Jump to content

zadymek

Forumowicze
 • Content Count

  816
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by zadymek

 1. OK, to jakiś megapatch zaszczycił nasz zdychający (na PC) Battleborn. Z ważniejszych zmian, poza obowiązkowym "balansowaniem" postaci: - pojawi/ła się opcja darmowego wypróbowania gry - do sprzętu w grze dodano opcję wydropienia wersji z dodatkowymi atrybutami wizualnymi widocznymi po założeniu w grze (chyba jakieś kapelutki itp a'la Borderlands 2) - można też wykupić/zdobyć dodatkowe efekty specjalne pokazywane na ekranie przy zabójstwach -dotychczasowi posiadacze gry dostają status "Fundatora" i odpowiednie profity z tego tytułu, a posiadane niewykorzystane klucze postaci za zamieniane na hajs BTW Ciekawe czy ta 10GB łata doczeka się news'a.
 2. Wyglądała jak ta z katalogu i miała próbkę materiału, naszywki i "te wszystkie metki", ale chyba z allegro nigdy nic nie wiadomo. Cóż, poszukam tym razem w jakichś zaufanych sklepach, najwyżej później odsprzedam. Dziękuję za odpowiedź.
 3. Witam Mam pytanie do praktyków z zakresu: kurtki zimowe. Na początek moja historia, ostatnia kurtka jaką nabyłem. To ogólnie ciekawa sprawa, bo po raz pierwszy zainteresowałem się kurtkami 3w1, i skuszony niewygórowaną ceną, nabyłem sobie taką jedną 2 lata temu, model Laval firmy Martes. Same okoliczności zakupu nie są jednak tak ciekawe jak historia użytkowania. Już mniejsza o to, że wszelkie troczki odpadły z tego w ciągu tygodnia (da się przyszyć), mniejsza o to, że jak na kurtkę zimową niezbyt się toto sprawdzało na mrozie -5 oC i wyżej, i nawet o to, że pomimo sporadycznego użytkowania (o tym niżej) kurtka strasznie przeciera się na rękawach i klapie, a zamek, ot tak zwyczajnie, rozpadł się jak jakaś chińsko-bazarowa tandeta, miesiąc temu. Nie, chodzi o wodę. Kurtka z założenia miała być do noszenia przez 3/4 roku takie to cudo to 3w1, ale nawet zimą nosiłem ją jak najrzadziej, bo ...ludzie w autobusie zwracali mi uwagę, że H2O kapie z rękawów. To dla mnie nowość, zwykłe "zimówki" nigdy mi podobnego obciachu nie robiły - nie mam problemów z nadmiernym poceniem się czy coś - ta najwyraźniej kondensuje wodę z każdego możliwego źródła, tak, że już po krótkim spacerku (1-2 km) w +5 oC robi się wilgotna od środka, a po przejściu z mrozu do nagrzanego busa woda kapie z rękawów (o bieganiu wolę nie myśleć, pewnie zamieniłaby się w Niagarę). Tu dochodzimy do mojego pytania. Jako, że wspomniana kurtka nie nadaje się już do użytku, pomyślałem, że kupię sobie następną (wiecie, zima, śnieg ...zimno ), ale tym razem szarpnę się na coś z wyższej półki. Jednak cały czas nie odstępuje mnie pytanie: Czy to tylko ta firma robi takie śmieci/dałem sobie wcisnąć podróbę, czy kurtki membranowe po prostu "tak mają" i powinienem sobie z nimi dać spokój?
 4. No, ale tym razem sobie nie pogadamy: Battleborn zżera mi resztki czasu (nawet Dragon's Dogma się kurzy), a o samym DS2 wiem chyba nawet mniej niż DSIII (i nie są to superlatywy). Anyway z tego co mi lud mówił to DS2 (z naciskiem na odmienną konwencję nazewniczą) to taki rozkrok pomiędzy DS i DS (znaczy Demon's Souls ) i w sumie wyrugowano z niej wszystko cokolwiek interesowało mnie w DS (BTW Czytałem, że np open world w DS to niejako wypadek przy pracy), a jednocześnie jest tam 2x wszystkiego na co narzekałem. Ale miło mi ...czytać, że dobrze się bawisz i nie musisz już git gud, może nawet zobaczę jakiś twój gameplay z "Dwójki".
 5. zadymek

  Temat growy

  Pamiętam ta grę nieco piękniejszą. Pamięć :|
 6. W akwedukcie tak, tym na samym początku) jest zielarka: opyli cię każde zioło i lek na klątwę. Znaczy, opyliłaby ci gdybyś nie zszedł na dno drzewa;) BTW Jeśli nie masz niczego czym mógłbyś naprawiać ciachacz, to jesteś "basically *****". Ale nie ma tego złego, na górę można się wydostać bez walki (grzybki tylko trzeba wyminąć, ale to chyba nie problem), a dalej pobiegasz pomiędzy ogniskami na Estusach (ciuch odporny na zatrucie ubierz) i dasz radę wyjść z tego nomen omen bagna..
 7. zadymek

  Temat growy

  Na co to komu "HD remaster" kiedy darmowa wersja 1.5 nadal działa?
 8. zadymek

  Temat growy

  1. Free flow combat to nie wynalazek Rocksteady. 2. A to nie było jakoś tak, że Shadow of Mordor czerpie i z sagi Assassin's i z trylogii Batman, a jedyne co te zrzynki odróżnia od oryginału, to ten Nemesis? S.t.a.l.k.e.r.-y nie [zawsze] lubią się z nowymi systemami, rób często save. PS I nie łam się przy pewnym fragmencie z PKMT (w Clear Sky), w końcu się uda
 9. zadymek

  Temat growy

  W sumie ten "shitpost" ma sens: konsole maja już instalację na HDD i łatki, teraz zmienne ustawienia graficzna, a wkrótce różne konfiguracje sprzętowe dla jednej platformy. Inna sprawa czy to powód do żalu...
 10. zadymek

  Temat growy

  Próbuję ograć w ten sieciowy betatest MKXL...utkwiłem na konfiguracji sterowania.
 11. zadymek

  Temat growy

  Właśnie opisałeś podstawy dowolnego systemu walki w czasie rzeczywistym
 12. zadymek

  Temat growy

  Połatany Cień jak najbardziej jest problemowy: może to zależy od sprzętu, ale u mnie tak na Windows 8 jak i Windows 8.1, oprócz zwyczajowych przycinek raz na jakiś czas (towarzyszą mi od czasów Win XP, nie mam pojęcia jakim cudem) ma tendencję do "bezobjawowego" wywalania się na pulpit po kilkugodzinnych posiedzeniach.
 13. zadymek

  Temat growy

  Scared? Oj, to do x18 będziesz potrzebował pampersów :-[ BTW Jak tam framerate, przycina przy doczytywaniu?
 14. zadymek

  Temat growy

  Czyli tak? https://www.youtube.com/watch?v=3RQ4coGw4W4
 15. zadymek

  Temat growy

  BTW A słyszał ktoś o użytkownikach 4chan otwarcie przyznających się, do tworzenia fałszywych kont na metacritic (again, kogo toto obchodzi?) i zaniżania ocen NMS (te już znalazłem;)? Ciekawe czy temat trafi też na cdaction.pl
 16. zadymek

  Temat growy

  To metacritic? Po datach widzę, że PS4. Te recenzje były i się zmyły, czy jak? Szukam i szukam, i frazy, i ksywek i nic. To twoja kompilacja, czy ktoś ci to podrzucił? Fakt, tekst "exactly what" (czasem "almost exactly what") powtarza się często w recenzjach, ale aż takiego podobieństwa nie stwierdziłem. Aktualnie gra ma średni user score 4.9 (to dla tych, których meatcritic obchodzi).
 17. zadymek

  Temat growy

  Moje pierwsze wrażenia z Dragon's Dogma Dark Arisen. Ale nudny kawałek leci w menu, normalnie epicka nijakość, że usnąć można Ktoś, kto twierdził, że to wzorowo przygotowany port PC ...chyba nie mówił o sterowaniu: - menu gry jest tylko na wpół obsługiwane myszą(wliczając w to ekran "Press any button" sic!), o takich bajerach jak obsługa rolki nawet nie wspominam (a ja nabijałem się z portu Dark Souls). Menu główne jest typu "dwuklikowego" - pierwszy podświetla button, drugi go aktywuje - pełno jest tu podpowiedzi sterowania...szkoda, że wprowadzających w błąd (a nawet jeszcze nie zmieniałem ustawień) -a propos wskaźników zaśmiecających ekran, jeden, w podręczniku do gry, zasłania treść i trzeba utylizować zoom, by coś doczytać (oczywiście można też przewinąć dokument, ale nie rolką, a tym bardziej nie sugerowanymi przez grę klawiszami, które patrz wyżej) - gra "rezerwuje klawisze" i nie pozwala na podwójne przypisanie danego klawisza- super, normalnie super, kolejny [beeep] gier komputerowych na moim HDD - wstępne ustawienia ssą - czy brak możliwości włączenia napisów w przerywnikach, to błąd, czy celowe zagranie mające uchronić mnie przed fatalnym tłumaczeniem? - a czy wiecie jakim klawiszem zapisuje się tu ustawienia. Backspace. - miło, że gra automatycznie przypomina o niezapisanych (backspace) zmianach, gorzej, że robi to nawet przy zmianie zakładki ustawień - ...inna sprawa, że zapisywać ustawień (backspace) zwyczajnie się nie chce, gdy każdy jeden taki przenosi automatycznie do menu głównego i trwa wieki (chyba tylko w The Force Unleashed ładowanie menu twa dłużej) - ale serio, ten kawałek w menu - jest do kitu - dwa poziomy trudności do wyboru - łatwy i normalny - ale poziom trudności hard wymagał już osobnej pozycji w menu głównym? - i główna atrakcja- specjalnie dla klawiatury w grze zaimplementowano tzw Bow mode, włączany osobną akcją. Podobno i tak włącza się toto automatycznie, gdy wybierze się drugorzędny zestaw umiejek mając w ręku łuk, więc pytanie brzmi, co to niby mi daje. Bo jeśli tylko niepotrzebnie poszerza klawiszologię, to naprawdę, naprawdę wstyd mi, że nabijałem się z portu Dark Souls.
 18. zadymek

  Temat growy

  Kurcze, zbieram się do tego DD i zbieram, i jakoś nie mogę zacząć. No masz, i jeszcze @voda22 zapodał obrazek przypominając mi o jednym sentry imieniem Geoff, którego mam obić. Cóż, wracam do gry.
 19. zadymek

  Temat growy

  Czy ktoś tu wspomniał Overwatch? Czuję się wywołany do tablicy A na serio: co jest takiego strasznego w 6x Toblerone? Brak osmalonych blond Australijczyków i latających Egipcjanek na tym świecie, czy jak?
 20. zadymek

  Temat growy

  W sumie dobre zagranie - jak polscy gracze tak narzekają na polonizacje, to nich pokażą jak to robić. Więcej takich akcji.
 21. zadymek

  Temat growy

  Uważaj w wymawianymi życzeniami, bo mogą się spełnić
 22. zadymek

  Temat growy

  Warto, nie będziesz narzekał, że wykastrowano toto z gore i Dual Wield względem Warrior Within. Potem sobie przejdź darmowe Sands of Time (dobra narracja) i na koniec zachwyt WW (o ile ci pójdzie).
 23. zadymek

  Temat growy

  Chyba jednak nie doceniam mojego pingwinka w mechu - na co dzień niby niewiele wnoszę na pole walki, fragi nie sypią się jak z rękawa, najwyżej asysty, ot, czasem zbuduję parę wieżyczek, wyślę najmusa, czy zbiję przeciwnej drużynie osłony (i nasłony, w 3s ). Ale gdy dziś team radził sobie całkiem przyzwoicie: nadgryźliśmy wrogiego bota i zdominowaliśmy centrum; a ja nagle zaliczyłem disconnect, to już po drugiej minucie absencji nie mieliśmy jednego Sentry - i jeszcze mnie zwyzywali od fałszywych AFK-ów
 24. zadymek

  Temat growy

  No proszę, DOOM ma dodatkową promocję:)
 25. zadymek

  Temat growy

  Ja rozumiem kiedy muszę czekać wieki na zebranie drużyny, gdy drużyna głosuje za poddaniem się, bo nagle mamy niepełny skład, albo mecz się odwołuje, bo ktoś wypadł jeszcze z kolejki - Battleborn się nie sprzedał, takie są skutki. Ale żeby takie kwiatki w społeczności 10 mln luda?!
×
×
 • Create New...