Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

CDA 04/2015 zawartość

Polecane posty

Urodzinowy - 19 lat! - numer CDA (4/2015; 132 strony, 2 DVD, standardowa cena 15,99 zł) trafi do kiosków i salonów z prasą już w najbliższy wtorek (10.03). W nim m.in.: Prototype 2 PL, Settlers 7: Droga do Królestwa PL oraz Star Wars KoTOR II - The Sith Lords, audiobook "Chłopcy. W skrócie" oraz... gra paragrafowa na podstawie Pillars of Eternity.

Niepisana tradycja edycji urodzinowych mówi, że a) powinny tam być lepsze niż zwykle pełniaki, b) przydałby się jakiś dodatkowy prezent dla czytelników, c) powinien zawierać teksty "jublieuszowe" d) i w ogóle powinny tam być bardzo dobre teksty. Z pełną satysfakcją informujemy, że ten numer wszystkie owe warunki spełnia.

Po pierwsze ? pełniaki. Prototype 2 PL, Settlers 7: Droga do Królestwa PL oraz Star Wars KoTOR II - The Sith Lords (jest dostępne nieoficjalne spolszczenie w sieci, do tego zestaw "obowiązkowych" modów na DVD ? z "restoration mod" dodającym sporo wyciętej zawartości na czele) to zestaw, jaki od dawna w CDA nie gościł i powinien trafić chyba w gusta każdego z was. Do tego dokładamy "paragrafówkę" - czyli grę, w której sam tworzysz fabułę, wybierając odpowiedni paragraf tekstu ? osadzoną w świecie Pillars of Eternity, zatytułowaną "W poszukiwaniu źródeł boskości". (Aby od razu rozwiać wątpliwości ? to nie jest gra komputerowa, ją się czyta na stronach CDA; jest to rodzaj interaktywnej książki). Nietypowe pełne wersje wieńczy kod do serwisu audioteka.pl na audiobook "Chłopcy. W skrócie" Jakuba Ćwieka.

Tekst jubileuszowy też będzie (ba, nie braknie nawet tekstu primaaprilisowego). A co do "dobrych tekstów w piśmie", to sami popatrzcie, co dla was mamy. Zapowiedzi niby niedużo, bo tylko pięć, ale za to jakie - najnowszy Tomb Raider (Rise of the Tomb Raider). Dungeons & Dragons Sword Coast Legends to coś, co koniecznie powinni poczytać fani Neverwintera, Warhammer Vermintide to taki warhammerowy L4D, a Persona 5 to jazda obowiązkowa dla fanów dobrego JRPG. Battlefleet Gothic Armada to coś, co powinno jednakowo ucieszyć fanów Warhammera i... Homeworlda. Karkołomne połączenie, ale zapowiada się bardzo obiecująco.

10 betatestów gier - a w tym trzy, w które graliśmy pierwsi na świecie. A są to World of Warships (enki był zachwycony), Hatred - baaaaaaaardzo kontrowersyjna polska gra, która po bliższym przyjrzeniu jak ulał pasuje do ?nie taki diabeł straszny, jak go malowali? oraz nietypowy polski survival-horror Kholat, którym zachwycił się z kolei zwykle marudzący Berlin. A poza tym? Armored Warfare, czyli silna konkurencja dla WoT, ale we współczesnych czasach. Rise of Incarnates to najlepszy zachodni arena fighter, Armello - ciekawy miks strategii oraz karcianki. Winward to połączenie h?n?s z Pirates! Sida Meiera, H1Z1 ucieszy tych, którzy cenią sobie zombie-postapo. Nosgoth zaś wywoła banana na twarzy fanów Legacy of Kain. Woolfe - The Red Hood Diaries, czyli Czerwony Kapturek z siekierą plus element platformera. Bracia Grimm pewnie się w grobie przewracają... albo i nie. A jeśli jara cię tworzenie własnych machin oblężniczych i sprawdzanie ich skuteczności w praktyce (nie ma to jak wystrzał z trebusza o świcie), zapraszamy do gry Besiege.

Pora na 19 smakowitych recenzji. Szef kuchni poleca sezonowe nowości: Evolve w sosie własnym (recenzja zbiorowa), chrupiące Resident Evil: Revelations 2, Total War: Attila a la Hun z frytkami oraz pieczone na steam-punku The Order: 1886. Do fanów kuchni oraz starożytnej kultury greckiej serwujemy Apotheon z nietypową grafiką. Jeśli ktoś lubi dania odgrzewane, to też mamy dobre wieści: Fahrenheit: Indigo Prophecy Remastered, Cities XXL oraz (to danie szef kuchni poleca szczególnie) Homeworld Remastered Collection. Mamy też solidną porcję skwierczącej od cebulki polskiej kaszanki (Raven's Cry... i nie tylko ją), a dla fanów kuchni dalekowschodniej podamy Dragon Ball: Xenoverse wraz ze stuletnimi jajami. W menu znajdziecie też The Book of Unwritten Tales 2, Sunless Sea oraz parę innych smakołyków.

Publicystykę rozpoczynamy od tekstu urodzinowego czyli "12 prac debiutanta" - praca w redakcji CD-Action oczyma Papkina. Hut w "Loading..." opowie historię prostego patentu (minigierki podczas ekranu ładowania), który był dużym problemem dla całej branży. W Grach Wiecznie żywych na tapetę bierzemy cykl Resident Evil - omawiamy nie tylko to, co powstało, ale też to, co powstać miało... W Wielkich Branży: Michael I. Taylor - tragikomiczna w sumie historia człowieka, który "przyłożył rękę" do wielu znanych gier, ale jest niemal zupełnie nie znany przeciętnemu graczowi. Dwa kontrowersyjne felietony - w tym jeden o przemocy seksualnej w grach (autorka... ją popiera). "Czytanie z twarzy" to dość przerażający opis tego, jak wiele wie o nas Facebook - często więcej niż... my sami (np. potrafi przewidzieć bliski rozpad naszego związku). "Książki.mp3" to "audiobooki od kulis", w którym przeczytać możecie, "jak to się robi" i że Polacy potrafią niekiedy konkurować nawet z gigantycznym Amazonem. Dla fanów retro mamy historię konsoli Atari2600 oraz przegląd najlepszych polskich gier na ośmiobitowe Atarynki. Nie braknie też - bo nie może - wtykanych branży Szpil.

Dział sprzętowy zaczynamy od Megaporadnika, poświęconego przechowywaniu danych - od chmury, przez SSD i HDD, po pendrajwy i karty pamięci. W testach sprzętu mamy m.in. drukarki 3D (!), smartfony, przenośną konsolę, tabletobook Asusa, myszy, klawiatury, monitory, klocki Lego (ale spokojnie, służą do budowania robotów) oraz opaski fitness. A na deser jak zawsze - Na Luzie i Action Redaction.

To co, jak zawsze spotykamy się we wtorek? 15,99 zł w rękę i do boju! smile_prosty.gif

##############SPIS TREŚCI############

Info

ZAPOWIEDZI

Rise of the Tomb Raider

Dungeons & Dragons Sword Coast Legends

Persona 5

Warhammer Vermintide

Battlefleet Gothic Armada

JUŻ GRALIŚMY

World of Warships

Armored Warfare

Kholat

Hatred

Rise of Incarnates

Armello

Windward

H1Z1

Nosgoth

Woolfe - The Red Hood Diaries

Besiege

#############Recenzje

Evolve

Resident Evil: Revelations 2

Total War: Attila

Raven's Cry

The Book of Unwritten Tales 2

Dragon Ball: Xenoverse

Sunless Sea

Captain Toad Treasure Tracker

The Legend of Zelda: Majora's Mask 3D

The Order: 1886

Apotheon

Fahrenheit: Indigo Prophecy Remastered

Cities XXL

Karmaflow: The Rock Opera Videogame

Kamui

Grow Home

Homeworld Remastered Collection

Castle In The Darkness

Lucius II: The Prophecy

##PUBLICYSTYKA

Dwanaście prac debiutanta

Loading...

Gry Wiecznie Żywe - Resident Evil

Pierwsze symptomy

Człowiek z hakiem

13 milionów zombie nie może się mylić!

Wielcy branży: Michael I. Taylor

Felieton: Oczywiście przesadzam, ale...

Felieton: Seksapi(kse)l

Czytanie z twarzy

Książki.mp3

Atari 2600

Atari Made in Poland

Szpile

###TECHNOLOGIE

Info

MEGAPORADNIK

Przechowywanie danych - od chmury, przez SSD i HDD, po pendrajwy i karty pamięci

TESTY

Smartfon Samsung Galaxy Note Edge

Smartfon Samsung Galaxy A5

Smartfon Nexo Handy

Konsola przenośna New Nintendo 3DS

Tabletobook ASUS Transformer Book T200TA

Mysz Natec Genesis GX57

Klawiatura Natec Genesis RX66

Mysz Genius DeathTaker

Opaska fitness Xiaomi Mi Band

Monitor Philips 272G5DYEB

Monitor ViewSonic VG2401mh

Lego Mindstorms EV3

Druk 3D

#############Inne

W poszukiwaniu źródła boskości

Na Luzie

Action Redaction

Zawartość DVD

Prenumerata

###############ZAWARTOŚĆ DVD#################

PEŁNE WERSJE

Prototype 2 PL

Star Wars: Knights of the Old Republic II - The Sith Lords

The Settlers 7: Droga do królestwa PL

MODULATOR

Star Wars: Knights of the Old Republic II ? The Sith Lords

GAMEPLAYE

Evolve

Raven's Cry

Sunless Sea

Drukarki 3D

GALERIE

Castle In The Darkness

Evolve

Fahrenheit: Indigo Prophecy Remastered

Grow Home

Karmaflow: The Rock Opera Videogame

The Book of Unwritten Tales 2

NA LUZIE

Obrazki i animowane GIF-y

Rysunki Marka Lenca

BONUSY

ActionMag

Alterpop

Esensja

FAQ - wersja 3.3.1

Tapety

E-BOOKI

Parowy hycel

Aquarta

Dobry człowiek w piekle

ZWIASTUNY

Evolve

Morningstar: Descent to Deadrock

ScreamRide

The Order: 1886

World of Tanks Generals

############## Prototype 2 PL

Gatunek: akcja

PEGI: 18

Producent: Radical Entertainment

Wersja PL: napisy

Ocena w CDA: 8+ (05/2012)

Multi: brak

PC: XP/Vista/7, CPU dwurdzeniowy 2,6 GHz, 2 GB RAM, grafika GF 8800 GT/Radeon HD 4850

Prototype 2 stanowi przypadek przedziwny. To ciąg dalszy bardzo wyraźnie lepszy od oryginału. Ta zapowiedziana hasłem "zabij swego stwórcę" znakomita gra akcji pozwala wcielić się w czarnoskórego marine Jamesa Hellera i pomóc mu dopaść... bohatera pierwszego Prototype?a - Alexa Mercera Fabuła przy tym złożona jest nie mniej niż niejeden hollywoodzki blockbuster, a zwroty akcji powodują, że do samego końca nie wiemy na pewno, kto jest sprzymierzeńcem, a kto wrogiem w nieludzko nieprzyjaznym świecie gry.

Warto dodać też, że w ciągu trzech lat, jakie dzielą obie produkcje, dokonał się najwyraźniej niesamowity postęp technologiczny i gra jest wyraźnie lepsza także w warstwie audiowizualnej.

Panie, panowie, nie ma innego wyjścia - czas zabić swego stwórcę.

########## Star Wars: Knights of the Old Republic II ? The Sith Lords

Gatunek: RPG

PEGI: 12

Producent: Obsidian Entertainment

Wersja PL: brak

Ocena w CDA: 9 (04/2005)

Multi: brak

PC: XP/Vista/7, CPU 1 GHz, 256 MB RAM, grafika z 32 MB RAM

Najprawdopodobniej najcenniejsza ze wszystkich naszych dotychczasowych zdobyczy i osiągnięcie, o jakim nie ważyliśmy się dotąd nawet marzyć. W końcu jednak, po całych latach starań udało się nam pozyskać w charakterze pełniaka grę osadzoną w uniwersum Gwiezdnych Wojen. W dodatku na myśli mamy nie jakiś trzecioligowy Episode I: The Phantom Menace, lecz tytuł naprawdę kultowy, który po dziś dzień pozostaje na szczycie list najlepszych w swej klasie. Panie, panowie, wyznawcy tak jasnej, jak ciemniej strony Mocy ? przed wami Star Wars: Knights of the Old Republic II - The Sith Lords!

KotOR II zapamiętany został także jako gra, która wskutek kreciej roboty wydawców wydana została na długo przed tym, zanim została faktycznie wykończona. Na szczęście dzięki staraniom fanów i ich nieoficjalnego The Sith Lords Restored Content Mod, w skrócie TSLRCM, poprawione zostało ok. 500 bugów i co więcej odtworzone zostały dialogi, postacie i lokacje, które wycięto w pierwotnym montażu. Patch (oraz inne mody) znajdziecie na DVD.

Uwaga, ze względów licencyjnych nasz KotOR II pozbawiony jest polskiej wersji językowej. Ale nieoficjalne (i bardzo dobre) spolszczenie znajdziecie na w sieci

############## The Settlers 7: Droga do królestwa PL

Gatunek: RTS

PEGI: 12

Producent: Blue Byte Software

Wersja PL: pełna

Ocena w CDA: 9 (spec 01/2010)

Multi: do 8 osób

PC: XP/Vista/7, CPU 2 GHz, 2 GB RAM, grafika GF 7900/Radeon X1900

The Settlers 7: Droga do królestwa to wspaniale unikatowy RTS, w którym gracze zamiast bezpośrednio kierować jednostkami tworzą metabazę logicznych zależności mikroekonomicznych. Brzmi groźnie, ale naszym zadaniem, jako wszechmocnego władcy, jest po prostu wskazywanie miejsc pozyskiwania wyczerpywalnych zasobów i jedynie nadzorowanie tworzących się z czasem łańcuchów produkcji.

W całą tę zautomatyzowaną w dużym stopniu ekonomiczno-technologiczno-kulturalną wojnę zgrabnie wprowadza znakomita kampania, w której królewna Zoé ma okazję stać się królową całej Tandrii. W grze istnieje też tryb piaskownicy dla rozgrywek multiplayer. Całości dopełnia świetna muzyka i pełna, dobra polska wersja językowa. Dla miłośników RTS-ów - pozycja obowiązkowa, dla fanów Settlers - marzenie spełnione.

####

Uwaga, gra wymaga klienta Uplay.

post-4-0-13147800-1425627525_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer zapowiada się świetnie, a już pod względem pełniaków to totalny wypas.

Recenzje mnie co prawda średnio interesują (a może to ja się starzeję i wyczekuję już tylko hitów totalnych), ale z kolei felietony będzie miło poczytać (bo też taki o przemocy seksualnej zapewne poprę, ze względu na "wystraszenie się" dzisiejszych developerów). Jedyne, co boli, to tekst o LEGO Mindstorms... Nie dlatego, że się nie nadaje do CD-A, tylko to jest sygnał, że dzieciństwo już w pełni odeszło i umysł sam sugeruje, że pieniędzy na to wydać nie można (a serce boli....) :( .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zapowiedzi przeczytam na pewno o Tomb Raider, jestem ciekaw co naskrobaliście o Hatred, który tyle szumu wywołał z tym steamem i World of Warships też mnie interesuje. W recenzjach przeczytam raczej wszystkie akurat ;p, ale taki The Order:1886 zgaduję, że wypadł słabo(a miał być taki ht!). Evolve mnie nie jara jakoś jak innych ;d

Zapewne urodzinowy tekst pójdzie na start z publicystyki, potem to już po kolei.

Ze sprzętu zainteresuję się przenośnymi konsolami.

o Pełniakach nie trzeba już nic pisać :)

We Wtorek kiosk już mój jest z numerem CD-A :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hatred kontrowersyjny? Ludzie litości... To już Postal czy Carmageddon wywoływały więcej ochów i achów. Co do pełnych wersji. Całkiem nieźle. Owszem fanem Prototype nie jestem, a Osadników ''opuściłem'' dobrych kilka lat temu, to za Kotora macie u mnie mega plusa. Taka pełna wersja nie zdarza się zbyt często choć no nie oszukujmy się. Większe WOW było jak dodaliście Warcrafta 2 lub SWAT 3.

Jeszcze słówko o okładce. Lepsza nie mogła się trafić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okładka bardzo fajnie wam wyszła, choć ja żałuję, że Total War znowu się nie załapał (powiększyli limit armii??). Pełniaki świetne, zwłaszcza, że w końcu mamy pierwszą w historii CDA grę Star Wars. A wiadomo, że redakcja uwielbia to universum. Znaczy stara redakcja uwielbiała, teraz nie wiem jak młodsi stażem redaktorzy.

"jak wiele wie o nas Facebook - często więcej niż... my sami (np. potrafi przewidzieć bliski rozpad naszego związku)."

Najpierw jakiś związek trzeba by mieć. :):D:P

A z pendrive'ami i resztą to spóźniliście się, bo kupiłem sobie najlepszy 64 GB pen na rynku i na razie nie potrzebuję kolejnych sprzętów z tego segmentu. Liczę też na śmieszne Na Luzie i Szpile.

Ogólnie - kolejny dobry numer CDA się szykuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okładka przecudowna, naprawdę mi się podoba. Co do zawartości - oczywiście najpierw atakuję Na Luzie i Action Redaction. Z recenzji? Jak na razie tylko Majora's Mask mnie interesuje, chociaż jak mi się w pracy będzie nudziło, to przeczytam cały magazyn.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer na pewno kupię, świetna zawartość płyty plus teksty zapowiadają się ciekawie, jedynie czego żałuję, to fakt, że Pillars of Eternity nie załapało się do tego numeru. Cóż, kupię grę a późnej będę musiał skonfrontować moje wrażenia z gry z recenzją, a nie na odwrót :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okładka konkretna. Bardzo fajnie się prezentuje i przyciąga wzrok. Z recenzji najbardziej ciekawi mnie Resident Evil: Revelations 2 i Apotheon. Publicystyka w sumie jak zwykle zapowiada się przyzwoicie i pewnie taka będzie. A pełniaki są naprawdę kozackie i już nie mogę się doczekać wtorku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...