Skocz do zawartości
Sevard

Oceń utwór poprzednika - dyskusje

Polecane posty

. Czyli, że jak ktoś jest w tym samym wieku, ale nie kocha tej muzy to już jest wykluczony z tego pokolenia?

Ziom, ten kawałek rozpoczynał niejedną imprezę, niejedną rozpocznie...ALE: ta nutka przypomina mi po prostu o najlepszych czasach związanych z takim, a nie innym wiekiem. Nigdzie nie napisałem, że:

ale nie kocha tej muzy to już jest wykluczony z tego pokolenia?

Nawet jeśli jej nie kocha, to i tak, niechybnie, będzie mi ona o nim/niej przypominała. Tyle. Sentyment.

Chodzi mi po prostu, żebyś nie generalizował, że każdy w twoim wieku musi coś lubić, bo należy do tego sa

mego pokolenia wink_prosty.gif

Failfish.

to tak jakbym ja generalizował, że każdy kto chodzi na siłownię i lubi fit laski musi walić synthol wiadrami, bo przecież wszystkie koksy to ćpuny.

no no

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ziom, ten kawałek rozpoczynał niejedną imprezę, niejedną rozpocznie...ALE: ta nutka przypomina mi po prostu o najlepszych czasach związanych z takim, a nie innym wiekiem. Nigdzie nie napisałem, że:

Byłem na wielu imprezach, a ten kawałek słyszę po raz pierwszy w życiu.

Nawet jeśli jej nie kocha, to i tak, niechybnie, będzie mi ona o nim/niej przypominała. Tyle. Sentyment.

Also2: Ziomek, nie wiem ile masz lat, ale to jest muza mojego pokolenia. Gotta love it. xD

O to tutaj mi chodzi. To, że ty i twoi koledzy słuchacie jakiegoś kawałka, który powstał za twojego życia, nie oznacza, że to jest muzyka danego pokolenia, którą każdy kocha. A tak wynika z twojej wypowiedzi.

To tak jakby Stillborn wysłał mi jakiś deathmetalowy kawałek, który uwielbia on i wszyscy jego znajomi; i to jest muzyka tego pokolenia i trzeba ją kochać.

Nie.

Jestem w stanie zrozumieć indywidualne gusta (tak jak to, że przedkładasz "Nocne Grafitti" nad "Requiem for a Dream"), ale nie jestem w stanie zrozumieć dlaczego wyskakujesz z jakimś kawałkiem, że jest muzyką pokolenia, tylko dlatego, że jest on lubiany w gronie twoich znajomych.

Ps. Jeśli za 20 lat ten ziomek (albo jakiś inny) z RMF.FM zrobi odcinek pt. "Tego słuchaliśmy w 2013/2014" i ten kawałek się znajdzie na tej liście, to możesz śmiało mnie znaleźć i napluć mi w twarz twierdząc, że miałeś rację. W innym przypadku uważam, że gadasz od rzeczy.

@Kicek dlaczego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na wielu imprezach, a ten kawałek słyszę po raz pierwszy w życiu.

A i tak będzie się mi kojarzył z NASZYM POKOLENIEM. Zrozumiał? Nie tylko z ziomkami i laskami, które go akurat lubią, ale ze wszystkimi, nawet jeśli tych sympatii nie podzielają...dzizas...Takie to trudne? Jak nasi rodzice czują sentyment do PRLu, to przecież nie oznacza, że KAŻDA osoba z ich wieku ma takie samo zdanie...

O to tutaj mi chodzi. To, że ty i twoi koledzy słuchacie jakiegoś kawałka, który powstał za twojego życia, nie oznacza, że to jest muzyka danego pokolenia, którą każdy kocha. A tak wynika z twojej wypowiedzi.

NIe moge z typa XDDDDDDDDDDD. napisałem, że to kojarzy się MI z MOIM pokoleniem...bosz, kur...czaki, tak ciężko to zrozumieć? I właśnie tu jest różnica między nami, ziomek.

Jeśli za 20 lat ten ziomek (albo jakiś inny) z RMF.FM zrobi odcinek pt. "Tego słuchaliśmy w 2013/2014" i ten kawałek się znajdzie na tej liście, to możesz śmiało mnie znaleźć i napluć mi w twarz twierdząc,

Bo Ty idziesz za utartymi ścieżkami, ja napiszę więc po raz MILIARDOWY: że to MI ta muzyka kojarzy się z moim pokoleniem. Nie masz obowiązku jej lubienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zdaje się, że potem Ci nakreśliłem, co dokładnie ten skrót myślowy oznaczał. Popraw mnie, jeśli się mylę.

Ale dobra, z mojej strony EOT, bo widzę, że dysputa bez naśmiewania się z rozmówcy to coś, co przekracza twoje możliwości.
Może kolega nie zrozumiał, albo po prostu wali koks i synthol, więc czuje się szykanowany tongue_prosty.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kicek dlaczego?

No nie wiem, ja staram się wrzucać muzykę mniej znaną, żeby komuś ją tutaj polecić, jak się spodoba, oceni dobrze, jak nie, oceni gorzej. Jaki jest sens polecania czegoś co praktycznie każdy już słyszał?

Ale to trzeba wrzucać tylko kawałki, które się lubi, a nie np. nabija z nich? :sedfejs:
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nah, wrzucam też kawałki, które są fajne, bo inne niż reszta (Internet Trolls - The Musical) ale sam bym ich na co dzień nie słuchał.

Co do ogółu, to zgadzam się z Kickiem. Wolę tutaj kawałki mniej znane, bo a nuż mi się spodobają? Jak widzę znaną nazwę, to od razu przeszukuję szufladki w pamięci. I jeśli nazwa danego zespołu/artysty będzie w sekcji "syf", to naprawdę ciężko mi obiektywnie do danego utworu podejść. Wolę, jak jest "na świeżo". :P

  • Upvote 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga!

Ocena w tym komentarzu jest wystawiana przeze mnie i jest według mnie konstruktywna.

No to zaczynamy:

10

-3 bo rap. Nie jestem fanem rapu.

-1 (tekst) Oczekuj mojego solo na Esce... Ta ,bo akurat ta stacja nadaję dobrą muzykę.

-1 (tekst) Nie ma niczego lepszego i chu, czy chu*?

5/10

Uczcie się pisać konstruktywne quality posty :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. :(

@Stillborn

Ciekawostka:

rząd łotewski wyłożył kasę na nagranie tego krążka.

Tak z ciekawości - stracił na tym, czy może zyskał?

Zależy, jak na to spojrzeć. Ten krążek opiewał dokonania łotewskich strzelców (chyba WW I - nie pamiętam a nie chce mi się sprawdzać). Powstał na zlecenie rządu. Biorąc pod uwagę, że Skyforger to popularny zespół na Łotwie (a przynajmniej był z 10 lat temu, bo jak się ma sprawa dziś - nie wiem), na dodatek tematycznie nawiązujący do dokonań narodu łotewskiego, wybór był dość naturalny (i jakoś nikomu tam nie przeszkadzało, że to kapela black metalowa; przynajmniej z początku, bo potem poszli w folk metal, choć instrumentalnie wciąż blisko black metalu). Na rynku lokalnym krążek odniósł sukces komercyjny, ale mówimy tu i tak o małym nakładzie (Łotwa nie powala wszak wielkością i gęstością zaludnienia). I chyba to ich najpopularniejszy album w ogóle, ale za to już ręki nie dam sobie uciąć.

Oceniając: muzyka muzyką (= poprawna), tyle że ciężko zrozumieć słowa (lub, jak było przez kogoś napisane, popłynąć za wokalem), co sumarycznie daje ocenę: 6,5/10 (ciekawe zdjęcie).

A tu bardziej z ciekawości - oceniasz mój post czy następny?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, jeszcze jedno:

Oceniając: muzyka muzyką (= poprawna), tyle że ciężko zrozumieć słowa

Abstrahując oczywiście od faktu, że wokalista ma dość niski i zachrypnięty głos, to można bez problemu rozróżnić słowa. Zwyczajnie na tym albumie dominuje melodeklamacja. Z tym, że nie zrozumiesz, jeśli nie znasz łotewskiego. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee... Już abstrahując nawet od faktu, że nie lubię hip-hopu, to ten kawałek i tak jest kiepski. Monotonne rapowanie, imo niepotrzebne bluzgi i tematyka tekstu (tak sztampowa, że aż wstyd; ale też możliwe, że czegoś nie wychwyciłem). Dobrze, że podkład chociaż daje radę. Niemniej - nie mam najmniejszej ochoty wracać do tego utworu. 3/10

Idę się pociąć :CCCCCCCC

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przeżywamy swój młodzieńczy bunt

Dwie dychy na karku, w portfelu i cóż

Pewnie słyszałeś już o nas i tu

Dodam ci tchu, głowa nie w dół

Coś nie tak, to trzeba ci dolać i już

Obok na stole już cola i lód

Każda znajoma osoba jest tu dzisiaj

Nie mam nic do przekazania

Liczy się tylko już flow i zabawa

Bo zwłaszcza ten moment sprawia, że mam straaszny sentyment do tego kawałka. Ale wiadomo, gusta są różne :3. (a to o cięciu to było wiesz, ze zmrużeniem oka i uśmiechem na ustach biggrin_prosty.gif)

Edytowano przez Glovis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...