Skocz do zawartości
Zdenio

PS4, X-One, Wii-U

Polecane posty

It begins. Hide your kids, hide your wallets.

1.09 - Armello (PS4)

1.09 - Grow Home (PS4)

1.09 - Mad Max (XB1, PS4)

1.09 - Metal Gear Solid V: The Phantom Pain (XB1, PS4)

1.09 - Nobunaga?s Ambition: Sphere of Influence (PS4)

1.09 - Xeodrifter (PS4, dostępne na WiiU)

1.09 - Zombie Vikings (PS4)

1.09 - Super Time Force (PS4, dostępne na XB1)

3.09 - Gunman Clive HD Collection (WiiU)

4.09 - Broken Sword 5: The Serpent's Curse (XB1, PS4)

4.09 - Super Toy Cars (XB1)

4.09 - Quest of Dungeons (XB1)

4.09 - Rugby World Cup 2015 (XB1, PS4)

8.09 - Ascendant (PS4)

8.09 - Hyper Void (XB1, PS4)

9.09 - Lovers in a Dangerous Spacetime (XB1)

9.09 - Tearaway Unfolded (PS4)

9.09 - Gunscape (XB1)

10.09 - The Swindle (WiiU, dostępne na XB1, PS4)

11.09 - Super Mario Maker (WiiU)

15.09 - Castles (XB1, PS4)

15.09 - Forza Motorsport 6 (XB1)

15.09 - Destiny: The Taken King (XB1, PS4)

15.09 - NHL 16 (XB1, PS4)

15.09 - Pro Evolution Soccer 2016 (XB1, PS4)

17.09 - Year Walk (WiiU)

20.09 - Skylanders Superchargers (XB1, WiiU, PS4)

22.09 - Blood Bowl 2 (XB1, PS4)

22.09 - FIFA 16 (XB1, PS4)

22.09 - Soma (PS4)

29.09 - Grand Ages Medieval (PS4)

29.09 - Lego Dimensions (XB1, WiiU, PS4)

29.09 - NBA 2K16 (XB1, PS4)

29.09 - NBA Live 16 (XB1, PS4)

29.09 - Samurai Warriors 4-II (PS4)

29.09 - Tony Hawk Pro Skater 5 (XB1, PS4)

TBA - Adrift (XB1, PS4)

MGSV już mam i to moje GOTY, któremu w tym roku już oprócz Persony 5 chyba* nic nie zagrozi. Wezmę jeszcze na pewno Tearaway Unfolded, bo oryginał z Vity to moje 2013 GOTY. Może Soma.

*piszę chyba, bo może się okazać, że wyjdzie coś czego zupełnie nie przewidziałem, a może zepchnąć z mojej listy takich tuzów jak Wiedźmin 3, Batmana:AK i Ori. Tak zrobiło w zeszłym tygodniu...

Until Dawn

Out of nowhere. Kupiłem, bo miałem ochotę na coś lekkiego w środę po pracy. Dostałem coś tak świeżego, że się za głowę łapałem. Podszedłem do UD z myślą, że zechcę zabić wszystkich nastolatków jak najszybciej, ale jest to napisane tak sprawnie, że z każdą godziną zależało mi na postaciach coraz bardziej i jak ktoś mi zginął przez moją głupotę to było mi autentycznie przykro. Dochodzą do tego fajne i dobrze przygotowane twisty, które tworzą miłe napięcie przez całą grę. Wygląda to fenomenalnie. Oświetlenie, miękkie cienie, SSAA i TE ANIMACJE sprawiają, że patrzy się na to z przyjemnością. Gameplay też fajny. Wolniejsze momenty eksploracji przeplatane tymi intensywnymi dobrze zrobionymi QTE. No i te wybory. Faktycznie wynikające z rozgrywki i takie, w których porażka zależy nie tylko od zepsutego QTE, ale od złej decyzji podjętej przez nas. Reakcja mediów i szeroko pojętego community też pozytywna. Do niedawna to Telltale było tym królem interaktywnych dram, ale ich technicznie żenujące gry oparte na wyborach i konsekwencjach bez wyborów i konsekwencji zostały pobite najpierw przez Life is Strange, a teraz wszyscy zostali rozsmarowani na ścianie przez Until Dawn.

Tak czy inaczej przez moment UD było krótko moim GOTY. Potem przyszedł MGSV.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza MGS-em bieda aż piszczy. Co prawda jeszcze go nie kupiłem, bo jednak nie jestem fanatykiem tej serii. Lubię ją, ale nie wyczekiwałem V z językiem na brodzie. Poczekam na chłodne opinie, żeby się nie okazało, że gra ma monotonne misje czy trzeba grindować jak w PW. No i ta forma sandboxa niezbyt mi pasuje. Tak czy tak kupię, kwestia tego czy za tydzień czy za dwa.

Embargo na recki MM były do ostatniej chwili i tak jak przewidywałem - wyszła monotonna gra na 7.

A tymczasem mielę ludki z gnaszera w Gearsach. serduszka2.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Double post #deadthread

Krótko po TGS. Dużo fajnych rzeczy na tle bardzo przygnębiającego rynku.

Na plus na pewno Gravity Rush. Kto w miarę pamięta moje posty przed dużymi imprezami w ciągu ostatnich 2 lat, ten wie, że GR2 było zawsze w czubie moich życzeń. Pomimo tego, że kocham Vitę to cieszy mnie też uczynienie z GR2 gry wyłącznie na PS4. Seria może osiągnąć swój pełen potencjał tylko na maszynie, która ma jakąś moc obliczeniową. Cieszy mnie też ogromna aktywność Square i Koei. Zastanawiam się jak ci pierwsi mogą ciągnąć tyle projektów naraz. Ci drudzy też odchodzą od robienia wyłącznie Musou o czym świadczy Ni-Oh* i Attack on Titan.

Warto jednak pamiętać o tym, że to Japonia, gdzie rządzą obecnie smartfony i tablety. Masa zapowiedzianych gier albo nigdy nie zostanie wydana (Lily Bergamo, Deep Down), albo utknie gdzieś w limbo (jak Ys 8 z zeszłorocznego TGS), albo nie wyjdzie w Europie (Gods Eater 2, Yakuza). Tacy wydawcy jak Capcom w ogóle nie potrafią już zrobić nowej dużej gry bez wsparcia finansowego konsolowego właściciela. Brak jakiegokolwiek info od NIS, mało od Segi, śmierć Konami.

*Wróciło FFXV, The Last Guardian, a teraz Ni-Oh. Z tych dużych gier zapowiedzianych na początku żywota PS3 zostały już tylko Eight Days i Agent.

you feel it too, don't you

Also tak jak powiedziałem po Gamescom, wziąłem Xbone do domu. Trochę zaliczyłem overkill, bo wziąłem limitowaną konsolę Forzy 6, która kosztowała tyle, że przy zakupie normalnego zestawu dostałbym jeszcze Fifę 16 i czasem jeszcze inną grę. Nie żałuję jednak, bo konsola przy włączaniu wydaje odgłos uruchamianego silnika. Worth every penny.

W Forzę 6 grałem za mało, żeby się wypowiedzieć. Wiem tylko, że Rio jest śliczne. Niech ktoś łaskawy mi jeszcze wskaże tanie Horizon 2 pls.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy miał ktoś z was jakieś większe doświadczenia z Playstation TV? Jest kilka gier z PSV które dość chętnie bym ograł, ale nie jest ich na tyle dużo żeby kupować samą Vitę (myślę że na palcach dwóch rąk bym je zliczył). O PSTV czytałem ostatnio jakiś rok temu i wydawał mi się być zbędnym i niepotrzebnym gadżetem. Teraz widzę że ceny dość ostro poszły w dół (nówkę można kupić za 80-120 zł, nierzadko z kuponem na trzy gry o wartości do 130 zł.) i że baza gier z PSV które działają na tym urządzonku jest o wiele większa. Tylko pytanie od ludzi którzy to posiadają, czy jest sens? Konsola działa sprawnie? Pad nie byłby problemem, używałbym tego z PS3, tylko czy obsłuży on wszystkie działające gry (z tego co wiem to pad z PS4 ma wbudowaną emulację ekranu dotykowego). Opowiedziałby ktoś coś więcej?

Z drugiej strony może lepiej zaopatrzyć się w PSV którego ceny też poszły w dół i używkę można kupić za 400-500 zł, często z jakąś gierką na start albo kartą pamięci (do PSTV musiałbym dokupić osobno kartę, czyli kolejne pieniądze do wydania, biorąc pod uwagę że karty Sony są kosmicznie drogie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie w sumie upscaling nie przeraża, czytałem że nie jest tak źle. W sumie to zastanawiam się bardziej nad Vitą, ale raz że gier w które bym pograł aż tak dużo nie ma (chociaż z drugiej strony ograłbym te kilkanaście klasyków PS1 które kupiłem na PSN, bo o ile na TV piksele wypalają oczy, o tyle na handheldzie powinno być znośnie) a dwa to początkiem roku chciałbym kupić PS4 (bo Uncharted 4, R&C itd.) więc wolałbym ograniczyć niepotrzebne zakupy. A PSTV wydaje się być nie najgorszą alternatywą żeby ograć Soul Sacrifice, Muramasa Rebirth czy Freedom Wars za niewielkie pieniądze. Tyle że wolałbym jakąś opinię od kogoś kto konsolkę faktycznie ma, czy działa to jakoś sprawnie, czy pad z PS3 obsłuży wszystkie gry itd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie Remote Play mnie w ogóle nie urządza bo poza domem praktycznie nie gram (tzn. czasami gram, ale na moje potrzeby wystarcza smartfon, nie wyobrażam sobie grania w jakiegoś jRPG czy zręcznościówkę w autobusie czy pociągu). Vita byłaby używana tylko w domu, a że nie dzielę z nikim TV to nie miałbym potrzeby korzystania z Remote Play.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was, Konsolowcy smile_prosty.gif Nie było mnie na forum chyba z rok, ale to nie o tym...

Potrzebuję pomocy odnośnie Xboksa One, a dokładniej to wstecznej kompatybilności. Konsolę zakupiłem w niedzielę i pobrałem z GwG Pneumę i tę drugą grę z Rycerzykami (tytuł mi wyleciał z głowy smile_prosty.gif

I chciałem pobrać sobie jeszcze Dungeon Siege III i ... klops, gdyż widzę tylko opcję "Tylko pakiet".

W jaki sposób mogę uzyskać dostęp do kompatybilności z grami X360? Spotkałem się w sieci z różnymi wypowiedziami - muszę dostać zaproszenie od kogoś kto już ma dostęp do Preview czy jest to dostępne dla wszystkich z nowym dashbordem (napomknę tylko, że mam go na pokładzie).

Liczę na waszą pomoc.

EDIT:

Gdzieś dogrzebałem się do informacji, że "tylko pakiet" daje mi znać, iż aby zakupić tę grę muszę mieć podpiętą kartę płatniczą do konta. W takim wypadku pobranie DSIII byłoby możliwe z poziomu XONE dopiero po dodaniu kart do konta.

Poprawcie mnie jeśli się mylę.

Boże, 2 lata rozbratu z konsolami i człowiek jest taki zagubiony, jakby go wypuścili z dżungli :)

Edytowano przez daveNWN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedźmin 2 zapowiedziany na X1 i teraz się zastanawiam...po przejściu Black Flag miałem kupic na święta Dziki Gon, a tu będzie możliwość przejścia jeszcze W2 ( tylko nie podano jeszcze daty..) hmmm......chyba przyszedł czas ograć Gearsy :D

PS. Jeszcze Thief w goldzie będzie od 16 grudnia, no i mają podać niedługo listę gier ze wstecznej zgodności, no zlitujcie się Panowie z MS, toż to czasu nie ma by to wszystko ograć :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ujawniono cenę HTC Vive, okularków do VR za .. 800 dolców. Biorąc pod uwagę cenę Oculusa, Sony może zmonopolizować rynek ze swoimi co prawda gorszymi, ale tanimi okularkami dla masowego odbiorcy. Kolejna rzecz to gry - kilka dużych gier od Sony i już jest jakiś powód, by rozważyć zakup ... jak cena spadnie.

Also Quantum Break going PC, plotki o Girsach i Forzie również zmierzających na PC ( ofc only Win10store), Spencer potwierdzający wsparcie dla myszki i klawy dla X1 ( nie sprecyzowano, w jakim zakresie ). Było do przewidzenia - tak samo jak PS4 ma różne crossplaye, crossbuye,crosssave z PS3/Vitą, tak samo robi MS z W10.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby tylko nie skończyło się to tak samo jak Games for Windows Live. Może z gier które wyjdą na xbox one i ewentualnie windows 10 interesuje mnie tylko Scalebound to szkoda jeśli ten tytuł i inne zostaną potraktowane jak gry które są teraz niedostępne lub ograniczone przez Microsoft.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

interesuje mnie tylko Scalebound to szkoda jeśli ten tytuł i inne zostaną potraktowane jak gry które są teraz niedostępne lub ograniczone przez Microsoft.

Obstawiam że te pozycje będą dostępne wyłącznie na Win10 ze sklepu Microsoftu - w jaki inny sposób odbiorą klientów Steamowi ? Już teraz sklep z grami na W10 to integralna częśc systemu.

Jeśli weźmiemy pod uwagę wszystkie te proroctwa wieszczące śmierć konsol w tradycyjnym tego słowa znaczeniu i zastąpieniu ich " usługą ", to może być nawet dobry pomysł MS na odnalezienie się w rzeczywistości. Na przykład - gdyby Microsoft fizycznie nie umieścił w X1 napędu optycznego ( Blu Ray ), to za zaoszczędzone pieniądze mogliby umieścić co najmniej 2x lepszy CPU. Wtedy sytuacja mogłaby być zupełnie inna, niż obecnie.

Also ostatnie spostrzeżenie odnośnie Playstation VR - w sumie, to może być świetny pomysł oby opchnąć sporo kamerek i Move, jeśli to będzie współdziałało z nową platformą, bo jakoś nie widzę grania na padzie z okularkami.

Edytowano przez MeSSer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkiego dowiemy się 25 lutego podczas konferencji Microsoftu w San Francisco poświęconej Xbox One i Windows 10. Plusem Windows Store jest to, że jest dostępna z poziomu Windows 10, poza tym ekskluzywne pozycje mogą tutaj bardzo pomóc. Origin ma kilka tytułów, które nie występują gdzie indziej, mam tu na myśli choćby niektóre gry z serii Battlefield, Mass Effect 3, Dead Space 3, Crysis 3 i nawet EA dobrze na tym wychodzi.

Dla choćby Forza Motosport 6 i Forza Horizon 3 część ludzi przesiądzie się z pewnością na dziesiątkę pomimo niechęci do tego systemu, a na dodatek gigant z Redmond trochę zarobi przy okazji. Jestem ciekawy, jaka będzie następna generacja konsol, bo plotkuję się, że następcy Xbox One i PS4 mogą nie posiadać fizycznych nośników.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekawy, jaka będzie następna generacja konsol, bo plotkuję się, że następcy Xbox One i PS4 mogą nie posiadać fizycznych nośników.

Usunięcie napędu na tej generacji rozwiązałoby problem ze zbyt słabym CPU, ale kosztem śmierci pudełek, bo nikt nie traktuje chyba poważnie kupna pudełka z kodem do pobrania. Jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że cena dysków SSD robi się coraz atrakcyjniejsza, a napęd przestał odgrywać taką rolę jak w poprzedniej generacji, to można uznać to za prawdopodobny scenariusz. Tutaj może być sprzeciw sklepów, bo oni od każdego pudełka mają zysk, ale np. cyfrowa dystrybucja to już ok. 40 % rynku i rośnie, i sklepy jakoś to przełknęły.

Również czekam na tą konfę - zwłaszcza po tym, jak ogłoszono że Gears 4 śmiga w 60 FPS. Co prawda nie oczekuję wersji na PC day1 razem z X1, ale nawet duża obsuwa nie zniechęci nikogo do kupna gry później .

Nie oszukujmy się - przy obecnym line upie exów na PS4, nadchodzącym VR które może być zachętą dla geeków, Microsoft niczego już nie wymyśli by dogonić Sony. Ich własne exy sprzedają się słabiutko, multiplatformy również ( niemal taka sama pudełkowa sprzedaż na PC i X1 ), o timed exclusivach nawet nie wspominając, bo szkoda kopać leżącego.

Edytowano przez MeSSer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekawy, jaka będzie następna generacja konsol, bo plotkuję się, że następcy Xbox One i PS4 mogą nie posiadać fizycznych nośników.

Always-on w tej generacji spowodował sporą burzę, więc nie sądzę żeby w ciągu jednej generacji taki skok przeszedł. Udział na pewno będzie rósł, ale rezygnacja z napędu? Nie wierzę. Chyba że na rzecz kart pamięci ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam że te pozycje będą dostępne wyłącznie na Win10 ze sklepu Microsoftu - w jaki inny sposób odbiorą klientów Steamowi ? Już teraz sklep z grami na W10 to integralna częśc systemu.

Po Games for Windows Live jakoś nie jestem w stanie w stu procentach zaufać Microsoft. Równie dobrze jeśli kolejny plan nie wypali mogą zrobić to sam co wcześniej żeby obciąć koszty. W tej chwili np. dwie pierwsze części Lost Planet przez integrację z GfWL są pozbawione rozgrywki wieloosobowej. Grać offline mogę tylko dlatego bo gry kupiłem przez steam. Obawiam się podobnej sytuacji za kilka lat z Windows Store.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony MS jeszcze nie radzi sobie do końca ze sklepami online, przykładem ten w WP. Z drugiej mocno dokręcają śrubę wciskając ludziom Windows 10. Jeśli tak samo postąpią z exami na PC (tylko przez Windows Store) to mogą je spalić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam zamiar kupić Wii U (ale dopiero pod koniec tego roku), ale zastanawiam się gdzie gry na tę konsolkę można kupić. Widziałem Konsoleigry i cdp.pl (ale oni mają wysokie ceny). Jakie są jeszcze sklepy z grami na tę konsolkę? :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój ulubiony temat został odkopany i ja o tym nie wiem? Nadrabiam

Biorąc pod uwagę cenę Oculusa, Sony może zmonopolizować rynek ze swoimi co prawda gorszymi, ale tanimi okularkami dla masowego odbiorcy

Jeśli łączysz dwa produkty bazujące na PC skierowane w stronę malutkiej grupy entuzjastów z masówką na najbardziej popularną konsolę od czasu Wii to czemu pomijasz mobilne VR? To tam jest najtaniej. Kartonówka Google będzie niedługo dodawana do płatków, Gear VR jest za darmo do Galaxy S7, wynalazki typu Lenovo VR za 30 dolarów, LG 360 VR i dziesiątki innych. Serio. Dziesiątki. W samych Chinach powstaje około 20 headsetów. No i to właśnie mobilne VR czeka największy sukces.

Nawet jeśli pomijamy mobilne VR to też się nie zgadzam z twoim twierdzeniem. Nie pasuje mi to słówko "monopol". Monopol to zjawisko negatywne, a za ewentualny sukces PSVR kciuki trzyma zarówno Oculus, jak i HTC, bo wszyscy jadą na tym samym wózku. Dość malutkim wózku tak w ogóle, bo VR nigdy nie osiągnie tego co czeka np. AR. Głównie ze względu na użycie technologii poza grami.

Gdyby Microsoft fizycznie nie umieścił w X1 napędu optycznego ( Blu Ray ), to za zaoszczędzone pieniądze mogliby umieścić co najmniej 2x lepszy CPU.

Masz jakoś rozrysowany kosztorys jak wywalenie napędu przełożyłoby się na "dwukrotnie" lepszy procesor? Jak to wpłynęłoby na ewentualne plany zakupowe? Konsole to często media boxy, a bez napędu nie oferowałyby niczego poza set-top boxy po 100 dolarów. Ba. X1 oferowałby mniej, bo taki Roku 4 jest 4K-ready. No i brak napędu oznacza, że nie byłoby fizycznych gier i żadnej własności, a przejście na grząski teren "licencji" jest bardzo ryzykowne. Pamiętasz co się działo, kiedy MS chciał ograniczyć (tylko ograniczyć!) własność? Wiele osób dalej uważa tamto fiasko za przyczynę tego jak obecnie wygląda konsolowy rynek.

Wtedy sytuacja mogłaby być zupełnie inna, niż obecnie.

Tzn jak? Więcej sprzedanych X1 niż PS4? Moim zdaniem niekoniecznie, bo PS4 to all-around lepszy sprzęt, który ma przed sobą lepszą przyszłość. Lepiej wyglądające gry? Też nie jestem pewien, bo sztuka robienia konsolowego sprzętu polega na znalezieniu balansu. Lepsze CPU przy tych samych częściach spowodowałby, że bottleneckiem nie byłby już procesor, a GPU czy wolna i niejednolita pula pamięci. Trzeba byłoby ulepszyć wszystko. Tylko, że potem otrzymalibyśmy konsolę za 700 dolarów nieobsługującą fizycznych nośników.

Plusem Windows Store jest...

Bycie częścią W10 to na pewno plus sklepu MS, bo to zbliża go do optymalnych imo rozwiązań z konsol. Problem jest jednak taki, że Windows Store czerpie też z urządzeń mobilnych. Kupując np. Tomb Raidera na PC z Windows Store masz nie grę, a aplikację. Różni się to nie tylko nazwą, ale i tym, że nie możesz się dobrać do plików i niemożliwe jest nawet coś tak prostego jak zabawy z Reshade. Brakuje wsparcia dla SLI i Crossfire (podejrzewam, że to pojawi się wkrótce). Masz śliczny nowy monitor z G-sync? Sorry, ale gry w Windows Store mają stale włączony V-sync. Patche muszą przechodzić certyfikacje przez co pojawiają się później niż mogłyby na Steam (Rise of the Tomb Raider to potwierdził). Z tego co wiem to nawet Steam Controller nie działa z grami w Windows Store.

np. cyfrowa dystrybucja to już ok. 40 % rynku i rośnie, i sklepy jakoś to przełknęły

Skąd wziąłeś to 40%, jeśli można wiedzieć? Dotyczy to wyłącznie konsol?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd wziąłeś to 40%, jeśli można wiedzieć? Dotyczy to wyłącznie konsol?

https://www.superdat...outsell-retail/

Na przestrzeni roku digital miażdży sprzedaż pudełek, ale wliczamy PC i mobilne, więc musimy sporo ściągnąć w dół. Jak to jest tylko na konsolach nie wie nikt, ale są poszlaki -Destiny w 17% sprzedało się cyfrowo, ale były bundlowane na potęgę + wliczając indyki i DLC powinno być jakieś imho 30-40%. Tomb Raider w cyfrze sprzedał się 3x lepiej na PC niż na X1, , a inny news donosił że całkowita sprzedaż TR PC i X1 jest niemal 1;1.

Edit :

http://www.pssite.com/news/37781/dystrybucja-cyfrowa-to-nawet-25-ogolnej-sprzedazy-gier-na-ps4-x0.html

Tutaj , że prawdopodbnie 25 % na konsolach to cyfra.

Tzn jak? Więcej sprzedanych X1 niż PS4?

Bez przesady :-D Nie używajmy hiperboli. Tutaj będą moje luźne przemyślenia, ostrzegam.

Suma zysków i strat obecnie jest przygniatająca na niekorzyść takiego rozwiązania, ale to jest - hipotetycznie - jeden z tańszych i prostszych sposób by dopakować RAW power sprzętu. Plusem byłby np. mniejszy rozmiar, waga= koniec problemów z chłodzeniem= wyższe taktowanie, mniejsze koszta= możliwość wsadzenia karty X200 zamiast X100 itp.

Usunięcie napędu mimo wszystko, w mojej opinii nie musi być tylko próbą ubezwłasnowolnienia rynku.

Potrafię sobie wyobrazić sytuację, że taki model sprzedażowy będzie zrobiony dobrze ( nie będą zdzierać za gry, obędzie się bez problemów z siecią - patrz Steam ) i konsola zyska moc, nie tracąc wiele. Long story short - skoro już kupujesz konsolę za 1200 zł, a później np. AC Unity na tę konsolę, nieważne czy z drugiej ręki, czy wersję z Season Passem, to chyba wolałbyś żelazne 30 FPS niż skaczące 25-29 ? Wiadomo, że zawsze można napisać, że zaraz ceny gier będą po 300 zł - to tylko moje gdybanie.

Rynek konsolowy zmienia się dynamicznie - taki X1 rezygnuje z części ekskluzywności ( wersje PC ), bo i tak tych gier nikt nie kupuje, więc można uznać że nikt specjalnie dla tych gier konsoli nie kupił, to można chociaż zminimalizować straty, a przecież końcówka żywota PS3 to najlepszy przykład, że odpowiedni support gier od firmy matki może ocalić konsolę, w której niektóre rozwiązania były stworzone chyba przez nietrzeźwych inżynierów.

Przykro na to patrzeć, ale jeśli chodzi o sprzedaż np. gier Sony na PS4, to królują remastery TLou i Uncharted, Infamous SS nie dobił do połowy tego.

Edytowano przez MeSSer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wliczając indyki i DLC powinno być jakieś imho 30-40%

(...)

http://www.pssite.co...-na-ps4-x0.html

Tutaj , że prawdopodbnie 25 % na konsolach to cyfra.

Tutaj troche odjechales od tematu jakim jest wplyw braku napedu na sprzedaz. Jasne, ze Rocket League czy DLC beda sie sprzedawac lepiej cyfrowo, bo ich sprzedaz w pudelku wynosi 0 (slownie: zero).

Plusem byłby np. mniejszy rozmiar, waga= koniec problemów z chłodzeniem= wyższe taktowanie

Uwazaj z tymi znakami rownosci. PS4 jest mniejsze i lzejsze niz X1, ma naped, slabsze CPU i sie bardziej grzeje oraz jest glosniejsze.

mniejsze koszta

Nie odpowiedziales mi na pytanie ile konsolowy producent by zaoszczedzil na wywaleniu napedu i ile moglby z tego przeznaczyc na lepsze CPU.

Usunięcie napędu mimo wszystko, w mojej opinii nie musi być tylko próbą ubezwłasnowolnienia rynku.

Wiem, bo pamietam PSP GO. Tylko pamietasz jak sie to skonczylo?

nie będą zdzierać za gry, obędzie się bez problemów z siecią - patrz Steam

Nie rozumiem. Steam jest drogi i pada co tydzien.

skoro już kupujesz konsolę za 1200 zł

(...)

przecież końcówka żywota PS3 to najlepszy przykład, że odpowiedni support gier od firmy matki może ocalić konsolę, w której niektóre rozwiązania były stworzone chyba przez nietrzeźwych inżynierów.

Te dwie rzeczy razem, bo dosc zabawnie do siebie pasuja.

Ty zdajesz sobie sprawe, ze chcesz pojsc o krok dalej niz Sony przy PS3? Sony wydalo kupe kasy na supernowoczesne CPU i dokladalo po 200-300 dolarow do konsoli, zeby nie kosztowala 800 dolarow tylko o 30% mniej. Ty chcesz jeszcze taki nierentowny sprzet wypuscic bez napedu na rynek, na ktorym przynajmniej 75% kasy pochodzi z pudelek.

Przykro na to patrzeć, ale jeśli chodzi o sprzedaż np. gier Sony na PS4, to królują remastery TLou i Uncharted, Infamous SS nie dobił do połowy tego.

Mi sie podoba, ze dobre gry sprzedaja sie lepiej niz te slabsze.

Edytowano przez lubro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jasne, ze Rocket League czy DLC beda sie sprzedawac lepiej cyfrowo, bo ich sprzedaz w pudelku wynosi 0 (slownie: zero).

2.Nie odpowiedziales mi na pytanie ile konsolowy producent by zaoszczedzil na wywaleniu napedu i ile moglby z tego przeznaczyc na lepsze CPU.

3. Steam jest drogi i pada co tydzien.

4. Bardziej się grzeje i jest głośniejsze( Od X One )

1. Tutaj jest pies pogrzebany, bo możemy tylko gdybać ile by tego Rocket League zeszło cyfrowo. Kolejna rzecz to fakt, że model dystrybucji pudełko - cyfra jest w mojej opinii na konsolach połączony, bo gry albo dostaną więcej contentu po premierze cyfrowo ( SFV, DriveClub ), granie w niektóre gry bez DLC nie ma sensu ( The Taken King ), albo bez patcha day1 są niegrywalne ( Unity ). Final Fantasy VII Remake będzie wydany w odcinkach. Granica pomiędzy kupnem pudła a cyfry zaciera się bardzo szybko.

2. Koszt napędu to jakieś 50 $, ale jak już mówiłem brak tego elementu zdejmuje inżynieriom sporo problemów z głowy, więc zysk pewnie byłby większy. W konsolach mamy tanie laptopowe CPU, więc obstawiam, że droższy sprzęt+wyższe taktowanie dadzą nam 2x więcej mocy.

3. Napisz to w komentarzu na głównej, nie zapominając pochwalić się ID/GT. Nie gram na PC, więc nie wiem, ale Steama nikt nie pozwoli obrazić w sieci.

4. Jak połowa obudowy konsoli to grill, to ciężko żeby było inaczej. Mówię ofc o One.

Edit :

http://www.ppe.pl/ne...li-ankieta.html

Idzie dalej, niż się spodziewałem.

Przeciek wskazuje, że Forza 6 pojawi się na PC w wersjii F2P z możliwością dokupienia zawartości. I dobrze, bo to jest na tyle dobra gra i marka, że f2p przyciągnie niezdecydowanych, którzy szybko nabiją kabzę mikropłatnościami. Ciekaw jestem jak to będzie z tym Win10 Store - ludzie już odgrażają, że to zabije cały pomysł.

Edit 2 :

Wyciekł leak ze specyfikacją Nintendo NX, podobno ma to być handheld o mocy One z funkcją streamingu obrazu na TV i.. ma odbierać telefony. Co ważne, architektura od AMD ma sprawić że portowanie gier nie ma być problemem.

Wszystko to wygląda pięknie na papierze, ale co z tego jeśli 2 lata po premierze Sony i MS wydadzą prawdziwe potwory i NX znowu będzie w rozkroku ?

Edytowano przez MeSSer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...