Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

shmehr

PS3 - temat ogólny o grach

Polecane posty

Pograłem trochę, choć zdecydowanie mniej niż bym chciał. Ogólnie jest to całkiem ciekawa produkcja, która jednak wywoła uśmiech politowania weteranów PCtowych MOBA. Sam się od tego typu gier odbijam, bo trzeba tam przyswoić masę informacji. W Guardians of Middle-earth jest łatwiej. Mapa jest mniejsza, nie ma many, jest trochę szybciej i z nastawieniem na akcję. Ciekawe to i liczę, że tego typu gier pojawi się na konsolach więcej. Myślałem sobie, że Playstation All-Stars w tej formie byłoby naprawdę super.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biedny krewny GTA, biedny krewny Portala i biedny krewny Doty 2 (do tego nie sposób znaleźć ludzi do ogrania) ;) Choć nie powiem - wszystkie gry są ciekawe, (SD zwłaszcza) i jeśli ktoś nie grał, to warto choć spróbować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, tak wpadłem tutaj na chwilę zobaczyć czy ktokolwiek komentuje sprawę odysei dwóch tytułów zapowiedzianych chyba gdzieś w pierwszych latach istnienia PS3 czyli Final Fantasy Versus XIII oraz The Last Guardian (z czego to drugie niemalże na pewno wyjdzie na PS4... przepraszam, o ile wyjdzie w ogóle). Odczuwam pewne zdziwienie widząc, że konsole mają swojego Duke Nukema i próbowałem odpowiedzieć sobie co może być tego przyczyną - czy twórcy faktycznie w ogóle pracują nad tymi grami, ale różne wizje artystyczne, ich resety powodują tak długi czas pracy czy jednak nic się nie dzieje a tylko co parę miesięcy odzywa się jakaś gadają głowa aby zapewnić, że gra się tworzy "ale nie może nic więcej powiedzieć". Potem i tak z tego nic nie wynika :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jednym sklepie stoi pozycja "The Last Guardian", można zamówić preorder (199 zł), a oni twardo obstają przy premierze w 2013. Widać coś wiedzą ;)

Ale faktem jest, że sprawa jest dziwna - ICO i TSoC to są takie ikony, że takie olewanie kolejnej gry od nich zakrawa na głupotę. Mam nadzieję że gra faktycznie po cichu, acz intensywnie, powstaje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Versus (tak jak i Agent) pewnie nie istnieje. To była ściema w czasie "PS3 has no games", która miała sprzedać konsolę. W istnienie TLG też powątpiewam, ale przynajmniej mamy jakieś informacje.

Co sądzicie o podwyżce jaką cichaczem nam zafundowało Sony? Najpierw przelicznik Euro na złotówki w PS store zwiekszył się z 3,6 na 3,9, a potem cena sugerowana gier pudełkowych doszła do absurdalnego poziomu 279,90. Pomimo tego, że sklepy to przekreślają to dalej jest strasznie drogo (240-250zł). Najbardziej mnie dziwi postawa SCEPolska. Żadnego komunikatu, tak jakby liczyli, że rozejdzie się to po kościach i nikt nie zauważy. O ile do tej pory kupowałem każdego dużego exa od SCE (nawet takie, których nikt nie kupował, np. Starhawk), ale teraz będę musiał się ograniczyć i pewnie tylko TLoU wezmę na premierę (tego nie odpuszczę). Nie będę płacił 250 złotych za grę do jasnej anielki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lubro - Jeżeli nie zależy Ci na polonizacji, to w Muve.pl możesz sobie kupić The Last of Us po "starej" cenie (199), tylko jest to wersja angielska. To już dobry przykład jak jeden ze sklepów zdobędzie masę klientów tongue_prosty.gif Sprowadzając gry z Anglii. To prostsze niż kupowanie w Amazonie i gra szybciej dojdzie. I moim zdaniem trzeba o tym wszędzie głośno mówić, żeby ludzie nie przepłacali (ta sama gra w gram.pl jest po 249 złotych, to przecież zbrodnia nie poinformować ludzi, że mogą kupić 50 złotych taniej...).

Więc ta podwyżka dotknie najbardziej graczy niedzielnych, którzy czasem tylko chcą sobie pograć w jakąś bardziej hardkorową grę i kupują w empikach, nie robią w ogóle researchu przed zakupem itp. Inni gracze będą kupować w takim Muve albo w brytyjskich sklepach.

No, chyba, że komuś będzie zależeć na polonizacji... Wtedy klops.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi na to, że przez zawyżone ceny gier na PS3, w kwestii polonizacji, cofniemy się o kilka lat wstecz. Fpytke...

Nie to, żeby mi na grach w języku ojczystym zależało (bo mam to gdzieś, szczególnie po zagraniu w Fallouta 3 i kilka innych zuyhh), ale mimo wszystko to będzie w pewnym stopniu regres.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale to niestety wina polskiego SCE. Mi na szczęście na polskich wersjach nie zależy, więc po prostu w praktyce dla mnie - i mi podobnych - nic się nie zmieni. Strzał w stopę, Sony...

Niektórzy twierdzą, że ta podwyżka to "przygotowanie nas" na ceny gier na PS4. Ciekawe czemu w takim razie w Wielkiej Brytanii ceny się nie zmieniły. To chyba musi mieć jakiś związek z ojro, bo spojrzałem na niemiecki Amazon - tam faktycznie ceny tych gier podskoczyły (The Last of Us za 69 euro, normalne gry konsolowe innych wydawców chodzą tradycyjnie po 59). Interesujące.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie PS 3 obecnie najbardziej opłaca się kupić? Nowe, używane? Słyszałem sporo negatywnych opinii na temat najnowszego super slim, i chyba najlepiej było by zakupić zwykłą slimkę. Pozostaje jeszcze pytanie gdzie kupować - allegro, sklep internetowy, czy sklep stacjonarny?

@Update: Rozumiem, przepraszam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No... To zależy ile masz na to kasy :P Jeżeli używany, to najlepiej model slim (nie super-slim), one są najbardziej bezawaryjne podobno. Poza tym, trudno coś więcej radzić... Zadaj też sobie pytanie, czy będziesz ściągał dużo gier (na przykład z PS+), bo wtedy warto mieć większy dysk. Jeżeli będziesz tylko grał z płytek, to już można kupić z mniejszym twardzielem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Early demo, here I come.

Ciekawe czy będzie to ten sam fragment co z "Pamięci Absolutnej" na bluray. Mam szczerą nadzieję, że dostaniemy coś innego. Przyznam również, że Rise of the Warrior mnie miło zaskoczyło. Ciekawa forma, sporo sprzętu do multi Ascension, artworki, tapety, itp. Mam nadzieję, że więcej gier będzie mieć taką akcję promocyjną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6th March: Mass Effect 3
  • 6th March: Dead or Alive 5
  • 6th March: Joe Danger 2
  • 13th March: MGS HD Collection (Vita)
  • 20th March: Puddle (Vita)

PS+ does it again. Lubię to. Dead or Alive 5 to gra z września. lol.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie! Sony oszalało! Takie giery dawać do PS+?! Chciałem zakupić MGS HD Collection, a tu takie zaskoczenie. Chyba się skuszę na roczną plusową zdrapkę.

@edit

Aha ten MGS jest na Vitę... Ale Mass Effect i Joe Danger 2 można będzie łyknąć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Pytanie powinno brzmieć:

Kto jeszcze kupuje gry na PS3?

Serio, ale skoro w PS+ pojawiają się takie tytuły, to osobiście, gdybym posiadał tą konsolę, nie wydałbym nawet złamanego grosza na jakąkolwiek grę, tylko wykupił na rok PS+. Bo na kupowanie pudełek nie miałbym czasu, będąc zajętym ogrywaniem tego, co udostępniają w tej usłudze :]. To naprawdę jest takie opłacalne?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To naprawdę jest takie opłacalne?

3 gry miesięcznie, z czego jedna prawie zawsze jest hitem, możliwe do ściągnięcia przez cały czas wykupionego abonamentu + gry z poprzednich miesięcy możliwe do pobrania kiedykolwiek jeśli tylko dodaliśmy je do koszyka+ zniżki. Nie, to wcale nie jest opłacalne ;) Jedyną wadą PS+ jest właściwie konieczność posiadania wykupionego abonamentu do grania, ale 200 zł rocznie to za taką kolekcje gier dosłownie grosze.

Opłaca się jakieś miliard razy bardziej niż konto Gold na Xboxie :trollface:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...