Skocz do zawartości
Zdenio

PS4, X-One, Wii-U

Polecane posty

IMO klatki>rozdzielczość.

To jeszcze zależy czy mówimy o różnicy 15-30 FPS, czy 30-60. 720p@30fps jest ok, ale jak mam wybór 720p@60 albo 1080p@30 to wybiorę to drugie.

Natomiast inną sprawą jest że na 32" i większych wyświetlaczach 720p ma już bardzo duże piksele. Przynajmniej dla mnie plamki powyżej 0.5 mm (choć zależy jeszcze czy mówimy o grach 2D czy 3D i z jakim AA) są po prostu irytujące.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nextgen gameplay? Realistyczny model zniszczeń. Tego nie ma, a to jedna z najważniejszych rzeczy.

Właśnie to mi przypomniało o kolejnym powodzie, dla którego "nextgen gameplay" się nie widzi. Takie rzeczy nie pojawią się z dnia na dzień. To wymaga małych kroczków i lat obcowania z technologią. Tyle, że małych kroczków się nie tylko nie zauważa, ale i próbuje zdyskredytować zupełnie nierozumiejąc, że ewolucji nie da się przyspieszyć.

Case in point: Gran Turismo 5 - jako pierwsze zaoferowało giętą w czasie rzeczywistym blachę. Na 256MB RAM i Cellu. Oczywiście nie wyglądało to porywająco, ale PD ma już 5-6 lat i dwie gry obcowania z tą technologią. Oczywiście rezultaty obśmiano zupełnie nie łapiąc sensu takich działań.

Nawet orędownicy P CARS przyznają, że niektóre, gorzej wykonane elementy to wczesne PS3. A jak mówiłem, że za 3 mln $ cudów nie będzie to oczywiście maruda i niedowiarek.

Zainteresowałeś mnie. Co jest zrobione na poziomie 2005-2006? Oczywiście nie chodzi o gameplay, audio czy video. Wydaje mi się, że te designowe rzeczy (UI, progresja, podejście do multi, konstrukcja single) też są dosyć nowoczesne. No i PCars kosztował więcej niż 3 mln dolarów. 3,75 zebrali gracze. Kilka razy więcej zgromadziło SMS.

NEW TOPIC

Sony ma już parę dat (Bloodborne, Order, MLB) i gier zapewnionych w Q1 (Amplitude, Ratchet, Tomorrow Children, etc). Nintendo ogłosiło tylko datę Kirby'ego. MS jest za to zupełnie cicho. Jak myślicie? Kiedy coś się zmieni? Nintendo będzie miało pewnie styczniowy Direct, gdzie datę dostanie nowy 3DS, Majora's Mask, drugie DLC do MK8, MH4G, Mario Part 10, pewnie Yoshi. Może okaże się, że SMTxFE istnieje. Za to MS? Była ostatnio gadka, że styczeń to początek dyskusji o PC. Niech coś w stylu Sunset Overdrive czy Killer Instinct dostanie wersję PC to dorzucając do tego powrót ceny do $399 i dobre PS Experience może się okazać, że MS straci ten pozytywny wiatr. Thoughts?

Also pod koniec 2014 była gadka, że Sony nie ma gier. Kiedy zacznie się circlejerk innych pacanów krzyczących tym razem, że MS nie ma gier?

Edytowano przez lubro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Please. Nawet nie masz jeszcze PS4, a już się rozsmakowałeś w Highdefiniszon1080? Tak jakby to miało definitywny wpływ na całość "formy".

Chcesz powiedzieć, że nie zagrałbyś w MK8 czy Bayonettę 2, bo oba te tytuły hulają w plebejskim 720p? Nie wiem, może dziadzieję i powiększa mi się wada wzroku, ale nie czuję dyskomfortu grając w ZombiU czy innego Pikmina.

Różnimy się podejściem, nie pierwszy raz. Dla mnie z kolei 60 FPS nie robi większego wrażenia, bo najczęściej i tak gra nie wymaga tak niskiego czasu reakcji. W multi, zwłaszcza PvP, jest to oczywiście bardzo pożądane, ale przestałem grać multi lata temu.

Oczywiście GOTY gra w 720p, czy 30 FPS dalej jest GOTY, ale myślę, że 5 lat z 720p wystarczy.

Zainteresowałeś mnie. Co jest zrobione na poziomie 2005-2006? Oczywiście nie chodzi o gameplay, audio czy video.

Teraz jeszcze Project CARS (choć ma nierówne otoczenie, niektóre tory są ładne, inne to wczesne PS3)

Ogólnie tak przedpremierowo jako tester powiem wam, że na całości CARSów się trochę zawiodłem. Z początku zapowiadało się na megatone a wyjdzie po prostu nieźle.

UberAdi

PC Master Race,Użytkownicy,1681 postów,SkądLublin

Nie wiem, czy dobrze czy źle wkleiłem, inaczej nie umiem. Jak coś to admin może pogrzebać w tym. Gość, jeśli chodzi o temat PC, zdecydowanie wie, o czym mówi, a że broni tej platformy jak Sowieci Leningradu, więc imo wiarygodny.

Also pod koniec 2014 była gadka, że Sony nie ma gier. Kiedy zacznie się circlejerk innych pacanów krzyczących tym razem, że MS nie ma gier?

Wszystkie wyliczanki, jakie do tej pory widziałem wskazują, że to MS ma mieć niby więcej exów w tym roku, albo więcej AAA eksów więc sam już nie wiem. Nie wiem już nawet, czy gra PS3/PS4, PS4/Vita lub PS4/PC, X1/PC/360 to jest ex, czy nie.

Pewnie znowu będę musiał samemu przysiąść i policzyć, ale mi się nie chce, 4 rok z rzędu :P

Edytowano przez MeSSer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lubro bo Ci wszyscy piszący, że jakaś konsola nie ma gier zapominają, że w sumie PC też nie ma gier. No bo jeśli multiplatforma na konsoli nie jest zaliczana do gier, to czemu na PC miałaby być? Tego się nie ogarnie, ludzie czasami nie mogą tego zrozumieć.

  • Upvote 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Also pod koniec 2014 była gadka, że Sony nie ma gier. Kiedy zacznie się circlejerk innych pacanów krzyczących tym razem, że MS nie ma gier?

Padłem :D . Z drugiej strony, obyś nie wykrakał, bo znawców i orędowników branżowych, którzy danego sprzętu nawet nie mieli w dłoniach, jest bez liku.

Dla tych demagogów specjalnie wyszukałem filmik autorstwa pewnego Fina, który przedtawił swoją kolekcję gier na PlayStation 4. Tylko gry retailowe (żadnych cyfrówek z PlayStation Store) i tylko wydane w 2014 roku.

Po obejrzeniu tego materiału, niech każdy sobie sam odpowie, czy "PS4 has no games" ;) :

. Edytowano przez Wuwu1978
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj nareszcie udało mi się zakupić GTA V na PS4. Oczywiście banan na twarzy (laptop już ledwo gry sprzed 2 lat uruchamia, a komp zatrzymał się gdzieś w okolicach 2006 roku :) ), jednak trochę mi radość opadła, jak nastąpiły spadki płynności w trakcie jazdy po mieście. Pytanie: problem z konsolą, czy R coś spartaczył i jakieś patche są/wyjdą?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Messer

Nie wiesz co tracisz 8) Zresztą mowa była o 720p, nie 60fps.

@Wuwu1978

imo to bezcelowe. Jak mniemam maruderom brakuje exów, a mając mocnego PC nie widzą sensu kupowania konsoli dla multiplatform. Jestem zbyt leniwy dzisiaj żeby guglać, ale o ile mnie pamięć nie myli PS3 w podobnym okresie po premierze miała nie wiele większą bazę exów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mniemam maruderom brakuje exów, a mając mocnego PC nie widzą sensu kupowania konsoli dla multiplatform.

Bardzo interesujące. PCy, które multiplatformy odpalą naprawdę lepiej niż next geny ma niewiele osób, więc można odnieść wrażenie, że multiplatformy to zapychacze między exami. A sprzedażowo, to exy są dodatkiem do multiplatform. Zbiorowa halucynacja, czy może fora gamingowe =/= życie ?

Ale jest też 3 opcja. Ledwo mi przez gardło przechodzi, ale

Posiadacze konsol kupują i to, i to ?

Edytowano przez MeSSer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc imo wiarygodny.

Moment. Pozwól, że przypomnę z czym mamy do czynienia, bo zdaje się nie widzisz z jak oczywistą hiperbolą mamy tu do czynienia.

Wczesne samochodówki z PS3 to takie rzeczy jak Ridge Racer 7 i NFS: Pro Street. Tam przez masę kiepskiej jakości rozmycia nie było widać rozmytych tekstur w rozdzielczości z PS2 (większość tekstur w Pro Street na PS3 było renderowanych w tej samej rozdzielczości co na PS2). Straszyły bitmapy odgrywających drzewa i płaskie skały, a po torach śmigały samochody o 25-krotnie mniejszej liczbie wielokątów niż dzisiaj.

Jeśli ktoś uważa, że CARS prezentuje ten poziom to widzę dwie opcje. Albo trolluje, albo nie wie co to beta. Bo w trakcie

bety rzeczywiście bywało różnie. Czasami jak dany tor miał pierwszy build to albo był nitką zawieszoną w przestrzeni, albo miał jednolitą zieloną płachtę zamiast trawy. Tory ukończone to pierwsza klasa. Druga część tego posta to opinia. Podawanie dalej cudzej opinii i odradzenie zakupu na jej podstawie jest trochę dziwne. Also jak ktoś się podpisuje "PC Master Race" to ma jakiś problem z sobą i samooceną. Just sayin'.

Wszystkie wyliczanki, jakie do tej pory widziałem

?

Nudne list warsy w środku

Stricte ekskluzywne pudła

Order, Bloodborne, Tearaway Unfolded, Ratchet, Uncharted, Disgaea 5, Neptunia V3, Until Dawn

Fable Legends, Quantum Break, Halo 5, Raiden V + niepotwierdzone na 2015 Scalebound, Crackdown i Phantom Dust

Crossgenowo exkluzywne na rodzinie konsol (pudełka)

DQ Heroes, Persona 5, MLB, Ys, Godzilla, Senran Kagura EV, FF X&X-2, Samurai Warriors 4-2 i God's Eater 2 oraz Yakuza Zero jeśli trafią do EU, a także czasowo No Man's Sky

Screamride, State of Decay, Tomb Raider

Pobieranek nie liczę, ale tutaj ze względu na mniej chorą politykę Sony tradycyjnie na przewagę. Wystarczy wskazać, że z dużych cyfrowych 1st party na PS4 są takie rzeczy jak Rime, Helldivers, Wszyscy Poszli do Rapture, Alienation, Killstrain, Drawn 2 Death i Tomorrow Children. Na X1 z tych ekskluzywnych gier cyfrowych kojarzę Pneuma, Spectra, Fru i port Happy Wars.

ale nie rozumiem dlaczego jest to dla ciebie zawsze aż tak ważne.

Jak coś nie ma daty to jest dla mnie średnio istotne. Uncharted 4, Zelda i MGSV wygląda obłędnie, ale nie myślę o nich zbyt poważnie, bo nie wiem kiedy wyjdą. Wielopoziomowy hype.

Edytowano przez lubro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PCy, które multiplatformy odpalą naprawdę lepiej niż next geny ma niewiele osób, więc można odnieść wrażenie, że multiplatformy to zapychacze między exami. A sprzedażowo, to exy są dodatkiem do multiplatform. Zbiorowa halucynacja, czy może fora gamingowe =/= życie ?

Ja już dawno stwierdziłem, że ludzie udzielający się w tematach takich jak ten to odsetek graczy. Dla ogromnych rzeszy gra to gra; Jak ma Xboxa, to kupuje te w zielonym pudełku, jak PS4 - w niebieskim. Nie zastanawia się nad tym, że na PC miałby tę samą grę w wyższej rozdzielczości. No i nie po to kupił konsolę, żeby grać na niej w tych kilka gier których nie ma nigdzie indziej.

  • Upvote 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wolę żeby gra zaliczyła obsuwę bez mojej wiedzy, bo kiedy ktoś zabierze ci coś o czym nie wiedziałeś to jest to bezbolesne. Poza tym pewne wytyczne co do rozkładania hype'u mamy, bo Aonuma (nie wiem jak Kojima i ci goście z ND, których imiona tylko ty potrafisz wypisać) najwyraźniej bawi się w challenge z ironicznymi szydercami jakimi są gracze w internecie (a to niebezpieczna gra jak dobrze wiemy biggrin_prosty.gif)

@Sergi

Uważasz, że większość grających to casuale?

Edytowano przez Luke20
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Casuale" to nazwa robocza, bo wiadomo, że można by podumać i wyznaczyć parę rodzajów graczy. Chodzi jednak o to, że ten podział jest potrzebny, bo gracze hardcorowi zachowują się na rynku (jako konsumenci) inaczej od reszty. Ludzie, których opisałeś to ignoranci. Po prostu. Chyba więc lepiej nazwać ich profesjonalnie.

  • Upvote 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest ignorantem (casual):

-nie obchodzi go reszta branży poza Dark Souls, ew jego konsolą

-nie obchodzą go poczynania producenta jego konsoli (jakie studia, co robi)

-w zasadzie branża gier obchodzi go tyle co mnie branża producentów papieru toaletowego

W zasadzie gracze hardcorowi to pasjonaci, ale takie nazewnictwo jest mniej przystępne. Człowiek, którego opisałeś to ewidentnie nie pasjonat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, więc jestem casualem. Co z tego, że gram od ok 1989 r (Atari 2600), co z tego, że przez lata nawarstwiła mi się wiedza o konsolach i PC (czy innych komputerach), co z tego, że jaram się grami? NIE INTERESUJE mnie, że na PC jakaś gra ma większą rozdzielczość, niż na konsoli. Tego aż tak nie widać, jak gra się na TV.

Poza tym, nie rozumiem tego zarzutu:

nie obchodzi go reszta branży poza Dark Souls, ew jego konsolą

Dlaczego casual? Przecież to fanboy, jak nic.

nie obchodzą go poczynania producenta jego konsoli (jakie studia, co robi)

Bo po co mu ta wiedza? Ma konsolę, ma gry. Po co mu wiedza o jakichś specyfikacjach? Po co mu wiedzieć, które studio odpowiada za daną grę?

w zasadzie branża gier obchodzi go tyle co mnie branża producentów papieru toaletowego

No cóż. Gram od lat, gram dużo a branża mnie nie obchodzi. Ot, jest kilka gier, o których wszyscy mówią, więc też zobaczyłem, co to. I tak tego nie kupię, bo za drogie. Chyba, że w bundlu będzie. Albo na konkretnej przecenie. Zresztą, nierzadko o danej grze dowiaduję się dopiero wtedy. Nie interesują mnie afery typu ostatniego #gamersgate (czy jak to tam miało). Wiem o tym tylko dlatego, że Rankin pisał o tym na blogu (tutaj, na FA). To czyni mnie casualem? Dlaczego?

  • Upvote 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gracze przyznają się do tego, że są casualami i nie mają z tym problemu. Jesteś casualem, bo nie pasjonujesz się branżą, grami (tak to rozumiem) i jak sam potwierdziłeś, z punktu widzenia producenta jesteś innym klientem. Trzeba cię więc jakoś nazwać. Czy to cię obraża? Nie powinno, bo sam przyznałeś, że cię ten świat nie obchodzi, a jedynie niektóre jego wytwory.

Po co mu ta wiedza?

Hobby, pasja, zwij jak chcesz.

To jakiś zaawansowany fanboizm, ale może u Darksoulowców to normalne. Ja i na przykład lubro jesteśmy fanbojami, ale Wiemy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wiesz, że samo pojęcie hardcorowego gracza można rozumieć różnorako? Przecież równie dobrze to może być człowiek, który chłonie wiedzę o wszystkim, co jest związane z graniem, jak i człowiek, który szarpie w CSa od 10 lat, wspinając się w rankingach (czy co tam w tej grze jest - nigdy się tym tytułem nie interesowałem). I jeden i drugi może załapać tą samą etykietkę.

I nie, granie 10 lat w CSa nie znaczy, że jest się fanbojem, bo to nie wyklucza ciorania w inne tytuły. Poza tym, można też użyć określenia fanboj do człowieka, który kocha gry, czy granie jako takie. Bo czemu nie?

Dlatego te łatki, które proponujesz, to imo głupota. Niepotrzebne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kto nie obchodzi się ówczesnymi wydarzeniami w branży jest casualem, bo przestał bądź nigdy się tym nie pasjonował. Jeżeli ciora na bieżąco w tytuły i jest fanbojem CSa to zapewne siedzi we wszystkim co się dzieje.

Nie można być fanbojem jakiejś formu kultury, ale nie wiem czemu zaczynasz temat fanbojstwa.

W paru słowach. Hardcore gamer to pasjonat gier wideo (czyli branży gier także), jeśli się nim czujesz to jesteś, jeśli nie, to nie. To nazewnictwo jest potrzebne, bo hardcor kupuje inaczej i co innego można mu wcisnąć oraz inaczej to zrobić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kto nie obchodzi się ówczesnymi wydarzeniami w branży jest casualem

Niecałą dobę wcześniej.

i ci goście z ND, których imiona tylko ty potrafisz wypisać

Jedno mnie dziwi. Łączysz pojęcia casuala i ignoranta, ale jak kiedyś, gdy zupełnie olewałeś moje argumenty nazwałem cię ignorantem to się obraziłeś.

;_;

Zresztą "casual" to termin, który ma sens tylko w biznesowym mumbojumbo. W dyskusji w takich miejscach jak to jest zupełnie bez sensu, bo każdy ma swoją definicję. Dla jednego casualem jest ktoś kto gra na konsolach, dla drugiego ten co ma tylko jedną platformę do grania, inny casualem nazwie kogoś kto nie widzi różnicy pomiędzy 720p, a 1080p.

Swoją drogą Sony ogłosiło, że na 18,5 konsol sprzedało ponad 80 milionów gier. To daje attach rate wynoszący prawie 4,5 gry. Sam policzyłem swoje kupione rzeczy. Gry pobrane z PS+ się nie liczą do bestsellerów, więc je pominąłem. Olewam też te rzeczy, które dostałem za darmo w ramach cross-buy.

66

Byłoby tego ponad 100, gdyby nie to, że przez kredyt się trochę hamuję. ;p

Edytowano przez lubro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie hardcore gamer to gracz grający w tytuły trudne lub takie, które już odchodzą w zapomnienie.

Fanboy to gościu, który chwali wszystko co związane jest z jego ulubioną serią/studiem.

Casual kupuje to co jest mocno reklamowane.

Pasjonat analizuje wszystko, przegląda aktywnie rynek, sprawdza nowe tytuły.

Takie pojęcia nie mają sensu, ponieważ jak widać każdy ma różne definicje.

@up niezła biblioteka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, do niczego nie dojdziemy, ale nie wymagaj znajomości tych członków ND :D

Każdy z nas jest pamiętliwy, ale pamięta co innego :trollface:

W sumie są takie społeczności, które nie mają problemu z nazewnictwem graczy. Przynajmniej wydaje mi się, że Amerykanie nie mają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lubro - zadałeś pytanie, udzieliłem odpowiedzi. Nic lepszego niż opinia osoby która aktywnie gra chyba obecnie nie ma. Jeśli gra ma tylko betę, to tylko na podstawie bety można się wypowiadać. No chyba, że jakieś filmiki czy screeny. Ale tutaj to jest niedozwolone ( ja i moje 4 ostrzeżenia pozdrawiają). Pewnie przesadził z tym wczesnym poziomem ps3, cóż, zasada ograniczonego zaufania obowiązuje.

Bardzo fajna lista eksów, sam nie znałem kilku pudełkowych eksów. Casual detected.

Dużo informacji o U4 się pojawiło, będą tereny śnieżne, miejskie, gra oferuje wiele wariantów przejścia leveli, hinty fabularne - polecam lekturę, jeśli ktoś ma ochotę. Oczywiście materiał z eurogamera.

Edytowano przez MeSSer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...