Skocz do zawartości

Uwagi i pytania do moderatorów IV


Gofer

Polecane posty

  • 2 weeks later...

@UP

W sumie masz rację. Ale trochę mnie wkurza, że niektórzy piszą sobie co chcą, obrażają innych użytkowników, a jak się spróbuje odpłacić im taką samą monetą, to od razu grożą korzystając z rangi. Nie podoba mi się takie wybiórcze stosowanie regulaminu i netykiety. Dokładnie jak to Smuggler podsumował w Action Redaction 2/15.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo zawsze sa rowni i rowniejsi, a ty swoj limit na gadanie glupot juz dawno roztrwoniles. A ze tu jestes i nadal mozesz zamieszczac posty, to nie jest regulamin i netykieta, a dobra wola paru lidzi, ktorzy specjalnie dla ciebie od tego regulaminu zrobili wyjatek. Wiec nie narzekaj, bo jesli ktos nagle postanowi SCISLE trzymac sie regulaminu i go dla ciebnie nie naginac, to sam wiesz co bedzie.

  • Upvote 15
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ma takie pytaneczunio małe, otóż mam brak komunikaty o użytkowniku który chce być w moich znajomych. Lecz gdy na str.gł najadę na jego nick, tam jest jako znajomy bo ukazuje się mi możliwość jego usunięcia ze znajomych, a ja dalej go w znajomych na profilu nie mam. Co robić heej.gifheej.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też takich powiadomień nie mam. Pojawiają mi się tylko w mailu, ale można ustawić sobie to co chcesz zaznaczając odpowiednie pole w Moje ustawienia/Ustawienia powiadomień/Profile i znajomi.

Teraz, jeśli chcesz zobaczyć, czy ktoś dodał Cię do znajomych, zajrzyj do Zarządzaj znajomymi/Znajomi oczekujący na zatwierdzenie.

Masz jeszcze poglądowy obrazek:

POqgNJY.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jedną małą sprawę. Dostałem wczoraj* (ach to pisanie po północy) ostrzeżenie od moderatora Artiusa za przekręcanie nazwy firmy. Nie wiem jaki jest taryfikator za takie przewinienie, ale i tak dziękuję za tylko słowne ostrzeżenie. Wracając do meritum, określenie którego użyłem

Volvo

powstało podczas zamieszania z eventem Diretide w Dota 2, a raczej oczekiwaniem społeczności na ten event. W tym okresie wypłynęła ogromna fala memów, postów i apeli do Valve

https://www.google.p...5213021;400;287

z tą sympatyczną grą słów. Grą słów która weszła już w sumie do słownika większości użytkowników Steama i nie ma pejoratywnego znaczenia jak dajmy na to karane na tym forum nazwy

Micro$oft, Ubi$oft, bądź niecenzuralne połączenia nazw tych firm z fekaliami

Ba, z tego co kojarzę to nawet samo Valve używało tej nazwy w kampaniach marketingowych i w komunikacji ze społecznością. Moim zdaniem zabranianie korzystania z tej gry słów jest, jak zabranianie nazywania reprezentacji Brazylii mianem Canarinhos. Podsumowując, czy ta nazwa musi się znajdować na wiecznej banicji, mimo jej "niewinności"? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Edytowano przez LekhimorPL
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nie otrzymałeś wczoraj ode mnie ostrzeżenie, gdyż Twój licznik nie zmienił się, tylko notatkę z upomnieniem. To dwie różne rzeczy. Proszę mieć to na uwadze. Co do taryfikatora, to wystarczy zajrzeć do regulaminu forum.

10/ umieszczać w postach oraz komentarzach do newsów zniekształconych nazw firm, spółek, przedsiębiorstw i innych podmiotów gospodarczych, szczególnie jeśli maja one wydźwięk pejoratywny.

Za co nagrodą może być:

Za powyższe zachowania moderator może upomnieć lub ukarać użytkownika. Wysokość kary zależy od moderatora, który określa ją na podstawie skutków wywołanych na forum (raporty, protesty innych userów) oraz patrząc się na wcześniejszą działalność użytkownika (wcześniejsze ostrzeżenia, upomnienia).

Co do przytoczonych przez Ciebie przykładów. Tak, są naprawdę obraźliwe, ale pozwolę sobie to porównać do kradzieży. Nieważne ile pieniędzy ukradłeś, liczy się sam fakt przestępstwa. Przewinienie to przewinienie, za co otrzymałeś notatkę z upomnieniem. Swoje zdanie podtrzymuje.

Z poważaniem: Artius

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W adwokata się bawić nie będę, ale mam luźne pytanie co do tej sprawy:

Ba, z tego co kojarzę to nawet samo Valve używało tej nazwy w kampaniach marketingowych i w komunikacji ze społecznością
Tak, są naprawdę obraźliwe, ale pozwolę sobie to porównać do kradzieży. Nieważne ile pieniędzy ukradłeś, liczy się sam fakt przestępstwa

Jeśli właścicielowi auta nie przeszkadza, że pożyczasz je od niego, to czy można mówić o kradzieży?

  • Upvote 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli właścicielowi auta nie przeszkadza, że pożyczasz je od niego, to czy można mówić o kradzieży?

Nie rozumiem tego porównania. Czy sugerujesz, że tym firmom nie przeszkadza, że ludzie tak je nazywają?

Z tego co się orientuję mamy tą zasadę, bo ktoś zaczął narzekać. tongue_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zasada została wprowadzona po to, żeby nie musieć roztrząsać każdego przypadku. Jak dla mnie upomnienie było słuszne, gdyż moderator nie musi wiedzieć czy sama firma zezwala na takie określenie, czy nie. Poza tym argument, że sama firma użyła jakiegoś sformułowania jest trochę kulawy. Ja tam mogę się w ramach samokrytyki nazwać się starym bucem, ale ktoś inny raczej nie powinien tego robić.

  • Upvote 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@All

Swoje zdanie na ten temat przedstawiłem, argumentując to regulaminem, który obowiązuje na forum. Jedynie pragnę nadmienić, że obowiązuje tutaj wspomniany już regulamin, a nie zewnętrze przyzwolenia różnych firm. Jeżeli jednak użytkownik czuje się pokrzywdzony, pozostaje mu jedynie odwołanie się do wyższej instancji na forum. Tyle w temacie. EoT z mojej strony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UP Broń Boże nikogo o nic nie posądzam. Przecież bardzo wyraźnie napisałem w swoim poście, że dziękuję Ci za tylko słowne upomnienie. Napisałem ostrzeżenie, ale w języku potocznym są to synonimy, a z dalszej treści postu można się domyślić o co chodzi. Na forum piszę sporadycznie i nie znałem konsekwencji które mogłyby mnie ewentualnie spotkać, więc ci podziękowałem, ale nie atakowałem lol.

W całej sprawie rozchodzi mi się o to, że jak wiadomo prawo (czyli w tym przypadku regulamin) jest ponad wszystkim, jednak bardzo nie lubię paradoksów w stylu karania niedoszłych samobójców wyrokiem śmierci w wiktoriańskiej Anglii. Nawet na samym forum Steama

Volvo

nie jest uznawane za coś atakującego dobre imię firmy. To tak jakby zabraniało się korzystania na forum z jakiś ksywek i zdrobnień między forumowiczami, bo a nuż ktoś się obrazi.

Poza tym argument, że sama firma użyła jakiegoś sformułowania jest trochę kulawy. Ja tam mogę się w ramach samokrytyki nazwać się starym bucem, ale ktoś inny raczej nie powinien tego robić.

Chyba jest różnica w powiedzeniu do Ciebie buc, a w powiedzeniu do Ciebie dajmy na to "Pezecik". To chyba jednak twój kontrargument jest inwalidą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma swoje preferencje, ale myślę że jeśli byśmy się spotkali na sali sądowej, to prędzej dostałbym wyrok za buca, niż za "Pezecika". tongue_prosty.gif Nie ma sensu dalej o tym rozmawiać, bo wątpię, żeby chciało się wam zmieniać regulamin dla jednego wyjątku. W większości przypadków ten zapis spełnia swoje zadanie. Niemniej dziękuję za odpowiedź.

Edytowano przez LekhimorPL
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co może zrobić moderacja z osobami, które zakładają dużo multikont?

Z tego co pamiętam, to pisaliście, że usuwanie ich zajmuje wam kilka sekund. Tylko jak ktoś zakłada co jakiś czas nowe konta, może być to dla Was trochę monotonne.

Co jednak z osobami, którzy zakładają je np. z innego IP lub korzystają z innych sposobów?

Czy zdarzyły się jakieś przypadki, że zgłaszaliście to np. do dostawców internetu.

down: Czyli obowiązuje Was tajemnica zawodowa smile_prosty2.gif

Edytowano przez grz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...