Skocz do zawartości
Zdenio

PS4, X-One, Wii-U

Polecane posty

[...] przeraża mnie cena za gry (ponad 200 zł za premierówkę to naprawdę dużo..).

Dlatego mało które gry biorę na premierę. Wyjątkiem są tylko marki, których jestem fanem lub tytuły, których jestem (prawie) pewien, że będą hitami. A tak to czekam cierpliwe te klika miesięcy po premierze i kupuję albo te przecenione z polskiej dystrybucji, albo - o dziwo - tańsze z angielskiej, na Allegro. Nawet, gdy pudełko jest całe w anglojęzycznych napisach to często jest tak, że język polski jest i tak w nich zawarty. Za przykład niech posłuży gra Watch_Dogs, za którą kilka miechów temu dałem dokładnie 99 zł (zafoliowana nówka). Także nie jest tak źle.

Warto też pamiętać o jeszcze jednej rzeczy. Mianowicie gry pudełkowe nie przypisują ci się do konta. Jeżeli ktoś nie kolekcjonuje gier (nie należę do tych osób :trollface:), to przechodzi dany tytuł i opyla z kilkudziesięciozłotową stratą. Na PC już te czasy bezpowrotnie minęły. Masz Steamy, Originy, Uplaye i inne wynalazki do których i tak musisz podpiąć klucz z gry, aby w nią zagrać, po czym pudełko staje się już tylko małowartościową wydmuszką.

Ale z drugiej strony muszę przyznać, że w sierpniu 2014 roku, kupiłem Diablo III - Ultimate Evil Edition na PlayStation 4, za które dałem 199 zł (na premierę) i łoję w to do dziś. Dzień w dzień. To jest mój tytuł do wymasterowania, a robi się to tak prtzyjemnie, że nawet w chwili pisania tego posta już myślę o kolejnej sesji z mieczykiem w łapie :) . 2 stówy za tyle miesięcy zabawy, a tu nawet końca nie widać, bo Blizzard Entertainment co jakiś czas wydaje nową, darmową zawartość, poprzez darmowe aktualizacje. To jest chyba najlepiej zainwestowane 200 zł w moim życiu. Ostatnio nawet doszło do takiej sytuacji, że najnowszego patcha konsolowcy dostali przed pecetowcami. To jest ewenement i rzecz niespotykana do tej pory.

Edytowano przez Wuwu1978
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaryzykuję stwierdzenie że ... Driveclub pełnej premiery doczeka się, jak przestaną go patchować, a sama gra to oszukany model ,, gry w odcinkach " ( jak Life is Strange czy WD, ale robią to cichociemnie ).

Oh god miałem nie pisać dzisiaj posta, bo po pracy jestem zmęczony, ale jak widzę takie bzdury to mnie skręca.

DriveClub wyszedł zepsuty, bo trzeba było napisać w nim netcode na nowo. Gdy już wystartowano online i wyzwania (początek grudnia 2014) to była to już gra kompletna. Od początku zapowiadano, że photo mode, pogoda i replaye wylądują po premierze. DLC to też zupełnie inna sprawa. Forzy też dostają DLC co miesiąc. Czy to znaczy, że wychodzą w odcinkach czy raczej "dostają wsparcie"? Pomieszanie pojęć.

ale jednak kiedy już kupię grę na premierę,to wolałbym raczej więcej, niż mniej finalnego produktu, ostatecznej wersji

Pisałem o tym parę stron temu. "Premiera" to termin lotny. Nikt teraz nie wydaje dużych, gotowych AAA. Nawet Nintendo (patrz: netcode w Smash Bros U.)

czy poczekać, załatać

DriveClub został przesunięty o 13 miesięcy, a dalej miał zupełnie przeorane multi. Halo 2 A to port 10-letniej gry. W ciągu tych 10 lat dalej nie naprawiono standbyingu.

a Order będzie rywalizować nie tylko z W3 i innymi mocarzami, ale także z Bloodborne, co jest - dla Sony i chyba dla graczy też - bardzo przykre

Wow. Dwie różne gry dla dwóch innych targetów. Sam jestem "2 casual 2 soul" i Bloodborne w ogóle mnie nie jara, ale lubiąc TPSy z fajną prezentacją wskoczę w TO na premierę. No i premiery tych dwóch gier dzieli cały Wielki Post jakieś 40 dni.

Dla mnie jest to przykre, bo to raczej BB, W3 wygra w tej rywalizacji z Orderem, i gra podzieli los nieodżałowanego Vanguish. Chciałbym naprawdę solidnego sequela, ( tak samo jak z BB ), ale jest to raczej wishful thinking z mojej strony.

Few things. Wiedźmin 3 wychodzi w maju. 3 miesiące po The Order. W dodatku RAD celuje w trylogię. No i >vgchartz, ale numery pre-orderów w US tam są w miarę miarodajne, bo pochodzą od największych retailerów. TO jest tam praktycznie na szczycie.

MOVING ON. Starsze posty jak już tu jestem.

Wracając do lutego to jestem niesamowicie ciekaw tego jak się przyjmie Evolve.

Jest mi bardzo przykro z powodu tej gry. Z jednej strony chcę jej wielkiego sukcesu, bo może ona wskrzesić asymetryczne multi. Z drugiej strony bety były tak bezbarwne, a plan DLC jest tak bardzo obrzydliwy, że liczę na finansowe fiasko Evolve. ;_:

Ale przecież według newsmanów CD-Action, na PlayStation 4 jest tak mało ciekawych gier, że cieżko w ogóle zapełnić dysk...

To trochę prawda. Parę tygodni temu było o tym, że statystyczny posiadacz PS4 kupił 4 gry. Nawet jeśli to są Diablo 3 (60GB), spatchowany Battlefield 4 (64GB), KZ:SF (50GB) i Wolf:TNO (55GB) to nie da się tym zapełnić nawet połowy dysku. Tyle, że jeśli bierzemy pod uwagę "statystycznego" to większość newsów powinna dotyczyć grania na Androidzie, a "PC-towiec" to ktoś kto ma sprzęt zbliżony bardziej do PS3/360 niż X1/PS4. Ogólnie ten komentarz to poziom konsolowego wojownika z Gamefaqs i imo wpadka spk. Nie ma co sobie głowy zawracać.

lubro tak zachwalał Drivecluba, że nie miałem wyjścia

No i? Grywalne to czy mnie przeklinasz za pieniądze wywalone w błoto? ;p

Po prostu chcę znać Wasze odczucia, co myślicie, czy nie żałujecie, może się Wam lepiej gra itp

Jeśli masz mocny PC to można się zastanawiać. Jeśli PS4 ma być twoim głównym sprzętem do grania to warto.

To też jest generalnie spory minus, eh confused_prosty.gif

PS+ się zwraca w grach. W lutym na PS4 jest Apotheon na premierę, ciągle kosztujący kilkanaście euro Transistor oraz Rogue Legacy. Chociaż rzeczywiście warto mieć na uwadze to, że jak coś nie jest free2play i MMO, to do grania online należy mieć PS+.

Edytowano przez lubro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupiłem, ale sie powoli przymierzam. Głównie zależy mi na większej chropowatości, bo oryginalna guma na analogowym drążku jest trochę za śliska, jak dla mnie. Ta, która jest na analogach pada od konsoli Xbox 360 (o Xbox One się nie wypowiadam, bo nie grałem na nim) jest po prostu rewelacyjna. Mamy tam pewny chwyt, bez żadnego ześlizgiwania się.

Koszt tych nakładek to grosze i mam nadzieję, że problem będzie rozwiązany :) .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i? Grywalne to czy mnie przeklinasz za pieniądze wywalone w błoto? ;p

Owszem grywalne i to bardzo. Na początku sam się nabijałem z Drivecluba widząc nieporadność z jaką tytuł ten wystartował. W tej chwili jest to bardzo przyjemna gra a masterowanie zawodów ze względu na poziom trudności daje satysfakcję. Absolutnie nie zgodzę się ze stwierdzeniem MeSSera nazywającym tę grę "grą odcinkową". nikt nie obiecywał przecież darmowych tras czy darmowych DLC. Z pogodą się spóźnili, ale od grudnia widać świetny progres i oby tak dalej.

Głównie zależy mi na większej chropowatości, bo oryginalna guma na analogowym drążku jest trochę za śliska, jak dla mnie. Ta, która jest na analogach pada od konsoli Xbox 360 (o Xbox One się nie wypowiadam, bo nie grałem na nim) jest po prostu rewelacyjna.

Przez te śliskie gałki ciężko było mi się przyzwyczaić do DS4. Gałki pada od X1 są świetne, ich średnica porównywalna jest do tych z DS4, ale poprzez swoje wgłębienie i chropowaty obwód kciuki świetnie w nich leżą. Czegoś takiego właśnie szukam, ale ciężko coś znaleźć.

Also

http://imgur.com/a/1VKh0#uO1P0Xl

Cieszy fakt, że skupiają się tylko na wersji X1, a na 360 port robi Nixxes. Napisać, że jestem nakręcony jeszcze za wcześnie, ale na papierze dobrze to wygląda.

Edytowano przez Orchi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem ma być czasowym, na PC na pewno się pojawi, ale skoro sam Microsoft jest wydawcą gry szansa jej pojawienia się na konsoli Playstation jest znikoma, rzekłbym taka jak pojawienie się jakiejś gry wydanej przez SCE na X1.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Prawa do marki pozostają w rękach Square Enix. Squenix jest też "współwydawcą". Poza tym - na filmiku od Game Informera ktoś już dostrzegł w jednym ujęciu devkit PS4... :f

Myślę, że śmiało można założyć, że gra trafi na Plejstejszyn.

Edytowano przez Zdenio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt nie obiecywał przecież darmowych tras czy darmowych DLC

Obiecano. Wszystkie trasy do DC są darmowe, a co miesiąc jest jedno darmowe auto.

Z pogodą się spóźnili

Jeśli grudzień był jeszcze w starym roku to się wyrobili.

ale skoro sam Microsoft jest wydawcą gry szansa jej pojawienia się na konsoli Playstation jest znikoma

Sprawa jest trochę bardziej skomplikowana. Jak ktoś wydaje swoją grę to jest tak jak piszesz. Jednak jak się wydaje cudze IP to wszystko zależy od deala. W dodatku w przypadku RotTR jest masa nowomowy i niedomówień. MS wydaje grę, ale jasno zaznacza się, że robi "na Xboxach". Po co takie uściślenie skoro gra nigdzie indziej nie jest zapowiedziana? Po drugie tekst "Lara will gear up for her new adventure on Xbox One and Xbox 360 this holiday season, but the studio hasn't ruled out the possibility that the game will come to other consoles later on." jest dość interesujący. Gdyby zaznaczono "other platforms later on" to byłoby to PC/Mac/Linux/SteamOS. Wprowadzono jednak termin "consoles", więc jasno wskazuje to na Playstation, bo przecież Square Enix nigdy nie wyda gry na WiiU. Ponadto dalej jest to śmieszne "Exclusive for 2015 Holidays". No i trochę śmierdzi to, że najwięksi retailerzy, którzy zaczęli zbierać po zapowiedzi gry zamówienia na wersję PS4 jeszcze ich nie pokasowali. Imo Sony dość jasno postawiło sprawę i podyktowało to jak w przyszłości się powinno takie rzeczy robić. Wyszli i powiedzieli wprost, że SF5 nigdy nie pojawi się na innej konsoli niż PS4. MS tego w odniesieniu do RotTR nie robi.

Also na konsolach Sony są gry, które były wydawane przez MS. Dust, Castle Crashers, a w najbliższych tygodniach Bastion i STFU.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecano. Wszystkie trasy do DC są darmowe, a co miesiąc jest jedno darmowe auto.

Trasy może i tak, ale paczki zawodów Ignition i Photo Finish jako "przeprosinowe" DLC były miłym akcentem. Z tego co mi się wydaje początkowo wchodziły one w zawartość przepustki sezonowej, ale jeśli się mylę to sorry. Co do pogody to miałem na myśli spóźnienie się na premierę. Fakt bardzo szybko się z tym uporali, ale dla hejterów i recenzentów liczyło się, że tego elementu na premierę nie było.

Tomb Raider nadal jest zagadką i na razie możemy tylko gdybać co będzie. Dziwi mnie to, że oficjalne ogłoszenie tego iż to MS będzie wydawcą TR nastąpiło kilka dni po rewelacjach ze SF5. Osobiście widzę, to tak, że początkowo faktycznie były plany wydania zarówno na PC i konkurencyjną konsole, ale plany te mogły się zmienić po ogłoszeniu Sony, Spencer był w tamtym czasie bardzo aktywny obiecując między innymi rekompensatę. Oczywiście mogę się mylić, ale takie mam przeczucie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pogody to miałem na myśli spóźnienie się na premierę.

Od pierwszej zapowiedzi pogody na Gamescom 2014 Evo zaznaczało, że efekty pogodowe pojawią się w postaci darmowego patcha po premierze w 2014.

Dziwi mnie to, że oficjalne ogłoszenie tego iż to MS będzie wydawcą TR nastąpiło kilka dni po rewelacjach ze SF5.

Przypadek. Nawet MS nie ma takiej siły sprawczej. Na chwilę obecną to jest czasowy deal. Oczywiście może być jak z Titanfallem. Tam też prawdopodobnie powstawała wersja PS3 i PS4. Respawn w 2012 szukał pracowników do stworzenia gry na ekosystem Playstation. Zampella mówił, że "Playstation Nation will have to wait a little longer". Respawn był też jednym z pierwszych 3rd party, które miały devkity PS4. Potem MS się zaczął obsuwać grunt i wyszło, że TF na konsole Sony nie wyjdzie.

W przypadku Tomb Raidera będzie trudniej. MS nie wchodzi już na dominującej pozycji. Jeśli PS4 i X1 zachowają obecną dynamikę to w momencie premiery RotTR będzie koło 35 milionów PS4 i niecałe 20 milionów X1. Square Enix tego nie odda za małe pieniądze, a MS już teraz zaczyna kręcić nosem na opłacalność Xboxa. Teraz konsola wypada jeszcze jakoś ok w raportach finansowych, bo ją podpiętą pod mobilne urządzenia, które przynoszą znaczny dochód. Samodzielnie to jednak skarbonka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wskazuje na to, że w najbliższym czasie moja peestrójka pójdzie na sprzedaż. Problem w tym, że nie mam oryginalnego opakowania i styropianu, który normalnie trzyma konsolę w pudełku. Jak mogę zabezpieczyć konsolę do wysyłki? Sprzęt trochę waży i nie chciałbym czegoś schrzanić. Pytam tutaj, bo nie wiem gdzie indziej miałbym zapytać. Na pewno ktoś z was ma jakieś doświadczenie w tym temacie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Folia bąbelkowa, zmięte gazety, warstwy folii spożywczej, strzępy styropianu budowlanego itp. Dobrze przechowywać czasem kartony i poduszki powietrzne z innych przesyłek, żeby w razie czego mieć jak zapakować nową. Albo pracować w korpo i mieć tego na kopy :P

EDIT DOWN

Napisałem PW, żeby nie ciągnąć offtopicu.

Edytowano przez Sergi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Playstation consoles have no games"

Kilka rzeczy na temat tej listy.

Assassin's Creed Chronicles: China jest na liście, więc jest to odpowiedź na moje pytanie czy gra została skasowana. Cool.

Shadow of the Beast pojawia się po raz pierwszy od Gamescom 2013.

Nie ma RIME, Wild i Deep Down.

TFW Persona 5 jest na liście na europejskim blogu icon_cool.gif

Sam nie widzę sensu dla istnienia takich rzeczy. To robi wrażenie, ale ma małą wartość jeśli 90% rzeczy na liście nie ma daty premiery. Jest ktoś w stanie namierzyć to oficjalne video z zeszłego roku z grami na 2014? Tam był The Witness, The Order i masa innych rzeczy. Z tej wielkiej listy też masa rzeczy się opsnie na 2016. Z drugiej strony masa nowych rzeczy się jeszcze pojawi. Brakuje masy japońszczyzny. Dojdą rzeczy w stosunku do których nikt nie mówił o okresie premierowym (z tego wzlędu nie ma imo RIME) oraz zapowiedzi.

Tak czy inaczej. Potrzebuję wziąć drugi etat, żeby kupić te wszystkie gry, w które potem nie zagram.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Dlatego stwierdzenie, że "na PlayStation 4 nie ma gier" staje się już niesmacznym żartem. Zwłaszcza w obliczu powyższej listy. Swoją drogą to jest tam Carmageddon: Reincarnation, z dopiskiem "To be announced". Ja całkowicie zapomniałem o tej pozycji. Oni ją jeszcze robią? Tyle lat :)? Ileż można?

Lubro? A czy zwróciłeś uwagę, że na tej liście nie ma jeszcze jednego... killera :trollface: ? Innymi słowy: flagowej ścigałki od niebieskich? Oj, Polyphony - weźcie się za robotę, bo ekipa Dana Greenawalta nie zasypuje gruszek w popiele.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"PS4 nie ma gier" ma tyle samo sensu co "granie na PC umiera". Nikt poważnie tego nie używa i jest to zawsze wyłącznie próba wywołania burzy.

Oj, Polyphony

Na liście są tylko rzeczy zapowiedziane. Z tego względu nie ma FIFA 16, Call of Duty 12, Assassin's Creed 8, Madden 27 i innych corocznych rzeczy. Same Sony potrafi zapowiedzieć grę na E3 czy Gamescom i wydać ją w tym samym roku.

Inna sprawa, że trzymam się tego co napisałem kilka razy w tym temacie. Nie wierzę w jakiekolwiek info o GT7 w tym roku. Yamauchi jest zbyt zajęty odbieraniem nagród.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg TEJ plotki kolejne remastery na Ps4/XO w drodze. Moim zdaniem to dobrze, chociaż akurat bez Darksidersów bym przeżył. Swoją drogą ciekawe, czy remastery będą się pojawiać tylko w tym, ewentualnie przyszłym roku czy też będą ja tłuc przez cały cykl życia obecnej generacji konsol. Generalnie nie mam nic przeciwko temu, byle tylko były to gry faktycznie warte uwagi.

No i kolejne dodatki do Drivecluba w drodze. Zapowiada się długi żywot tej produkcji.

Edytowano przez pankamilek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę jak niewiele trzeba, żeby zrobić taki remaster spodziewam się ich mniej więcej co miesiąc przez następny rok. To przecież łatwa kasa i nie wiem czemu mieliby nagle z tego rezygnować.

Wpadłem głównie żeby spytać jak wielką porażką i klapą już za lada moment okaże się The Order: 1886. Wiem, że na pewno lubro się ucieszy, bo łatwa platyna w 10 godzinek :^), ale poza tym mamy chyba blunder of the century. Jestem trochę rozczarowany nawet mimo iż nie spodziewałem się wiele.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zagram dla klimatu. I wymienię. Zresztą, nigdy nie krytykowałem gier za długość (czy raczej "krótkość"). Jest 5 godzin to jest 5 i tyle, przynajmniej twórcy sztucznie nie przedłużali zabawy.

Shadow of the Best na liście premier na PS4... No w końcu. Mam nadzieję, że coś pokażą na E3 albo na Gamescomie konkretnego.

Pe Es: Darksiders 2 na PS4 potwierdzone <3

Edytowano przez Zdenio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mnie Ci Darksidersi zupełnie nie jarają, grałem tylko w jedynkę, której i tak nie ukończyłem. Jakoś mnie nie przekonuje ta seria. Zresztą, moim zdaniem remastery powinny tyczyć się gier wybitnych, typu TLoU a widzę, że niedługo całą poprzednią generację przeniosą ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzisiaj postanowiłem sobie sprawić prezent urodzinowy i kupić nba2k15 na ps4. Ogólnie na ps4 nie mam zbyt wielu gier bo ceny 250 zł nie pozwalaja mi kupować gier co tydzień, więc kupuję je sobie w specjalne okazje. Szukałem w różnych sklepach internetowych i ceny były w okolicach 250 zł, w sklepach w okolicach mojej miejscowości też jest podobnie. Postanowiłem sprawdzić czy na może znajdę jakąś okazje na allegro i widziałem tam mnóstwo ofert w wersji elektronicznej za około 80-100 zł. Moje pytanie brzmi, czy keye na ps4 są takie tanie, czy może są to jakieś lewe klucze jak na steamie i sony może mi za nie zbanować grę/konto ? Fajnie byłoby zaoszczędzić i zastanawiam się czy warto. Takich ofert jest sporo i widzę, że ludzie kupują te klucze i to często, albo wszystko jest z nimi ok, albo są naiwni, ja się niestety na tym nie znam, więc pytam się czy warto je kupić :)

Z góry dzięki i pozdrawiam :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to po kupnie możesz raz ściągnąć grę i potem tracisz dostęp do konta, czyli nie pobierzesz jej ponownie w razie usunięcia itp. (Mały offtop - ściągnij aplikację mobilną allegro i odbierz kupon na 10zł, zawsze coś zostanie w kieszeni)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam ten sposób za średnio uczciwy - z tego co wiem, to wtedy kasa nie idzie do twórców gry. Generalnie jeżeli chcesz zaoszczędzić na grach to możesz kupować karty pre - paid na 100 zł do PSS, które na allegro kosztują ok. 87 zł (wraz z kodem, o którym wspomniał mój przedmówca wychodzi 77 zł) i polować na okazje. Ewentualnie używki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Lub niech w ogóle zrezygnuje z grania - wyjdzie najtaniej. Jak tak czytam o tych różnych kombinacjach z kontami: konto główne, konto podrzędne, jakieś konta "fejkowe" na gry z Allegro i tak dalej... Szczerze mówiąc nie chciałoby mi się w coś takiego bawić, ale co kto lubi. A interes na Allegro kwitnie w najlepsze, bo gość wydając 200 - 240 zł za grę, przez kilku późniejszych kupujących ma już zwrot ceny zakupu, a nierzadko i lekką zwyżkę w budżecie. Żyć, nie umierać.

A teraz zmieńmy temat na The Order: 1886. We francuskim magazynie papierowym Jeux Video Magazine pojawiła się chyba pierwsza na świecie recenzja gry ze stajni Ready At Dawn. Ocena? 15 / 20, czyli na nasze to jakieś 7.5 / 10. Recenzent przechodził grę na poziomie "Łatwy" i zajęło mu to niecałe 8 godzin. Pewnie grzał przed siebie, całkowicie olewając znajdźki i inne smaczki, no ale czego się nie robi dla sławy i chęci podzielenia się ze światem, możliwością ukończenia gry przed jej światową premierą :trollface: .

https://translate.google.com/translate?hl=en&sl=fr&tl=en&u=http%3A%2F%2Fwww.gamekyo.com%2Fblog_article356213.html

Zresztą Dark Souls można ponoć ukończyć w 1.5 godziny? Tylko co z tego?

Edytowano przez Wuwu1978
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP:

Nie każdy defekuje pieniędzmi. Weź to pod uwagę.

Co do The Order: 1886 to jakoś mnie ta gra nie urzeka, póki co. Mówię oczywiście o trailerach, nie oceniam całości bo w grę nie grałem. Jednak skutecznie popsuje grę polski dubbing i korytarzowy świat. W moim odczuciu nic ciekawego i póki co najciekawszym eksem wydaje się BLoodborne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...