Skocz do zawartości
Zdenio

PS4, X-One, Wii-U

Polecane posty

Zresztą Dark Souls można ponoć ukończyć w 1.5 godziny? Tylko co z tego?

To z tego, że porównanie jest skrajnie bez sensu, bo porównujesz rozbudowanego action rpg/slashera w którego musisz przegrać jakieś ~70 godzin żeby o przejściu w takim czasie w ogóle myśleć i tpp shootera, który jest stworzony tak aby zdecydowana większość graczy ukończyła go w tym czasie :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The Order: 1886 nawet jeśli nie okaże się jakimś mega hitem , to i tak mi wydaje się być dobrą pozycją dla mnie.

Co do gier - wydaje mi się że jak już chcesz zaoszczędzić , to lepiej kupić grę używaną niż takie konto, bo to nie wiadomo czy kradzione , albo inne bajery. Sam codziennie widzę ogrom ofert na portalach akcyjnych z kontami Origin/Steam po ~25zł , które oczywiście są kontami kradzionymi , i szybko odzyskiwanymi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie oceniam całości bo w grę nie grałem. Jednak skutecznie popsuje grę polski dubbing i korytarzowy świat.

Czyli co, żeby gra była udana to musi być sandboxem ? Nie oceniasz całości, ale gra będzie popsuta przez dubbing ( słyszeliśmy 2 minutową próbkę ) oraz przez liniową rozgrywkę. Spox.

Rozumiem rozżalenie związane z długością rozgrywki. Sam byłem tym tytułem mocno zainteresowany i nadal jestem, gry zapewne nie kupię a pożyczę od znajomego, ale nadal widzę w tu bardzo dobry tytuł. Zupełnie nie rozumiem tego czepiania się wszystkiego co możliwe, nagle liniowe gry są be, QTE nagle przeszkadzają w odbiorze gry, a polski dubbing psuje grę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polski dubbing gry nie psuje , o ile nie jest na mnie wymuszony. Kupując grę oczekuje od niej posiadania jej oryginalnego języka (czy to Angielski , Japoński czy nawet Rosyjski) oraz wersji Polskiej. Ja osobiście uważam że w gry powinno grać się z ich oryginalnym dubbingiem (patrz Wiedźmin , polska gra = polski język), bo aktor poza podkładaniem głosu wykonuje także motion capture, co powoduje że dialogi wydają się o wiele bardziej realne.

Edytowano przez 120202
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co, żeby gra była udana to musi być sandboxem ? Nie oceniasz całości, ale gra będzie popsuta przez dubbing ( słyszeliśmy 2 minutową próbkę ) oraz przez liniową rozgrywkę. Spox.

Mam prawo wyrazić swoją opinię. Nie lubię korytarzowych, liniowych strzelanek, gdzie nie można zejść ze ścieżki. Mogę zdzierżyć liniowe gry, jeśli fabuła jest dobra. A strzelanki raczej z tego nie słyną. Co do dubbingu... Wg mnie dubbing psuje każdy film i grę (wyjątkiem są bajki, ale i one zaczynają mierzić przez to, że w każdej występują ci sami aktorzy, co zresztą dotyczy też gier - Joel z TLoU jest również głownym bohaterem w kolejnym eksie...) i jestem orędownikiem kinowego spolszczania gier. Dying Light żywym dowodem. Wiedźmin zaś wyjątkiem potwierdzającym regułę.

Rozumiem rozżalenie związane z długością rozgrywki. Sam byłem tym tytułem mocno zainteresowany i nadal jestem, gry zapewne nie kupię a pożyczę od znajomego, ale nadal widzę w tu bardzo dobry tytuł. Zupełnie nie rozumiem tego czepiania się wszystkiego co możliwe, nagle liniowe gry są be, QTE nagle przeszkadzają w odbiorze gry, a polski dubbing psuje grę.

A ja nie rozumiem zupełnie adwokatów z bożej łaski. Gra mnie ani ziębi, ani grzeje, nigdy nie miałem zamiaru w nią pograć, a właśnie dlatego, że patrzę na trailery, czytam zapowiedzi i widzę cechy, które mnie w grach irytują. Gra może być dobra, ale nie dla mnie. Od kiedy wyrażanie swojej niekoniecznie pochlebnej opinii o czymkolwiek jest narzekaniem?

Edytowano przez pankamilek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do dubbingu... Wg mnie dubbing psuje każdy film i grę (wyjątkiem są bajki, ale i one zaczynają mierzić przez to, że w każdej występują ci sami aktorzy, co zresztą dotyczy też gier - Joel z TLoU jest również głownym bohaterem w kolejnym eksie...) i jestem orędownikiem kinowego spolszczania gier. Dying Light żywym dowodem. Wiedźmin zaś wyjątkiem potwierdzającym regułę.

Przecież można włączyć dowolny język napisów i dubbingu, więc nie wiem co to za argument.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam nadzieje, że w dobrym wątku zadanie pytanie:

Czy ktoś z Was testował może kierownice thrustmaster t80 na PS4 z taki grami jak: DriveClub, The Crew? Chodzi mi dokładnie o to, czy te gry współpracują z tą kierownicą?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP:

Kierownica jest kompatybilna zarówno z Driveclubem jak i z The crew. Szkoda tylko, że nie ma force feedbacku.

SCE zwleka z opublikowaniem listy gier w PS PLUS na marzec. Czyżby szykowała się godna kontroferta dla xklockowego Golda, który w tym miesiącu zaskoczył?

Edytowano przez pankamilek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SCE zwleka z opublikowaniem listy gier w PS PLUS na marzec. Czyżby szykowała się godna kontroferta dla xklockowego Golda, który w tym miesiącu zaskoczył?

Sam obstawiam jakąś wpadkę ze strony Sony. No i coś mnie ominęło. Czym zaskoczył MS?

Tak czy inaczej marzec.

Portfele gotowe?

3.03 - Shiftlings (XB1, 11.03 na PS4)

4.03 - OlliOlli 2 (PS4)

4.03 - Helldivers (PS4)

4.03 - White Night (XB1, PS4)

5.03 - OlliOlli (WiiU, XB1, dostępne na PS4)

5.03 - Blok Drop X: Twisted Fusion (WiiU)

6.03 - Screamride (XB1)

6.03 - Zombie Army Trilogy (XB1, PS4)

6.03 - Bladestorm: Nightmare (XB1, PS4)

10.03 - DMC:DMC Definitive Edition (XB1, PS4)

11.03 - Ori and the Blind Forest (XB1)

11.03 - Hotline Miami 2 (PS4)

13.03 - LA Cops (XB1)

18.03 - Jamestown+ (PS4)

18.03 - Fruit Ninja Kinect 2 (XB1)

19.03 - Battlefield Hardline (XB1, PS4)

19.03 - Final Fantasy XV demo + Final Fantasy Type-0 HD gratis (XB1, PS4)

20.03 - RE:Revelations 2 *cały sezon na dysku* (XB1, PS4)

20.03 - Mario vs. Donkey Kong: Tipping Stars (WiiU)

20.03 - Mario Party 10 (WiiU)

25.03 - Metal Slug 3 (PS4)

25.03 - Slender: The Arrival (XB1, PS4)

26.03 - Bloodborne (PS4)

27.03 - Borderlands: The Handsome Collection (XB1, PS4)

27.03 - Toukiden Kiwami (PS4)

31.03 - Neverwinter (XB1)

TBC - Oddworld: New 'n' Tasty! (XB1, dostępne na PS4)

TBC - Magnetic: Cage Closed (XB1, PS4)

Duże DLC i aktualizacje:

10.03 - GTA Online Heists (XB1, PS4)

11.03 - Far Cry 4 Valley of the Yetis (XB1, PS4)

11.03 - The Evil Within: The Assingment (XB1, PS4)

25.03 - DriveClub March Update (PS4)

27.03 - Forza Horizon 2 Presents Fast & Furious (XB1)

TBC - Life is Strange Ep. 2 (XB1, PS4)

Sam pobiorę resztę Revelations 2, dorzucę Hotline Miami 2 i demo FFXV (Type-O nawet nie zacznę lol). Do tego liczę na OlliOlli 2 w ramach PS+. Reszta zależy od dostępnego czasu. Ogólnie to fajny lineup. Chyba każdy znajdzie coś dla siebie.

Edytowano przez lubro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne OlliOlli 2 pojawi się w ramach PS+ na co również liczę. Zagram na pewno w HM2 jedynka była bardzo dobra i premiera jest chyba 10 marca a nie 11. Czekam zdecydowanie na Bloodborne, jestem wielkim fanem Dark Soulsów i z chęcią zagram w DS w klimatach wiktoriańskich. Jestem ciekawy jak wypadnie LA Cops bo jest to zapewne odpowiedź na HM2. Zastanawiam się również nad Revelations 2 ale poczekam raczej na recenzje pierwszego odcinka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam obstawiam jakąś wpadkę ze strony Sony. No i coś mnie ominęło. Czym zaskoczył MS?

Tych wpadek chyba ostatnio było trochę za dużo. Ja obstawiam jednak odpowiedź na mocne gry w marcowym goldzie, czyli Rayman: Legends na Xbone oraz Tomb Raider i Bioshock: Infinite na X360. Sony krytykowane jest za ciągłe dodawanie indyków w Plusie. Przynajmniej na PS4.

Sam pobiorę resztę Revelations 2, dorzucę Hotline Miami 2 i demo FFXV (Type-O nawet nie zacznę lol). Do tego liczę na OlliOlli 2 w ramach PS+. Reszta zależy od dostępnego czasu. Ogólnie to fajny lineup. Chyba każdy znajdzie coś dla siebie.

Chyba tylko Hotline: Miami 2 zapowiada się dla mnie dosyć interesująco. Imho trzeba poczekać na prawdziwych killerów - Wiedźmin 3 w maju i Batman w czerwcu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagram na pewno w HM2 jedynka była bardzo dobra i premiera jest chyba 10 marca a nie 11

Biorę pod uwagę nasze daty premier. Hotline Miami 2 w Europie na PS4 wyjdzie 11 marca.

Zastanawiam się również nad Revelations 2 ale poczekam raczej na recenzje pierwszego odcinka.

Pierwszy odcinek jest już dostępny.

it's okay

Tych wpadek chyba ostatnio było trochę za dużo

Od problemów z serwerami pod koniec 2014 chyba nic nie było.

mocne gry w marcowym goldzie, czyli Rayman: Legends na Xbone oraz Tomb Raider i Bioshock: Infinite na X360. Sony krytykowane jest za ciągłe dodawanie indyków w Plusie. Przynajmniej na PS4.

TR i Infinite były już w Plusie na PS3. Rayman to późny port wydany na nowych konsolach krótko po ich starcie. Coś jak Injustice, które było w Plusie w grudniu. Do tego to "krytykowanie za indyki" też jest dość nieprzemyślane. Transistor, Rogue Legacy i Apotheon to trzy fantastyczne gry, a jedna z nich miała swoją premierę jako bonus w plusie. Ludzie na serio woleliby Knacka i Thiefa na PS4 zamiast na PS3?

Edytowano przez lubro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od problemów z serwerami pod koniec 2014 chyba nic nie było.

Telenowela z Driveclubem i jego plusową wersją. Zagubienie danych zwycięzców konkursu z okazji 20 - lecia. Ostatnia aktualizacja oprogramowania, która była zepsuta. Większe czy mniejsze, ale wpadki były. O części i tak zapomniałem.

TR i Infinite były już w Plusie na PS3. Rayman to późny port wydany na nowych konsolach krótko po ich starcie. Coś jak Injustice, które było w Plusie w grudniu.

Nie posiadam PS3, ale słyszałem, że już te gry były. To w tym kontekście jest jednak nieistotne. Od dłuższego czasu Sony jest krytykowane za jakość gier z Plusa, a w marcu Microsoft daje 3 obiektywnie mocne tytuły. Przyznasz chyba, że nie wygląda to korzystnie dla Sony. Dlatego moim zdaniem Sony w pośpiechu zmieniło listę gier.

Do tego to "krytykowanie za indyki" też jest dość nieprzemyślane. Transistor, Rogue Legacy i Apotheon to trzy fantastyczne gry, a jedna z nich miała swoją premierę jako bonus w plusie. Ludzie na serio woleliby Knacka i Thiefa na PS4 zamiast na PS3?

Ja osobiście nie mam nic przeciwko indykom w Plusie. Dla mnie są nawet lepsze niż tytuły triple A. Dlaczego? Bo kupując takiego Tomb Raidera biję się z myślami, czy może za miesiąc się w Plusie nie pojawi. A w sytuacji, kiedy w Plusie lądują indyki, które bardzo lubię - spokojnie kupuję gry AAA gdy ich cena spadnie, a indyki ogrywam bez żalu ;).

Bardzo lubię indyki, często wciągają mnie bardziej niż hity. Bastion, The binding of Isaac, Trine, Hotline: Miami czy To the Moon to świetne gry. Rozumiem jednak po części ludzi, którzy narzekają, że nie po to kupili konsolę nowej generacji, by ogrywać na niej gry, które można o wiele taniej wyrwać na PC, a które graficznie nie zachwycają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że wiele z tych dobrych gier Sony już wrzuciło wcześniej do Plusa. Microsoft może wrzucać sobie RDR, Bioshocka, NFS, BF'a, FC3, ale Sony już tego nie zrobi. Jest trochę gier, ale na pewno MS ma większe pole do popisu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większe czy mniejsze, ale wpadki były.

Tak. Tylko, że to wszystko wyrównywane jest przez rzeczy pozytywne jak choćby to. Telenowela z DC jest podkręcana przez media, które na podstawie wyrwanego z kontekstu fragmentu wypowiedzi Jima Ryana skasowało już PS+ Ed, podczas gdy w ostatnich patchowych notkach było jasno podkreślone, że companion app i PS+ Edition się zbliżają. Ten patch też był "zepsuty" dla jakiejś małej części użytkowników.

Od dłuższego czasu Sony jest krytykowane za jakość gier z Plusa

Nie za jakość, a za to że to nie są pudełkowe gry. Nikt się nie przyczepia do jakości takich rzeczy jak Velocity 2X, Transistor, Apotheon, Rogue Legacy, Binding of Isaac: Rebirth czy Swapper. Zwłaszcza biorąc pod uwagę, że duża ich część była w PS+ na premierę.

Przyznasz chyba, że nie wygląda to korzystnie dla Sony.

Widzę, że Sony nie może wygrać w tej batalii, bo nawet jak dali Injustice to było pianie, że to starter dostępny wcześniej na wszystkich możliwych platformach. To zabawne, że nikt nie krytykuje MS za dawanie jednego indyka miesięcznie, a teraz starter dostępny wcześniej na wszystkich możliwych platformach to "mocna oferta".

Everyone wants that Knack.

Rozumiem jednak po części ludzi, którzy narzekają, że nie po to kupili konsolę nowej generacji, by ogrywać na niej gry, które można o wiele taniej wyrwać na PC, a które graficznie nie zachwycają.

Sam tego do końca nie rozumiem. Tzn. nie rozumiem jaki to ma związek z ofertą plusową. Jeśli ktoś chce pograć na PS4 czy X1 w nową zachwycającą graficznie grę, której nie ma na PC to niech sobie ją kupi. Jeśli nie znajduje takich, które trafiałyby w jego gust to może powinien się zastanowić czy potrzebna mu konsola.

Edytowano przez lubro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oferta PS Plus na marzec:

  • Papo & Yo (PS3)
  • Sherlock Holmes: Crimes and Punishments (PS3)
  • Valiant Hearts: The Great War (PS4)
  • Oddworld: New 'n' Tasty (PS4)
  • Counterspy (PS3/PS4/PS Vita)
  • OlliOlli 2: Welcome to Olliwood (PS4/PS Vita)

Imho PS4 dostało bardzo fajne gry. Na Valiant Hearts się czaiłem, teraz pogram. A, no i pękło 20 mln egzemplarzy sprzedanych PS4, Microsoft się nie pochwalił, więc póki co prawie 2 razy więcej konsol sprzedało Sony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego się spodziewałem od kiedy uświadomiłem sobie, że w 2016 wypada 30 lecie Zeldy. Aonuma osobiście przed kamerą przesunął TLOZ U na następny rok. Najwyraźniej nie chciał być mniej rozczarowujący od Sony, które z kolei przeniosło Uncharted 4, ale przecież wszyscy już o tym wiedzą. Zabawne jak bardzo podobna stała się polityka firm przy marketingu tych dwóch blockbusterów. Oba startując z poziomu totalnego oszołomienia graczy stopniowo przechodzą proces downgrade'u, po czym zostają przełożone, chociaż i tak majączyły dotychczas na horyzoncie.

I do tego czasu taka sytuacja jest obrzydliwie pospolita w tej zbutwiałej branży, ale już zapowiedź braku zapowiedzi na takim wydarzeniu jak E3 jest czymś co wydarzyć się nie powinno. Choćby E3 było pełne zapowiedzi tak samo zuchwałych jak fałszywych, to nie wypada nie pokazać na nim jednej z najbardziej hajpowanych gier i choć trochę zaspokoić wygórowane oczekiwania graczy.

W zasadzie to E3 jest takie samo jak gracze że swoimi napompowanymi oczekiwaniami. Impreza spełnia nasze żądania, a po niej przychodzi czas na rzeczywistość

Edytowano przez Luke20
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego się spodziewałem od kiedy uświadomiłem sobie, że w 2016 wypada 30 lecie Zeldy.

Uff. Dobrze, że ktoś w Nintendo spojrzał w porę w kalendarz, bo gdyby nie zauważyli 30-tych urodzin TLoZ to gra wyszłaby w 2015. Wiecie co? W 2017 wypadają 10. urodziny Uncharted. Szybko, napiszmy o tym Sony. Jest jeszcze czas na przesunięcie U4. No i megatona. W tym roku mija 25 lat od pierwszego F-Zero, a za rok 30 lat od pierwszego Metroida. Nintendo znowu zaorało!

Już teorie o nowej konsoli pod koniec 2016 i cross-platformowej TLoZ na start są bardziej prawdopodobne. Nintendo wydaje prawie co roku 1-2 Zeldy. Co za różnica?

Edytowano przez lubro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skyward Sword też miało chyba wyjść w 2010, a tymczasem było uhonorowaniem hucznie obchodzonego 25 lecia. To zwyczajnie nie wyglądało naturalnie, wydawać grę miesiąc przed startem potencjalnie świetnego marketingowo okresu. Metal Gear Solid Phantom Pain-ostatnia gra z serii od Kojimy, zwieńczająca 25 lat developingu. Analogiczna sytuacja. Zresztą po co ja piszę, nawet nie chciałem się nad tym rozwodzić, jako że to mało istotny szczegół i prawdopodobnie nie miał wpływu na decyzję o przesunięciu Zeldy z okazji takich jak black friday oraz Christmas. Nie wysnuwam jakichś ważnych teorii, może źle to zabrzmiało.

Nintendo wydaje prawie co roku 1-2 Zeldy

Co? Jedna duża Zelda obecnie raz na pięć lat. Ogółem Zelda wychodzi raz na 2-3 lata. Po TP jedynym wyjątkiem jest Phantom Hourglass wydane rok później. Chyba nikt nie liczy remake'ów (Remake'i się hejtuje w tej branży drogi panie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metal Gear Solid Phantom Pain-ostatnia gra z serii od Kojimy, zwieńczająca 25 lat developingu. Analogiczna sytuacja.

25-lecie Metal Gear było w 2012 roku.

Chyba nikt nie liczy remake'ów (Remake'i się hejtuje w tej branży drogi panie).

0/10

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za co to?

Nie mam zamiaru się pakować po raz tysięczny w bezsensowną dyskusję o remasterach/rimejkach/whatever. To zawsze powtarzanie tego samego bezsensu, a ten jeden geniusz, który krzyczy najbardziej, że remastery i porty na XB1/PS4 psują branżę potem idzie do innego tematu napisać jak bardzo czeka na GTAV PC.

Nope.

Anyway. Kwiecień plecień na kanapach.

1.04 - RBI Baseball (XB1)

1.04 - Super Mega Baseball (NoGames4)

1.04 - Paperbound (NoGames4)

1.04 - Pool Nation FX (XB1)

1.04 - Axiom Verge (NoGames4)

1.04 - MLB: The Show 15 (NoGames4)

1.04 - Woah Dave! (NoGames4)

8.04 - Bastion (NoGames4)

8.04 - Dark Souls 2: Scholar of the First Sin (XB1, NoGames4)

8.04 - Stealth Inc. 2: A Game of Clones (XB1, NoGames4, dostępne na WiiU)

8.04 - Tower of Guns (XB1, NoGames4)

8.04 - Aaru's Awakening (NoGames4)

9.04 - Affordable Space Adventures (WiiU)

14.04 - Mortal Kombat X (XB1, NoGames4)

15.04 - Titan Souls (NoGames4)

15.04 - Rack N Ruin (NoGames4)

15.04 - We Are Doomed (XB1, NoGames4)

16.04 - Tabletop Gallery (WiiU)

22.04 - Shovel Knight (NoGames4, dostępne na WiiU)

22.04 - Color Guardians (NoGames4)

22.04 - Assassin's Creed Chronicles (XB1, NoGames4)

24.04 - Tropico 5 (NoGames4) - tym razem chyba na pewno

28.04 - State of Decay: Year-One Survival Edition (XB1)

29.04 - Broken Age: The Complete Adventure (NoGames4)

29.04 - Omega Quintet (NoGames4)

30.04 - Project Root (XB1, NoGames4)

TBA - Goat Simulator (XB1)

TBA - Mighty No. 9 (XB1, WiiU, NoGames4)

TBA - Shovel Knight (XB1)

TBA - Psyscrolr (WiiU)

It's okay, ale nic dla mnie. Tzn pobiorę Aaru oraz Tower of Guns z PS+ i mam ochotę na Axiom Verge czy AC Chronicles, ale jestem na odwyku. Od Hotline Miami 2 nie kupiłem żadnej nowej gry i przedzieram się przez backlog. Jest coś ekscytującego w końcu w kończeniu swoich gier. Cool stuff.

EDIT: Dzisiaj ten direct. F-Zero hype hurr durr. Na serio to marzy mi się w sumie jakaś fajna zapowiedzieć czegoś nie-Mario i nie-Pokemon. Gameplay ze StarFox Horizons, lokalizacja Fatal Frame 5, coś fajnego autorskiego w eShopie. Cokolwiek co by trafiło w moje gusta.

Edytowano przez lubro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...