Skocz do zawartości
Zdenio

PS4, X-One, Wii-U

Polecane posty

Ostatni post ponad 24h temu, więc walnę nowy. Call the mods.

Mocno dziwny ten Direct. Z jednej strony newsów było sporo, ale...

Na plus

- SMTxFE żyje. I got told. Tyle, że to nie jest ani SMT, ani FE. Jaram się Personą 5, więc przyjmę i Personę 5-2. Wolałbym gdyby Atlus wziął to co najlepsze z SMT i FE. Still - wielki plus.

- Fatal Frame 5 w EU. Thank you.

- 200cc w MK8. Nienawidzę Nintendo za brak F-Zero i MK8 NIGDY nie będzie F-Zero, ale to dobra rzecz.

- Nowy FE wygląda obłędnie.

- Splatoon ma lokalne multi. To w sumie pierwsza rzecz, która mnie w tym tytule zainteresowała. Will buy.

- Parę fajnych indyków.

Na minus

- KUPCIE WIĘCEJ AMIIBO, BO PO PROSTU ZOBACZCIE ILE CONTENTU ZAMYKAMY ZA TYMI FIGURKAMI, KTÓRYCH NIE MA NAWET WYSTARCZAJĄCO DUŻO, ŻEBY KAŻDY MÓGŁ SOBIE KUPIĆ JAKĄ CHCE.

- No Starfox, Devil's Third, Xenoblade.

Ogólnie dobrego było dość dużo, ale nie mogę się oprzeć wrażeniu, że wielki rozrzut Directów pomaga w tym, żeby każdy miał MAXIMUM IMPACT. Gdyby Sony robiło raz na 3 miesiące wielki event zamiast zapowiadać 10 tysięcy rzeczy na blogu co tydzień to byłoby tak samo potężne (przecież ostatni raz gdy Sony to zrobiło to mieliśmy PSX). No ale Nintendo. No i miło jest w końcu usłyszeć coś od N po takim czasie ciszy. Teraz trzeba znowu czekać na E3. Zzzz...

Edytowano przez lubro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po SMTxFE spodziewałem się kompletnie czego innego ale to druga gra od Atlus nie na konsole przenośne, raczej nie odpuszczę sobie tego tytuły z powodu dosyć dziwnego zwiastun. Według producenta uznali, że lepiej zostawić robienie typowego Fire Emblem Inteligent System czyli pewnie będzie to bliżej serwowanym przez nich jrpg. W zwiastunie przez chwilę widać podtopione miasto, może jednak fabuła będzie miała coś z Shin Megami Tensei.

Przy nowym Fire Emblem martwi mnie sprzedawanie dwóch różnych wersji gry podobnie jak Pokemony, przynajmniej w Japonii. Więcej Xenoblade niestety pokażą pewnie dopiero na e3, podobnie jak datę premiery dla reszty świata.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ciągną mnie takie giereczki jak Shin Megami Tensei. Wszechobecny w Japonii (humorystyczny?) surrealizm tylko sporadycznie jest czegoś wart i nie wydaje mi się żeby SMT do tych rzadkich gier (jak Bayonetta) należało.

Japoński pop z trailera pomimo chwilowego szoku (kawaii overload) da się nawet słuchać.

Od mniej więcej 0,5-1 roku Directy są bardzo słabe. Kiedy oglądam je w nocy, muszę walczyć z ciężkimi powiekami. Najczęściej poziom spada na dno kiedy Iwata przekazuje pałkę Shibacie. Ilość marketingowych bzdur i śmieci pokroju Amiibo jest wtedy okropnie nużąca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy rzut oka ten zwiastun nie ma nic wspólnego z SMT (może w wyjątkiem tego zalanego miasta). Większość gier z serii i różne spinoffy ma dosyć ciężko i specyficzny klimat. Na przykład akcja odbywa się na zniszczonej planecie lub skupią się na wojnie pomiędzy aniołami i demonami plus wplątanymi między to ludźmi. Może coś sprytnie schowali, jak dotąd ludzie zauważyli szczegóły z Fire Emblem jak symbole z starych odsłon lub postać podobna do Chroma z Awakening.

Edytowano przez MartiusGW
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gry z PS Plus na maj wg niemieckiego PS bloga:

  • PlayStation 4: Rayman Legends
  • PlayStation 4: Knack
  • PlayStation 4: Shovel Knight
  • PlayStation 3: Rayman Legends
  • PlayStation 3: Need For Speed: Rivals
  • PlayStation 3: Shovel Knight
  • PlayStation Vita: Fruit Ninja
  • PlayStation Vita: Asphalt Injection
  • PlayStation Vita: Shovel Knight

Imho bardzo fajny zestaw, zwłaszcza Rayman. Knack chyba nie jest najlepszą grą, ale mogło być gorzej. Oczywiście to nie są potwierdzone doniesienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach! Maj!

1.05 - State of Decay (XB1)

1.05 - Omega Quintet (PS4)

5.05 - Wolfenstein: Bad Blood (XB1, PS4)

6.05 - Ether One (PS4)

7.05 - PCARS (XB1, PS4)

8.05 - Kirby and the Rainbow Paintbrush (WiiU)

12.05 - Ultratron (PS4)

12.05 - The Last of Us: Left Behind (PS4)

12.05 - Color Guardians (PS4)

13.05 - Lifeless Planet (XB1)

15.05 - FFX/FFX-2 (PS4)

19.05 - Wiedźmin 3: Dziki Gon (XB1, PS4)

19.05 - Farming Simulator 15 (XB1, PS4)

19.05 - Ride (XB1, PS4)

21.05 - Sword & Soldiers II (WiiU)

26.05 - Magicka 2 (PS4)

27.05 - Ultra Street Fighter 4 (PS4)

29.05 - Splatoon (WiiU)

29.05 - The Escapists (PS4, dostępne na XB1)

29.05 - Legend of Kay (WiiU, PS4)

Ether One z plusa i CARS, bo dostałem już kod za darmo. Może Wiedźmin 3 jeśli nie okaże się przerośniętym singlowym MMO. Jarałem się Splatoon, ale denne decyzje designowe Nintendo zabiły mój hype.

Ogólnie mam parę tematów, na które chciałbym podyskutować (amiibos, pre-E3, gaming hurrnalism, sales, itp), ale tak bardzo nie mam czasu. Szykuję jednak duży hype OT z okazji tegorocznego E3. Ostatni został zderailowany po imprezie przez concern trolling i shitpost typu "NIKT NIE POKAZAŁ NAWET JEDNEJ GRY", ale ja jestem uparty.

/peace

Edytowano przez lubro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby dużo tego, ale mało naprawdę mocnych tytułów. Mnie z tego wszystkiego chyba najbardziej jara Magicka 2(bo Left Behind już zaliczyłem; ). Obowiązkowo Old Blood, może jeszcze Ride.

Jarałem się Splatoon, ale denne decyzje designowe Nintendo zabiły mój hype.

Umm, a co takiego zrobili? Jak dla mnie ta gra wciąż wygląda tak samo jak rok temu.

Pisaj, bo mam tydzień nadgodzin do odebrania :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow jasne, że Old Blood. Nie wiem skąd mi się wzięło "Bad". Co do ilości dużych premier - typowy maj. Maj 2013 to Metro LL i Fuse. W zeszłym roku MK8 i Watch Dogs. W tym PCARS i W3.

Splatoon mnie zraził brakiem voice chatu i definiowania prywatnych meczów. Niby gra ma oferować splitscreen, ale to już nie 1999 i organizowanie zbiegowisk, żeby w coś pograć odpada. Dotkliwie nauczył mnie tego Mario Kart8. To znaczy dalej uwielbiam podzielony ekran, ale to powinno być obok online, a nie zamiast.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Splatoon nie jest kandydatem do WCG, więc nie oczekiwałem tam prywatnych meczów (tak mało ludzi będzie w to grało, że i tak na publikach będą tylko twoi znajomi :trollface: ). Podobnie z voice chatem, choć oczywiście jedno i drugie to standard i nawet w grze Nintendo nie powinno tego brakować.

Edytowano przez Sergi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS4 sprzedało się w UK w liczbie 2 miliona sztuk - "instaluje się" tam szybciej niż PS2. Źródełko: http://www.mcvuk.com...-the-uk/0148966

All data is courtesy of retail sales tracker GfK Chart-Track, and is based on their estimates for the total UK market.

?Reaching the milestone of two million PlayStation 4 consoles in the UK in less than 18 months is an achievement we are very proud of,? PlayStation?s UK boss Fergal Gara told MCV.

?To be the best selling 'next generation' console in Britain - installing faster even than the PlayStation 2 - is testament to an amazing and constantly improving product, the hard work of our trade partners and the team at PlayStation UK, and most importantly, the passion of the players. I would like to thank every one involved in helping us achieve this landmark."

Temat trollingu na NeoGafie: http://www.neogaf.co...d.php?t=1040872

Edytowano przez Typr
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Splatoon - Podejrzewam, że Nintendo nie umie zrobić voice chata, albo nie ma odpowiednich narzędzi, czy coś. Absurdalne wydają mi się ich tłumaczenia. Przecież wystarczyłoby dać opcję mute.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Risen 3: Titan Lords - Enhanced Edition announced exclusively for PS4.

Wygląda na to, że wersja rozszerzona Risen'a 3 także wyląduje jedynie na PS4.

release: August 21, 2015 (retail in Europe and digital worldwide), exclusive to PS4

extras: includes all released updates and DLCs

graphics: said to be equal to PC "ultra" settings, plus higher-resolution textures, post processing effects such as "bokeh" depth-of-field, HDR bloom and volumetric clouds.

PS4 features: supports Remote Play, streaming, recording and Share Play

Edytowano przez Typr
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat trollingu na NeoGafie: http://www.neogaf.co...d.php?t=1040872

Ludzie dalej używają gifów z Kazem Hirai w 2015 roku? Wow.

Podejrzewam, że Nintendo nie umie zrobić voice chata

Sam w ogóle już nie wiem co chce Nintendo Splatoonem osiągnąć. Uboga w funkcje sieciowe gra, która ma udowodnić, że Nintendo potrafi w shootery. Also 5 map i jeden tryb gry na start. Dude.

Wygląda na to, że wersja rozszerzona Risen'a 3 także wyląduje jedynie na PS4.

Nikogo nie powinno dziwić, że gry nastawione na rynek europejski omijają X1, którego tutaj prawie nie ma. Do tej pory były to porty (Arcania, właśnie Risen 3, Tropico 5) i te mniejsze gry w pudełkach (Bound by Flame, Moto GP 14, itp.), ale już ekskluzywne dla EMEA kompletne wydanie Far Cry 4 to nie jest mała rzecz.

Anyway pierwszy raz od dawna jestem obrobiony w weekend, więc walnę posta.

1. Toys to life.

Wraz z zapowiedziami Disney Infinity 3.0 i Lego Dimensions naszło mnie na przemyślenia.

Można się z Activision nabijać, ale to jest wydawca, który najbardziej zrewolucjonizował branżę w ostatniej dekadzie. Zaczęli boom na plastikowe zabawki z Guitar Hero. Potem na kilka lat zabetonowali scenę FPS wraz z Call of Duty, które pomimo obecnego trendu na zaoferowanie większej mobilności, dalej jest kopiowane (przez Halo 5 np). Teraz swoimi Skylanders rozbili bank. Trafili w dziesiątkę, bo teraz oprócz nich na rynku jest jeszcze Disney, Nintendo i LEGO i wstrzelenie się nową marką dzisiaj byłoby niemożliwe.

Z całej tej czwórki najdziwniejszym sukcesem są dla mnie amiibo. To nie ma wartości kolekcjonerskiej, bo nie są to figurki dobrej jakości. Jako zabawki też mają niewiele do zaoferowania, bo Nintendo dalej nie ma swojej gry po "toys to life". To jest na chwilę obecną sekretne "zbij szybkę w razie pożaru", które Nintendo trzymało w szafie na wypadek kłopotów z kasą. Do tego obrzydliwe wydaje mi się manipulowanie podażą i tresowanie odbiorców. Co prawda to samo robi Activision z niektórymi pułapkami w Skylanders: Trap Team, ale nie jest to ta skala.

Obrzydliwa jest też moim zdaniem cena Lego Dimensions. 100 dolarów (i co ciekawe 100 euro i 100 funtów - magia) za platformę i jakiś zestaw to za dużo. To dalej będzie się sprzedawać jak ciepłe bułeczki, ale mnie to (wraz z cenami dodatkowych pakietów) odstrasza. Trochę mi się marzy, żeby Lego Dimensions brało pod uwagę multiplatformowe różnice i zawierało jakieś ekskluzywne paczki dla poszczególnych konsol. LEGO God of War, LEGO Halo, LEGO Nintendo (ew. połączenie z amiibo). Would be cool.

2. Polska

Rzadko oglądam TV, ale wczoraj zobaczyłem reklamy X1 i PS4. Jeśli jest ich więcej, please respond.

W tej od MS rodzina gra sobie w Dance Central, Fifę i Kinect Sports Rivals oraz korzysta z Xbox Fitness. Jaki cel ma ten spot w naszym kraju? W zeszłym roku MS miał fajny hardcorowy montaż z Evolve, MCC, FH2 i Advanced Warfare. W tym roku skupia się na rynku, którego u nas nie ma. To kłuje w oczy zwłaszcza jak zaraz po tej reklamie leciał spot PS4 pokazujący Bloodborne i... Wiedźmina 3, który przecież ma deal (i bundle) z MS. Szalone.

3. Gamescom Paris Games Week.

Pozgaduję. PGW zaczyna się 27 października. Tego dnia wychodzi też Halo 5. Sony zrobi briefing dzień wcześniej, pokaże parę gier i skończy obniżką ceny "od jutra". Najlepiej z 400 na 300 euro. Boom.

4. Sales.

Mało się dzieje, ale jedno mnie dzisiaj zaciekawiło. Capcom chce sprzedać 2 miliony Street Fighterów V w TYM roku fiskalnym. Biorąc pod uwagę, że SFV celuje w początek 2016 to oni te 2 miliony chcą sprzedać pierwszym rzutem. Podejrzewam ciężkie bundlowanie, w tym jakiś oficjalny tani zestaw.

k, bye

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E3 month!

1.06 - Massive Chalice (X1)

3.06 - Guilty Gear Xrd (PS4)

3.06 - Skulls of the Shogun: Bone-A-Fide Edition (PS4, dostępne na X1)

3.06 - Super Exploding Zoo! (PS4)

3.06 - Sparkle Unleashed (X1, PS4)

4.06 - Wander (PS4)

4.06 - Trans-Galactic Tournament (PS4)

4.06 - Don't Starve (WiiU, dostępne na PS4)

4.06 - FullBlast (WiiU)

5.06 - Swapper (X1, dostępne na WiiU, PS4)

10.06 - The Elder Scrolls Online (X1, PS4)

11.06 - Adventures of Pip (WiiU)

12.06 - Lego Jurassic World (X1, WiiU, PS4)

12.06 - Payday 2 (X1, PS4)

18.06 - Canvaleon (WiiU)

19.06 - MotoGP 15 (X1, PS4)

23.06 - Batman Arkham Knight (X1, PS4)

23.06 - Devil May Cry 4 (X1, PS4)

23.06 - FFXIV: Heavensward (PS4)

25.06 - Roving Rogue (WiiU)

26.06 - J-Stars Victory VS+ (PS4)

26.06 - Art Academy: Atelier (WiiU)

26.06 - Yoshi's Woolly World (WiiU)

TBA - SuperHot (X1)

TBA - Tour de France 2015 (X1, PS4)

Oprócz kłamstw na festiwalu próżności ściągnę to co w PS+ i może złapię DMC4. Bardzo wolny miesiąc, chociaż jak tak robię te listy już kilka miesięcy to widzę, że drugie tyle gier dostaje datę premiery już w miesiącu, w którym mają wyjść lub zaliczają pełny "stealth release", więc liczę na coś dodatkowego typu może Journey, kolejny epizod AC Chronicles lub jakąś fajną niespodziankę z E3.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wiadomo, że będzie PS4 z dyskiem 1TB, ale raczej nie spodziewałbym się nowej, odchudzonej wersji. Co do NX, Satoru powiedział, że jakiekolwiek nowe informacje usłyszymy dopiero w przyszłym roku, więc szykuje się kolejne E3 z nastawieniem na Wii U i, przede wszystkim, noweg 3DS'a. Zgaduję, że pokażą jakieś gry ekskluzywne dla tego systemu. Mam też nadzieję, że wyskoczą z nowym trójwymiarowym Mario, może Galaxy 3, bo najprawdopodobniej kupię Wii U w ciągu najbliższych dwóch miesięcy, więc fajnie byłoby mieć jakieś gry, w które warto na tym zagrać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obraziłem się na Splatoon za brak ikonicznego dla Nintendo nastawienia na grę kanapową, ale przebaczenie nadeszło szybko, z którąś z kolei obelgą rzuconą w ekran bogu-ducha-winnym, internetowym graczom. Tutaj niby kolejny problem, czyli brak internetowego czatu. W grze zespołowej oznacza to grupową anarchię i przypadkowość w realizacji celów, kiedy Splatoon wymaga dostosowywania się do specyfiki planszy. Ale, ale, nie o to chodzi. Skrajne emocje biorą się z nadzwyczajnego tempa gry, gdzie wygrana odchodzi tak szybko jak przychodzi, a utarta logika TPSów jest odwrócona do góry nogami. Po którymś levelu wczuwasz się w tempo i wpadasz w ciąg 3 minutowych sesji, nieprzerwanej akcji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biased as hell post-E3 console thoughts.

PS4 kontynuuje swoją konsekwentną od początku drogę do dominacji na rynku. Sony musiałoby zrobić coś obrzydliwego typu wspieranie ISIS albo zrzucenie niesprzedanych PSV na jakieś małe miasto, żeby odwrócić mindset. Mają za sobą wszystkich wydawców, najbardziej różnorodną ofertę first-party, hardcorowe tłumy dzięki całemu fanserwisowi na E3, Japonię i niezależnych. Dalej uważam, że na numerki PS2 nie ma żadnych szans i nawet do PS3 będzie ciężko dobić, bo to będzie generacja szybkiego wzrostu i szybkiego nasycenia, ale PS4 skończy jako zdecydowany lider sprzedaży.

X1 za 2-3 lata będzie niszową konsolą z paroma fajnymi grami. Jasne. Dostarczyli fajne E3, ale wszystko co powiedzieli na E3 miało gwiazdkę i tekst małym druczkiem. Exy wychodzą na PC lub są na wyłączność na kilka miesięcy. Elite Gamepad kosztuje 150 dolarów. Wsteczna kombatybilność działa źle i jej obecność zależy od dobrej woli wydawców. Fajnie, że MS walczy, ale widać, że ten konsolowy biznes im ciąży.

WiiU za rok dostanie następcę i to widać. Do tego biorąc pod uwagę marny support dla 3DS przychylam się do tego, że NX będzie hybrydą. Rozczarowujący był styl w jakim Nintendo się zaprezentowało na tym E3. Miało być śmiesznie, a wyszedł cringe. Gry pokazane na show nikomu w głowie nie zawróciły. Jedyną produkcją, która w jakiś sposób pokazuje zasoby WiiU jest FAST on Shin'en, które odwala za Nintendo F-Zero i za jakiś czas przeportuje grę na PS4. Good job. Do tego smutno mi jak widzę, że Meme Man robi z siebie branżowe pośmiewisko wypowiadając się jak internetowy troll typu "nie widziałem, ale to nie jest fun". Nintendo zasługuje na lepszą reprezentację w mediach. Imo więcej na E3 powinno być choćby Billa Trinena. On ma chociaż gadane i nie jest oderwany od rzeczywistości.

Overall to było dobre E3 dla wszystkich platform, ale jeśli chodzi o konsolowy rynek to nie da się ukryć, że dominujące na rynku PS4 nie dobije do numerków trzeciego w poprzednim cyklu 360, a dwie pozostałe konsole utkną jako produkty średnio relewantne.

Tak czy inaczej jaram się jako ktoś kto gra głównie na PS4, bo E3 było boskie, a TGS, Paris Game Show i PSX wyglądają na równie udane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lubro, zdecydowanie nie było udane dla Wii U.

Refleksja: tragiczne E3 jest lepsze od średniego, bo przynajmniej shitstorm po nim nadchodzący może (w przypadku gruboskurności Nintendo tylko "może") wpłynąć na postrzeganie przez firmę pewnych spraw zamiast kontynuować lata PRowej Próżni.

Refleksja 2: Nie chcę obrażać uczuć fanów Xboxa, ale nie wiem jak można jeszcze fanbojować Microsoft. Szczególnie po tym co pokazało Sony i że świadomością tych kruczków druczków, o których pisał wyżej nasz forumowy analityk (no irony, szanuję twoją kulę). Last Guardian poruszyło mnie szczególnie jako fana Zelda-style gameplayu. Tutaj rozwiązano przygodówkę jako przeżycie bardziej kinowe i w stylu Sony będzie to pewnie jednostrzałowe arcydzieło. Cóż, jedni latają za natchnieniem, inni budują trzydziestoletni kult. Najlepsze jest to w jaki sposób mogą się uzupełniać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...