Skocz do zawartości
Zdenio

PS4, X-One, Wii-U

Polecane posty

Nie lubro, zdecydowanie nie było udane dla Wii U.

Co to za czasy. Luke krytykuje WiiU, a ja staram się naginać rzeczywistość, żeby tej biednej konsoli bronić.

Jak ja to widzę. WiiU jest w tym samym miejscu co do tej pory. To dalej konsola, która nie może być głównym growym wyborem. O ile PS4 można ustawić w samym centrum growej jaskinii (sam gram głównie na PS4) i to samo chyba można zrobić z X1 (Orchi chyba gra głównie na konsoli MS) to WiiU może być najwyżej dodatkiem do PC, PS4 czy X1. Tak będzie dalej. WiiU dalej się będzie sprzedawać beznadziejnie i będzie miało chore attach rate (np. na 590k konsol we Francji zeszło 500k kopii Mario Kart 8 ). Imo jeśli ktoś był do tej pory zadowolony ofertą Nintendo to dalej będzie content. Sam wiem, że w tym roku kupię tyle samo gier na WiiU co w 2014. Wtedy to było MK8, Bayo2 i Smash. Teraz Captain Toad, FAST i Xenoblade. Status quo.

Nie chcę obrażać uczuć fanów Xboxa, ale nie wiem jak można jeszcze fanbojować Microsoft.

Imo jest tutaj tak samo jak z WiiU* i jeśli ktoś stawał za X1 tak teraz będzie jeszcze bardziej utwierdzony w swoim wyborze, bo to E3 było wybitnie ustawione pod obecnego odbiorcę MS, czy to grającego na X1, czy na 360. GEARSHALOFORZAFABLE i wsteczna kompatybilność co w końcu może ruszyć posiadaczy X360 do upgrade to właśnie takie ruchy skierowane w betonowy "elektorat". Can't blame them.

*jedyną różnicą jest to, że X1 może funkcjonować jako główna maszyna do grania dzięki temu, że są tam wszystkie multiplatformy.

Edytowano przez lubro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak samo jak z WiiU

Nie wiem czy ktokolwiek pretendował do bycia fanbojem tej konkretniej konsoli (co? wcale nie!). Ludzie raczej stoją murem za trzydziestoparoletnim zbiorem idei, które tworzą Nintendo. Symbolem tych idei stało się niestety Wii U. Mają jednak świadomość, że ich ulubiona konsola nie jest w tych czasach obiektywnie najlepsza.

Za to charakter konsoli Microsoftu daje potencjał do poglądów bardziej dominacyjnych :D Zawsze było wiadomo, że Sony w celach pomiarowych przystawia się do Microsoftu, i w ogóle ocenianie ich konsol jest takie dokładne, matematyczne. Co do jednej klatki, jednego piksela, jednego DLC na wyłączność. Nintendo od zawsze odczuwało się niezależnie od reszty branży. Przystawienie ich do konsol konkurencji to jak przeliczać dolary na minuty.

Kup Splatoon. Super Smash jest kolejnym Brosem, Mario jest kolejnym Kartem, ale Splatoon to doświadczenie zupełnie nowe.

Takie osiągnięcia stawiam nawet wyżej od AAA pokroju Horizon, gdyż Horizon wprowadzi może jedną-dwie nowe mechaniki w combacie, który przypomina kilka gier na raz. Splatoon w odświeżaniu branży śmierdzącej blockbusterami sprawdza się o wiele lepiej.

Nintendo spłaca dług zaciągnięty przez Mariany.

Czy NX może być czymś innym niż technologicznym Dreamcastem? To nie wróży dobrze, ale z kolei zapewni kilka lat dominującego supportu third party. Albo i nie, w końcu third party działa jak growy bóg sprawiedliwy, pomijając denny lub świetny support PC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nintendo od zawsze odczuwało się niezależnie od reszty branży. Przystawienie ich do konsol konkurencji to jak przeliczać dolary na minuty

Nah. Nintendo zawsze było na tym samym rynku co Playstation i Xbox. Damn. Było na tym rynku wcześniej niż Sony i MS. Oni też zabiegają o wsparcie third party (Skylanders np.), też robią DLC, też robią coroczne serie, też kręcą w PR-gadce. To, że im WiiU komercyjnie nie wychodzi nie znaczy, że nie można ich stawiać koło bezpośredniej konkurencji.

Kup Splatoon

Zagrałem i mi się nie spodobał. Jest słodki i tyle. IMO. Captain Toad mi się dalece bardziej podobał. Każdy ma inne priorytety i docenia w grach co innego. Dla mnie najbardziej liczy się prezentacja, setting, character design i tempo. Z tego względu np. podobał mi się The Order czy w końcowym rozrachunku Ryse. Come at me. Świeże mechanizmy są ciekawe, ale same nie robią gry.

Takie osiągnięcia stawiam nawet wyżej od AAA pokroju Horizon

Kup zatem PS4, bo dostanie w tym roku symulator komunizmu i grywalny papercraft.

zapewni kilka lat dominującego supportu third party

Z tym bym się akurat nie rozpędzał, bo problem Nintendo z 3rd party nigdy nie ograniczał się tylko do kwestii sprzętowych.

@Nintendo jeszcze

Za 4 dni jest coroczne spotkanie udziałowców. Expect PR talk. Z tych spotkań zawsze można się dowiedzieć o ogólnym kierunku N. Spodziewam się dużo gadki na temat QoL i gier mobilnych. Q&A z inwestorami, pomimo tego, że 90% pytań to bzdety, też może się okazać interesujące.

Edytowano przez lubro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej chodziło mi o cenę ich działań i uczucia graczy. Wydaje mi się, że były to rzeczy, które przy Nintendo zawsze wprawiały w konsternację i nie dawały się zrozumieć.

Tempo? Przecież ta gra ma szalone tempo! Jednocześnie wykonujesz dwie czynności. Jedna umożliwia drugą. Kasowanie przeciwników umożliwia zamalowywanie, ale jest od niego uzależnione przez mechanikę poruszania się i stalkowania.

Szkoda, że nie miałeś okazji wypróbować dłużej, bo za pierwszym podejściem nie porywa.

Dla ciebie Gameplay nie robi (choć pierwszy przykład jaki mi przychodzi na myśl to choćby ta strzelanka z boku na start PS4, w którą się zagrywałeś), ale nadal sukcesy osiągają świeże pomysły na esencjonalną rozrywkę. Odczuwam gry wideo na dwa sposoby: jako "enchanted cinematic expierience" czyli doświadczenie kinowe wzbogacone o immersję oraz jako ten niewytłumaczalny FUN z dobrze projektowanego gameplayu. Bez drugiego nie ma pierwszego. Nintendo chyba od zawsze robi tak, że drugi bez pierwszego pierwszego, nawet gdyby trochę głupio wyglądał, odnosi ogromny sukces.

Kup zatem PS4

Great fun. Not a cheap one.

Może kiedyś

ile jeszcze zamierzasz męczyć forumek swoim awatarem? ;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak można jeszcze fanbojować Microsoft.

Ja w ogóle nie wiem jak można fanbojować, to jest dla mnie bez sensu niezależnie od platformy/firmy/serii.

Ale w tym wypadku uważam, że gracze Xboxowi nie mają wcale źle.

Oprócz standardu, czyli kolejne Halo i kolejna Forza, pojawiło się nowe Gears of War, które nie jest całkiem złe. Do tego kupa bardziej lub mniej ekskluzywnego contentu, HoloLens, nowy pad, jakoś-tam-działając kompatybilność wsteczna i paczka gier od Rare.

Daleki jestem od kupna XBONE, ale żeby zainteresowanie taką konsolą nazwać fanbojstwem to lekka przesada.

In other news:

Nowe wersje PS4. Jedna z większym dyskiem, druga bez połysku i zużywająca nieco mniej prądu. Still waiting for Slim.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy co dokładnie rozumie się przez to fanbojowanie. Samo uczucie jest spoko, gorzej jeśli pojawią się ignorancja.

żeby zainteresowanie taką konsolą nazwać fanbojstwem to lekka przesada

Wiadomo, że fanboje Istnieją niezależnie od tego czy dana konsola sobie na nich zasłużyła czy nie. Chodzi raczej o to czy taki dominacyjny fanatyzm względem Xboxa (zupełnie co innego niż względem Nintendo) ma jeszcze jakiekolwiek podparcie w rzeczywistości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie słyszałem, ale ponoć komuś, kiedyś, po czterech godzinach grania konsola zaświeciła się na czerwono i stygła przez kolejnych kilka.

Tylko że z tego co pamiętam to konsole mniej się grzeją poziomo, więc poddałbym w wątpliwość sens używania takiej podstawki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Awaryjność nowych konsol dotyczy mniej niż 1% jednostek dostępnych na rynku i z przegrzewaniem problemów nie ma żaden z trzech current-genów. Jedyne co czasami robi PS4 to wrzucenie wiatraków na większe obroty. IMO interesujące jest to, że moja konsola tego już wcale nie robi podczas gdy ze starterami (KZ:SF, BF4, NFS:Rivals) miałem to na co dzień.

Anyway mark your calendars. MS będzie miał swoje show na Gamescom 4 sierpnia o 16:00. Szybko po E3. Interesujący lineup, bo będzie Scalebound, Crackdown i QB. Bardzo mnie ciekawi jak MS zechce też bezpośrednio zawalczyć o Yurop. Xbox One jest w kontynentalnej Europie martwy, a Niemcy to ekstremalny przypadek gdzie w ostatnim tygodniu w Top 100 było 5 gier na X1, 5 na WiiU i 42 na NoGames. Teraz MS ma trochę luzu, bo o ile Sony będzie na Gamescom ze swoją budką to olewają konferencję prasową kosztem Paris Games Week 26 października dzień przed Halo 5 (geez I wonder why), a Nintendo wiele zrobić nie może, bo oni najchętniej zabunkrowaliby się do końca 2016.

Anyway lipiec.

2.07- Roving Rogue (WiiU)

2.07 - Bombing Busters (PS4)

7.07 - Pneuma (PS4, dostępne na X1)

7.07 - Rocket League (PS4)

7.07 - Skullgirls 2nd Encore (PS4)

7.07 - Red Goddess: Inner World (PS4)

8.08 - SMITE Open Beta (X1)

8.08 - Ender of Fire (PS4)

9.07 - Never Alone (WiiU, dostępne na X1, PS4)

10.07 - F1 2015 (X1, PS4)

10.07 - Spectra (X1)

14.07 - Prototype 2 (X1, PS4)

14.07 - EA Sports Roy McIlroys PGA Tour (X1, PS4)

14.07 - God of War 3 (PS4)

15.07 - So Many Me (X1)

15.07 - Vanishing of Ethan Carter (PS4)

17.07 - No Time to Explain (X1)

17.07 - Slash Dash (X1)

17.07 - Deception 4: The Nightmare Princess (PS4)

17.07 - Godzilla (PS4)

21.07 - Journey (PS4)

21.07 - Yasai Ninja (X1, PS4)

23.07 - Capsule Force (PS4)

23.07 - The Binding of Isaac: Rebirth (X1, Wii U, dostępne na PS4)

28.07 - The Swindle (X1, PS4)

28.07 - World of Tanks (X1)

28.07 - King's Quest Episode 1 (X1, PS4)

28.07 - Sword Art Online: Re: Hollow Fragment (PS4)

Rocket League miałem kupić day1, bo beta na PC mnie wciągnęła totalnie. Fantastyczny ruch z tym PS+, bo trochę bałem się, że ta gra przejdzie bez echa i nie będzie z kim grać. Ponadto będę kontynuował powolne przebijanie się przez backlog.

EDIT@7.07 - new games added.

Edytowano przez lubro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie mam: na co zwracać uwagę przy zakupie PS4? Zastanawiam się trochę nad tym, czy nie wziąć w najbliższym czasie, ale nie bardzo się orientuję, czy coś oprócz pada i kabla HDMI tam trzeba.

Edytowano przez Elano
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestawy są z grubsza takie same - konsola, pad, kable USB, AV, HDMI, zasilający, headset i dysk 500GB. W bundlach jest gra, czasem drugi pad, a czasami kamera. Ostatnio widziałem ładny zestaw PS4 + DC za 1200. Tylko że DC jest już i tak w PS+.

Możesz się pokusić o nakładki na grzybki, ale ich i tak nie ma w zestawach.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jestem po przesiadce z X360 na PS4 i potrzebuję Sonowskiego odpowiednika Forzy Horizon. Licencjonowanych samochodów, w miarę otwartego świata i jeżdżenia po ulicach nie tylko w ramach ścigania się z kimś. Jest w ogóle coś takiego na Playa?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na obecną chwilę nie i wątpię aby było, niestety.

Niby jest The Crew, ale nie polecam, jakość tej gry pozostawia wiele do życzenia, a do świetnej FH nie ma nawet podejścia.

Ale możesz spróbować DriveCluba, co prawda nie ma otwartego świata i jeżdżenia po ulicach, ale podobno obecnie to naprawdę dobry szpil. smile_prosty.gif

Edytowano przez Rudyrydz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3.08 - Freedom Planet (WiiU)

4.08 - Galak-Z (PS4)

4.08 - Rare Replay (XB1)

4.08 - Bedlam (PS4, 13.08 na XB1)

7.08 - Submerged (XB1, PS4)

8.08 - Sword Art Online: Hollow Fragment (PS4)

11.08 - Everybody's Gone to the Rapture (PS4)

11.08 - Goat Sim (PS4, dostępne na XB1)

11.08 - Toy Soldiers: War Chest (XB1, PS4)

12.08 - Brothers: A Tale of Two Sons (XB1, PS4)

18.08 - Volume (PS4)

18.08 - ZombiU (XB1, PS4, dostępne na WiiU)

21.08 - Risen 3 (PS4)

25.08 - Dishonored (XB1, PS4)

25.08 - Gears of War (XB1)

25.08 - Madden 16 (XB1, PS4)

25.08 - One Piece: Pirate Warriors 3 (PS4)

25.08 - Until Dawn (PS4)

25.08 - Nova 111 (XB1, PS4)

28.08 - Disney Infinity 3.0 (XB1, WiiU, PS4)

28.08 - Devil's Third (WiiU)

Typowy sierpień. Powolny początek miesiąca z paroma niszowymi grami i końcówka, która pachnie już końcoworoczną gorączką. Dla mnie pewnie tylko ZombiU jeśli cena się zamknie w 20 euro, bo podobał mi się oryginał i mogę wspierać taki kierunek Ubi.

Also Gamescom hype.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dishonored i Gears of War to są, rozumiem, jedynki?

Zaczyna to przypominać strategię telewizji (do kin wchodzi czwarta część serii, w telewizji puszczamy jedynkę i dwójkę).

Submerged wygląda ciekawie, deczko jak BG&E.

Edytowano przez Sergi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lipcu nic ciekawego, w sierpniu nic ciekawego, we wrześniu nic ciekawego, w październiku nic ciekawego(chyba, że wyjdzie DLC do Wiedźmina 3).

Moja konsola kurzy się do Fallouta 4 niestety. sad_prosty.gif

Natomiast bardzo wyczekuję Gamescomu, to już we wtorek. Jaram się niesamowicie tym co pokaże MS(chociaż oprócz QB to nie mam jakiś typów) oraz tym co pokażą o Mafii III. Jestem też ciekaw kiedy w końcu Rockstar ogłosi coś o DLC do GTA V albo RDR 2. Czekam, czekam i się chyba nie doczekam. sad_prosty.gif

Edytowano przez Rudyrydz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo pozytywny był ten pokaz MS. Po kolei to co IMO dobre i to co meh.

- Scalebound to takie trochę anti-Platinum. Zamiast wyglądającej jak rozmyte błoto szybkiej i efektownej gry mamy znakomicie wyglądającego "coś" w stylu FFXV (ze smokiem). Spodziewałem się "Dragon May Cry", a dostałem zakamuflowanego actionRPG. To zresztą nie jest nic złego, bo Scalebound mi się bardzo podoba. No i to Platinum. Nie należę do tej grupy, dla której gry P* to cudy świata, ale nie da się ukryć, że zawsze są "fun". Bardzo +

- Crackdown 3. Pierwszy Crackdown był IMO bardzo przeciętny, choć miał bardzo fajny pomysł na siebie. Drugi to z kolei jedna z gorszych rzeczy w jakie grałem. Nie mam w sumie żadnych oczekiwań, ale DAT DESTRUCTION. +

- Quantum Break. W tej chwili na równo z U4 jako mój 2016 most wanted. Obsada, Remedy, stosunków standardowy gameplay z fajnym gimmickiem, animacje. Love it. Also z tego co zrozumiałem to serial towarzyszący dalej jest w planach. +++

- Cały ten stuff z wsteczną kompatybilnością i nowym UI to przyjemne rzeczy. +

- Halo 5 dalej wygląda bardzo miernie i jedyne co mi się tam podoba to audio. -

- Rise of the Tomb Raizzzzzz... -

- Brak pricedropa boli mój portfel bezpośrednio, bo...

...we wrześniu zechcę swojego Xbone. Da się dostać gdzieś nową konsolę z grą za 1300 złotych? Kappa

Also reszta rzeczy na Gamescom też okej. Zwłaszcza NFS, dodatek do The Crew, Mafia 3 i dodatek do Destiny. Cool stuff.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RoTR - wyzbyłem się złudzeń. To samo badziewie co TR2013.

Crackdown 3 - pre-alpha, więc się nie napalam. Jak znam życie to 90% z tego może wylecieć.

QB - Spodziewałem się czegoś bardziej ambitnego niż efektowny shooter. Serial na doczepkę do AW był taki sobie (delikatnie mówiąc) poza tym - przynajmniej na razie - X1 exclusive, więc poza moim focusem.

Mafia 3 - Setting jest bardzo obiecujący, i jeśli zrobią to na poziomie Mafii 2 bez jej błędów (czyt. nie poszatkują gry na DLC) to będzie świetny tytuł.

Unravel - Gra podoba mi się coraz bardziej, ale prezentacja była irytująca. Filozofia za piątkę przyszyta do platformówki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...we wrześniu zechcę swojego Xbone. Da się dostać gdzieś nową konsolę z grą za 1300 złotych? Kappa

W agito było za 1149zł (bez gier ofc). Podobno obecnie w okolicach ~1200zł jest w Realu, ale nie mam tego jak potwierdzić. Tak poza tym cyklicznie pojawiają się promocje, gdzie golasa można dostać poniżej 1300-1200zł. We wrześniu pewnie znowu pojawią się jakieś "cenowe łał/szalone wyprzedaże/czyszczenia magazynów"

edit

Yep, w Realu stoi obecnie za 1199zł. Stówę drożej jest w Carrefour

Edytowano przez Farmah
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu tak jedziecie tego Tomb Raidera? Reboot był bardzo fajny, na pewno fajne odświeżenie cyklu. Bardziej widowiskowe, w miarę otwarty świat, spoko znajdźki tylko te kapiszony. No ale to jest to samo co Uncharted tylko w damskiej wersji i lekko brzydsze.

W tej części mają jeszcze poprawić zagadki, trzykrotnie większy świat, będą lepsze grobowce co tylko bardziej napawa optymizmem.

Jak ogram Fallouta to na pewno biorę swoją kopię pod koniec listopada.

Bardziej się obawiam o Quantum Break, bo jak uwielbiam gry Remedy to ta gra zwyczajnie wygląda dla mnie na dosyć przeciętnego pif-pafa. Na plus na pewno jest to, że gra wyładniała przez ostatni rok. Jednak chyba wolę bardziej tajemnicze i "spokojne" gry w stylu AW.

Podobnie z Crackdownem, który dzięki tej destrukcji będzie albo całkowitym sukcesem albo kompletną porażką. Jestem ciekaw czy serwery MS dadzą radę za rok. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo był edgy, bo miał papierowe postacie, bo fabuła była niedorzeczna i banalna, a większość gry to były strzelaniny.

w miarę otwarty świat

*Wide linear. I to też taki sobie.

spoko znajdźki

Też mocno dyskusyjne. Te w RE i Uncharted były imo lepsze.

No ale to jest to samo co Uncharted tylko w damskiej wersji i lekko brzydsze.

Uncharted ma aktorstwo, humor, tempo i nie jest tak wysilony jak TR.

W tej części mają jeszcze poprawić zagadki

*Wprowadzić zagadki.

trzykrotnie większy świat

*Trzykrotnie dłuższa pętla.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajmy, też należę do fanów TR 2013, ostatnio przechodziłem trzeci raz na Xone i nie czułem znużenia ani przez moment.

Zagadki były - łącznie zdaje się 9 grobowców i momenty w fabule, gdzie trzeba było na coś wpaść, coś przekręcić, coś ustawić. Oczywiście nietrudne, ale dość ciekawe, np. ta z windą w opuszczonym budynku pod koniec, która się zablokowała.

Gra miała bardzo dobre, klimatyczne miejscówki (plaża, las, bunkry, wieża transmisyjna, jakieś katakumby, świątynie), efektowne sekwencje "a la Michael Bay" i była bardzo PRZYJAZNA. Wiem, że za to obrywa się TR, bo dla wyjadaczy na pewno nie stanowił wyzwania. I rozumiem to. Ale większość dyktuje warunki, a dla większości to był znakomity, odmóżdżający akcyjniak z niezwykle przyjemnym gameplayem. Dla mnie zasadniczo jedyną wadą była fabuła, która śmierdziała LOSTem na kilometr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się podobał gameplay w TR, szczególnie jak mogłem się poskradać. Ale po ukończeniu gry już wiedziałem, że nie chciałoby mi się wracać. Bohaterka irytująca, fabuła niezbyt ciekawa, grobowce śmiechu warte. Sequel wygląda po prostu na więcej tego samego, chociaż plus, że grobowce będą większe i bardziej rozbudowane.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...