Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rankin

Temat growy

Polecane posty

OKOK so Dragon's Dogma

Polazłem już w czwórkę do początkowego miasta żeby za kasę z garści pierwszych questów się wyekwipować. Przespałem się w zajeździe, poinstruowałem głównego pionka, itd.

W sklepie patrząc co mogę sprzedać przeskoczyłem do zakładki item storage, a tam wśród różnych itemów chyba powiązanych z DLC monokl za 300 000 złota. Niewiele myśląc go opchnąłem, wyekwipowałem drużynę, a teraz się zastanawiam czy czegoś sobie na późniejszym etapie nie zepsułem sprzedając ten item i skąd w ogóle on się tam wziął, gra napomykała coś o giftach dla mojego main pawna, ale chyba na to trochę za wcześnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagrałem w teaser RE7. Ciekawa sprawa. Rzeczywiście bliżej mu do Silent Hill i Outlasta niż do poprzednich części serii, ale dziwnym trafem jakoś mi to nie przeszkadza. W końcu dobra gra obroni się sama. W całkowitych ciemnościach i w słuchawkach na uszach klimat jest mega. Na razie zrobiłem tylko mały rush "do wyjścia", ale jak rozumiem to nie jest jedyne zakończenie więc jeszcze sobie pozwiedzam w wolnej chwili. Ciekawi mnie tylko jak rozwiązane zostaną sekcje strzelane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Xerber napisał:

Na razie zrobiłem tylko mały rush "do wyjścia", ale jak rozumiem to nie jest jedyne zakończenie więc jeszcze sobie pozwiedzam w wolnej chwili. 

Samo zakończenie jest jedno ale jest dość sporo różnych rzeczy które można znaleźć w domku. Największą frajdę sprawił mi toporek, szkoda tylko że 99% świata jest niezniszczalna :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie było takiej promocji żeby aż tyle gier jednocześnie mnie interesowało. Resident Evil Zero w końcu w konkretnej cenie, The Legend of Heroes: Trails of Cold Steel, ICO, sporo gierek z PS1 (starsze Final Fantasy, Parasite Eve). Mota mnie żeby coś kupić, mimo że miałem nie kupować już nic :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Xerber

Pisałem o tym Rankinowi jakoś ostatnio. Pozwolisz że zacytuję:

Cytat

Gra mechaniką wraca do czasów części 4/5 i odrzuca idiotyczne zmiany które wpakowali w szóstce. Ma chore ilości contentu (o ile pamiętam to 5 dynastii, na każdą przynajmniej dwie kampanie), dziesiątki postaci, multum broni i wierzchowców itd. W tym momencie to najlepsze Warriorsy jakie czekają na Ciebie na PC. Co prawda jest IMO o wiele lepszy Samurai Warriors 4-II, ale z tego co słyszałem to jakość portu pozostawia wiele do życzenia.

Na PS4 gra wygląda o wiele lepiej niż na PC (wersja PC jest poskładana z assetów PS3 i PS4) i mimo że dużo bardziej wolę Samurai Warriors to w DW8 warto zagrać. Z tym że to dalej Musou, jeśli nie lubisz tego typu gier to DW8 też cię raczej nie przekona. Widzisz, Rankinowi się nie spodobało :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie muszę jeszcze pomyśleć. Do wypłaty jeszcze trochę czasu więc pooglądam gejpleje z DW i SW i zobaczę co bardziej mi się podoba.
Tylko jeszcze jedno pytanie - jakbym miał brać SW4 to na którą część się decydować (biorąc pod uwagę, że wcześniej nie miałem styczności z serią): podstawkę, II czy Empires? Na komplet raczej się nie rzucę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Xerber napisał:

A właśnie! @b3rt! Jaką masz opinię na temat DW8?

To ja dorzucę swoje 5 centów i powiem że na podstawie godziny z hakiem siekania DW8XL wcale nie dorównuje czwórce, mapy są zbyt chaotyczne i kończą się zbyt szybko, a zwykłe moby są zdecydowanie za twarde i za uciążliwe. DW8 Empires jest natomiast znacznie lepsze od strony bitew, ale nie każdemu core tej gry, prostawa strategia turowa, podejdzie.

 

Ale to tak na marginesie bo pecetowy port DW4 i tak jest najlepszy na tej platformie, Warriors Orochi zaraz za nim.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Xerber napisał:

podstawkę, II czy Empires?

4-II to czwórka z dodatkowymi rzeczami i to ją by wybrał. Chyba że wolisz wydać mniej to zwykła czwórka też jest ok, contentu jest sporo. Empires jako podserii w ogóle nie lubię, w żadnym Musou, więc się nie wypowiadam.

33 minuty temu, Rankin napisał:

mapy są zbyt chaotyczne i kończą się zbyt szybko, a zwykłe moby są zdecydowanie za twarde i za uciążliwe.

Akurat w większości nowszych Musou mapy są bardziej skomplikowane i momentami chaotyczne, nie jest to domena 8XL. O tym że kończą się zbyt szybko to kompletnie się nie zgadzam, niektóre późniejsze bitwy potrafią się toczyć dość długo i często serwują nam wkurzające twisty (np. Lubu pojawiający się na arenie i koszący wszystko jak wydaje się że już wygraliśmy).

https://blog.eu.playstation.com/2016/06/29/saints-row-gat-out-of-hell-furi-come-to-playstation-plus-on-5th-july/?emcid=social_20160629_63311466&adbid=748176614198939648&adbpl=tw&adbpr=36969785

Biedny Plus w tym miesiącu. Pewnie sprawdzę Furi z ciekawości i tyle :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, b3rt napisał:

4-II to czwórka z dodatkowymi rzeczami i to ją by wybrał. Chyba że wolisz wydać mniej to zwykła czwórka też jest ok, contentu jest sporo. Empires jako podserii w ogóle nie lubię, w żadnym Musou, więc się nie wypowiadam.

OKOKOK
 

7 minut temu, b3rt napisał:

Biedny Plus w tym miesiącu. Pewnie sprawdzę Furi z ciekawości i tyle :/

Może nawet bym sprawdził te SR:GOoH, ale przypomniałem sobie, że III zanudziła mnie na śmierć w okolicach 15% przejścia...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, b3rt napisał:

O tym że kończą się zbyt szybko to kompletnie się nie zgadzam, niektóre późniejsze bitwy potrafią się toczyć dość długo i często serwują nam wkurzające twisty (np. Lubu pojawiający się na arenie i koszący wszystko jak wydaje się że już wygraliśmy).

Jako weteran Nanman (ukończone każdą jedną cholerną frakcją) mogę powiedzieć to i owo na temat długich bitew, ale to są odosobnione przypadki; w DW8 XL po prostu nie czuć żebyś miał jakiś wpływ na bitwę, wszystko dzieje się gdzieś tam i samo, na dodatek przynajmniej kampania strony Wu zaczyna się w zasadzie już w środku ich historii, powalczysz 10 minut i nagle Sun Jian ginie i nie wiesz kto i po co i czemu taki krincz. What I'm saying is, przynajmniej pierwsze mapy sprawiają wrażenie zrobionych na odwał żeby odklepać początkowe zwroty akcji i mieć je jak najszybciej z głowy; gra na tym traci, bo, jak pisałem, gameplay jest na dobitkę dość żmudny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, b3rt napisał:

Skoro tak mówisz ¯\_(ツ)_/¯

Spoiler

67157056.jpg

 

Anyway w Dragon's Dogma dobrnąłem do stolicy i przespecowałem się na klasę z mieczami dwuręcznymi. Myślałem też żeby mojego pawna przerobić na ofensywnego maga, ale na razie niech masteruje swoją klasę. Później zobaczę czy dam radę do tego miecza dołożyć łuk, pewnie będę musiał jakoś między klasami skakać bo system przypomina mi stary dobry job system ff5.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...