Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

CDA 04/2015 zawartość

Polecane posty

Tak przy okazji urodzinek:

Kho lat, kho lat, niech żyją, żyją nam!

Kho lat, kho lat, niech żyją, żyją nam!

Jeszcze raz, jeszcze raz, niech żyją, żyją nam!

Niech żyją nam!

A kto - się domyślcie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co do spolszczenia do kotora skąd pobrać je za darmo na legalu ?

Za darmo i na legalu sie nie da. Naprawde te 3 zl to taki majatek czy tez "smierc frajerom, szlachta nie placi"?

Smugg spytać się chyba można

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkiego najlepszego dla redakcji! Po cichu liczyłem też na recenzję Cities: Skylines (akurat by się zgrało, bo jutro premiera). Planujecie coś wrzucić na stronkę czy trzeba czekać do następnego numeru? Przed zakupem jestem ciekaw waszego zdania, które sobie bardzo cenię.

EDIT: chodzi mi oczywiście o recenzję na waszej stronie, bo zapowiedź była w poprzednim numerze;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam w tym miesiącu kuponu rabatowego do Empiku, a jednak kupiłem dziś nowy numer. Dziwne. smile_prosty.gif Sentymentalny się robię na starość. smile_prosty.gif

- Okładka w porządku, nawet bardzo. Dobrze, że czasem eksperymentujecie ze swoimi szablonami a nie ciągle ta sama sztanca.

- Otis w swoim komiksie znowu trafia w sedno. Też się wkurzam, że GTA V PC znowu jest opóźnione. A i tak pewnie bugi w konwersji będą jak przy czwórce. confused_prosty.gif

- WoW zapowiada się bardzo dobrze. Dzięki lotniskowcom gra, World of Warplanes w końcu może nabrać sensu. Screen przedstawiający jedną z map przypomniał mi pierwsze Total Annihilation. smile_prosty.gif I tym razem to Bismarck pośle na dno Royal Navy a nie odwrotnie. smile_prosty.gif

- Armored Warfare wygląda nieźle. Zobaczymy jak wyjdzie po premierze.

- Papkin znowu ma najlepsze podpisy pod screeny w zapowiedzi Hartred.

- Podoba mi się kilka opinii w recenzji Evolve. Stary, dobry Gamewalker to jeszcze nie jest, ale pomysł idzie w dobrą stronę.

- Wstęp do TW: Atilla jest bardzo zachęcający. Pewnie zagram. Szkoda, że gra nie trafiła na okładkę - seria Total War w końcu na nią zasługuje, a nie ciągle Wiedźminy, CoDy, Battlefieldy czy Borderlandsy.

- Fajna formuła powracającej Kaszanki Zone - ja chcę więcej takich tekstów.

- Dragonball? Nigdy mnie to anime nie wciągnęło. smile_prosty.gif

- The Order 1886 - można się było spodziewać takiego efektu końcowego.

- Homeworld Remastered bez dychy? Słabo! smile_prosty.gif

- Mac Abra ma już 3 podbródek - błeee biggrin_prosty.gif

- Nie grywam w Residenty, więc gra wspominkowa numeru niezbyt mnie grzeje.

- Krigore narzeka jaką to ma teraz ciężką pracę bo współczesne gry są do niczego... smile_prosty.gif

- Tekst Smugglera o Atari jest bardzo dobry, jak zwykle zresztą. smile_prosty.gif Bardzo lubię jego historyczne artykuły o czasach gdy dinozaury chodziły po ziemi a jaskiniowcy grali na Atari 2600. smile_prosty.gif

- Paragrafówka - niezły pomysł, choć nie zapominajmy że coś takiego już 13 lat temu było w piśmie "Fantasy" które wydawał też Bauer.

- Obrazek numeru w NL rządzi. smile_prosty.gif

- Dlaczego piszecie słowo "pendrive" przez 'j"?? Już tak można? USB 3.0 może jest i fajne, ale ja wolę moją Toshibę 64 GB za 60 zł.

- Taaaa - jak Samsung Note jest bardzo drogi to wtedy obniżacie ocenę. Róbcie tak samo z produktami Apple, które prawie zawsze miały 8, mimo kosztowania kosmicznych pieniędzy!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Fajna formuła powracającej Kaszanki Zone - ja chcę więcej takich tekstów.

Jeżeli chodzi Ci o recenzję Raven's Cry'a, to nie jest to żadna powracająca Kaszanka Zone, tylko jednorazowy otwieracz, który wymyśliłem w klimacie tej konkretnej gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

To jestem za tym by z powrotem były dłuższe, zabawne recenzje słabszych gier. Bo te notki na pół strony, to nawet na dobry żart nie pozwolą. A tu otwieracz i cała strona - fajna sprawa.

Eeeee

Papkin pisze, że tryb hordy jest nowością w SERII Total War. Nieprawda - taki tryb był też w dodatku do pierwszego Rome Total War, bo tamten też się rozgrywał w czasach wędrówki ludów. Ja wiem , że to było dawno (z 10 lat temu), ja jestem stary a Papkin młody, ale dla mnie to błąd merytoryczny.

Grzesiek w AR pisze, że CDA jest świetne bo zmienia się i rozwija, nie zmieniając się i zachowując swój styl i esencję. Od 2010 ja się nie zgadzam z tą tezą, ale wiadomo - to tylko moje zdanie, że za dużo wtedy zmieniono/usunięto. Szanuję więc jego zdanie choć sam mam inne.

W NL oprócz obrazka rozśmieszył mnie tylko ten tekst o aktualizacji Flash Playera - bo sam tak mam. smile_prosty.gif Ale ten art o nieuniknionym przeznaczeniu na pewno już kiedyś w NL był.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna recenzja The Book of Unwritten Tales 2. Chcę mieć tę grę. I to bardzo. :P

Recenzja tak dobra, że zachciało mi się ponownie przejść "jedynkę", którą dodaliście do któregoś tam numeru pisma. Pamiętam, jak świetnie się przy tej grze bawiłem i w ogóle. Jeśli więc będzie okazja dorwać "dwójkę" trochę taniej niż teraz jest dostępna, to się nie zawaham. A może CDA doda kiedyś spolonizowaną wersję do pisma? :> Takie tam marzenie.

W każdym razie jeszcze raz powiem, że recenzja była bardzo dobrze napisana i zachęciła mnie do zakupu gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska język, piękna język....

Sikorski słusznie zauważył, iż nasz rodzimy kraj robi laskę amerykanom. Widać to nawet po prasie. Koledzy zza oceanu nic od nas nie zapożyczają, skąpią nawet wiz (ale wielcy przyjaciele - chyba tylko jak mięsa armatniego potrzebują). W polskiej prasie jednak jest tego od zatrzęsienia. Ja rozumiem, że niektóre wyrażenia niełatwo przełożyć, ale osobiście śmieszy mnie jak konkurencja wrzuca co rusz już nie tylko takie wyrażenia jak "sandbox", czy "loading", ale też początkujący .... "dziennikarze" nie potrafią najwidoczniej przetłumaczyć takich określeń jak "sword", "dungeon". Fatalnie się to czyta. Był nawet ostatnio w cda artkuł o tym. Ja rozumiem, że można od czasu do czasu wrzucić "mam skilla", ale bez przesady....

Jest slang graczy itd. Czytajac pismo zeglarskie burzylbys sie, ze pisza o knagach, rejkach, forszpikach, handszpakach, brombramslach itd. zamiast po ludzku tlumaczyc, ze z dna statku wyrasta taki duzy patyk, na ktottym sa zawieszone poziome patyki, na ktorych za pomoca lin rozpina sie zagle? Nie uwazam, zebysmy przesadzali ze slangiem (choc jak czasem czytam opis jakiegos MMO to mam wrazenie, ze niespodziewanie ktos mi zamienil zrozumialy tekst na napisany po serbsku). Ale takich tekstow nie ma duzo. Nie piszemy literacka polszczyzna, oczywiscie, bo nie o to przeciez chodzi. Niby mozna "sanboxa" zamienic na "piaskownice" ale... cos tu zgrzyta. I to nie jest piasek. Zamiast "komputer" tez mozna mowic "mozg elektronowy" ale czy to ma sens?

Za to plus.

Moja miłości, skoczyłem pierwszy.

A za to krecha. Kojarzy mi się to z jakimś chwaleniem rodem z gimnazjum. Zupełnie jakby to miało kogoś przyciągnąć. Abstrahuje od faktu śmiechu na sali jaki pojawia się przez taki szczebel konkurencji. Wy wrzucacie na okładkę "gramy pierwsi" (ale nie oceniamy, nie możemy), a konkurencja "oceniamy pierwsi".

No i? Kazda pliszka swoj ogonek chwali, a poza tym "siedz w kacie, znajda cie" to nie jest dobra metoda na dzisiejsze czasy.

Nieładnie z tym Orderem.

Ludzie mają odmienne gusta, czego lwia cześć osób (i to żeby było śmieszniej, dorosłych) nie potrafi zrozumieć. Wystarczy przecież na byle forum napisać CoD>BF i juz wojna gotowa. Mnie The Order 1886 urzekł niezwykle i uważam, że zasługuje na 9/10. Mój kolega twierdzi, że raczej dałby 8/10. No dobrze. Jeżeli ktoś da 6-7/10, to też ma do tego prawo.

Pozycja Ready at Dawn podzieliła opinię graczy (choć osobiście uważam, że oceny rzędu 2/10, bądź 4/10 to celowe zaniżanie by o serwisie było głośno) w kwestii oceny gry jako, takiej, ale nie zmienia to faktu, że MQc nie powinien oceniać tej gry, złośliwie nazywanej przez niego filmem.

Ale czy sklamal albo razaco przesadzil? Dlaczego on nie ma recenzowac gry, na ktora sie napalal? Bo nie dal wystarczajaco wysokiej oceny?

To co przedstawiliście przy okazji N4S:Szift w cda, to najlepsza recenzja jaką kiedykolwiek czytałem w magazynie growym.

Natomiast takie The Evil Within to stek bzdur pod, którym aż wstyd powinno się podpisać.

Przy przygodach sir Galahada autor zapomina chyba o szkielecie gry, jak i o tym, że to gra właśnie.

Jeżeli autorowi przeszkadza liniowość oraz fakt, że nie może sobie wyskoczyć przez okno, po czym pohasać po łące, niech kupi sobie Cień Mordoru i nie marudzi. Jakoś przy CoD:AW taki szablon nie przeszkadza i każdy ogarnięty gracz wie, że to nie Far Kraj 4.

A jak długość rozrywki w stosunku do ceny mu przeszkadza, to pewnie też swojej kobiecie odmawia kina (ponad sto zł za niecałe dwie godziny niewiadomej rozrywki), o kolacji w restauracji nie wspominam - czekać pół godziny, by w kilka min. zjeść 140zł..... Lepszy Mak.

Jednak 8/10 za grafikę, to niezła kpina (tym bardziej biorąc pod uwagę fakt 9/10 dla reedycji Homeworld).

Rozne osoby, rozne gry, oceny sa subiektywne. Naprawde nie ma sensu argumentacja w stylu "tak, temu telewizorowi daliscie 8/10, a ta lodowka ma 9/10, czyli co, lepiej odbiera programy, tak?!". Allorowi sie STRASZNIE podobal zremasterowany Homeworld, Qn nie padl na kolana przed grafa The Order. I tyle.

Nie ma obecnie lepiej prezentującej się gry. Unity jest piękne na mocarnym PC, podobnie jak Ryse, ale to krucjata Garysona wygląda jak redenowany film przebijając inne pozycje o mile. Tutaj nawet hejterzy są zgodni.

Jak widac nie wszyscy :P

Pozostaje mieć nadzieję, że ten nudziarz Cross nie otrzyma nowego sezonu Gry o Tron do recenzji. Jakość i słuszność takiej decyzji będzie podobna.

Bo napisal cos, co sie nie zgadzalo z twoimi odczuciami?

Nie lubisz nie oceniaj.

I na koniec, nie wygłupiajcie się tak, jak podczas wyboru gier roku, że w coś nie gracie, a wielce opiniujecie. Krzywdzące to dla gier, dla czytelników mało zabawne.

Uczciwiej byloby gdyby ktos nie grajac nie powiedzial tego, a ocenil? Nie gram w pilke nozna, a jednak czasem oceniam w plebiscytach "najladniejsza akcje roku" czy "najpiekniejsza bramke". Zreszta ten caly plebiscyt to przeciez TYLKO zabawa...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry numer. Super okładka (mam słabość do ramek). W kolejnym numerze mam nadzieję przeczytać ciąg dalszy Made in Poland. Szpila za to należy się Allorowi za recenzję Armored Warfare. Allor albo nie grał w wersję alfa i pisał tekst na podstawie filmików (oglądanych jednym na wpół przymkniętym okiem po wypiciu spirytusu z Czech tudzież jagodzianki na kościach)

To twoj pierwszy wpis wiec powiem ci jedno: uwazaj z takimi porownaniami. [smg]

albo testował jakąś inną wersję jeszcze przed dwoma przeprowadzonymi zamkniętymi testami wersji alfa. Pierwszy babol to zdanie "dwie mapy: miasto w zimie oraz ukryte w deszczowym lesie lotnisko". Lotnisko w deszczowym lesie było ale miasto w zimie? Chyba, że to taka zima jak tegoroczna, bez śniegu. Babol numer dwa "Zakupy nowych pojazdów rozwiązano już jednak po swojemu. Choć nadal są one podzielone na 10 tierów..." deweloperzy twierdzą na forum AW, że w ich grze będzie tylko 8 tierów. Trzeci babol "i ostatecznie na 5 tierze T-72" już podczas pierwszego testu alfy dostępne było T-90. Czwarty babol "I choć na razie nie pokazano bitew nocnych (...) czy rakiet przeciwpancernych (...)." Bitew nocnych owszem nie było ale rakiety pokazano. Śmigały aż miło. Ciut wolniejsze niż standardowe pociki ale za to z możliwością sterowania nimi. Piąty ostatni babol w podpisie pod zdjęciem "W testach dostępne były tylko czołgi i pojazdy zwiadowcze (...)". Artyleria (tfu! przepraszam przyzwyczajenie z WoT) była dostępna (tylko w pierwszym teście). Celowanie identyczne jak w WoT tyle, że gracz informowany jest, że to paskudztwo mierzy w kwadrat w którym gracz się znajduje. Wydaje mi się, że odpowiedzią na to czy Allor grał czy nie jest zadanie z podsumowania w sekcji cieszy "wielkość map widocznych na filmikach". Oczywiście jeśli autor testował inną wersję niż tę z zamkniętych testów to powyższe babole są w pełni usprawiedliwione. Jeśli jednak nie to znak "Już graliśmy" powinien być zmieniony na "Już dość niedokładnie oglądałem".

Sprawdzimy twoje zarzuty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry numer. Super okładka (mam słabość do ramek). W kolejnym numerze mam nadzieję przeczytać ciąg dalszy Made in Poland. Szpila za to należy się Allorowi za recenzję Armored Warfare. Allor albo nie grał w wersję alfa i pisał tekst na podstawie filmików (oglądanych jednym na wpół przymkniętym okiem po wypiciu spirytusu z Czech tudzież jagodzianki na kościach)

Na początek - AW miało etykietkę "już graliśmy", pisane było na podstawie parodniowego testu , a nie filmików. A teraz bardziej szczegółowo:

- jak dla mnie skuta lodem rzeka i białe tekstury gdzie się tylko da to jak najbardziej oznaka zimy

- 10 tierów to jakiś dziwny błąd z mojej strony, nawet na screenie z garażu widać że jest ich 8

- nigdzie w tekście nie wymieniałem wszystkich dostępnych w trakcie testów pojazdów, a na końcu przykładowej gałęzi, o której pisałem jak najbardziej był T-72, a nie T-90

- w teście nie pokazano ani rakiet, ani bitew nocnych, w każdym razie na poziomach do których miałem dostęp; a że będą to napisałem

- to samo z arty - to jest tekst na podstawie konkretnej wersji AW, w którą grał konkretny, piszący te słowa człowiek, a nie filmików

Co do "już graliśmy" - taki znaczek pojawia się tylko wtedy, gdy faktycznie autor w dany tytuł grał. I można to sprawdzić, np. pytając producentów czy dany osobnik u nich siedział i w to grał, albo chociaż czy udostępnili mu grę do testów.

Że twórcy AW w testach, do których zostałem zaproszony, a które nie zostały obwarowane NDA, nie pokazali wszystkiego nie znaczy, że mam zmyślać wrażenia na podstawie opisów innych osób lub filmików. Opisałem to, co widziałem i co nam pokazano.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Post napisałem ponieważ szczęśliwym trafem udało mi się wziąć udział w zamkniętych testach i to co widziałem różniło się od tego co napisałeś. Rzecz jasna jeśli grałeś w inną wersję niż ja to tak jak napisałem moje uwagi są bezzasadne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...