Skocz do zawartości
RoZy

Gothic (seria) v.2

Polecane posty

Na litość boską, nikt tu nie zakłada z góry, że Xardas nie żyje - to jest FAKT. Powtarzem: w Zmierzchu Bogów mag ognia pod koniec otwarcie mówi, że Bezimienny zamordował Xardasa i z tego powodu śmierdzi od niego jego mocą na kilometr.

XARDAS NIE ŻYJE. POGÓDŹCIE SIĘ Z TYM.

Tak to się kończy, jak ktoś kończy swoją przygodę na drugiej części/początku trzeciej, a potem uważa się za wielkiego fana serii. Posłuchajcie więc innego wielkiego fana serii, który zna ją na pamięć i słyszał kwestię o śmierci Xardasa na własne uszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe tylko skąd ten mag to wiedział. To, że śmierdzi od niego mocą jak to ująłeś to chyba żadna nowość- w końcu to on dzierżył Uriziela, zabijał smoki i inne, więc musi mieć tę "moc".

Wybacz, ale dodatek przeszedłem tylko raz i to "na szybko", więc nie pamiętam co Bezi na to odpowiedział. Potwierdził jego słowa? Czy może zmienił temat? Mógł przecież np. w jakiś cudowny sposób wyssać moc Xardasa.

P.S.Zapomniałem dodać w poprzednim poście, że chętnie bym też zobaczył w Arcani Fortuna. On, Angar i Lester- lubię członków bractwa a w dwójce niestety z wiadomych przyczyn wielu ich nie było, więc cieszyłem się z każdego spotkanego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi raczej o to, że osoby które w ten dodatek nie zagrały upierają się przy tym, że Xardas żyje pomimo przytoczonych dowodów jego śmierci. Xarduś nie żyje i tyle, jego śmierć jest kolejną kroplą goryczy w oceanie rozczarowań które zastali gracze w Zmierzchu Bogów. Gothiki miały być trzy i tak powinno było zostać - żadne zakończenie bardzo dobrej trójki nie dawało zbytniego pola manewru do kontynuacji. Mimo to podjęto próbę jej wykonania i wyszło tak jak zawsze, gdy próbuje się robić coś na siłę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe tylko skąd ten mag to wiedział. To, że śmierdzi od niego mocą jak to ująłeś to chyba żadna nowość- w końcu to on dzierżył Uriziela, zabijał smoki i inne, więc musi mieć tę "moc".

Tyle, że w tym cytacie jest mowa o mocy Xardasa, a nie o mocy ogółem. Co ma moc Xardasa do Uriziela? A akurat magowie ognia (przynajmniej ci starsi, bardziej doświadczeni) powinni być w stanie rozpoznać moc odpowiadającą tylko Xardasowi, przecież oni i nekromanta mają wspólną, "zagmatwaną" przeszłość.

Swoją drogą ludzki umysł potrafi płatać niezłe figle, sam za nic na świecie nie mogę sobie przypomnieć tego dialogu, ale z niepojętych dla mnie wcześniej przyczyn cały czas byłem święcie przekonany, że Xardas poległ (co widać w moim poprzednim poście, zanim przytoczono ten cytat). Zakładam więc, że scena ta wyparowała mi z głowy równie szybko jak się tam pojawiła, zostawiając jedynie strzępki informacji (i nie ma w tym nic dziwnego, w ZB grałem zaraz po premierze, w czasach największego zabugowania, zamiast uważnie grać parłem na wariata do przodu, byle tylko skończyć te "atrakcje").

ktoś kto nie przeszedł "Zmierzchu Bogów" nie może nazywać się fanem serii ?

Dodam jeszcze coś od siebie: fanem serii niech się nazywa, ale wysnuwanie dzikich teorii na temat wątków kontynuowanych w pominiętej części lepiej sobie odpuścić.

Edytowano przez ChiefLeecher
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie kiedy Arcania w końcu ma premierę, bo się pogubiłem kompletnie. :| I czy ktoś znalazł może pełną obsadę najważniejszych postaci i kto będzie ich dubbingował? :)

Co do gry no już mnie skręca, bo uwielbiam Gothica, zagrywałem się w każdą jego część. Mam nadzieję tylko, że nie skiepszczą wersji na Xboksa i, że gra będzie miała nadal tego ducha starego Gothica. :)

Edytowano przez Suteq
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to się kończy, jak ktoś kończy swoją przygodę na drugiej części/początku trzeciej, a potem uważa się za wielkiego fana serii. Posłuchajcie więc innego wielkiego fana serii, który zna ją na pamięć i słyszał kwestię o śmierci Xardasa na własne uszy.

Czyli wg Ciebie, ktoś, kto ma za słaby komputer na ZB nie może być fanem Gothica? Nie grałem, bo nie mogłem (i nadal nie mogę). Mam za słaby sprzęt, a jeśli chcesz - możesz pożyczyć mi kilka tysięcy złotych.

A ten dialog to mogła być najzwyklejsza pomyłka. Wiele takich jest w Zmierzchu Bogów. Może będzie tak samo jak z Thorusem? Umarł w pierwszej, był w drugiej, umarł w drugiej, był w trzeciej, umarł w trzeciej, był w dodatku do "trójki. Nic nie wiadomo, Gothic powinien skończyć się na trzeciej części. Dalej to już są same pomyłki.

I czy ktoś znalazł może pełną obsadę najważniejszych postaci i kto będzie ich dubbingował? :)

Wiem, że to tylko nazwiska dubberów (tak się to mówi?), bez przypisanych postaci, ale narazie jest tylko tyle:

http://dubscore.pl/Games/Details/136,ArcaniA__Gothic_4

Radzę czasami wchodzić na Gothic.org.pl, jeśli będą jakieś nowe informacje, pojawią się i tam.

Edytowano przez jokerq
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gothic zmierz bugów ma tyle wspólnego z serią co koń z koniakiem. Wolałbym nie traktować tego żałosnego dodatku jako kontynuacji fabuły, bo moim zdaniem to co w nim wymyślili to jedna wielka porażka.

Bezi odchodzący z Xardasem do innych światów, a następnie wracający do myrtany rzucając pompatycznymi i wyniosłymi tekstami, aby zostać królem, to chyba jakaś pomyłka. Bezi którego znamy z poprzednich części by tak nie zrobił.

Dialog o śmierci Xardasa sądząc po poziomie ZB też jest błędem tak jak napisał mój przedmówca. Wszystkie części serii aż do tego haniebnego dodatku były dobre, ale wszystko co dobre kiedyś się kończy. Pozostaje nadzieja że byle kto nie weźmie się za prowadzenie historii w G4.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też nie chce się wierzyć, że jedna z ikon serii, jaką jest Xardas miała by się nie pojawić w Arcanii. Jeśli twórcy umieścili już w niej starych znajomych, to i nekromanta będzie miał swoje pięć minut. A ponieważ mamy do czynienia z fantasy...czy domniemana śmierć to taka absolutna przeszkoda?.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może będzie tak samo jak z Thorusem? Umarł w pierwszej, był w drugiej, umarł w drugiej, był w trzeciej, umarł w trzeciej, był w dodatku do "trójki.

Thorus tak naprawdę nie umarł w żadnej części. Owszem, w każdej można go było zabić, ale jest to po prostu IMO niedopatrzenie. Według fabuły on nadal żyje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabijanie Thorusa było całkowicie opcjonalne, a w NK nawet nie było powodów, by to robić - jak ktoś zabija wszystkie żywe istoty w całej grze to niech potem się nie dziwi, że w kontynuacji któreś z nich pojawiają się mimo wszystko.

A o śmierci Xardasa świadczy nie tylko ten jeden dialog. Po pierwsze, wynika to z intra, po drugie jeszcze w czasie gry wiele dialogów na to wskazuje ('co się stało z Xardasem? Widziano go ostatni raz przy tobie?' - 'Nie interesuj się, jeśłi ci życie miłe!', by wreszcie ten jeden z magiem rozwiał całkowicie wszelkie wątpliwości. Ładne mi niedopatrzenie - powtarzanie pewnego faktu przez cały czas gry.

Ja Was ludzie nie rozumiem - nie graliście, nie widzieliście, nie macie pojęcia o czym mówicie, ale i tak wiecie lepiej ode mnie.

Jeśli Xardas pojawi się jako żywy człowiek w Arcanii, to będzie to wielkie nieporozumienie i na pewno będzie za tym stało skrajnie durne wytłumaczenie.

PS: Może też Smok-Ożywieniec pojawi się w Arcanii? Albo Zuben? Y'Berion? Zapewne Geralt z Rivii i Shepard też odegrają swoją rolę? Pójdźmy na całość z tym wymyślaniem głupot...

Pojawienie się głosów pewnej postaci nie musi świadczyć o tym, że jest ona żywa. Xardas może pojawić się jako duch, może pojawiać się w cut-scenkach z przeszłości, we wspomnieniach, oraz jako narrator ALE NIE ŻYWA POSTAĆ. Fabuła ZB powstawała przecież po konsultacji z obecnym twórcą Arcanii, gdyby chcieli wstawić Xardasa do 4 części gry jako człowieka, to by go zwyczajnie nie uśmiercali w dodatku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Xardas pojawi się jako żywy człowiek w Arcanii, to będzie to wielkie nieporozumienie i na pewno będzie za tym stało skrajnie durne wytłumaczenie.

Nie zapominaj tylko, "zmierzch bugów" wywołał wśród fanów tak ogromny napad szału, że twórcy oficjalnie przepraszali za powstanie tego dodatku.

Biorąc pod uwagę reakcje fanów nie zdziwiłbym się, gdyby informacje w nim ustanowione przez samych twórców nie były traktowane jako kanoniczne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj jeszcze raz, co napisałem. Twórcy ZB działali w porozumieniu z twórcami Arcanii w zakresie fabuły. W dodatku pozwolę sobie przypomnieć jaką dopiero burzę wśród fanów wywołało ogłoszenie że Bezimienny w Arcanii będzie tyranem, że nie będziemy nimi grali, i że Gothic 4 nie będzie się nazywał Gothic 4. To dobitnie świadczy o tym, że twórcy Arcanii mają zdanie graczy CAŁKOWICIE GDZIEŚ. Fabuła ZB jest podłożem do fabuły Arcanii i pod tym względem twórcy ZB wywiązali się z zadania nałożonego przez twórców Arcanii znakomicie. Fabuła ZB jest kanoniczna pod każdym względem. Stało się i koniec - pogódźcie się z tym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, Xardas umarł w ZB, a co jak w Arcanii będziemy musieli wykonać jakiś rytuał, prosząc bogów aby zmartwychwstał, bo tylko on potrafi coś tam zrobić w fabule? Może tak być, a znając Gothica nawet jest to prawdopodobne. Wtedy by pojawił się jako normalny człowiek. :) I szczerze, chciałbym żeby tak było.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lord Nargogh, sam powiedziałeś, że twórcy gry mają fanów gdzieś. To gdzie problem, by wskrzesić Xardasa?

Mówisz też, że nie graliśmy i nie wiemy. W taki razie przytocz mi proszę dialog, gdzie czarno na białym napisane jest, że Xardas nie żyje.

Edytowano przez jokerq
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobitnie świadczy o tym, że twórcy Arcanii mają zdanie graczy CAŁKOWICIE GDZIEŚ

No i? Fani wciąż mają alternatywę, to jest produkt twórców oryginalnych gothiców - dokładniej Risena mają, więc nawet jeśli obecny wydawca/właściciel marki swoją głupotą zarżnie serię, tragedii nie ma, bo faktyczni twórcy oryginału wciąż robią gry w podobnym klimacie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna byłaby opcja przyzwania Xardasa w formie szkieletu. W G2 były szkielety magowie, więc Xardas mógłby być czymś takim, a ponieważ miał tą "super moc" to po przywołaniu zyskał świadomość i wolną wolę.

Ja bym się nie obraził jakby twórcy tak tę sprawę rozwiązali.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zgadzam się z Lord Nargogh-em. Xardasa nie będzię w Arcani to pewne. Klik> Xardas nie żyje na 100% :dry:

Skoro tak to jak mi wyjaśnisz to http://dubscore.pl/Games/Details/136,ArcaniA__Gothic_4

?? a żebyś się nie męczył z otwieraniem strony odrazu napisze co tam jest

Tomasz Marzecki jako Xardas.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze na końcu "trójki" Bezi i Xardas wkraczają do tych nieznanych krain. Oni z nich nie wychodzą ? To jest ten drugi wymiar ?

Szczerze mówiąc zawsze zastanawiałem się, po której stronie stoi Xardas. Czy on rzeczywiście chce mi pomóc, czy tylko wykorzystuje mnie do własnych wyższych celów. W końcu doszedłem do wniosku, że to pierwsze i dlatego nie ubolewam zbyt nad tym, że nie żyje. Oczywiście był ciekawą postacią i jedną z ikon Gothica, ale jak zginął to zginął i koniec. Będe musiał przejść ZB i sam sie wszystkiego dowiedzieć.

Czytając dyskusję o tym jak możemy znowu przyzwać Xardasa przypomniała mi się Flemeth z Dragon Age: Początek. Jak ją

zabijamy

to Morrigan mówi, że pewnie jeszcze wróci w innym ciele (nie dosłownie, ale to ma na myśli). Xardas za życia był potężnym nekromantą, a pewnie każdy wie czym nekromanci sie zajmują. Kto wie do czego jest zdolny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śniący wrócił jako Smok-Ożywieniec? Bzdura totalna, dowód na to znajduje się już podczas pierwszej rozmowy z Xardasem w Gothicu 2. Śniący

podczas swojego wygnania do otchłani

WEZWAŁ siły zła na pomoc. I jak to powiedział Xardas 'przybyły wszystkie, nawet smoki'.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smok ożywieniec i Śniący to dwie różne istoty! Trzeba pamiętać, że Śniący został wygnany przez naszego bohatera do innego wymiaru, więc nie należy ich ze sobą łączyć. W każdym razie jedno jest pewne, obaj ci przeciwnicy byli sługami Beliara, a poza tym w notatkach na temach dworu irdoratch Bezi napisał, że ta światynia jest podobna do budowli pod miastem orków z jedynki.

A co do kwestii Xardasa - może on się pojawić w Arcanii jako duch - w końcu w Jakendarze mieszkańcy tego regionu umieli porozumiewać się ze swoimi przodkami, mogą się pojawić jakieś filmy lub cut scenki wspominające tego nekromantę, w dodatku jest jeszcze możliwość wskrzeszenia czarnego maga, a na koniec przychodzi mi do głowy jeszcze jedna możliwość - cofnięcie się do przeszłości, aby porozmawiać z Xardasem.

W każdym razie, jak pisze Lord Nargogh absurdalna byłaby sytuacja, gdyby nagle okazało się, że Xardas cudownie przeżył starcie z Bezimiennym. Chociaż pamiętając Zmierzch Bogów, gdzie zrobion z naszego herosa gbura to taka sytuacja też jest możliwa.

A na koniec - polecam fajny film dotyczący śmierci Xardasa na youtube - http://www.youtube.com/watch?v=J13OnbNKW14.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...