Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pzkw VIb

Co bym zmienił w CDA? cz. II

Polecane posty

Aaaaa już rozumiem!!! A jakbyście dali więcej reklam plus plakat? Wiem, walczę nieugięcie ale te plakaty to naprawdę fajna sprawa :) Ile reklam musielibyście dołożyć, żeby dodać plakat bez podwyżki????

Chyba nie rozumiesz idei reklam. To nie my dokładamy reklamy, ale reklamodawcy. Nie możemy ich zmusić, że w "tym miesiącu nie pozwolimy wam zamieścić reklam, ale w przyszłym macie kupić więcej bo chcemy dać plakat". To oni decydują ile chcą umieścić reklam w czasopiśmie, a jeśli jest ich więcej niż zwykle to my kombinujemy jak je wszystkie zmieścić aby czytelnicy nie byli stratni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to moze na tym skonczmy temat plakatow. po prostu nie wiedzielismy ze to moze byc az takie kosztowne ;) a wlasciwie to nawet lepiej, bo po co nam np plakat z gry, ktorej byc moze nigdy nie kupimy? najlepiej pokoj obwieszac posterami dodawanymi do samych gier, one sa juz nawet w wersjach podstawowych :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie ktoś znowu o to prosi!!!

Airin - nie jesteś sam - wałkowaliśmy tu ten temat kilka razy. Na obecnym etapie, Smuggler łaskawie przywrócił średnią ocen w sieci. (Wiem, że nie on, ale z nim się o to biliśmy... :P :lol:) Ale to mało - chcemy jeszcze, żeby podawać także ocenę z CDA!!!

(Czy ktoś nas wogóle słyszy?)

>>>Slyszy ale naprawde co wam da, ze w 2003 ktos napisal w stylu "rewelacyjna grafika, ale zbyt wysokie wymagania sprzetowe (trzeba az z 800 Mhz i 512 MB pamieci!!!) wplywaja na obnizenie oceny" gdy dzis owe wymagania sa smieszne, a grafika nie wyglada rewelacyjne z perspektywy 2008?

Dodam, że jak kiedyś CDA kosztowało 19,90 to było lepsze - bardziej klimatyczne, nie było plakatów, głupich działów w stylu "Życie w Sieci" etc. - a teraz? CDA jest tańsze, ale to jedna wielka komercha, za niedługo zamiast okładki będą reklamy, a do pełniaków będą dogrywane tekstury z reklamami, zapewne. Nie mogę się doczekać nastepnego numeru, żeby zobaczyć, czy moja teza się potwierdzi...

>>>Powiem jedno slowo: pierniczysz. Byly plakaty, a "glupie dzialy" powstaly bo z badan wynikalo, ze taka wlasnie jest wola WIEKSZOSCI czytelnikow. Byly za to inne "glupie dzialy" (gry na Linkusa np.), ktore zniknely gdy sie z kolei okazalo, ze juz malo osobo je czyta. CDA sie dynamicznie zmienia, reagujac na oczekiwania czytelnikow, wiec pretensje miej do tej wiekszosci, nie redakcji. Komercha... kurde, komercha jestesmy od peirwszego numeru i bedziemy do ostatniego, ktory wyjdzie, wiec nie wyjezdzaj mi tu z takimi tekstami, bo "komercja" to zwykle zarzut w ustach ludzi, ktorzy cala kase jaka maja dostaja od mamy/taty wiec sie im wydaje, ze inni tez tak maja i nie musza zarabiac na zycie i istnienie. Jak ci sie komercha nie podoba, czytaj niekomercyjne pisma o grach... Co? Nie ma takich? A to niespodzianka... :)

A reklamy na okladkach juz byly (takie kwadratowe kapselki) ale jak widac komercyjne CDA je ostatnimi czasy zlikwidowalo. Dziwne, nie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>Slyszy ale naprawde co wam da, ze w 2003 ktos napisal w stylu "rewelacyjna grafika, ale zbyt wysokie wymagania sprzetowe (trzeba az z 800 Mhz i 512 MB pamieci!!!) wplywaja na obnizenie oceny" gdy dzis owe wymagania sa smieszne, a grafika nie wyglada rewelacyjne z perspektywy 2008?

Słyszy, ale nie słucha!!! :angry: Nie chodzi o opis gier, tylko samą ocenę. A skoro to nie pasuje, to dawajcie nowe gry i po problemie! :P:D

A więc jescze raz:

Chcemy średnią ocen w necie (wiem, że jest, ale przy nie wszystkich grach), ocenę z CDA i numer CDA z recenzją. To są raptem trzy krótkie linijki!

>>>Powiem jedno slowo: pierniczysz.

WIEM! :P Nawet sam to w poście napisałem, jakbyś nie zauważył... :lol: Takie było zamierzenie...

Komercha... kurde, komercha jestesmy od peirwszego numeru i bedziemy do ostatniego, ktory wyjdzie, wiec nie wyjezdzaj mi tu z takimi tekstami, bo "komercja" to zwykle zarzut w ustach ludzi, ktorzy cala kase jaka maja dostaja od mamy/taty wiec sie im wydaje, ze inni tez tak maja i nie musza zarabiac na zycie i istnienie. Jak ci sie komercha nie podoba, czytaj niekomercyjne pisma o grach...

Tak się składa, że nie utrzymują mnie rodzice, bo pracuję w sklepie internetowym i pojęcie "komercha" nie jest mi obce. Powiem więcej! Jest mym sprzymierzeńcem! :D;):P

Pozatym, jak już wyżej wspomniałem, to była tylko podpucha - nie pisałem przecież poważnie... :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram pafflicka. W opisie SS i SAWF co prawda średnie ocen są, ale już do Darkstara nie ma. Wejście na http://www.gamerankings.com/ i znalezienie tam Darkstara zajmuje pół minuty. Rozumiem jeszcze, że oceny z CDA nie ma, bo trzeba by się było przekopywać (choć jesteście wszak komerchą, więc my wam płacimy za to, żebyście coś robili. Nie żebym uważał że się w pracy lenicie, ale chyba rozumiecie o co mi chodzi) ale średnie ocen z netu, wobec istnienia takiego serwisu jak Game Rankings nie wymagają żadnej roboty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>Slyszy ale naprawde co wam da, ze w 2003 ktos napisal w stylu "rewelacyjna grafika, ale zbyt wysokie wymagania sprzetowe (trzeba az z 800 Mhz i 512 MB pamieci!!!) wplywaja na obnizenie oceny" gdy dzis owe wymagania sa smieszne, a grafika nie wyglada rewelacyjne z perspektywy 2008?

Chociażby to nam da, że będziemy mogli porównać waszą ocenę, z tym, jak MY grę oceniamy. Ocena w CD-A to przecierz nie tylko grafika i różne sprawy techniczne, ale też grywalność, która przecierz pozoskaje niezmienna, niezależnie od wieku gry i jej oprawy. A poza tom można też dodać ocenę, którą gra dostałaby teraz...(wiem, że głupie, ale zawsze jest to jakiś pomysł)

Moim zdaniem powinny powrócić wszystkie zlikwidowane dane (gatunek, ocena w CD-A, średnia ocen w necie, numer CD-A w którym była recenzja i recenzent). To naprawdę nie zajmowało dużo miejsca, a było całkiem pomocne(przynajmniej dla mnie)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam natomiast rozumiem poczynania redakcij i nie podobają mi się ludzie którzy na wszystko narzekają bo myślą że to się da tak od razu zrobić, Tacy ludzie powinni zrobić własne pisma BEZ REKLAM i ciekawe czy dobrze by na tym wyszli.niewydaje mi się.

teraz mój pomysł na zmiane w CDA. Bardzo podoba mi się GameWalker ponieważ można się dowiedzieć jak dany redaktor odnosi się w stosunku do gry ale także jest zabawnie i śmiesznie(małe koleżeńskie kłótnie i tym podobne)lecz czy dało by się np w Na Luzie umieścić taki redakcijny GameWalker z redakcij z samymi zabawnymi konwersacijami nie odnośnie gier ale wszystkiego bądz nastroju w redacki,sytuaci itp itd. Taki jakby redakcijny czat na pełnym luzie o wszystkim bądź niczym. Wiem że to może się nieprzyjąć ale możnaby przeprowadzić ankiete i zobaczyć co sądzą o tym czytelnicy a myśle że jedna ramka w dziale na luzie niebyło by problemem. Smuggler jak ci się podoba taka koncepcjia na przyszłość??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł niezły, ale myślę, że raczej by się nie przyjął. Między innymi dlatego, że wtedy smieszne teksty redaktorów byłyby najczęściej wymuszone (brak określonego tematu rozmów, a śmiesznie musi być). Chociaż, gdyby dodać określony temat(np w tym miesiącu gadamy o tym nowym procku, a w następnym o pogodzie, itp) to mogłoby się to przyjąć...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam natomiast rozumiem poczynania redakcij i nie podobają mi się ludzie którzy na wszystko narzekają bo myślą że to się da tak od razu zrobić, Tacy ludzie powinni zrobić własne pisma BEZ REKLAM i ciekawe czy dobrze by na tym wyszli.niewydaje mi się.

Dlaczego wypowiadasz się w temacie nie czytając go? <_< Grrrr... :angry:

My wcale nie żądamy usunięcia reklam. Wyprzedzając twe wątpliwości, nie żadamy też Crysisa na DVD w następnym numerze CDA.

Chcemy tylko po prostu przywrócenia czegoś, co w CDA już było - a więc nie jest niemożliwe do zrobienia. Mianowicie kilku linijek przy opisie pełniaków. Czy to jest aż tak dużo? Nie wydaje mi się... :huh:

Wogóle to nie wiem czyja to była decyzja, by te opisy usunąć - w każdym razie wiem, że była to decyzja zła. No i ile się teraz trzeba namordować, żeby znowu to wróciło na łamy CDA... :o Nie wiem, komu te informacje przeszkadzały, że postanowił je wywalić... <_<

A co do nowego CDA - to znowu nie ma do cholery średnich ocen w necie, które miały być - przy Sudden Strike autor wykpił się jedynie krótką informacją, że średnia oscyluje wokół 70-75%.

Miały być zmiany (i były - w raptem jednym numerze), a jak się okazuje, zostaliśmy wprowadzeni w błąd... :angry:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 czy 4 raz ten temat jest drazony od kiedy na tym forum jestem, sam wlasciwie jeden raz zaczalem ;) i teraz, po namysle, troche zmienilbym moje "żądania": zeby byla srednia ocen w internecie oraz zeby Ghost (bo jesli dobrze pamietam, to on sprawdza pelniaki i przygotowuje opisy) robil te opisy... lepsze, rzetelniejsze, takie minirecenzje zeby byly :) . bo z tego co jest teraz to dowiadujemy sie tylko tego, jaki gra ma gatunek, poznajemy pokrotce zarys fabularny i jakis jeden powod dla ktorego warto w gre zagrac. to IMO za malo

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że na takie "minirecenzje" może być za mało miejsca - choć pomysł dobry i owszem, popieram. W każdym razie, można by takie minirecenzje zamiesczać na DVD.

A odnośnie tego, że temat jest wałkowany, to ja sam już trzeci raz go wałkuję. I będę dalej wałkował, bo zdania na ten temat nie zmieniłem, a poza tym jest jescze dość dużo osób, które również popierają ten pomysł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oo Kurde...napewno bym wywalił tak z 5 stron...(o sprzęcie xD) i dodawał jakieś fajnowskie Pełne Wersje,aa nie to co teraz.Tytułki dajecie że normalnie ŻAL!!! Przykro patrzec na takie "[beeep]" które dajecie do CDA..żal naprawdę.

Smg: kolejny post w takim stylu i masz ostrzezenie. A za kolejny baniaka na co najmniej tydzien. Naprawde to nie czat ani spotkanie ziomali przy piwku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oo Kurde...napewno bym wywalił tak z 5 stron...(o sprzęcie xD) i dodawał jakieś fajnowskie Pełne Wersje,aa nie to co teraz.Tytułki dajecie że normalnie ŻAL!!! Przykro patrzec na takie "[beeep]" które dajecie do CDA..żal naprawdę.

A nam wszystkim żal jest oglądać takie żałosne posty, takich żałosnych ludzi jak Ty! :angry:

Jak Ci tak jest żal patrzeć, to czemu sam nie dasz wszystkim jakiś porządnych tytułów (najlepiej za free)? <_<

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. plakaty by się przydały(mój pokój wyglądałby bardziej ee... nowocześnie ?? Co do kaszanek: kaszanka to dla mnie coś najbardziej na luzie MÓWIĘ SERIO z tą jogą to było super:D:D wydaje mi się że można odjąć tą stronę od...nie wiem na serio całe czasopismo to najlepsza rzecz... od sprzętu nic nie odejmujcie!!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że na takie "minirecenzje" może być za mało miejsca - choć pomysł dobry i owszem, popieram. W każdym razie, można by takie minirecenzje zamiesczać na DVD.

wcale nie jest malo miejsca. tylko screeny daja olbrzymie :blink: . co do (mini)recenzji na plytce-calkiem ciekawa idea, jezeli te screeny naprawde musza byc takie wielkie, to mozna spokojnie szerszy opis dac na coverze ;)

Pełniaki testuję, ale ich opisy nie wychodzą spod mojej ręki. :)

no i wszystko jasne :P jeden Smuggler pelniaki sprowadza, drugi Ghost je sprawdza, czy wszystko z nimi w porzadku, jeszcze trzeci ktos (zakladam ze ponownie SMG) go opisuje. dodajcie do tego fakt, ze coraz czesciej na coverach znajduja sie tytuly w CD-A nigdy nawet nie zrecenzowane. robiac tak tracicie troszke zaufanie czytelnikow. no bo jak co nam da gadanie, zeby dac kazdemu tytulowi szanse, skoro wy sami nie chcielibyscie wen zagrac? troche to traci sens, wiec wyjasniam: ZAGRAJCIE w tytuly, ktorych licencj kupujecie i wtedy je opiszcie! wtedy te opisy beda cos warte

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oo Kurde...napewno bym wywalił tak z 5 stron...(o sprzęcie xD) i dodawał jakieś fajnowskie Pełne Wersje,aa nie to co teraz.Tytułki dajecie że normalnie ŻAL!!! Przykro patrzec na takie "[beeep]" które dajecie do CDA..żal naprawdę.

No wiesz... załamałeś mnie... w większości numerów CD-A jest jakiś hit. Dowód... przegląd gier z roku 2008:

1/08 - Kroniki Riddicka: Uciecza z Butcher Bay

2/08 - Nexus

3/08 - Świątynia Pierwotnego Zła

4/08 - Deus Ex: Invisible War

Spec./08 - Runway 2: Sen Żółwia

5/08 - Broken Sword 3: The Sleeping Dragon

6/08 - Full Spectrum Warrior

7/08 - Stubbs the Zombie in Rebel Without a Pulse

8/08 - Loki

9/08 - Fable: The Lost Chapters

10/08 - Rollercoaster Tycoon 2

11/08 - Darkstar One

Ze co? Ze o tych grach nie słyszałeś? To sorry, ale miłośnicy gatunków słyszeli na pewno. (wkórza mnie podejście "jak to nie jest mój ulubiony gatunek, to to nie może być hit")

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie troche denervuje że na coverku trailery są w różnych formatach(.avi;.mov;.wmv;.mpg) i czasami nie da się odtworzyć pliku (chociaż mam program do różnych plików i pisze że obsługuje a tu nic) Także jak by się dało to zamieszczajcie trailery w takich samych formatach, a najlepiej w .avi...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh, watpie czy Nexus, Stubbs i Darkstar One byly hitami, tym niemniej to gry dobre (moze procz Stubbsa, nie przypadl mi do gustu), na pelniaki nie powinnismy narzekac :)

O Stubbsie nawet ja słyszałem, więc musi być hitem (dodam, że w gatunku raczej nie gustuję, a o Full Spectrum Warrior np pierwszy raz usłyszałem, kiedy go CD-A dołączyło) :) . Co do Nexusa... Smuggler twierdzi, że jest hitem, więc wierzę na słowo :) . Darkstar... hmm... no niech będzie, to nie jest hit, ale na pewno gra dobra (choć osobiście uwarzam, że bez dżojstika nie da się w to grać).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W "Magazynie prawie kulturalnym" miło byłoby zobaczyć recenzje też starszych ksiażek/filmów. Są bardziej popularne, tańsze, a poza tym w Strefie Redakcyjnej pada mnóstwo pytań do redakcji o ich opinie na temat właśnie starszych tytułów. Myślę, że wiele osób ucieszyłoby gdyby np.: Smuggler zrecenzował kilka dzieł Lema albo EGM skrobnął coś od siebie.

W ogóle jest to dosyć ciekawy dział i można by go zwiększyć o co najmniej jedną stronę

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDIT: nie mogę zrozumieć dlaczego jak wydaliście CD-Action Konsole nie kontynuowaliście tego czasopisma przecież było dobre . . . nawet mało powiedziane było . . . znakomite.

Gdyby nam sie to oplacalo, wydawalibyscmy Konsole nadal.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do nowego CDA - to znowu nie ma do cholery średnich ocen w necie, które miały być - przy Sudden Strike autor wykpił się jedynie krótką informacją, że średnia oscyluje wokół 70-75%.

Miały być zmiany (i były - w raptem jednym numerze), a jak się okazuje, zostaliśmy wprowadzeni w błąd... :angry:

Ale juz jojczysz. Byla kilka gier w antologii, wszystkie trzymaly srednia ok. 70-75%, co oznacza ze antologia jako calosc jest tak mniej wiecej na 4 w skali szlonej. Po diabla jeszcze pisac - gra X - 72%, gra Y - 74,7 gra Z - 70%. Sa dobre jako calosc i juz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...