzucić z Company of Heroes 1 na 2. SIngleplayer nas wgl nie interesuje. Z tego co wiem, dodatek Western Front Armies jest samodzielnym dodatkiem? Wystarczy, że go kupie, bez podstawki i już moge grać w multi? Będe miał dostęp do wszystkich ruskich/niemców map/trybów? Czy musze kupić podstawke + to dlc?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wizardius:

Niestety, aby mieć możliwość grać wszystkimi armiami, musisz posiadać podstawową wersję gry i dodatek.

Oczywiści mając sam dodatek, będziesz mógł grać przeciwko armiom z podstawki, ale nie będziesz mógł sam poprowadzić ich do boju.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu planuje wziąć się za wiedźmińską serię, lecz jedyną rzeczą, jaka mnie wciąż powstrzymuje to system walki.

Grałem kiedyś u kolegi w Wiedźmina 2 pograłem raptem do momentu walki o jakiś zamek, lecz strasznie zniechęciło mnie te ciągłe turlanie się podczas walki, więc pytam:

Czy w Jedynce jest tak samo, czy może jednak można się przyzwyczaić do tych piruetów, trików itp.?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jedynce Geralt tak często się nie turlał, jednak robił właśnie piruety, o których wspomniałeś. Tak, da się do tego przyzwyczaić, chociaż ostatnio zauważyłem, że strasznie dużo ludzi narzeka na ten Wiedźmiński system walki oraz pracę kamery. Mimo wszystko system walki w jedynce i dwójce to dwie różne rzeczy. Mi na przykład ten z dwójki też średnio się podobał, dlatego Wieśka 2 przeszedłem może dwa albo trzy razy, a przy jedynce spędzałem kolosalną ilość czasu, tam walka była wręcz przyjemnością.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze strategii ostatnio jedynie grałem w Civilization V, nie wiem, czy taki rodzaj strategii cię by zainteresował. Gry logiczne i strategie to nie mój typ, niestety. Ewentualnie możesz sobie sprawdzić Warhammera 40k, jeśli w niego nie grałeś, też jest to jedna z nielicznych gier strategicznych, która przypadła mi do gustu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@telefonciek

Ze strategii najciekawsze sa moim zdaniem serie Civilization oraz Total War. Do tego oczywiscie Heroes of Might & Magic, Age of Wonders i Company of Heroes. Warte uwagi wydaje sie byc Grey Goo. A jesli nie przeszkadza Ci spokojniejsza rozgrywka, to pomysl o Banished. Z gier logicznych polecam platformowke ze spora iloscia zagadek srodowiskowych The Cave, ale tez logiczno-taktyczne Frozen Synapse czy Doorkickers.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@EasyPlayer

Znam tą gre, lecz niestety moja tolerancja na taką grafikę jest dość mała

@twojtyp

A czy twoim zdaniem ta polonizacja przeszkadza przy rozgrywce? Czy niczego nie przeinacza?

(Troche dziwne, że na forum nie ma praktycznie nic o tej grze)

Edytowano przez telefonciek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś na PSV, niewymagające zręczności, a raczej myślenia - np. Darkest Dungeon. W sumie, samo Darkest Dungeon jest bardzo dobre, prawda? A coś z innej beczki, Minecraft? Chciałbym nabyć coś do wielokrotnego przechodzenia, mieszcząc się przy tym w 70 zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję jakiś przygodówek, ale najlepiej z grafiką taką rysunkową jak z komiksu. Bardzo nie lubię jak tła oraz cała większość jest rysowana, a postacie są maksymalnie szpetne i zrobione komputerowo. Mam nadzieję, że wiecie o co mi chodzi :P Mogą też być przygodówki w stylu Ethana Cartera, chodzi mi tu o mroczny, miejscami ciężki klimat, zalatujący zjawiskami nadprzyrodzonymi (sci-fi odpada).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up Mogę Ci polecić kilka przygodówek z komiksową grafiką. Na pewno zwróć uwagę na The Next Big Thing, zwłaszcza, że była kiedyś w Cd-A. Oprawa mi się bardzo podobała. Przyjrzyj się jeszcze serii Runaway, jak byś chciał zakupić to jest teraz przeceniona na Steamie, jedyny minus to brak obsługiwanego języka polskiego, ale pewnie da się skądś pobrać spolsczenie. Mam nadzieję, że o takie coś chodziło.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@warman

jeżeli chodzi o przygodówki z ciężkim klimatem to polecam the cat lady, świetny klimat i fabuła, postacie trochę też komiksowo wyglądają (ale tła nie). poza tym downfall tego samego studia, w tym wypadku masz postacie i tła ręcznie rysowane. możesz pobrać orginalną wersję (2009) za darmo z desury lub ze strony studia- http://www.adventure...games/game/1170

poza tym polecam też still life (pierwszą część), ale tam masz prerenderowane tła i postacie 3d.

jest jeszcze grim fandango, niedawno wersja zremasterowana została wydana na steamie.

Edytowano przez zpox
  • Upvote 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema wszystkim! Mam malutki dylemat co do wyboru gry, toteż znalazłem się właśnie w tym temacie :) Konkretnie chodzi mi o pojedynek Dying Light vs GTA V na PC. Dying Light podoba mi się, byłem zajarany przez pewien czas, hype trochę opadł, ale gra nadal mi się podoba. Tylko problem by był taki, że nie miałbym z kim grac co-op'a, więc zostaję single. A co do GTA V - tutaj można robić praktycznie wszystko. Mam ochotę postrzelać - strzelam, chcę pojeździć - idę na wyścig. Pełna swoboda. Ale miałem ten tytuł na PS3 - kampanię zrobiłem do połowy(nie dlatego, że znudziła mnie, tylko za mało czasu miałem - a konsola poszła na sprzedaż), a co do multi to bez znajomych tak średnio. Dodam tylko, że GTA V mogło mi do końca nie podejść ze względu na pad - nie lubię grać na padzie w takie gry, zero przyjemności. Ale mam właśnie ostatniego czasu chęci na pojeżdżenie po mieście bez celu ;> Teraz pytanie to czy to? Co polecacie? Jeżeli GTA V to nie będzie to tym samym co na stare konsole? Z góry dzięki za pomoc!

PS. Ale się rozpisałem ;o

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydanie GTA V na konsole nowej generacji, jak również na pc wprowadza możliwość widoku z pierwszej osoby, więc wrażenia z gry powinny być zupełnie inne mimo iż już miałeś z tą grą do czynienia. Na Twoim miejscu wybrałbym GTA V. Przeszedłem i polecam.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, biorę GTA V smile_prosty.gif Ale orientuje się może ktoś jak wygląda sprawa z preorderami? Do kiedy można zamawiać np. w takim MediaMarkt? Bo kupować będę prawdopodobnie 16 marca - a premiera 24. No i pytanie czy warto zamawiać preorder za łącznie 165 zł, czy kupić np. tydzień po premierze i cena od razu spadnie do jakichś 120zł? Chyba dawno gier nie kupowałem, bo zawsze nowe gry na PC kosztowały 100zł ;o A tu zbliżamy się do cen konsolowych, nie po to PC kupowałem ;/

Edytowano przez WheTWhaT
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

"Bo zawsze nowe gry na PC kosztowaly 100 zl". No yo chyba rzeczywiscie dawno gier nie kupowales, bo ja w momencie premiery juz za pierwszego Dungeon Siege, Shogun Total War czy Final Fantasy VII placilem ponad 100 zl, a bylo to ponad 10 lat temu.. No chyba, ze piszesz o jakichs grach kategorii B typu Pizza Connection albo wydaniach w ramach tanich serii, ktore rzeczywiscie mozna bylo dostac za kilkadziesiat zlotych. Ceny gier (tak jak wszystkiego innego) z czasem rosna, ale tytuly wydawane na PC wciaz sa duzo tansze niz te na PS4 i X1.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym 10 lat to może lekka przesada, ale od dawna już gry premierowe (zwłaszcza od drogich wydawców jak EA lub Ubi) kosztują ponad 100zł. A co do obniżki GTA po premierze to nie spodziewałbym się sporej różnicy, bo ta seria nie lubi niestety tanieć zbyt szybko.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...