Skocz do zawartości
Zdenio

PS4, X-One, Wii-U

Polecane posty

To może coś lekkiego - PS4 Slim. Fake nakręcił wielu ludzi i wielu (m.in. ja) zadaje sobie pytanie czy coś takiego jest możliwe, a jeśli tak, to kiedy.

Jest możliwe, next geny mają układy chyba w 28-29 nm, a już istnieje możliwość zbicia do 22nm. Kiedy ? Dobre pytanie. Nie sądzę, by mieli ciśnienie, bo już zarabiają na każdym sprzedanym egz. konsoli.

It's happening. Resolution returns.

Wiedźmin 3 1080p/30 FPS PS4 - 900p/30 FPS X1, niepotwierdzony lepszy ogień, cienie.

Czyli jednak nie było parity.

http://www.neogaf.co...ad.php?t=979619 - w linku jest niemiecki artykuł o grze, nie leak czy coś w tym stylu.

/////

Co prawda to nic nie znaczy, ale Sony odnowiło trademark Resistance. Biorąc pod uwagę, że najlepszy Killzone to ten na Vitę - miła, fajna wiadomość.

Logika wyklucza FPS, a wskazuje na gry takie jak fightery , MMO i te kooperacyjne nie-FPSy. Sony robi cross-play od dawna i zdaje im to przynosić sporo korzyści. Na połączenie Planetside 2 się jednak nie decydują, bo to nie ma sensu.

Bijatyki to nisza na PC, a MMO - like to z kolei nisza na X1. No i różnica w defaultowych kontrolerach. Nie każdy ma pada do X1. W sumie to dość spory orzech do zgryzienia, bo zmusić kogoś do kupna pada po prostu się nie uda.

Anyway, za wcześnie by o tym dyskutować.

Edytowano przez MeSSer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(bez napędu?)

Nie w tym cyklu. Konsola bez napędu byłaby możliwa, gdyby MS lub Sony zdecydowali się wydać $79-99 Netflix box ze zmodyfikowanych 360 i PS3. A mocne i malutkie urządzenia są możliwe. Choć imo odświeżone PS4 nie musi być mniejsze. Wolałbym, żeby nazwano to "PS4 Silent" i zrobiono coś z włączaniem silników odrzutowych po dłuższej sesji.

Bijatyki to nisza na PC, a MMO - like to z kolei nisza na X1.

Owszem. Zauważ jednak, że bijatyk na PC jest coraz więcej. King of Fighters i Dead or Alive po raz pierwszy na PC. Ponoć po raz pierwszy ma być Tekken. Street Fighter V też będzie "also on PC" i Sony to wcale nie przeszkadza. Zapowiedź wersji PC miała miejsce na PSExperience wraz z potwierdzeniem cross-play. Rozwija się również scena niezależna, która na PC jest zawsze mocna (Yatagarasu, Skullgirls np.).

MMO zaczynają być coraz mocniejsze na konsolach. Final Fantasy XIV i DCUO przynoszą Sony duży dochód, nawet jeśli nie wymagają PS+. Warto zaznaczyć, że FFXI na 360 jest dalej aktywne. TESO też znajdzie swoich fanów, choć oczywiście byłoby ich więcej, gdyby połączyć wersje PC/PS4/X1.

Nie każdy ma pada do X1. W sumie to dość spory orzech do zgryzienia, bo zmusić kogoś do kupna pada po prostu się nie uda.

W jakim celu ma się kogoś zmuszać do zakupu pada? Tego akurat nie rozumiem.

Edytowano przez lubro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem. Zauważ jednak, że bijatyk na PC jest coraz więcej.

MMO zaczynają być coraz mocniejsze na konsolach.

Widzę, widzę i bardzo mnie to cieszy ( ja bym chętnie zobaczył jakieś duże strategie na konsolach, najwyższy czas ) - po prostu skupienie się na tych gatunkach imo nie ma sensu, biorąc pod uwagę że sprzedażowo te gatunki odpowiednio na jednej i drugiej platformie to 3 ławka rezerwowych młodzików.

Nikt oczywiście tego nie napisze oficjalnie, ale tak samo jak mysz+ klawa zmiażdży pada w FPS i w każdym co bardziej rozbudowanym MMO, tak samo pad zmiażdży mysz w bijatykach ( nie mówiąc już o tym, że na PC musi być zablokowana ta sama wartość fps jak na konsoli w trybie crossplayu).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po prostu skupienie się na tych gatunkach

Nikt nie mówi o skupianiu się. Po prostu takich gier jest najwięcej w przypadku crossplayowych produkcji. Nic nie stoi na przeszkodzie w stworzeniu crossplatformowej samochodówki, gry tanecznej czy gry sportowej.

mysz+ klawa zmiażdży pada (...) w każdym co bardziej rozbudowanym MMO

Jestem zdania, że combo pad + klawiatura do chatu to najlepszy możliwy schemat do MMO. Opieram to o swoje doświadczenia z masy PCtowych MMO oraz FF XIV i FFXI konsolach. Opinie.

tak samo pad zmiażdży mysz w bijatykach

Nikt nie gra myszą w bijatyki. Come on.

nie mówiąc już o tym, że na PC musi być zablokowana ta sama wartość fps jak na konsoli w trybie crossplayu

To jest akurat bzdura co potwierdzają tryby sieciowe bijatyk na PC, gdzie grają ludzie w sub30, 30, 30-50, 60 i 120. To nie ma żadnego znaczenia. To tylko framerate.

Edytowano przez lubro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mocne i malutkie urządzenia są możliwe. Choć imo odświeżone PS4 nie musi być mniejsze. Wolałbym, żeby nazwano to "PS4 Silent" i zrobiono coś z włączaniem silników odrzutowych po dłuższej sesji.

Ale weź pod uwagę, że ten sprzęt od Alienware nie ma ani napędu, ani zasilacza. A to właśnie średnica płytek jest teraz głównym ograniczeniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie grają ludzie w sub30, 30, 30-50, 60 i 120. To nie ma żadnego znaczenia. To tylko framerate.

120 FPS nie zrobi z ciebie mistrza Tekkena, CS, Moby czy innych gier i nie sprawi że pokonasz kogoś doświadczonego, tak samo jak kiepski fotograf nawet z najlepszym aparatem dalej jest kiepski, ale come on - to jest wyraźny upper hand.

Nigdy nie grałem w MMO, ale jeśli faktycznie trzeba tam ogarniać - i to raczej szybciej, niż wolniej - 12345732 przycisków i kombinacji, to imo klawa jest lepsza.

Ok, koniec bitwy na opinie.

Zapowiedziano Dragons Dogma Online na PS4,PC, i PS3. Jeśli to nie będzie pay2win czy wyciągacz kasy, to kolejna niezła gra w ofercie. 4 - osobowy party, yeah.

No, i bardzo fajny montaż o Hellblade - mimo niskiego budżetu Ninja Theory ma moją uwagę. Nie wiem czemu, ale jestem zainteresowany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale weź pod uwagę, że ten sprzęt od Alienware nie ma ani napędu, ani zasilacza.

Słuszna uwaga. Damn. Biorąc pod uwagę, że PS4 ma zasilacz w środku i jest wyposażone w napęd to jego rozmiar to jakieś czary.

ale come on - to jest wyraźny upper hand.

Taką samą przewagę będą mieli grający w SFV na PS4 przeciwko grającym na PC w 30FPS. Przewagę będą mieli też grający na padzie nad używającymi klawiatur oraz posiadacze sticków nad grającymi na padzie. Nie da się stworzyć idealnie takich samych warunków, bo nawet na konsolach wersja cyfrowa i fizyczna mogą się różnić np. szybkością streamowania tekstur, różne telewizory mogą mieć różny input lag, a niektórzy mogą używać padów od 3rd party. Tyle, że to wszystko są minimalne różnice co potwierdza fakt, że na PC granie online działa (duh).

Jeśli to nie będzie pay2win czy wyciągacz kasy

Capcom.

Edytowano przez lubro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapowiedziano Dragons Dogma Online na PS4,PC, i PS3. Jeśli to nie będzie pay2win czy wyciągacz kasy, to kolejna niezła gra w ofercie. 4

Na razie nie ma planów wydania tego poza Japonią. A co do Capcom i P2W:

http://www.mundogamers.com/noticia-actualizada-resident-evil-revelations-2-tendra-micropagos.9263.html

Yes, Revelations 2 will have microtransactions. You can buy with real money weapons, skills and life crystals. You can buy weapons and skills within the Assault mode with both objects as you getting playing with your real money, so that nobody has to pay anything unless you want to. If for some reason you want to pay for the weapons, there is the option. "

Then there are the life crystals. The checkpoints of Revelations 2 as in Revelations, are at the beginning of the phase. If the phase lasts 20 minutes and die after 18 minutes, you have to repeat the whole entire section, and this does not always like everyone, so you can buy some crystals of life through daily challenges or paying with realpara money back on level just where you died without penalty.

Capcom lubi mikrotranzakcje. A tu jest B2P.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tak mają wyglądać założenia F2P w DDO, to jestem za.

Jeśli umierasz w trakcie levelu, to restart od początku to jedyne słuszne wyjście. Kupno itemków ? Dopóki można je zdobywać normalnie i grind nie jest wybitnie czasochłonny ( casus Forzy 5, gdzie grind był tak przegięty że sami twórcy go zmniejszyli ), to takie F2P mi całkowicie odpowiada.

Serio, nie widzę tutaj nic przegiętego. Raczej ułatwiacze dla casuali.

Czasem wydaje mi się, że internet na samo słowo f2p reaguje jak byk na czerwoną płachtę

No, i kolejne gry zapowiedziano na PS4 - nowy Spelunker i chyba nowe MGS Revengeance 2 ( tutaj pewnie multiplatforma ).

Opinie ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, i kolejne gry zapowiedziano na PS4 - nowy Spelunker [...]

Square Enix @remasters #weareallhappy #4theplayers

...No i Randy Pitchford, który twierdzi, że jak Borderlands - The Handsome Collection, okaże się komercyjnym sukcesem, to zabiorą się za remaster jedynki.

#ilovethisgame

Mamy doczynienia z generacją remasterów. Dla mnie jest OK, bo wiele klasycznych pozycji nie ograłem, a do zakupu wyżej wymienionych reedycji nikt nie zmusza. A wydawcy? Cóż, tylko liczą kasiorkę ze wznowień, które schodzą, jak ciepłe bułeczki.

#weareallwinners

Edytowano przez Wuwu1978
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oh look. We're talking remasters again. SleepingYoshida.gif

Lepsze remastery takie jak Borderlands:Handsome Collection na nowe systemy, z nowymi funkcjami (4-player splitscreen co-op HYPE) i całą zawartością niż to co się robi obecnie na PC. Reedycje na ten sam sprzęt, gorsze graficznie (Fahrenheit) i z wyciętą zawartością (Heroes 3 HD).

Zresztą to nie jest tak, że gdyby nie remastery to byłoby więcej nowych gier. Mam wrażenie, że wydawcy weszli trochę nieprzygotowani w nowy cykl konsol tak jakby nie spodziewając się tak dobrego ich startu. PS4 się już pewnie zbliża do 20 milionów, a MS z 12 milionami wysłanymi do sklepów jest już prawdopodobnie w okolicach 10 milionów sprzedanych. Kto się tego spodziewał w 2013, kiedy wieszczono koniec konsol? To by w sumie tłumaczyło tyle cross-genowego stuffu. Co prawda będzie tego coraz mniej, ale nawet pod koniec tego roku Rise of the Tomb Raider czy nowy CoD będą musiały wyjść też na 10-letniej konsoli.

Also - don't like it, don't buy it. Nowych gier jest tyle, że nikt nie musi kupować gier, które już kiedyś na jakiś system wyszły.

@Messer

Konami wchodzi z buciorami w duże granie. Wydawca, który trochę przespał poprzedni cykl ma teraz MGSV, Silent Hills i MGR2. Liczę, że kasa z tych projektów pomoże sfinansować jakieś fajne nowe IP, Zone 3 albo Suikodena 3. Japoński pub, który uważa domowe granie za dobry biznes to miła odmiana po tym jak SEGA wycięła 15% swoich pracowników przygotowując się na "przyszłość bez konsol".

@new topic

The Downgrader 1886

Pradawny build z początku zeszłego roku vs build z okolic PSExperience.

#Sonylied

Edytowano przez lubro
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzę i patrzę i nie widzę gdzie ten downgrade. Że usunęli akselbanty i epolety? Czy że dołożyli mgłę?

W ogóle nowy gif ma ze trzy razy więcej klatek niż stary.

EDIT: Po czasie poczułem że znowu nie załapałem sarkazmu :|

Edytowano przez Sergi
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To był (kiepski) żart ;_;. Nawiązałem do sytuacji z zeszłego roku, gdzie zaczęło krążyć porównaniu dwóch screenów. Starszy był wówczas gorszy technicznie, ale krzyczano "downgrade", bo zdecydowano się akurat w tamtej misji zmienić mundury. Nawet u nas na forum ktoś z wadą wzroku szukał taniej sensacji.

Anyway. Kanapowe granie w lutym.

1.02 - #IDARB (X1)

3.02 - Apotheon (PS4)

4.02 - Game of Thrones: Episode 2 (X1, PS4)

5.02 - Shantae and the Pirate's Curse (WiiU)

5.02 - Alphadia Genesis (WiiU)

6.02 - Tropico 5 (PS4)

10-11.02 - Paparazzi (PS4, WiiU)

11.02 - Unmechanical: Extended (PS4, dostępne na X1)

13.02 - Evolve (X1, PS4)

13.02 - The Escapists (X1)

13.02 - Don Bradman Cricket 14 (X1, PS4)

18.02 - Blue Estate (X1, dostępne na PS4)

20.02 - Kirby and the Rainbow Curse (WiiU)

20.02 - The Order 1886 (PS4)

20.02 - Dead or Alive 5: Last Round (X1, PS4)

25.02 - Resident Evil Revelations 2 - Episode 1 (X1, PS4)

27.02 - Dragonball Xenoverse (X1, PS4)

27.02 - Dynasty Warriors 8 Empires (X1, PS4)

27.02 - Pneuma (X1)

TBC - Lifeless Planet (X1)

TBC - There Came an Echo (X1, PS4)

U mnie luty do dalej czyszczenie backlogu. Z nowości to Apotheon z plusa, The Order i pewnie RERevelations 2. Oprócz tego MonHun4G z nowym 3DS i htoL#NiQ na Vitę. Dobry miesiąc.

Edytowano przez lubro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dla mnie ten miesiąc jakoś specjalnie dobrze się nie zapowiada. Może kupię The Order 1886 ale to wszystko zależy od recenzji, jeśli będą na przyzwoitym poziomie to kupię grę używaną jakoś pod koniec lutego. Interesuje mnie trochę Evolve ale obawiam się że multi może szybko umrzeć w tym tytule i że gra może stać się nużąca po jakimś czasie więc grę kupię zapewne dopiero w marcu. Na razie mam jeszcze parę tytułów które chce ograć i do marca nie powinienem się nudzić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6.02 - Tropico 5 (PS4)

Nie wiem, czy to jest jeszcze aktualne. Ja słyszałem o końcówce marca, ale być może coś się zmieniło. Stategia na konsoli to byłoby coś bardzo przyjemnego. Chętnie bym łyknął zremasterowanego XCOM: Enemy Unknown :trollface: .

Jestem ciekaw, jak wyjdzie chłopakom z CD Projekt RED optymalizacja i ostatnie szlify nadchodzącego Wiedźmina. Pewnie i tak będzie tak zwany "Day 1 patch", ale mam nadzieję, że gra okaże się hitem i zapewni setki godzin zabawy (dla graczy, którzy zaglądają w każdy kąt).

Edytowano przez Wuwu1978
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie luty to taka mała rozgrzewka przed tym co czeka nas w marcu, nawet kotlecik w postaci Borderlandsów wygląda na smakowity kąsek.

Wracając do lutego to jestem niesamowicie ciekaw tego jak się przyjmie Evolve. Sam byłem z początku nakręcony, ale po ograniu alfy ledwo zmusiłem się aby ściągnąć betę. Nie wiem, ale totalnie nie rozumiem całego hype'u związanego z tym tytułem, a już na pewno tylu nagród na różnych targach jakie ona zgarnęła.

Jestem ciekaw, jak wyjdzie chłopakom z CD Projekt RED optymalizacja i ostatnie szlify nadchodzącego Wiedźmina. Pewnie i tak będzie tak zwany "Day 1 patch", ale mam nadzieję, że gra okaże się hitem i zapewni setki godzin zabawy (dla graczy, którzy zaglądają w każdy kąt).

Ciekawe czy rekord "Day 1 patcha" z HMCC zostanie pobity. Patrząc na te minimum 50 GB można się tego obawiać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również nie pojmuję hype-u na Evolve. To będzie co najwyżej średniak, o kótrym świat zapomni w kilka miesięcy po premierze. To nie jest tematyka, która zatrzyma graczy przy tej produkcji na długie miesiące.

A Borderlands? Mówisz o The Handsome Collection? Cóż - "Day 1 buy" . I jak tu wydawcy mają rezygnować z remasterów... :trollface: ?

Widzę Orchi, że zaopatrzyłeś się w nowy sprzęcior :) . Ale przecież według newsmanów CD-Action, na PlayStation 4 jest tak mało ciekawych gier, że cieżko w ogóle zapełnić dysk...

A propos dysku, to z tego co słyszałem, że na Xbox One jest możliwość instalowania gier na zewnętrznych twardzielach. Dobry "ficzer" i mam nadzieję, że konkurencja w którejś z nadchodzących aktualizacji to również wprowadzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że Handsome Collection trollface.gif Jak przeczytałem, że mój save z 2 przejdzie na X1 to już wgl odleciałem. Pre-sequela nie ograłem, więc będzie ku temu świetna okazja.

Ano parę tygodni temu skusiłem się na białasa, lubro tak zachwalał Drivecluba, że nie miałem wyjścia :D Daleko na horyzoncie Uncharted, ale po co czekać do jesieni/przyszłej wiosny.

Co do zewnętrznych dysków wszystko wygląda i działa świetnie. Gry zainstalowane na zewnętrznym działają szybciej niż na dysku konsolowym, bo te do najszybszych nie należą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się znowu zacząłem zastanawiać nad wyborem current-gena. Do tej pory byłem pewny zakupu Wii U, ale w sumie to sam już nie wiem. Fatal Frame pewnie nie wyjdzie poza Japonią, Smash czy MK ogram na 3DS (które w najbliższych miesiącach planuję zakupić), Zelda U jest na razie dużą niewiadomą a o Starfoxie wiadomo tylko z ludowych podań (i zamglonego fragmentu z konferencji Nintendo). Za to PS4 znów wydaje mi się kuszące. Gameplay z The Order wygląda świetnie (może i jest to tylko cover shooter + QTE, ale mi to nie przeszkadza, lubię takie gry), udostępnione pierwsze fragmenty z Bloodborne dosłownie rozłożyły mnie swoją atmosferą i designem lokacji i przeciwników, Driveclub też zaczyna wyglądać i działać rewelacyjnie (w sumie to już zaczął :P). Do tego cała masa cross-platform (Wiedźmin 3, Dying Light, MGSV) w które nie zagram z powodu przestarzałego PC, którego nie mam ochoty i zamiaru ulepszać. No i zapowiada się ciekawa przyszłość: Uncharted 4, Silent Hills, Deep Down, Final Fantasy XV, potencjalnie MGR2 itd. Kurdę, nawet remastery w stylu DmC: DE wyglądają świetnie. Sprzęt pewnie będę kupował w marcu (jak dostanę mały zastrzyk gotówki), ale jest się nad czym zastanawiać.

Edytowano przez b3rt
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to PS4 znów wydaje mi się kuszące. Gameplay z The Order wygląda świetnie (może i jest to tylko cover shooter + QTE, ale mi to nie przeszkadza, lubię takie gry), udostępnione pierwsze fragmenty z Bloodborne dosłownie rozłożyły mnie swoją atmosferą i designem lokacji i przeciwników, Driveclub też zaczyna wyglądać i działać rewelacyjnie (w sumie to już zaczął tongue_prosty.gif).

Biorąc pod uwagę stuff i poprawki jakie wprowadzają darmowe aktualizacje + duży procent contentu Season Passa względem oryginału, zaryzykuję stwierdzenie że ... Driveclub pełnej premiery doczeka się, jak przestaną go patchować, a sama gra to oszukany model ,, gry w odcinkach " ( jak Life is Strange czy WD, ale robią to cichociemnie ).

Można to nazwać poprawianiem gry, długim wspieraniem niczym z PCtowych MOBA, wreszcie słuchaniem potrzeb graczy lub można wersję premierową nazwać wczesną alfą, oszukaniem graczy. Fakty są takie - obecny DC oferuje dużo więcej za dużo niższą cenę niż było podczas, obsuniętej o cały rok, premiery ( co by było gdyby jej nie przełożyli, aż się boję myśleć ). Dobrze to czy źle, ciężko powiedzieć - ja sam mocno popieram poprawianie gry, darmowy stuff itp. - ale jednak kiedy już kupię grę na premierę,to wolałbym raczej więcej, niż mniej finalnego produktu, ostatecznej wersji.

To jest problem, jaki toczy całą branżę obecnie - czy lepiej nahypeować grę, wstrzelić się w dobry okres roku, później naprawiać, czy poczekać, załatać, licząc się z tym, że z każdym miesiącem oczekiwania są coraz większe, i konkurencja coraz ostrzejsza ?

Spójrzcie na The Ordera i Bloodborne - obsuwa premiery Zakonu pomogła grze w sposób wybitny, co bezpośrednio pokazały dwa ostatnie gify od lubra, ale z drugiej strony to właśnie wtedy kiedy miała być premiera X1 się odkuł, między innymi dzięki grom, a Order będzie rywalizować nie tylko z W3 i innymi mocarzami, ale także z Bloodborne, co jest - dla Sony i chyba dla graczy też - bardzo przykre.

Dla mnie jest to przykre, bo to raczej BB, W3 wygra w tej rywalizacji z Orderem, i gra podzieli los nieodżałowanego Vanguish. Chciałbym naprawdę solidnego sequela, ( tak samo jak z BB ), ale jest to raczej wishful thinking z mojej strony.

Edytowano przez MeSSer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się, co począć ze swoim game'owym życiem, dlatego się Was poradzę :) Mój PC w domu powolutku wysiada, gdyż nie spełnia wymagań wielu nowych gier (Wiedźmin, Dying Light, Unity itd) a wiadomo, że jako gracz chętnie bym w nie zagrał :P Problem jest taki, że nie wiem czy wypali moja praca na wakacje w Niemczech - jeśli tak, to można pomyśleć o kupnie nowego PCta, ale jeśli nie to nie wyczaruje pieniążków na niego, dlatego coraz intensywniej zastanawiam się nad zakupem konsoli.

Cena oscyluje wokół 1600 PLN, trochę więcej jeśli wziąłbym z jakąś grą - co w porównaniu do np. 3,5k za komputer wydaje się ceną bardzo przystępną, plus usadowienie swojego tyłka przed kanapą i granie na TV wydaje mi się bardzo relaksujące. ZA kupnem konsoli przemawia do mnie także fakt, że raz ją kupię i nie muszę upgrade'ować w przyszłości - po prostu kupuję gry i nie martwię się, czy spełniam wymagania czy nie. A na grafice nigdy mi jakoś nie zależało, jeśli tytuł ma dobrą grywalność, więc fakt, że PC mogą więcej 'wycisnąć' z gry mi nie przeszkadza.

Nigdy jednak nie miałem styczności nawet z żadną konsolą, więc dla mnie to jest czarna magia, plus przeraża mnie cena za gry (ponad 200 zł za premierówkę to naprawdę dużo..).

Więc jak? Warto konsole czy lepiej ciułać na sprzęt wysokiej jakości? Wiem, że się rozpisałem, ale to wydatek rzędu 1600 zł, więc muszę mieć absolutną pewność. Liczę na Waszą pomoc :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że się rozpisałem, ale to wydatek rzędu 1600 zł, więc muszę mieć absolutną pewność. Liczę na Waszą pomoc smile_prosty.gif

Jeśli kupno nowego PCta uzależniasz od sukcesu w pracy w Niemczech ( trzymam kciuki ), to chyba najpierw wypada się przekonać, czy plan wypali, czy nie i pod to kombinować. Jeśli praca się uda i weźmiesz z marszu superskrzynkę, to tylko niepotrzebnie się naprodukujemy. Zalety i wady konsol każdy zna, z tego co widzę grasz w multiplatformy głównie - oszczędzaj na PC, lepsza jakość i tańsze gry, bezpłatne multi ( to też ważne, bo widzę że ekonomicznie podchodzisz do tego )

Jak się nie uda, to się zastanowimy.

Wiadomo, z jednej strony ogromne pieniądze za premierówkę, z drugiej używki, z jednej gorszej multiplatformy, z drugiej exy i tak można w koło Macieju.

Żaden post na żadnym forum nigdy nie da ,, absolutnej pewności ". Najlepiej by było sprawdzić sprzęt, gry, usługi i samemu się przekonać, ale to pewnie niemożliwe.

Tak naprawdę, to teraz można wróżyć z fusów tylko - czy lepiej kupić konsolę za 1600 i męczyć się z 200zł+ za grę czy odłożyć na skrzynkę i odkuwać się na każdej grze itp.

Edytowano przez MeSSer
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby uzależniam to od tej pracy, ale nigdy nie wiadomo, jakie wydatki mogą się pojawić, ale szczerze mówiąc kupno PlayStation 4 bardzo mnie kusi, a jedynie co mnie odpycha to drogie gry. Po prostu chcę znać Wasze odczucia, co myślicie, czy nie żałujecie, może się Wam lepiej gra itp smile_prosty.gif

e. ach faktycznie, przecież tam się płaci za te całe PS Plus czy coś takiego, żeby grać w multi... To też jest generalnie spory minus, eh :/

Edytowano przez seba
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam musisz wybrać, czy lepsze PS4 z drogimi grami i płatnym multi ( choć tutaj gierkami ,, za darmo " rzucają ) czy PC.

Każdy ma inne odczucia po kupnie konsoli, jedni sprzedają po miesiącu a drudzy odkrywają pasję. Tutaj ci powiemy, że to super rzecz, exy, duży TV, pad, wspólne granie na kanapie, a na pclabie powiedzą, że denne gierki, fatalna jakość, autoaim, wszystko super drogie, nie ma Doty itp..

I obie strony mają rację.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@seba Jeśli nie jesteś zainteresowany exami to moim zdaniem nie ma sensu inwestować w konsolę. Gry są droższe na premierę, do tego płatne multi (w sumie dostaje się gry w abonamencie co miesiąc). Ja się bawię miodnie na PS4 ale posiadałem już wcześniej inne konsole. Mój PC obecnie nadaje się tylko do indyków więc wybrałem PS4 by pograć w takie gry jak Wiedźmin 3 a jednocześnie jestem bardzo zainteresowany paroma exami(Bloodborne i Uncharted 4). Na początku będzie Ci się ciężko przyzwyczaić do pada jeśli lubisz grać w FPSy ale po dłuższym ograniu gra się bardzo przyjemnie.

Edytowano przez NieMy
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...