Skocz do zawartości
Lord Nargogh

Nie wiesz jaką grę warto kupić? Zapytaj tutaj.

Polecane posty

Witam wszystkich,pomimo tego iż konto tutaj posiadam od baaaardzo dawna jest to mój pierwszy temat na tym forum :D

Niedawno zakupiłem tablet z Windowsem na pokładzie (Intel Atom Z3735E , grafika zintegrowana , 1Gb Ram , Rozdzielczość 1280 x 800 , nie ma szaleństwa ale działa bardzo zacnie , nic się nie tnie).

Dotąd posiadałem kilka zabawek z Androidem ale żaden z nich nie przykuł mojej uwagi na dłużej, zazwyczaj bawił się nimi mój siostrzeniec. Jednak wraz z nabyciem tego cuda technologii pomyślałem że błędem byłoby nie wykorzystać tego sprzętu do grania w produkcje pecetowe(Jest tam normalny procek 64 bitowy intela z normalnym windowsem , jedyny problem to karta graficzna która jest zintegrowana) , tutaj moje pytanie , czy znacie moi mili jakieś warte polecenia gry które łatwo można obsłużyć dotykiem i nie są one bardzo wymagające? Nie mam wymagań co do gatunku gier , kocham wszystkie, jednakowoż wszystkie zręcznośćiowe odpadają zapewne (nie zamierzam podłączać pada , chciałbym sobie popykać np. w łóżku/tramwaju/wykładzie

Z moim badać następujące tytuły działają miodnie/bardzo fajnie na ekranie dotykowym:

- Hearthstone (b.net)

- Darkest Dungeon (przydługie ekrany ładowania ale tak to działa git)

- Civilization 4 (5 niestety za duże wymagania)

- FTL: Faster Than Light

- McPixel (Oczywiście ^^)

- Might and Magic: Duel of Champions (długie ładowanie , same pojedynki już git)

- Sakura Spirit

- Talisman:DE

Wypisałem tylko te które sam sprawdziłem swoimi rączkami , mam kilka podejrzeń co do innych gier (Np heroes of might and magic może 5?, ale nie testowałem więc nie wiem).

Pozdrawiam wszystkich, życzę wesołego i mokrego jajeczka o/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosto z mostu: gry podobne do ,,Gemini Rue" oraz przygodówki, w których występuje mało zagadek, a rozgrywka bardziej skupia się na fabule.

@Rafinhi, zajrzyj do sklepu Microsoftu tam jest dużo gier stworzonych pod dotyk. Za takie produkcje jak GTA San Andreas, Modern Combat czy Halo trzeba zapłacić (ok. 15 zł), ale będziesz miał dostęp do gier np. na telefonie (o ile masz telefon z kafelkami) czy innym urządzeniu. Część jak np. Asphalt 8 czy GT Racing 2 są za darmo.

Edytowano przez Bethezer
Na forum nie przekręca się nazw firm.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc po kolei...

Od około miesiąca jestem posiadaczem Linux Mint 17 i mój komputer odżył. Nie jest to ani najlepszy ani najgorszy sprzęt (4GB RAM, GeForce GT 240 procek 3.06Ghz). Niestety nastał u mnie typowy dla gracza posiadającego Linuxa problem - brak gier. Problem rozwiązałem Triple Boot (XP dla starszych gier i 7 dla nowszych) ale poszukuje gier typowo pod Linux. Gry jakieś są ale moje wymagania są następujące:

1) Typ gier - jestem miłośnikiem Turowych Strategii (Jagged Alliance, HoMM 2, 3 i 4, Cywilizacja), RPG (Gothic, Baldurs Gate, Icewind Dale, Fallout) i Dungeon Crawlery (ale w starym stylu jak Legend of Grimrok czyli FPP a nie jakieś TPP).

2) Obadałem FreeCiv, FreeCol (które albo zawiesiły mój sprzęt albo nie działały prawidłowo) a także Battle for Wesnoth (który jest przedni)

3) Lubię klimaty post-apo, fantasy i średniowieczne.

4) Zupełnie nie trafiają do mnie gry Online.

Wierzę że jednak kilka gier się znajdzie. Tak jak wspominałem mam Triple Boot więc WINE odpada.

Z góry dziękuję za jakiekolwiek odpowiedzi.

Edytowano przez MrRadzio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Perun

Ja bym poczekal. Gra daje rade (zwlaszcza jesli nie jestes fanatycznym wyznawca kultu poprzednich Thiefow), ale z drugiej strony papy z dachu nie urywa. Te niecale 40 zl to w sumie niewielkie pieniadze, ale za 2-3 miesiace bedziesz ja mogl kupic na Steam za polowe tej ceny lub nawet jeszcze taniej.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grałem we wszystkie części (bardzo, bardzo dawno) i pamiętam, że I i II część jakoś mnie do siebie nie przekonały. W Deadly Shadows dla odmiany grało mi się bardzo dobrze, jednak nigdy jej nie ukończyłem. Dzięki Tesu za radę, wstrzymam się z kupnem do wyprzedaży steamowych. Za to może skuszę się na Torchlighta 2 za 19,99 zł.

Edytowano przez Perun
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Perun

W porownaniu do poprzednikow Thief jest niesamowicie uproszczony, AI straznikow jest duzo glupsze, a i poruszanie sie po Miescie jest czesto bardzo upierdliwe. Na plus zaliczam tylko oprawe audiowizualna i mimo wszystko klimat skradankowosci tego tytulu, pod tym wzgledem byl dla mnie bardziej zjadliwy niz Dishonored. A T2 za 2 dychy mozesz brac. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, z racji tego że na moim growym sprzęcie zalała się klawiatura poszukuje wszelkich (obojętnie czy przygódówki czy coś innego - byle dobre) gier najlepiej tylko z użyciem myszki ale kilka klawiszy mi działa. Klasyki typu Torment, Heroes, Baldurs Gate, Fallout znam ale może mnie czymś zaskoczycie. Bardzo chciałbym zagrac w coś gdzie akcja dzieję się w obecnych czasach a najlepiej jakiegoś sandboxa. Z góry dzięki :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile mnie pamięć nie myli to w TIA of Van Helsingu steruje się głównie myszką. Z gier przygodowych mogę polecić wiele tytułów: Syberia 1 i 2, Runaway 1-3, The Next Big Thing. Dochodzą jeszcze strategie np. Cywilizacja V, Warhammer. Nie pamiętam, jak było z sterowaniem w Magice.

Ja też mam jedno pytanie. W oczy rzuciła mi się reklama na Steamie Heroes & Generals, czy warto poświęcić na tę grę trochę czasu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogłem znaleźć osobnego tematu, więc pytam się tutaj. Pewnie mało osób w Polsce posiada 3DS'a, a jeszcze mniej gra w Persone, a właśnie odnośnie tej serii mam pytanie. Chciałbym zacząć grać w Persone, ale na 3DS'a jest tylko Persona Q, która dzieje się pomiędzy trójką, a czwórką i nie mam pojęcia czy to Q będzie dobra, jako pierwsza gra z serii. Jakieś opinie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy polecicie jakieś ciekawe, dobre, darmowe MMO które pójdzie bez problemu na laptopie o następujących parametrach?:

procesor 2x 1,40 GHz?

RAM: 4,00 GB?

?

Karta graficzna: AMD Radeon HD 7310 Graphics?

System:Windows 8.1

Planujemy grać we trójkę, obecnie rozpatrujemy grę Dragon Nest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kosarz5

Chociażby AION, który to już od bardzo dawna jest darmowy.

Jest też Lord of the Rings: Online.

STAR WARS The Old Republic, ale nie wiem jakie ma minimalne wymagania.

@jaremo00

Coś więcej o parametrach komputera niż sam system?

W ciemno mogę podać chociażby serię Total War:

-Rome

-Medieval

-Shogun

-Napoleon

Jakieś trochę starsze Settlersy?

Heroes 3 lub 5(?)

Civilisation?

Ciężko mi się w coś konkretnego wstrzelić...

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam jakiś gier ekonomicznych, które pociągnie mój sprzęt (uprzedzam, GeForce aktualnie nie śmiga i używam karty zintegrowanej). Ogrywałem jakiś czas temu Tropico 4, ale mi się już znudziło. Chciałbym, żeby gra miała bardzo rozbudowany system budowania miast (coś w sumie jak w Tropico, że mamy do wyboru jaki buden chcemy postawić), ale żeby nie była też jakoś trudna do ogarnięcia. Jakieś pomysły?

Edytowano przez Devius
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seria Anno. Ja sam ostatnio się wciągnąłem w Anno 2070, które mimo 4 lat na karku wciąż jest śliczne. Na brak rozbudowania też nie możesz narzekać. Ale nie mam pojęcia, czy Ci pójdzie.

Tak czy inaczej, gierka często trafia na różne wyprzedaże, więc można ją w pakiecie z DLC tanio wyhaczyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...