Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pzkw VIb

Co bym zmienił w CDA? cz. II

Polecane posty

CormaC ale "pojechałeś".. normalnie zmiażdżyłeś mnie, dosrałeś i nie wiem co teraz powiedzieć... musisz być strasznie sfrustrowanym gościem, tyle dodam...

Napisal koles, ktory przed chwila wyżywal sie na gemie, bo ten lubi WoW-a. Sio!

takiego kontrataku to dawno mi nikt nie udzielił

Przypuszczam, ze moglo ci sie od dawna nalezec.

nauczcie się tam w redakcji co poniektórzy, że nie jesteście bogami wszechświata i też się czasem mylicie

Kurde no... Ciagle o tym zapominamy. Ale trudno zapamietac cos takiego, jesli przemienia sie wode w wino. Wiesz jak sie zdziwilem, kiedy w Egipcie chcialem sie wykapac i Morze Czerwone sie przede mna rozstapilo? Poza tym kto sie w czym pomylil? Gem, ze mu sie WoW spodobal? :)

popełniacie błędy i coś czasem z waszych działań, tekstów itp. może rzeczywiście nie wyglądać za dobrze - coś za mocno się napompowaliście dumą, panowie...

Zupelnie nie rozumiem, czego ma sie ten wywod tyczyc? Gustu gema? Czy mojej odpowiedzi na twoja dziecinna jazde po nim?

PS Zapomniales grabek i wiaderka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pomysł na taki nowy dział - "Abadonware". Mógłby być zarówno na coverku, lub choćby na łamach.

Najbardziej to by mi (nie wiem jak innym graczom) zależało na rzetelnej informacji, że gra już na 100% jest abadonware, i że można ją ściągnąć z dowolnego źródła...

Swojego czasu był na łamach CDA podany adres strony Home of the Underdogs, ale po pierwsze, od dwoch lat nikt jej nie aktualizował, a po drugie, część rzekomych "abadon" na niech zamieszczonych jeszcze nie posiada takiego statusu, czytaj - pobranie tych gier to piractwo.

Jest wiele wspaniałych gier, które stanowią klasykę rozrywki multimedialnej, ale nie można ich już zdobyć w żaden sposób - ani w sklepie, ani na allegro, ani ogólnie nigdzie. Za to są ogólnodostępne w sieci, na torrentach, itp.

Problem polega na tym, ze nie wiadomo KTÓRE można legalnie ściągnąć. Więc tutaj potrzebna jest pomoc Wielce Szanownej Redakcji :).

Dla Was sprawdzenie czy gra jest abadon czy nie, jest o tyle prostsze, że macie kontakt z właścicielami praw do rozmaitych tytułów (bo przeciez kupujecie od kogos licencje na zamieszczenie gry na coverze), a w zasadzie gdybym ja miał wysłać maila, żeby się dowiedzieć, czy np dodatki do Total Annihilation mają już status abadonware (a może nawet freeware...), to nawet nie wiem do kogo...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piccolo to jeszcze rozumiem, że czytać nie potrafi ze zrozumieniem (gdzie ja napisałem, że ktoś napisał o kolorowej grafice?), ale CormaC - przede wszystkim tobie radzę trochę rozsądniej wybierać słownictwo.. reprezentujesz (mimo podpisywania się nickiem) czasopismo, czyli jesteś tutaj powiedzmy półoficjalnie... ale wciąż jesteś pracownikiem swojego szefa.. więc nie bądź taki nieokrzesany dzieciak, jakim mnie nazywasz i nie pluj się do monitora, bo ci żyłka pęknie... inna sprawa, że twój szef/pracodawca powinien trochę ostudzić twoje zapały, bo - patrz wyżej - jesteś tu kimś na pozycji i z klientami (bo tak nazwę kupujących CDA) - czy ci się to podoba, czy nie - musisz rozmawiać kulturalnie, a nie gnoić tanimi tekstami (może wśród twoich znajomych to standard, ale ja sobie tego nie życzę).

Smg: O, maly szantazyk? :) Jako przedstawiciel "szefa Cormaca" powiem ci tylko tyle, ze jest prosta zasada "oczekujesz szacunku - sam go okazuj". Kupujac CDA nie robisz nam laski, bo wydajesz te 15 zl nie po to, zeby zrobic mi czy Cormacowi przyjemnosc, czy nie dajesz nam jalmuzny, tylko po prostu uwazasz, ze warto i to ci sie oplaca. Stad nie mysl, ze "skoro place 15 to cie wyzwe jak chce, a ty masz byc grzeczny, bo sie poskarze twemu szefowi". Tak lekko nie ma. Szczegolnie w momencie gdy twoje zachowanie zdecydowanie jest ponizej pewnych standardow.

Jeśli twierdzę, że gem robi z siebie pośmiewisko jarając się jakimś cukierkowym [beeep], to niestety, musisz powstrzymać się od tandetnych tekstów.

MUSISZ? Bo co? Bog tak rzekl? Dobre sobie.

Robisz w ten sposób pośmiewisko z siebie. Wielki redaktor się znalazł... phi... naprawdę, spodziewałem się po was więcej na tym forum.

Phi. wielki czytelnik mi sie znalazl. Naprawde spodziewalem sie po tobie wiecej.

EDIT: i nie sadź już swoimi "świetnymi" porównaniami... powtarzam: nie jesteś wojewodą, a raczej co najwyżej... dokończ sobie sam

i zatrzymaj swoje luzackie, dumne teksty dla siebie, powtarzam - nie przystoi ze względu na twoje stanowisko

"dzieciaku"

Mam dość obrażania forumowiczów i redaktorów. Wylatujesz na 7 dni.

[wies.niak]

Smg: Od siebie dokladam drugi tydzien

Oooo... licytacja! Może by się dołączyć? - RoZy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję pewną zmianę Tipsomaniaka. Mi osobiście nie przeszkadzają zawarte w nim tipsy (a nawet się ucieszyłem, że wreszcie nazwa jest adekwatna do zawartości, przynajmniej w części), ale mimo wszystko zastąpiłbym strony "tipsowe" stronami "poradnikowo- solucyjnymi". Wiem, że łatwo można zbić tą propozycję twierdzeniem, że poradniki są w Necie (tak jak i tipsy), ale jednak czytanie dłuższych tekstów jest przyjemniejsze na papierze. Poza tym znacznie wygodniej, gdy się utknie w grze, zdjąć książeczkę z półki niż wychodzić z gry do Internetu. Nie wiem ile solucji by weszło na strony zajete teraz przez tipsy, ale jeśli niewiele to proponuję zmniejszyć czcionkę, gdyż takie strony z reguły interesują tylko grających w daną grę (Kto czyta solucje dla przyjemności?), więc wrażenia estetyczne mozna lekko zepchnąć na margines.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję pewną zmianę Tipsomaniaka. Mi osobiście nie przeszkadzają zawarte w nim tipsy (a nawet się ucieszyłem, że wreszcie nazwa jest adekwatna do zawartości, przynajmniej w części), ale mimo wszystko zastąpiłbym strony "tipsowe" stronami "poradnikowo- solucyjnymi". Wiem, że łatwo można zbić tą propozycję twierdzeniem, że poradniki są w Necie (tak jak i tipsy), ale jednak czytanie dłuższych tekstów jest przyjemniejsze na papierze. Poza tym znacznie wygodniej, gdy się utknie w grze, zdjąć książeczkę z półki niż wychodzić z gry do Internetu. Nie wiem ile solucji by weszło na strony zajete teraz przez tipsy, ale jeśli niewiele to proponuję zmniejszyć czcionkę, gdyż takie strony z reguły interesują tylko grających w daną grę (Kto czyta solucje dla przyjemności?), więc wrażenia estetyczne mozna lekko zepchnąć na margines.

Tylko jak wrzucasz tipsy do 200 roznych gier, to jest spora szansa, ze przynajmniej 2-3 z nich ci przypasuja. A na tych 100 stronach zmiescisz... bo ja wiem 3-5 solucji. I one trafia tylko do tych, co nie dosc ze w jedna z tych gier graja, to jeszcze maja problem. Krotko mowiac - 100 stron by pomoc dosc nielicznemu procentowi czytelnikow? Malo sensowne, tu tipsy wydaja mi sie lepsze, solucje wrzucamy na coverka...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olszes, pomysl twoj jest zacny i godny rozpatrzenia, ale... ze wzgledu na ilosc gier, takie 'solucjomaniaki' powinny sie ukazywac, zeby nie stracic na aktualnosci, przynajmniej co 2 miesiace. nie mowiac juz o tym, ze zaraz byly by klotnie, bo ta gra ma (juz) poradnik, a ta nie. powstalby rowniez problem, jak zapelnic reszte ksiazeczki, chyba ze zmniejszono by ilosc stron. a tak naprawde, to takie poradniki nie maja sensu istnienia, gdyz wiekszosc dystrybutorow do swoich gier dodaje rowniez takowy poradnik (czy moze instrukcje, jak zwal tak zwal), i jezeli masz oryginalna pudelkowa wersje, solucja napisana przez redaktorow do niczego nie bylaby ci potrzebna :)

ja mam za to inny pomysl, choc podobny. kiedys, tak ze 2 lata temu, CD-A pisalo takie poradniczki na malych 16-stronicowych ksiazeczkach. mozna by je przywrocic, ale jesli zamieszczanoby na nich solucje do gier z covera, w szczegolnosci do przygodowek :) bo masz Olszesz racje, zagladniecie do ksiazeczki jest duzo wygodniejsze, niz wychodzenie z gry, szukanie poradnika po necie itepe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jezeli masz oryginalna pudelkowa wersje, solucja napisana przez redaktorow do niczego nie bylaby ci potrzebna :)

ja mam za to inny pomysl, choc podobny. kiedys, tak ze 2 lata temu, CD-A pisalo takie poradniczki na malych 16-stronicowych ksiazeczkach. mozna by je przywrocic, ale jesli zamieszczanoby na nich solucje do gier z covera, w szczegolnosci do przygodowek :) bo masz Olszesz racje, zagladniecie do ksiazeczki jest duzo wygodniejsze, niz wychodzenie z gry, szukanie poradnika po necie itepe.

Postaramy sie aby - jesli w CDA pojawi sie przygodowka, a szanse sa :) - to byla tez do niej solucja. W tej czy innej formie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na pomysł by dawać poradnik do każdej gry dołączonej do CDA? Nie musi być zaraz cała wielka instrukcja jak przejść grę, a właśnie poradnik, z którego dowiemy się jak grać by wygrać? Nie musi być koniecznie pisany przez redaktora CDA. Taka Cenega bierze poradniki z Gry-online, więc może jakaś mała współpraca z serwisem X? (Z odpowiednią klauzulą tajności by nie robili przecieków do jakich gier zamawiacie poradnik.)

A wracając do poprzedniej dyskusji. Od razu muszę przyznać się do niedopatrzenia. Jak słusznie zauważa Leno (nie pierwszy raz zresztą, pozdrawiam :P ) wydawcy dodają poradniki do swoich gier. Albo na płycie (Kolekcja Klasyki i inne tanie Serie) albo w formie książeczki ("Gothic 3"). Dochodziłoby więc do takich kuriozalnych sytuacji jak w pierwszym numerze Clicka po przemianie, w którym pojawił się poradnik do Alone in the Dark 5 (a dystrybutor dołączał książeczkę).

Ale jeśli dystrybutor nie dołączył książeczki, a konkurencja (Click i chyba jeszcze KŚG) nie dała poradnika do gry? Gra jest trudna i gracze proszą o solucje? Oraz tak popularna by przetrwała do kolejne Tipsomaniaka? Hm, jakoś strasznie dużo tych warunków do spełnienia. <_< Więc raczej i tutaj propozycja odpada.

Ech, chyba mnie jednak przekonaliście. Przecież taką książeczkę z reguły zajmowałyby przygodówki. Niech się zastanowię kiedy ja grałem w przygodówkę? Taaaak, bardzo dawno temu. Dobra, to raczej była kiepska propozycja.

A jak nie książeczka, to może więcej solucji na Coverze? (Wiem, wiem, dystrybutor sam dodaje poradniki, ale jeśli nie...)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale sie Olszes uparles na te poradniki :P i jestes niezdecydowany, bo najpierw czcesz miec je w formie drukowanej, a gdy sie dowiadujesz, ze to niezbyt oplacalne, to chcesz by byly one na coverze ;) czemu ci tak na nich zalezy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo lubię poradniki. Serio. Chyba mi się tak zrobiło po EK Prince of Persia. Poza tym czesto w takich poradnikach są nie tyle sposoby przejscia, a porady do gry w multi (nie każdy chce uczyć się na własnych błędach) lub róznorakie ciekawostki. Niech za przykład posłuzy poradnik do Baldur's Gate, który zawierał wskazówki jak złożyć unikatowe bronie, prowadzić romanse itd. Własnie na płycie.

PS To nie jest niezdecydowanie, a jedynie wyciąganie wniosków z tego co mówią inni. Nie zaperzam się i nie trzymam twardo jakiejś opinii, gdy wytłumaczono mi jej błędy :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;) twardo stoisz na swiom ;) ja wychodze z zalozenia, ze po co komus poradnik do gry ktorej ten ktos nie ma? a jak ktos ma ta gre, to ma tez poradnik do niej - od samych tworcow nawet. (raz sie nawet spotkalem z gra [Myst: Revelation], w ktorej poradnik, a dokladniej to podpowiedzi, byl w samej grze. ale to chyba osobny przypadek) wiec IMO poradniki na coverach CDA tez sie troche z celem mijaja
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak ktos ma ta gre, to ma tez poradnik do niej - od samych tworcow nawet.

Zdrowo przesadzasz. Wymień mi 3 przygodówki wydane w tym roku w Polsce (premierowe), które miały załączoną kompletną solucję. Pomogę ci. Sam & Max: Sezon 1. Wymień jeszcze 2 od dowolnego dystrybutora (Cenegi, Nicolas Games, City Interactive - oni głównie zajmują się tym gatunkiem). Najwyraźniej mylisz pojęcie poradnika z instrukcją. Poradniki w formie drukowanej dorzuca najczęściej CDP. I najczęściej są to poradniki do gier, z którymi nawet debil nie miałby problemów, w stylu Gears of War czy Lost Planet, więc to w wielu przypadkach zbędny kolorowy bajer. Tam, gdzie autentycznie mogłoby się to przydać (np. do ostatniego Sherlocka Holmesa, świetnego, ale zdrowo przekombinowanego) nikt tych solucji nie dorzuca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaramy sie aby - jesli w CDA pojawi sie przygodowka, a szanse sa :) - to byla tez do niej solucja. W tej czy innej formie.

No fajnie... mam nadzieję że ta z tych co to jeszcze nie grałem, a zagrać w nią warto :)

Ale mnie sie marzy co innego niż poradk/solucja. często jakaś gra interesuje mnie tylko i wyłącznie ze względu na historię (choćby banalną) a nie ze względu na gameplay. Fajnie byłoby obejrzeć taki filmik (a w zasadzie jeden wielki spoiler :) ) do tej czy innej gry przedstwaiają całą grę w skrócie (plus jakieś fajne momenty). namiastką tego sa speedruny, ale tam się wszystko za szybko dziej, no i przede wszystkim fabuła jest omijana szybko zazwyczaj :)

No bym sobie nie zdawał sprawy z nierealności takiego marzenia... ale od tego w końcu one są.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi chodzi, DIONie, o solucje do wszystkich gier, a w szczegolnosci do najnowszych pozycji (bo o to sie rozchodzi). to, ze do przygodowek nie ma za bardzo poradnikow w pudelkach, to wiem - trzeba sie, w razie czego oczywiscie, posilkowac tym, co sie na necie znalazlo :) i nie wydaje mi sie, ze redakcja CD-A koniecznie chcialaby to niedopatrzenie zniwelowac dajac poradniki na coverach czy gdziekolwiek (chociaz kilka miesiecy temu na DVD znalazla sie solucja do Jack Keane)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi chodzi, DIONie, o solucje do wszystkich gier,

Proszę bardzo. Który wydawca masowo dorzuca do standardowych wydań solucje. Który, nie licząc CDP (a i tu nie zawsze)? Cenega robi to od wielkiego dzwonu, budżetowe wydawnictwa w rodzaju City Interactive nie robią tego nigdy, w przypadku Electronic Arts i LEM'a też jeszcze nie widziałem dołączonej solucji. Podobnie z Nicolas Games, choć z ich katalogu wydawniczego znam tylko przygodówki. Nie naciągaj rzeczywistości do swoich wymyślonych teorii.

i nie wydaje mi sie, ze redakcja CD-A koniecznie chcialaby to niedopatrzenie zniwelowac

To jak rozumiem informacje z 1 ręki?

chociaz kilka miesiecy temu na DVD znalazla sie solucja do Jack Keane

Nie tylko do JK, nie tylko. Problem w pisaniu solucji jest tej natury, że to cholernie czasochłonne, a przy tym nudne zajęcie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Redakcja nie ma na celu naprawiać błedów dystrybutora (dodawać poradników), bo tak. Miałem na myśli dodawanie poradników, gdy dystrybutor tego nie zrobi i będzie zapotrzebowanie (prośby czytelników). Oraz dodawanie poradników/solucji/zbioru dobrych rad do pełnych wersji. O ile to możliwe oczywiście. Wiem, że redaktorzy nie mają czau na pisanie solucji. Albo dodawanie ich tylko do gier bardzo trudnych (nie tylko przygodówek).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak rozumiem informacje z 1 ręki?

tak przypuszczam :)

Problem w pisaniu solucji jest tej natury, że to cholernie czasochłonne, a przy tym nudne zajęcie.

wlasnie dlatego :D

wiem rowniez, ze poradnikow bylo wiecej - ale wszystkie (procz Jacka Keana) do tych gier, kore byly na DVD :) i my tu z Olszesem ustalamy, ze powinno ich- solucji do gier z coverka- byc wiecej ;)

ustalamy w sensie metaforycznym :D marzymy, znaczy sie :lol:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką propozycję, na przyszłość. Mianowicie chodzi o okolicznościowy srebrny worek. Wiadomo, jest srebrny i wogóle... ale jakiś fragment z przodu mógłby być przezroczysty. Już wyjaśniam; kupiłem sobie dzisiaj nowiutkie CDA, przeczytałem Tipsomaniaka, przejrzałem numer i zabieram się za... tu zorientowałem się, że nie ma płyty. Wszystkie egzemplarze wyglądały na nieco "nadwyrężone", ale nie pomyślałem, żeby otwierać opakowanie i sprawdzać wszystko (poza tym ludzie w sklepach różnie na to patrzą), a teraz już nie udowodnię, że nie mam krążka. W związku z powyższym, uważam, że przydałaby się opcja podglądu ;) w takim worku.

Płytki trochę szkoda, ale wkurza mnie, że jakiś cwaniak przywłaszczył sobie "darmowy" cover... I to w empiku, świat schodzi na psy ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kondzio: pracuję w sklepie z multimediami i doskonalę rozumiem o czym mówisz. Mój następny list (felieton?) będzie właśnie o takim złodziejstwie. Spotkaliście się kiedyś w Empiku z naklejką na boksie z grą "Przepraszamy towar niedostępny"? Domyślcie się dlaczego jest on "niedostępny"...

Sumując, ja też zgłaszam wniosek o przezroczysty worek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam małą prośbę do osób składających bonuspacki. Pomysł z tapetami owszem jest fajny i przez te wszystkie lata zakorzeniony, ale naprawdę prosiłbym(pewnie nie tylko ja), żeby tapety dawać w rozdzielczościach 1920x1200 lub 1600x1200. Pamiętajcie skalowanie w dół nie boli, natomiast w górę jest z estetycznego punktu widzenia straszne.

Patrząc na statystyki coraz mniej osób korzysta z rozdzielczości 1024x768 a Wy ciągle się przy niej trzymacie. Wiem, że w sieci jest mnóstwo miejsc gdzie takie tapety dostanę ? nawet korzystam z takich miejsc :P , wymieniać nie będę bo przecież nie chodzi tu o jakąś reklamę. :/

Po prostu skoro już dajecie te tapety róbcie to porządnie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam małą prośbę do osób składających bonuspacki. Pomysł z tapetami owszem jest fajny i przez te wszystkie lata zakorzeniony, ale naprawdę prosiłbym(pewnie nie tylko ja), żeby tapety dawać w rozdzielczościach 1920x1200 lub 1600x1200.

Przyjeto, wkrotce beda i tapety w takiej rozdzielczosci,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...