Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

shmehr

PS3 - temat ogólny o grach

Polecane posty

  • 6th March: Mass Effect 3
  • 6th March: Dead or Alive 5
  • 6th March: Joe Danger 2
  • 13th March: MGS HD Collection (Vita)
  • 20th March: Puddle (Vita)

PS+ does it again. Lubię to. Dead or Alive 5 to gra z września. lol.gif

Dead or Alive 5 to gniot. Ja to kupiłem i bardzo żałowałem potem.

A jeśli chodzi o resztę gierek to naprawdę nieźle. Jeśli ktoś nie grał w Mass Effect 3 to warto skorzystać, bo to świetna gra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opłaca się jakieś miliard razy bardziej niż konto Gold na Xboxie :trollface:

Nie zrozumiałeś mnie. Bo to, że dla posiadacza PS+ jest to opłacalne, to się zgadzam w całej rozciągłości. Zresztą, wystarczy przeczytać mój poprzedni post.

Ale czy dla Sony jest to opłacalne?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby się nie opłacało to Sony dalej by PS+ nie promowało, a my dostawalibyśmy badziewie tak jak do końca 2011. Jeśli Sony daje 5 kilkumiesięcznych gier miesięcznie, wsadza próbne miesiące PS+ wszędzie (nowe gry, darmowe akcje na facebooku, maile do użytkowników, itp.), a PS+ jest centralnym punktem promocji ekosystemu Playstation to musi być to niezłe źródełko korzyści dla Sony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że chodzi tutaj przede wszystkim o szeroko zakrojoną akcję przyciągnięcia jak największej ilości konsumentów. Bez względu na koszty. Choć z drugiej strony, to i nie widzę, gdzie te koszty mogliby ponosić. Chyba, że wliczymy niezarobione pieniądze na sprzedaży gier. Ale imo to i tak jest opłacalne, bo robi dobrą promocję przed premierą PS4. W końcu wszyscy teraz mówią o PS+. Nawet ci, którzy PS3 nie mają :].

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy dla Sony jest to opłacalne?

Oczywiście że się Sony opłaca, bo dostaje większość sumy z abonamentu, a sami poza ustawieniem odpowiedniej opcji w sklepie nie muszą nic robić. Pytanie powinno brzmieć - czy opłaca się to wydawcom, którzy udostępniają swoje gry do Plusa.

Po pierwsze sądząc po tym, że Electronic Arts jest jednym z najaktywniejszych supporterów tej usługi, można śmiało założyć że opłaca się w ch... smile_prosty.gif EA raczej nastawione jest na duże zyski, więc widocznie jest coś takiego co przyciąga tą firmę do usługi (pewne plotki mówią, że EA samo planuje wprowadzić model abonamentowy i być może w ten sposób testują grunt).

Po drugie wydawcy otrzymują swoją dolę przeważnie w stosunku do gier, które są w końcowym okresie sprzedażowym, a że dziś trwa on dosyć krótko, to gry w Plusie lądują świeże. Innymi słowy - gry sa teoretycznie dla rynku za stare i jedyny kto już na nich zyskuje, to second handy i serwisy aukcyjne. I tu po trzecie - to w pewien sposób pewna walka z nimi samymi, bo odbiera im się zarobek z gier wsadzonych do Plusa. I jeszcze nikt nie wytyka nikomu, że walczy z używkami. Normalnie zbronia doskonała wink_prosty.gif Po czwarte, często lądują gry których sequele są blisko wydania, a pozycja w Plusie albo przypomni o serii, albo przekona tych którzy z jakiś przyczyn ominęli poprzednią część. W inflacji czasu, ocen i gier bywa że wiele zostaje zignorowanych, lub zapomnianych. Plus daje szansę na zrehabilitowanie się lub zaistnienie w oczach mas. Gra w Plusie pozwala też ożywić online, który dziś często pada ofiarą groźniejszej konkurencji (np. fpsy padają ofiarą CoD-a/BF-a, a bijatyki Tekkena i Street Fightera). Należy jednak oddzielić gry ze stajni Sony, które dodawane są taktycznie. Bo Sony zależy też na tym, by Plusowiczów było jak najwięcej, gdyż jest to kartą przetargową wobec kolejnych gier dodawanych od third party. Kolejną zaletę można upatrywać jako pewien sposób wypromowania się dla gier mniejszych, pokroju Rock of Agres czy Retro/Grade. I ostatnia rzecz to po prostu stymulowanie ruchu w sklepie - Plusowicze po nim buszują i pewnie wielu przy okazji zostawia trochę więcej pieniędzy w PS Store.

I mówię tu bardziej o konsoli stacjonarnej, bo w przypadku Vity chyba teraz bardziej chodzi by zachęcić do kupna samej konsoli. Natomiast o przyszłość usługi nie mamy się raczej co martwić, bo nawet była na Playstation Meeting jako jedna z usług wymienionych przy Playstation 4.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że PS+ jest też dobrą formą promocji. Warto zobaczyć jakie gry do PS+ trafiają i kiedy to się dzieje.

- Borderlands we wrześniu 2012. Kilka tygodni przed premierą dwójki.

- Bioshock 2 w styczniu 2013. 3 miesiące przed Infinite.

- Mass Effect 3 w marcu 2013. Równo z premierą ostatniego (chyba) dużego DLC do single.

- God of War HD na przełomie lutego i marca 2013 (dzisiaj ;_; ). Kilka tygodni przed premierą Ascension.

- Dead or Alive 5 w marcu 2013. Prawie w tym samym czasie co DoA 5+ na Vitę.

Przykłady można mnożyć. Gracze lubią to co znają. Dla wielu PS+ to okazja do zapoznania się z niektórymi seriami i będą chętniej sięgać po sequele gier, z którymi mieli kontakt niedawno. W kwietniu wychodzi m.in. Dead Island: Riptide. Nie zdziwię się jak pierwsza część w GOTY pojawi się ramach Plus.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak tu nie uwielbiać PS+? Dobrze, że wytrzymałem i nie kupiłem Okami HD, teraz dostanę w pakiecie :> The Cave to przyjemna, aczkolwiek delikatnie przereklamowana gra - również jestem niezwykle rad, że będzie dostępna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OMG. Virtue's Last Reward? To jest ten miesiąc kiedy kupuję Vitę. biggrin_prosty.gif

Fajnie, że trafiły się gry, których bym w sumie sam z siebie nie kupił. Okami męczyłem na ... i to mi wystarczało. Teraz przeniosę się na PS3. The Cave mnie w zasadzie nie jara zupełnie. War in the North olałem w wersji biedronkowej, więc też in plus. Thomas Was Alone to chyba gra, której nawet na PS3 nie włączę. Poczekam aż dostanę Vitę.

God bless PS+.

Nie tolerujemy tutaj używania emulatorów. Ost. - Dracia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza moja myśl - "Kurde, 20 złotych poszło w błoto", ale potem mi się przypomniało, że jakbym w Biedronce nie kupił, to nie mógłbym grać z kolegą. Ale wtedy przypomniała mi się kolejna rzecz - co-op nam nie działa, i tylko gadamy o tym, co kto ma. Więc i tak 20 zł w błoto -_-

Ale Okami to na pewno ogram.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja tak zapytam, nie dokładnie o gry. Czy warto jeszcze kupować ps3? Ostatnio ładnie tanieje we wszelkich możliwych media marktach i temu podobnych miejscach. Ja ostatnio zastanawiam się nad kupnem nowego sprzętu. Pomijam już fakt ogromego niezdecydowania czy lepiej jest kupić ps czy xboxa czy może komputer. Ale jeśli już mówimy o konsolach. Warto je teraz kupować? Tanieją tak zapewne z powodu nadchodzących nowych konsol. A one już takie tanie nie będą. Wstrzymywać się z obecnymi czekając na nowe i wtedy rozważać? Czy może jednak rzucić się na obecne ps3?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś nie ograł jeszcze Okami i ma zamiar odrzucić taką okazję, to będzie żałować naprawdę długo. Chyba po raz pierwszy żałuje, że nie mam move'a. Pozostałe również chętnie sprawdzę, nie wiedziałem nawet, że War in the North była w jakiejś biedronkowej wyprzedaży.

God bless PS+ indeed.

Czy warto jeszcze kupować ps3? Ostatnio ładnie tanieje we wszelkich możliwych media marktach i temu podobnych miejscach.

Jeśli nie zbierasz akurat pieniędzy na PS4 i nie planujesz go kupić w dzień premiery, to moim zdaniem warto. Biblioteka gier jest już całkiem duża, a używane tytuły można kupić za naprawdę niewielkie pieniądze, ogranie tych wszystkich exów powinno zająć sporo czasu, no i nie zapominaj o ciągle wspieranym PS+. Xbox pod koniec tej generacji został kompletnie zdeklasowany i nie ma właściwie z czym do PSa podejść.

Jeśli natomiast nie interesują cię konsolowe exy to może trzeba by zastanowić się jednak nad nowym PCtem. Widać ewidentnie, że ostatnio na rynku mamy (znowu) tendencje wracania twórców do poczciwego PCta. Powinien służyć do czasu aż ktoś w końcu sztucznie wywinduje wymagania dla skopanych optymalizacji :trollface:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ah, właśnie to jest babski problem niezdecydowania. Jest naprawde wiele tytułów zarówno na konsole jak i na komputer w które z chęcią bym zagrała. Staram się myśleć racjonalnie, że się w końcu zestarzeje, laptopa będę używać do pracy/internetu, a zagram okazyjnie na konsoli.Jest w tym jakaś logika. Chyba. Hm, to może eszcze zapytam czy warto kupować konsole używaną? Czy jedak lepiej udać się do sklepu? Oh, ogólnie poproszę o jakieś rady na co muszę zwrócić uwagę przy kupnie ^^' Tak jak wiem, że komputer lepiej kupić na części niż w całości, tak na ps nie znam się zupełnie i chętnie dowiem się czegoś sprytnego

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli znajdziesz ciekawią ofertę z dodatkowymi grami to jak najbardziej. Pod koniec generacji konsole przestały być aż tak awaryjne, więc po uprzednim sprawdzeniu można brać używaną bez specjalnych obaw. Polecałbym skupić się raczej na wersji slim niż tej nowej super slim - taniej wyjdzie. Inna ważna sprawa - dysk Zgaduje, że pewnie jednak kupisz w końcu abonament PS+, głupio byłoby męczyć się małym dyskiem. 250 GB powinno chyba wystarczyć i jest obecnie niemalże standardem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy nie lepiej poczekać na PS 4 ? PS 3 to już stara maszynka pewnie będzie wspierana przez nowe gry, ale twórcy raczej skupią się na next-genach i troszkę oleją stare konsole, gier jest dużo to fakt, ale na PS 4 ma być GaiKai czyli pograsz też w gry z trójki, na pewno warto poczekać do premiery, cena pewnie nie będzie przekraczała 2 tys zł, a to zakup na dobre 5-6 lat :). Tą kasę którą masz na PS 3 lepiej zatrzymaj i dozbieraj przez ten czas na PS 4 bo do premiery jeszcze sporo czasu :).

PS 4 ma sporo innych plusów ale tak naprawdę jaka będzie w pełni nowa konsola dowiemy się dopiero po premierze. Ale znając Sony możemy oczekiwać naprawdę świetnego produktu :D.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też dobry plan, ale trzeba wziąć pod uwagę kilka rzeczy:

Przede wszystkim dostępność - po kupnie PS3 masz od razu dostęp do całej biblioteki gier, setki tytułów, niektóre dostępne za grosze. Jeśli wybierzesz PS4 to na gry trzeba będzie poczekać, na starcie będzie góra 15 gier. Streaming z PS3 też nie ruszy pełną parą, tylko będą stopniowo uruchamiać usługi.

Do tego cena - PS3 Slim można dostać za ~900 złotych, PS4 Fat (bo tylko taki będzie na początku) to wydatek ok. 1800 zł.

No i na nową konsolę przez dobre sześć miesięcy trzeba zwyczajnie czekać.

Moim zdaniem jest teraz trochę za dużo niewiadomych na temat PS4, żeby rezygnować z zakupu PS3.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że łatwiej byłoby kupić później nową PS 4 mając zachowane te 900 zł (plus pieniądze przeznaczone na gry) w kieszeni, myślę że nawet z tych 15 gier będzie co do wyboru. Mimo że tak naprawdę nie wiele wiemy o PS 4 to jednak wiemy jedno że PS 3 swoje lata świetności ma za sobą. Ale jak ktoś się nie może doczekać do premiery :D, to zakup trójki to też jest jakieś rozwiązanie :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...