Skocz do zawartości
Lord Nargogh

Nie wiesz jaką grę warto kupić? Zapytaj tutaj.

Polecane posty

@UP

Zadna przesada. Byl czas, ze wydawcy celowali w cene 99 zl, ale gry za ponad 100 zl kupowalem juz w czasach, gdy na polkach byly jeszcze kartonowe big boxy (a te zostaly zastapione przez pudelka dvd w okolicach 2003 roku). Mowie oczywiscie o topowych, glosnych produkcjach, a nie o tytulach wydawanych przez Topware lub produkcjach polskich, bo te z reguly byly tansze.

  • Upvote 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ostatnio dużo gram z trzema kumplami w Diablo 3. Byłem na początku sceptycznie nastawiony (i dalej jestem - do grania w pojedynkę) ale gra nam się świetnie.

Jednak poszukuję czegoś z widokiem TPP, jest jakiś RPG/Hack'n'Slash dla czterech graczy z multi online jaki byście polecili?

Pozdrawiam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja racja, ja za premierową Europę Uniwersalis II płaciłam 109 pln, a to był rok 2001 :)

Ale do meritum. Potrzebuję pomocy Waszej, Kochani.

Potrzebna gra na PS3 dla dzieciaka tak mniej więcej sześcioletniego. Jest zachwycony Journey. Najlepiej jakby dało się grać w kanapowym coopie. Ma być to gra dla dzieci, ale żeby nie było to w stylu barbie world czy coś. I ma nie być ani krwi ani przemocy, więc wszelkie CoDy i Diablo 3 odpada ;) Ratunku! Ja z dziećmi styczności nie mam prawie wcale i nie wiem w co one graja, a nie chcę kupić jakiegoś badziewia dla głupków... Co do gatunku, to w zasadzie obojętne co to będzie, byle było fajne i bez przemocy, bluzgów, cycków i krwi ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klocki lubi? Jak tak to śmiało coś z serii LEGO. Przemoc jest tam bardzo umowna, bo przecież mowa o klockach :) byle tylko nic z tych nowszych, bo mogą się okazać zbyt skomplikowane. Sam aktualnie zagrywam w LEGO Hobbit i Super Heroes z bratem na dwa pady przy PC (a dziećmi się nas raczej nie nazwie), ale oba te tytuły dla 6-latka mogą być już trochę zagmatwane. Najlepiej więc byłoby zacząć od Gwiezdnych Wojen, bo były najmniej rozbudowane, więc też najbardziej przystępne dla młodszych.

A jak nie LEGO to jakiś Rayman o ile wyszło coś na PS3. Nie mam pewności, temat konsol nie jest mi zbyt blisko.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak patrzyłam na to Lego, ale nie wiem, tam się jednak naparzają. Umowność przemocy jest czytelna dla nas, dorosłych, a taki dzieciak, to cholera go wie, tym bardziej, że ten konkretny jest trochę nadpobudliwy. Tak wytypowałam Little Big Planet na razie, bo to miałam na PSP i spoko jest ;) Fajna by była jakas taka eksploracja z niezbyt skomplikowanymi zagadkami logicznymi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ludzie.

Na razie stanęło na Little Big Planet i Sonicu :) Myślę też Co do bajkowych gier, to nie wiem, czy to nie jest jakiś badziew na popularnej licencji? Muszę się rozeznac bardziej w tym temacie. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć chciałbym kupić sobie jakąś grę online. (Chyba fachowo zwie się to MMO) To będzie pierwsza gra tego typu w moim życiu. Co prawda grałem w multi-playera w kilku grach, ale po pewnym czasie przełączałem na singla. Chciałbym spróbować sił w czymś z całkowitym naciskiem na tryb online. Kategorie gier to RPG, FPS, Akcja. Czekam na propozycję. Pa

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat MMO nie trzeba kupować, bo całkiem spory wybór jest w darmowych systemach tzw. Free2Play. Tego jest od cholery i jeszcze ciut ciut.

Najpopularniejszy jest na Pewno World of Warcraft, ale z abonamentem. Abonament posiada też np. The Elder Scrolls Online, ale ma on zostać niedługo ściągnięty i zastąpiony darmowym modelem, tak więc na razie bym to zostawił.

Można też kupić wersję w sklepie, a potem grać za darmo w sieci, tak jak oferuje chociażby Guild Wars 2.

Z darmowych jest spory wybór np. Lord of the Rings Online, STAR WARS: The Old Republic, Neverwinter Online, TERA: Rising, Aion.

Powyższe to wszystko RPG, a z FPSów to różne są w trybie online. Może być Counter Strike, Battlefield czy inne tego typu. Jeśli nie musi być FPS, ale też zwykłe shootery w kooperacji to ciekawie się prezentują Warframe, albo Left4Dead.

Są jeszcze MOBA, w których to najpopularniejsze są League of Legends i Dota 2, ale godny polecenia jest też SMITE, który to wyróżnia się zmianą perspektywy kamery.

Wymieniłem tylko te, które akurat przychodziły mi do głowy, ale tego jest naprawdę bardzo wiele i wypisanie wszystkiego byłoby dość trudne. Sprecyzuj jeszcze czy chodzi o typowe MMO, jak wcześniej wymieniony WoW czy chodzi o cokolwiek, ale tylko

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawcio334 Dzieki ok.gif chyba poczekam na Free2play The Elders Scrolls Online, bo bardzo lubię klimaty Skyrima (mam ponad 600 godzin w Skyrim) STAR WARS: The Old Republic też wydaję mi się ciekawe, ale poczekam co będzie z T.E.S.O. Albo Titanfall.

To i tak dopiero koło czerwca co by mieć czas pograć. I do tego czasu może T.E.S.O. będzie f2p.brawa.gif

P.S Czy może ktoś wie jak bym kupił Titanfall w wersji pudełkowej, to gra jest na płycie, czy tam jest klient (czy coś innego) co mi się zainstaluje a grę i tak będę musiał pobrać???

Edytowano przez darkdarius
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat w Titanfalla nie miałem okazji zagrać, ale zapytałem kumpla, który kupił wersję pudełkową i normalnie w środku były 3 płyty + klucz do Origin. Podstawka leci z płyt, a potem to i tak jak zwykle pewnie kilka giga trzeba ściągnąć aktualizacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do MMO. Z F2P TERA jest bardzo dobrym wyborem, ograniczenia dla nie-płacących są bardzo nieinwazyjne. GW2, które są grą B2P, mogą i raczej na pewno dostarczą kupę radochy, jeśli wcześniej w nie nie grałeś. W tej grze jednak, jak dla mnie, jest całkowita wtórność misji i wyzwań czekających na gracza, ale może nadchodzący dodatek coś poradzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z gier MMORPG od lat rzadzi niepodzielnie World of Warcraft. Jego najwieksza wada i jednoczesnie zaleta jest abonament. Inne produkcje, ktore mialy z nim powaznie konkurowac albo juz nie istnieja, albo radza tak sobie. Zamiast zdetronizowac WoWa same musialy przejsc na model free-to-play z mikrotransakcjami zeby utrzymac zainteresowanie klientow i jakos na nich zarabiac. Z innych gier nastawionych glownie lub calkowicie na multi masz flagowe serie typu Call of Duty, Battlefield, Counter-Strike, do tego np. darmowe Planetside 2, Blacklight Retribution czy Team Fortress 2. No i oczywiscie produkcje typu World of Tanks czy Warthunder. Inne gry z co-opem czy MOBA zostaly juz wymienione wyzej, wiec nie bede powtarzal tych tytulow.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pobierania kilka giga to trochę źle to widzę, bo mam neta radiowego, chociaż prawię zawszę mam pięć kresek 3g+, czasem spada na dwie więc pobieranie np. 4gb trwało by z 6 gdz. Tak przypuszczam bo nigdy nie pobierałem czegoś o wielkości wyżej niż 1gb. ( Był to dom do Skyrima i pobierał się 1.20 minut)

Wczoraj jak trochę przeglądałem gry z kategorii MMO. To w grę wchodzą T.E.S.O., Aion, Battlefield (i tu miał by być Titanfall, ale jak np. trzeba będzie pobrać z 6gb dodatkowej aktualizacji czy coś, to nie wchodzi to w grę) A ta nowa gra Crew, lub znalazłem teraz Tom Clancy's The Division, ma być grą wieloosobową, to chyba to samo co MMO. Sorry że tak pytam, ale w temacie MMO jestem świeżutki zawsze grałem w singla.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, w grach multiplayer zazwyczaj trzeba cos z neta pobrac. Nawet jesli gre kupisz w pudelku, to pozniej dochodza jeszcze roznego rodzaju patche naprawiajace mniejsze i wieksze bugi, dodajace nowa zawartosc, poprawiajace balans gry itd. Sciagania danych nie unikniesz. W dodatku w strzelankach online takich jak BF, Titanfall czy COD bardzo wazna jest jakosc i stabilnosc polaczenia, bo podczas walki z zywymi przeciwnikami licza sie reagowanie w ulamkach sekund. Jesli bedziesz lagowac, to Twoja reakcja na wydarzenia na ekranie bedzie opozniona, przez co przeciwnikowi bedzie o wiele latwiej Cie pokonac. Sugerowalbym sciagnac najpierw jakas darmowa strzelanke i zobaczyc, jak Ci sie bedzie w nia gralo pod wzgledem technicznym, a dopiero pozniej wydawac pieniadze na takiego Battlefielda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up A może jaki link do dobrej strzelanki. Ostatnio grałem w pierwszy Dead Island przez neta i było ok 2+ godziny. Żadnych zrywów połączenia, tylko trochę było mi za łatwo bo mam 24 poziom (chyba) gram na plaży to jest pierwszy czy drugi rozdział. Wszystkie trupki kładłem jak leci. Co prawda grałem sam bez znajomych, tylko podłączałem się do innych. Więc jak byś wiedział co o dobrej strzelance która była by darmowa i nie musiał bym ściągać dużo giga, to był bym wdzięczny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam jakiejś gry z chorym, ciężkim klimatem... Oglądałem gameplay i niektóre cutsceny z Alice: The Madness Returns i cała oprawa zrobiła na mnie ogromne wrażenie, ale sama mechanika gry wydaje się monotonna i nudna. Bardzo podobał mi się też Bioshock; motyw małych dziewczynek z robalami w wnętrzach, groteskowych "tatusiów" oraz setek psychopatów mnie zachwycił. Dead Space z ryczącymi, zniekształconymi, a jednocześnie humanoidalnymi nekromorfami również był fascynujący. Znacie jeszcze coś w podobnym klimatem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś będąc w Biedronce, natknąłem się na jakąś wyprzedaż gier. Między innymi był tam Shadows: Heretic Kingdom i mam pytanie odnośnie tego tytułu. Czy warto za 40 zł.? Gdyby kosztowała dyszkę, to nawet bym się nie zastanawiał, ale za cztery dychy można dorwać całkiem przyzwoity tytuł, a nie chcę wywalić w błoto 40zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam że to dobra cena. Miałam okazje parę godzin pograć w Heretic Kingdom i dość dobrze się bawiłam. Pomysł na fabułę i bohaterów zrobiony został ciekawie, ale psuje to trochę nudna walka. Jeśli znajdę ją jeszcze w biedronce, to na pewno kupie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio nieurodzaj w kategorii gier, ktore moglyby mnie zainteresowac, wiec kieruje sie tutaj. Jakas skradanka? Whatever, byle duzo i dobrze zrobionego skradania z opcjonalnym ciukaniem nozem po plecach.

Przynajmniej Evolve lagodzi bol...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze skradanek to cała seria Thief, gdzie już sam tytuł wskazuje, że powinieneś zachowywać się cicho.

To samo się tyczy Slinter Cell, bo we wszystkich z nich masz mniej lub więcej elementów skradania.

Styx: Master of Shadows też ciekawie się prezentuje.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...