Skocz do zawartości

Gothic (seria) v.2


Polecane posty

Głosy są te same (genialny Mikołajczyk!), Kopczyński był wcześniej w Gothikach, więc źle nie będzie, pasuje mi on do takiego młokosa.

PS. Ilu znajdzie się teraz hardkorów, którzy zainstalują polską wersję kinową (niemieckie głosy+polski tekst)?

:jezyk2:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też lubiłem Lestera, chociaż wolę go nazywać leserem. :) Jestem ciekawy jak będzie wyglądał Pan Bezimienny. Może jakieś czerwone oczy, nowa twarz, a może nawet będzie maił imię. :P Twarz Gorna jest fajna, ale i tak bardziej podobały mi się te kwadratowe z jedynki i dwójki.

tak będzie miał imię, zostając królem przyjmie imię Rhobara III

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, nikt się nie czepia Arcanii o odejście od gothicowych rozwiązań i przemianę w kolejnego hekenselsza :tongue:

Mi to zupełnie nie przeszkadza, niech będzie coś nowego, ale po furii hardkorowych fanów gothica na widok G3 obawiam się, że G4 również może się oberwać. ;p Z zapowiedzi wynika, że będzie się różniła sporo.

Boli mnie trochę brak specjalizacji w walce bronią. Tym niemniej, G4 to jedna z bardziej wyczekiwanych przeze mnie gier ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilu znajdzie się teraz hardkorów, którzy zainstalują polską wersję kinową (niemieckie głosy+polski tekst)?

Powiem tak - jeśli dadzą taką opcję, to bez namysłu ją wybiorę. Z czystej ciekawości chciałbym choć raz w histori całej serii zagrać słysząc oryginalne głosy postaci.

A mnie interesuje czy Xardas pojawi się w Arcani :P.Jak wiadomo w trójce

odszedł on do nieznanych krain.

Choć myślę ,że twórcy nas zaskoczą :P.

A on w ogóle

jeszcze żyje

? Pamiętam, że na początku Zmierzchu Bogów było intro mówiące o

walce Bezimniennego z Xardasem i o przegranej maga. Mi od razu przyszło do głowy, że szalony Bezi zostawił go martwego w innym wymiarze.

Chyba, że to miałeś na myśli mówiąc, że twórcy nas zaskoczą...

Ciekawe, nikt się nie czepia Arcanii o odejście od gothicowych rozwiązań i przemianę w kolejnego hekenselsza

Chyba od bardzo niedawna śledzisz ten temat. :P

Edytowano przez ChiefLeecher
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xardas raczej się pojawi skoro możemy usłyszeć kawałki nagranego dialogu z nim( kilka postów wyżej, do ściągnięcia).

Sądze, że jak w jedynce i trójce naszym zadaniem będzie odszukanie jego wieży. Ciekawe tylko kto nam takie zadanie zleci? Może Vatras, Cronos, Lester, Diego albo Milten.

Mam też nadzieje zobaczyć w Arcani jedną z moich ulubionych postaci drugoplanowych- Wilka, który magicznie zniknął mimo, że zawsze biorę go na statek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, nikt się nie czepia Arcanii o odejście od gothicowych rozwiązań i przemianę w kolejnego hekenselsza :tongue:

Bo wszyscy fani serii już dawno dali sobie spokój z tą nadciągającą z prędkością wykolejonego tramwaju porażką i wolą grać we "właściwego" Gothica 4, czyli Risen.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Xardasa - to na pewno on się pojawi, w końcu można było usłyszeć próbki jego głosów. A co do rzekomej śmierci tego nekromanty - oglądałem intro Zmierzchu Bogów na youtube, tam było mowa o tym, że Bezimienny pokonał osobę, która wcześniej mu pomogła zlać śniącego, smoki oraz znacząco przyczynił się w osiągnięciu drogi Adanosa. Nie było ani słowa o tym, że zginął!

A poza tym trzeba pamiętać, że Zmierzch Bogów jest spoiwem fabularnym dla czwórki, więc śmierć Xardasa byłaby nie na rękę twórcom Arcanii. A co do postaci drugoplanowych, w Gothic 3 brakowało mi takich osób, jak Wilk, Torlof, Fisk, Cavalorn, czy też kucharz ze Starego Obozu, a poźniej w obozie bandytów w Nocy Kruka.

Jeśli miałby obstawiać, kto zleci odszukanie Xardasa - stawiałby na Saturasa. Co prawda, przywódca magów wody pała do niego niechęcią z powodu oddaniu się czarnej magii, ale pamiętajmy, że to on zlecił odszukanie naszemu bohaterowi z jedynki odszukanie go na terytorium orków, choć po głosie widać było, że zleca to zadanie bardzo niechętnie.

W każdym we wszystkich odsłonach gry Gothic poza Zmierzchem Bogów Xardas odgrywał bardzo dużą role i coś mi się wydaję, że w Arcanii będzie podobnie. W każdym razie, bodajże w październku premiera, więc wkrótce się o tym przekonamy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Was rozczaruję.

Xardas zginął z ręki Bezimiennego. Jest to wyraźnie powiedziane pod sam koniec Zmierzchu Bogów - mag ognia w Vengardzie opowiada nam, że Xardas emitował charakterystyczny rodzaj energii, który po jego smierci osiadł niczym pył na jego zabójcy - Bezimiennym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^ Jak widac na screenie Diego się postarzał :sleep: . Ale przynajmniej kobiety w gothicu wreszcie wyglądają normalnie :laugh: . Xardas gościł w każdej części gothica to dlaczego w tej części miałoby go zabraknąc?

Edytowano przez kujawa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wcześniej widziałem zdjęcie Diego, nie wiem czy to to samo, ale macie słuszność, wygląda on jak dziadek :D A co do Xardasa... cieszę się niezmiernie, że znów będziemy mieli z nim styczność, ale w jakiej postaci? :) Już zacieram ręce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diego wygląda jak jakiś dziadzio ! Eh, trochę mi to nie pasuje. Zawsze wiedziałem, że nie jest już młodzikiem, ale bez przesady. Gorn za to wygląda trochę śmiesznie. Brakuje jeszcze tylko Miltena, Lestera i Laresa. Jakby ktoś znalazł ich zdjęcia (z 4 części Gothica oczywiście) to prosiłbym, aby udostępnił.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xardas gościł w każdej części gothica to dlaczego w tej części miałoby go zabraknąc?

Jeśli to co napisał Lord Nargogh jest potwierdzone i on naprawdę nie żyje, to raczej się nie pojawi. Oczywiście jest możliwość wskrzeszenia go, ale wątpię. Głos, to tylko głos. Aktor może go podkładać pod inną postać, tak jak to miało miejsce w Call of Duty: MW2. Tam głos zastrzelonego wcześniej Gaza miał Ghost. Z tego co widzę, a raczej słyszę nasz bohater będzie przemawiał głosem Alistaira z Dragon Age.

PS. Ilu znajdzie się teraz hardkorów, którzy zainstalują polską wersję kinową (niemieckie głosy+polski tekst)?

Ja się nigdy nie odważę. Raz, z ciekawości słuchałem niemieckiego Bezia i to było najgorszy dubbing, jaki słyszałem w życiu (no może niektóre z polskich są gorsze).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xardas na bank nie żyje. Należy jednak pamiętać o tym, że nie był byle kim - i za sprawą Adanosa mógłby ukazywać się w tym świecie jako duch. W końcu w Jarkendarze wielcy wyznawcy Adanosa byli obdarzeni tym darem, a Xardas był od początku największym strażnikiem równowagi i całkowicie wypełniał wolę i filozofię Adanosa, nawet nie będąc jego wyznawcą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pewnie. Lord Nargogh pisze tutaj o zakończeniu dodatku do Gothica 3 - Gothic 3: Zmierzch Bogów.

Bezimienny toczy walkę z Xardasem w zapomnianych krainach do których weszli w jednym z zakończeń G3

. Korzystając z okazji zadam pytanie. Najnowszy patch do G3 to 1.72? Jeśli tak, to czy ten patch wystarczy czy muszę instalować jakieś poprzednie?

Edytowano przez Bronek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najnowszy patch, tto patch v1.74. Możesz pobrać go tutaj:

http://www.cdprojekt.pl/support/game/287/Gothic_3/files

Wystarczy, że pobierzesz tylko ten.

A co do Xardasa - pobrałem te próbki i nazwane były: HERO_XX, RHOBARIII_XX i XARDAS_XX (XX to numer dialogu). Więc pewnie się pojawi. Nie wiemy w jakiej postaci, ale raczej się pojawi.

EDIT: Może Xardas jednak nie umarł? Bo skąd możemy mieć pewność? Ja wcale bym się nie zdziwił, gdyby pojawił się w postaci ludzkiej i znów miał dużą rolę w fabule. I ucieszyłoby mnie to. ;)

Edytowano przez jokerq
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dam radę dla młodych graczy jedynki.2 rozdział, mamy ubić królową pełzaczy, ale nie mamy odpowiedniego sprzętu.Słuchaj więc mnie, młody, grzecznie, a żyć będziesz porzytecznie.Bierzemy dobrą kuszę, idziemy do kopalni Starego Obozu i znajdujemy strażnika świątynnego- żeby tylko był sam!Faszerujemy go bełtami i bierzemy jego sprzęt.Ten jego miecz bierze królową pełzaczy na 2 razy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie rozumiem, czemu zakładacie z góry, że Xardas nie żyje. Przecież Nasz Bezimienny bohater opuścił tą krainę, więc i Xardas mógł, widząc co się wyprawia na świecie. Ale nie wiadomo jak owy Mag wyszedł z walki z Bezimiennym. Mam nadzieję, że się pojawi, darzę go ogromną sympatią :)

http://gothic4.files.wordpress.com/2010/06..._gothic_4-4.jpg - Diego, nie wiem czy to zdjęcie było pokazane. Jak tak to przepraszam :)

Edytowano przez Janos
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...