Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rankin

Temat growy

Polecane posty

ClnAElLWYAA-Bll.jpg

B)

Ul Kreegan okazał się być praktycznie relaksujący, owszem był wypchany po brzegi Kreeganami i osoby ignorujące blastery miałyby w nim ogromne kłopoty, ale ja nie z takich, odpaliłem Haste i zacząłem operację "Kosiarka". Lokację skończyłem dosłownie w kwadrans, z małą poprawką na jeden reload gdy masowy spawn robotników i władców w połączeniu z dispelem po zniszczeniu reaktora wziął mnie z zaskoczenia. Królowa padła tak szybko że nawet nie wiem czy i jakie ataki ma.

Tak czy siak moja ekipa została rycerzami Enroth, Archibald odżywiony planuje ~coś~, a Roland nadal jest nieobecny (Katarzyna zresztą też). W Ulu brakowało też władcy/dowódcy Kreegan Xenofexa, który będzie ubity później i w innych okolicznościach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Felessan

Interesowałem się do tego stopnia że jak zobaczyłem zapowiedź gry to obejrzałem anime żeby wiedzieć o co chodzi w grze w którą będę grał. Z tym że na razie nie mam na nią ciśnienia, poczekam na jakąś większą promocję albo aż będę mógł kupić używkę za mniej niż 100 zł. Podobnie czekałem z DQHeroes które kupię w najbliższym czasie. Mimo wszystko kupka zaległości na samym PS4 jest wciąż na tyle duża że nie śpieszę się z nowymi zakupami.

O WILKU MOWA!

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usiadłem w końcu do Firewatch (~dwa miesiące po zakupie). Przeszedłem w jedno posiedzenie i jestem rozczarowany. Nie długością, ale dziurami w fabule i zakończeniem bez satysfakcji.

Twórcy strasznie chcieli zagmatwać prostą historię i napompowali wątek inwigilacji przez #złesłużby, a potem powiedzieli "lol, jeden facet. dobranoc".

Wolałbym to jako film, bo mechaniki to tam jest za złotówkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem Until Dawn i choć generalnie nie przepadam za interaktywnymi filmami czy innymi narracyjnymi "arcydziełami" w stylu tych Telltale Games, tak Until Dawn podobało mi się nawet bardzo. Fajnie oddany klimat kiepskiego campowego horroru, w którym może te podjęte decyzje jak zwykle nie mają takiego wpływu na rozgrywkę jak twórcy obiecywali, ale i tak wydarzenia przedstawione potrafiły mi podnieść ciśnienie i przykuć do telewizora na tyle, żeby naprawdę wczuć się w to co dzieje się na ekranie. Postacie też zostały wykreowane na tyle dobrze, że rzeczywiście chce się je wszystkie utrzymać przy życiu i jednak obchodziło mnie co się z nimi stanie, no, ale za pierwszym podejściem zginęły aż 4 osoby. QTE i znajdźki niby są, ale to nie jest "Press X to Shaun" i inne artystyczne wygibasy padem, proste QTE i czasem trzeba trzymać pada bez ruchu, a znajdźki rzeczywiście oferują jakiś wgląd w historię i są przemyślane (np totemy z których można zobaczyć urywek tego co się może stać). 

Until Dawn to musi być mokry sen Davida Cage'a, bo zajęty wpierniczaniem do każdej swojej gry meneli mędrców i scen prysznicowych nawet w połowie nie odda emocji, które towarzyszą temu z pozoru kiepskiemu horrorowi, rzekłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tfw grasz w gry telltale kiedy GOTYhype już opadł i możesz bez bycia contrarian na siłę jak spora liczba graczy z prawidłowymi opiniami growymi (haha not a game xD) chłonąc angażującą historię i się spoko bawić przez parę godzin

fajnie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Abyss napisał:

w którym może te podjęte decyzje jak zwykle nie mają takiego wpływu na rozgrywkę jak twórcy obiecywali, 

Nigdy nie rozumiałem tego argumentu. W UT życie każdej postaci w grze zależy od tego jak ci pójdzie i co zrobisz, a stan osobowy wpływa na rozgrywkę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Kathai_Nanjika napisał:

Pomęczmy go na forum :3 ewentualnie jakaś zbiórka na ps4...? XD

Kiedyś trafiłem na YT na kanał anglojęzyczny, który był kropka w kropkę odpowiednikiem tego waszego Kaftana (a raczej kaftan jego), czy jak mu tam. Chyba Cryotic. 

Właściwie kojarzego tego lecplejerzyne tylko i wyłącznie dlatego, że wrzucał coś na blogi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, kiceg napisał:

tfw grasz w gry telltale kiedy GOTYhype już opadł i możesz bez bycia contrarian na siłę jak spora liczba graczy z prawidłowymi opiniami growymi (haha not a game xD)

 

To teraz jesteś na siłę contrarian, akurat Telltale wytykana jest miałkość i wtórność, a nie niebycie prawdziwymi grami :^)

Either way Race the Sun polecam jako grę relaksującą, klimat 110%

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Częściej widziałem śmieszkowanie, że to ledwo-interaktywne VN a nie gry, ale takie zarzuty też się pojawiały. No i ogółem się zgadzam z kickiem, mi tam gry Telltale się podobają, o ile się nie gra w nie kilka po kolei.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...