Skocz do zawartości
Gofer

Uwagi i pytania do moderatorów IV

Polecane posty

Mówisz więc, że podałeś gdzieś poza forum swoje dane osobowe? W jakimś domniemanym temacie 'moderatorskim', który założył bór jeden wie kto i bór jeden wie kto tam wchodzi, bo to IRC. Po czym przychodzisz na forum i mówisz, że powinniśmy coś z tym zrobić? Rozbawiło mnie to bardziej niż powinno.

Przepraszam Felessan ale mówię odwrotnie. Nigdzie na Forum ich NIE podawałem. Nawet w tym temacie moderatorskim (do którego i tak nie mam dostępu). Na kanale IRCa ktoś mi napisał (podając się za Konugę), że ON je tam znalazł, rzekomo w rozmowach między moderatorami. I to powyżej napisałem. Tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej z pytaniem niż uwagą, bo nie mam zamiaru kwestionować swojego ostrzeżenia. Ostatnio dostałem ostatnie upomnienie i teraz zbieram punkty. Okej.

Dlaczego jednak przechodzą takie rzeczy jak* 1, 2, 3 czy 4 (autorstwa Quetza zanim został moderatorem). Wiem, że Luźna Jazda rządzi się trochę innymi prawami, ale i tam wulgaryzmy nie przechodzą (pomijając wyjątek z obrazkami za podwójnym spoilerem). W dodatku mój post zawierał konstrukcję "Fck". Niby na zasadzie analogii można to zakwalifikować jako "słowo wulgarne w postaci częściowo wykropkowanej" (choć imo nie powinno się na rozszerzająco regulaminów interpretować), ale to też wielokrotnie przechodziło. Np. tutaj gdzie tuż pod tym postem pisał Młodszy Admin.

Nie chcę zniesienia ostrzeżenia. Proszę tylko o pewien komentarz na temat tych wulgaryzmów. Gdzie można? Jak można? Po jakiemu można?

*autorów tych postów przepraszam, ale nie przytaczam ich tutaj w celu "zareportowania", a jako przykład.

Edytowano przez lubro
  • Upvote 18
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego jednak przechodzą takie rzeczy jak* 1, 2, 3 czy 4 (autorstwa Quetza zanim został moderatorem). Wiem, że Luźna Jazda rządzi się trochę innymi prawami, ale i tam wulgaryzmy nie przechodzą (pomijając wyjątek z obrazkami za podwójnym spoilerem).

Akurat tam zaskakująco dużo przechodzi. Właśnie dlatego, że to /lj/. Poza tym, czepiać się słówka "shit"?

Nie mamy zamiaru "wyjaławiać" języka w dyskusjach, co to to nie. Nieco mocniejsze słowa, jak wspomniane wyżej, szczególnie w /lj/ przechodzą.

Jednakże zapewniam Cię, że jak zauważymy wulgaryzmy, to reagujemy odpowiednio. Na ogół wiąże się to z wycięciem danego epitetu. I tyle. Chyba, że komuś się to zdarza często, to dostaje upomnienie z wpisem w logu.

Oczywiście, zdarza się, że przechodzą też "konkrety". Cóż, nie wszystko da się wyłapać. Czasami człowiek prześliźnie wzrokiem po tekście i nie zauważy "mięcha".

Dlatego też istnieje na tym forum opcja zaraportowania nieodpowiednich treści, z czego mogą korzystać forumowicze. Jest do dla nas duża pomoc, bo jak już wspomniałem powyżej, nie wszystko się zauważy.

W dodatku mój post zawierał konstrukcję "Fck". Niby na zasadzie analogii można to zakwalifikować jako "słowo wulgarne w postaci częściowo wykropkowanej" (choć imo nie powinno się na rozszerzająco regulaminów interpretować)

Częściowo "ocenzurowany" wulgaryzm wciąż nim jest. Dodatkowo, u Ciebie zadecydowała recydywa, jeśli chodzi o używanie tego typu słów.

ale to też wielokrotnie przechodziło. Np. tutaj gdzie tuż pod tym postem pisał Młodszy Admin.

Jak już wspomniałem, nie zawsze się zauważy wulgaryzmy.

Gdzie można? Jak można? Po jakiemu można?

Wulgaryzmy, w uzasadnionych przypadkach, przechodzą na dobrą sprawę tylko na blogowisku i w /lj/. Oczywiście, odpowiednio oznaczone. O czym widocznie będzie trzeba w /lj/ przypomnieć co poniektórym.

Na samym forum natomiast, myślę że jak użyjesz słowa "dupa", albo emotki (_!_), to nikt Ci głowy nie urwie. Pod warunkiem, że nie będzie to inwektywa skierowana pod czyimś adresem. Przede wszystkim zachowajmy kulturę.

  • Upvote 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki oto post pojawił się w "Gramy w Sieci" temat o League of Legends:

Od dyskusji o zmianach w samej grze jest dział "Dyskusje o Grach".

Chciałbym spytać - o co chodzi? W ostatnim czasie w tym temacie pojawiły się tylko dwa posty (wcześniejszy jest z 14 września, więc...). Jeden mój i drugi użytkownika 2real4game, gdzie znajduje się w nich jakakolwiek nieprawidłowość? A może post, do którego Bethezer się odnosił już zniknął?

Edytowano przez Iskier
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, posty do których odnosiło się upomnienie zostały usunięte. To dość częsta sytuacja,bo autorzy i tak wiedza, o co chodzi, a pozostali mają darmowe przypomnienie o zasadach obowiązujących w dziale. Znajomość treści usuniętych wpisów nie jest w tym przypadku nikomu potrzebna :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, posty do których odnosiło się upomnienie zostały usunięte. To dość częsta sytuacja,bo autorzy i tak wiedza, o co chodzi, a pozostali mają darmowe przypomnienie o zasadach obowiązujących w dziale. Znajomość treści usuniętych wpisów nie jest w tym przypadku nikomu potrzebna smile_prosty.gif

Swego czasu stosowałem pewien zabieg, który pomagał w takich sytuacjach i nie pozostawiał niedomówień. Jeśli posty lecą do kosza, a pojawia się uwaga modka, to wystarczy dodać jeszcze jedną linijkę: "Posty łamiące regulamin trafiły do kosza". Dzięki temu nikt nie będzie zdziwiony do czego ta uwaga.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak i ja zapomniałem to dodać. Nie mniej - czy posty, które są nad moim są "dyskusją o zmianach w samej grze"? Bo IMO raczej nie zawsze trzeba specjalnie tłumaczyć <no, chyba że ktoś ma nieczyste sumienie i reaguje nerwowo na widok czerwonego kolorku :P>, skoro napisałem czego nie robić i jak widać - nie widać już postów pasujących do opisu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnoszę o suspendowanie lub pozbawienie użytkownika Abyss uprawnień moderatorskich w związku z jego karygodną postawą wobec drugiego użytkownika tj. mnie w komentarzach pod wpisem na moim blogu, link:

http://forum.cdactio...#comment_363205

Nie przywykłem do bycia oskarżanym o co najmniej złe intencje a wręcz o "trollowanie" i nie życzę sobie zwrotów typu "szczekasz gdzieś na dole". Oczekuję rozpatrzenia sprawy i satysfakcji.

Edytowano przez Ostrowiak
  • Upvote 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwrot nie był adresowany do Ciebie, a do Revanchista, który najwidoczniej poczuł się potwornie obrażony tym iż ktoś śmiał się nie zgodzić z jego tezą i zakończył miałką wymianę zdań w komentarzach na twoim blogu. Poinformowałem go zresztą, że w razie jakiś wątpliwości powinien się udać do tego tematu zamiast tupać nóżką w komentarzach.

Ty natomiast natychmiast po powrocie z urlopu na który wysłał cię Yoshi znowu próbujesz tej samej sztuczki co poprzednio i nie mam specjalnych wątpliwości co do twoich intencji tutaj.

  • Upvote 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwrot nie był adresowany do Ciebie, a do Revanchista, który najwidoczniej poczuł się potwornie obrażony tym iż ktoś śmiał się nie zgodzić z jego tezą i zakończył miałką wymianę zdań w komentarzach na twoim blogu.

Ty natomiast natychmiast po powrocie z urlopu na który wysłał cię Yoshi znowu próbujesz tej samej sztuczki co poprzednio i nie mam specjalnych wątpliwości co do twoich intencji tutaj.

Niemniej jednak był to zwrot niedopuszczalny w przestrzeni publicznej, tym bardziej w ustach osoby pełniącej władzę moderatorską. Karę odbyłem sumiennie i bez odwoływania się, zgodnie z sugestią zmieniłem ton wypowiedzi i nie życzę sobie przypisywania mi nieczystych intencji. Nie jest rzeczą moderatora wypominać, a już na pewno nie jest rzeczą moderatora prowokować.

Zgłoszenie podtrzymuję, wnoszę o osąd neutralny sytuacji strony niewmieszanej.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemniej jednak był to zwrot niedopuszczalny w przestrzeni publicznej

Mam przypomnieć, za co poleciałeś ostatnio na urlop?

Mam propozycję. Nie do odrzucenia. Albo się uspokoisz i przestaniesz trollować, albo zostaniesz zbanowany. Nikt nie ma ochoty wchodzić z Tobą w jałowe dyskusje. Dyskusje o niczym, tak na dobrą sprawę. Idź i zajmij się czymś bardziej produktywnym, niż siedzenie na tym forum.

Z mojej strony EOT.

  • Upvote 11
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwrot nie był adresowany do Ciebie, a do Revanchista, który najwidoczniej poczuł się potwornie obrażony tym iż ktoś śmiał się nie zgodzić z jego tezą i zakończył miałką wymianę zdań w komentarzach na twoim blogu. (...)

Proste pytanie - tego typu zwroty (skierowane do kogokolwiek, nie ma to znaczenia) są dopuszczalne na forum, czy nie?

Jeśli tak, to nie ma problemu i sam zacznę ich używać. Jeśli nie, to głupie przepraszam by się jednak przydało. Istnieją jednak grzeczniejsze sposoby na zwrócenie uwagi.

  • Upvote 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zamiaru przepraszać, bo nie mam za co i nie czuje żebym przekroczył jakieś granice wbrew temu co stara się tutaj przedstawiać jakiś troll, zwrot był jak najbardziej akceptowalny w przestrzeni publicznej. Po prostu odpowiedziałem na słabą pyskówkę Revanchista, który najwidoczniej nie potrafi się powstrzymać i odesłałem go do tego tematu jeżeli ma problem z decyzją jaką tam podjąłem. Tyle.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...