Skocz do zawartości
Smuggler

Pytania do Smugglera

Polecane posty

Rzadko się udzielam, ale chciałbym Ci polecić najnowszy filmik pana Markowicza - jak go obejrzałem od razu pomyślałem o Tobie (być może za dużo CD-Action ;P). Nie wiem czy kojarzysz tego "vlogera", ale filmik zdecydowanie wart obejrzenia. Tym bardziej, że jest o nietypowej, ale wartej uwagi grze i z Waszym czasopismem w tle:

:)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest Twoja opinia o braniu udzialu w wyborach? Przegladajac forum zauwazylem, ze czesc ludzi uwaza, iz nie ma sensu isc na glosowanie, bo i tak ich glos nic nie zmieni i dalej bedzie tak jak jest. Inni pisza, ze w wyborach warto brac udzial chocby po to, zeby pozniej miec moralne prawo krytykowac politykow.

Czy wedlug Ciebie polscy emigranci, ktorzy opuscili ojczyzne 10, 20 i wiecej lat temu, z ktorych spora czesc nie zamierza wracac do Polski, w dalszym ciagu powinni miec prawo wyborcze? Pytam, bo kiedys spotkalem sie z opinia, ze polska emigracja dla wlasnego dobra powinna glosowac na najgorszych kandydatow, bo ich ewentualny sukces w wyborach spotka sie z negatywna reakcja rynku, obnizeniem kursu zlotego i tanszymi zakupami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwazam, ze na wybory isc trzeba - jeden glos nic nie znaczy ale jak takich "a co jeden glos zmieni" zbierze sie milion i zaglosuja...

Poza tym - ide na wybory, mam prawo narzekac na wyniki, rzadzacych itd. A jesli "mam to w dupie" to miej konsekwetnie i nie marudz na tych, ktorych ci sie nie chcialo wybrac.

Co do emigrantow to uwazam, ze winna obowiazywac zasada "tam, gdzie place podatki, tam mam prawo glosowac". Nic mnie tak nie wku*** jak gosc, ktory od 30 lat siedzi na Jackowie w Chicago ale wie lepiej kto powinien w Polsce byc u steru. Czy ja mu sie wtryniam w wyboru kongresmenow i prezydenta? Nie? No wlasnie. Jak ci zalezy na Polsce, to zapraszamy z powrotem, zyj z nami i glosuj z nami. A jak wolisz amerykanski dream czy londynski way of life - powodzenia, ale ustalmy jedno - nie ma cie w Polsce, nie glosujesz. OK, niech bedzie, ze moga glosowac ci, co opuscili Polske do max. 5 lat. Powyzej - panu/pani juz dziekujemy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie niedawno reprezentacja Polski w Battlefield 4 awansowała do 1/4 finałów Nitrado Nation Cup.

Link tutaj: http://nitradonationcup.com/news.php

Oznacza to że chłopaki są jedną z ośmiu najlepszych reprezentacji świata!

W zawiązku z tym mam pytanie - czy będziecie ten fakt szerzej opisywać w magazynie lub na stronie?

Edytowano przez carnivor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do glosujacych emigrantow - generalnie, masz racje. Tylko jak to wyegzekwowac? W sensie - kto i kiedy ma stracic prawo glosu? Przy unijnej emigracji (takiej jak ja ;)) nie jest to wcale proste. Wielu ma podwojne zameldowanie, podatki czesciowo tez placa w dwoch krajach, a w PL bywaja co tydzien-dwa. Wzglednie wyjada na pare lat, wroca, wyjada i tak w kolo macieju.

Dalej - w kraju sa nasi znajomi, rodzice, dziadkowie, koty psy, szczurki i wojownicze zolwie ninja. Takoz nam na Polsce tez zalezy...

Poza tym - jaki jest udzial glosow 'emigranckich' w ogolnej puli? Bo wydaje mi sie, ze wcale nie az tak duzy. To chyba lepiej, choc to rzeczywiscie wkurza, zostawic im (no dobra - nam) ta mozliwosc?

Chocby po to, bysmy najjasniejszej Rzeczpospolitej nie zapomnieli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nie jest aby czasem tak, że dla Polski masowa emigracja ludzi młodych, przedsiębiorczych i pracowitych jest problemem? Pytam, bo takie można odnieść wrażenie przeglądając różne media.

Bo jeśli tak, to tych właśnie emigrantów należałoby raczej zachęcać do powrotu do kraju - również poprzez zapewnienie im prawa głosu i zachęcenie do głosowania, aby mogli mieć wymierny wpływ na kształtowanie jego wyglądu i sytuacji prawnej wedle własnego sumienia i poglądów. Ne sądzę, żeby za granicą fatygował się do urny wyborczej ktokolwiek, kto nie chciałby do Polski wrócić.

Czy odbieranie tym ludziom prawa głosu nie wiąże się pośrednio ze skazaniem ich na wygnanie, bo przecież "nie wrócą do kraju, za którym nie głosowali"...?

I tak nie wroca :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem Twojego posta (z 2010 roku) mówiącego o tym, że Iwan może jeszcze kiedyś dla CDA napisać.. Aktualne?

Teoretycznie tak.

Swoją drogą znalazłem go, jak szukałem info o EGM i waszej kłótni, bo ciężko się czegoś dowiedzieć z enigmatycznych "było, minęło" tongue_prosty.gif I jego postów też trochę znalazłem. Radykalny człowiek, nie powiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się śmiecić u 9kier więc napiszę to tutaj. Kupuję każdy numer Waszej GAZETY od kilku lat, ale to co się tutaj odjeb... to ja nawet nie wiem. Według mnie Smuggler zawaliłeś sprawę, dałeś się wciągnąć w grę z wykopowymi śmieszkami, zdecydowanie nie potrzebnie, odpisywałeś im na ich poziomie przy okazji obrażając innych użytkowników strony ze śmiesznymi obrazkami. Dokarmiałeś trolla. I jeszcze te cytowanie komentarzu o robieniu laski... ehh nie o takie CD-A nic nie robiłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...