Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pzkw VIb

Co bym zmienił w CDA? cz. II

Polecane posty

plakatow nigdy za duzo, tym bardziej ze sciany w moim pokoju aktualnie swieca pustka :lol: co jeszcze za nimi przemawia? to nie jest zbyt duzy kawalek papieru (w porownaniu z np 40 dodatkowymi stronami w nadchodzacym numerze) i drukniecie takiego nie powinno byc chyba szczegolnie kosztowne, nawet mimo tego, ze to wiekszy format.

i nie mowie w zadnym razie o tym, zeby zamiast dodatkowych stron dawac plakat :P tak jak inni chce powiedziec, ze plakaty to fajna sprawa i czasem sie przydaja :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeślibym już naprawdę bym chciał jakiś plakat to byłby to wielki naścienny kalendarz. Raz do roku. Więcej mi nie potrzeba. A co do ankiet: zamiast głosowania na to czy plakaty mają być dodawane do pisma, wolałbym by czytelnicy wybierali grę mającą być na nim.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ,ok ,ok. A jak duża byłaby taka podwyżka ceny? Bo teraz nowy CDA kosztuje nadal tyle samo ,co przykładowo 5 miesięcy temu.... a róznica ilości stron wynosi ponad 30!!!! Więc, jeśli nie ma na rynku zbyt wielu hitów (koniec sezonu) ,a CDA jest chudszy ze względu na to ,że nie ma za bardzo o czym pisać ,to czemu przy dodaniu zwykłego plakatu cena miałaby iść w górę? Czy cena plakatu jest większa niż cena tych dodatkowych 30 stron???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idą święta, które są jak wiadomo gorącym okresem sprzedaży wszelkich rzeczy, które mogą być prezentem, a więc gier i sprzętu komputerowego też. A co za tym idzie więcej chętnych do podrzucenia nam reklamy. Aby jednak nie przytłoczyły one pisma, daliśmy jako rekompensatę więcej stron. Tak, że te dodatkowe strony zostały sfinansowane z dodatkowych reklam.

A co do podwyżki, byłoby to co najmniej 1 zł, jeśli nie więcej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeślibym już naprawdę bym chciał jakiś plakat to byłby to wielki naścienny kalendarz. Raz do roku. Więcej mi nie potrzeba. A co do ankiet: zamiast głosowania na to czy plakaty mają być dodawane do pisma, wolałbym by czytelnicy wybierali grę mającą być na nim.

Obie ankiety sa z wielu wzgledow niemozliwe, szczegolnie ta druga. Wbrew pozorom duzy plakat sporo kosztuje, a maly... niewiele mniej.

Olszes

Jeślibym już naprawdę bym chciał jakiś plakat to byłby to wielki naścienny kalendarz. Raz do roku. Więcej mi nie potrzeba. A co do ankiet: zamiast głosowania na to czy plakaty mają być dodawane do pisma, wolałbym by czytelnicy wybierali grę mającą być na nim.

Obie ankiety sa z wielu wzgledow niemozliwe, szczegolnie ta druga. Wbrew pozorom duzy plakat sporo kosztuje, a maly... niewiele mniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jedynie usunął bym dema z płytki DVD bo teraz i tak większość osób sama ściąga dema gier z internetu, chociaż czasami trzeba naczekać się zanim ściągnie się do końca dane demo ale z drugiej strony czasy się zmieniły i teraz 90% użytkowników komputerów ma w domu internet i może sobie pozwolić na ściągniecie samodzielnie dema. Jedynie dema gier które zapowiadają się na hit w branży mogłyby być umieszczane na płycie. Takim sposobem nie było by problemu nad tym jakie pełne wersje gier umieszczać na płycie aby się zmieściły i żeby nie marnować ileś tam miejsca na płycie.

Jestem tez zwolennikiem aby wróciła stara cena za CDA, może to już było przerabiane nie raz i zapewne zostanę zlinczowany za to ale sam Smuggler nie raz pisał ze aktualny nakład CDA to 150tys egz. gdzie przy cenie 20zl nakład wynosił 200tys egz. Rozumiem ze teraz ciężko jest o czytelnika po tym jak wyszły takie kolekcje jak Ekstra klasyka itp i gry kosztują od 20 do 50zl i częściej dystrybutor woli samemu wydać taka grę niż sprzedać licencje np dla CDA ale nie wiem jak inni ale ja zauważyłem ze jak tylko zmieniła się cena CDA to i pełne wersje gier zmieniły się na "gorsze" i moim zdaniem to jest powód dla którego 50tys czytelników przestało kupować CDA. Od razu uprzedzę wypowiedzi innych ze nie kupują CDA dla gier umieszczonych na płycie a dla zawartości samego CDA i rozumiem to ale tez nie ma się co oszukiwać ze większa część kupujących CDA kupuje je dla gier które są dodawane do czasopisma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usunął bym pełne wersje gier na DVD(i tak większość tych gier są przeciętne ,albo ,,to już było grane'' lub nie przepadam za takim gatunkiem) i zostawiłbym tylko dema i trailery.

Z pewnością znacznie by to obniżyło cenę,a jeżeli w ogóle byście zlikwidowali DVD to wasze pismo z pewnościa kupowało by więcej ludzi(cena 8-9 zł wygląda znacznie lepiej niż 15.99).

Albo zastosować możliwość wyboru ,,gołego'' pisma albo z DVD.

Czy jest to aż tak nie możliwe?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jedynie usunął bym dema z płytki DVD bo teraz i tak większość osób sama ściąga dema gier z internetu, chociaż czasami trzeba naczekać się zanim ściągnie się do końca dane demo ale z drugiej strony czasy się zmieniły i teraz 90% użytkowników komputerów ma w domu internet i może sobie pozwolić na ściągniecie samodzielnie dema.

Ale dema mają teraz nawet po kilka GB, więc chyba zancznie wygodniej jest je mieć na płycie niż ściągać samemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością znacznie by to obniżyło cenę,a jeżeli w ogóle byście zlikwidowali DVD to wasze pismo z pewnościa kupowało by więcej ludzi(cena 8-9 zł wygląda znacznie lepiej niż 15.99).

Jakie uczelnie pokonczyles i jakie masz doswiadczenie w branzy, ze uwazasz sie za madrzejszego od ludzi, ktorzy robia dla wydawnictwa profesjonalne badania rynkowe? :) Uwierz mi, ze gdyby rezygnacja z DVD gwarantowala korzysci, to juz bysmy z niego zrezygnowali.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodałbym jednego albo ze 3 insidery jeszcze. Bo tego można łatwo się pozbyć a kasy byłoby więcej.

Btw. jak chcecie CDA bez płytki to powinno być jeszcze Płytka bez CDA, bo inaczej ci co kupują CDA dla płytki by się obrazili :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idą święta, które są jak wiadomo gorącym okresem sprzedaży wszelkich rzeczy, które mogą być prezentem, a więc gier i sprzętu komputerowego też. A co za tym idzie więcej chętnych do podrzucenia nam reklamy. Aby jednak nie przytłoczyły one pisma, daliśmy jako rekompensatę więcej stron. Tak, że te dodatkowe strony zostały sfinansowane z dodatkowych reklam.

A co do podwyżki, byłoby to co najmniej 1 zł, jeśli nie więcej.

Aaaaa już rozumiem!!! A jakbyście dali więcej reklam plus plakat? Wiem, walczę nieugięcie ale te plakaty to naprawdę fajna sprawa :) Ile reklam musielibyście dołożyć, żeby dodać plakat bez podwyżki????

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie każdy,chciałby plakat kosztem nawet kilku stron pisma.Ja już bym wolał zapłacić tą złotówkę

więcej ale nie tracić tych kilku stron pisma. ;)

Proszę nie cytować wypowiedzi, która znajduje się nad twoim postem. Niepotrzebnie wydłuża to forum, no i całość staje się mniej czytelna :).

Arnie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że powinniście podawać wymagania sprzętowe nie tylko w recenzjach ale także w "Temat numeru"!!! Nie rozumiem czemu nie podajecie. Błagam zmieńcie to! To takie frustrujące! :angry:

Pomyśl, że "Temat Numeru" jest o grach, które jeszcze nie miały premiery, więc skąd wziąć do nich wymagania sprzętowe? ;)

Redaktorzy nie będą wróżyć z fusów? :P

Jednak jeśli wiadomo coś o wymaganiach, odpowiednią informację można znaleźć w tekście.

Jeśli...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie ktoś znowu o to prosi!!!

Airin - nie jesteś sam - wałkowaliśmy tu ten temat kilka razy. Na obecnym etapie, Smuggler łaskawie przywrócił średnią ocen w sieci. (Wiem, że nie on, ale z nim się o to biliśmy... :P :lol:) Ale to mało - chcemy jeszcze, żeby podawać także ocenę z CDA!!!

(Czy ktoś nas wogóle słyszy?)

A co do plakatów - NIE, NIE, NIE i jescze raz kategorycznie NIE!!!. Nie chcę znowu płacić za CDA 15,99 - zamiast na plakaty, wolę żeby dodatkowe pieniądze przeznaczać na lepsze pełniaki. Albo jakąś podkładkę pod mysz (pewnie coś w tym stylu redakcja szykuje do numeru XIII, przynajmniej mam nadzieję... :P;)), czy coś w tym stylu. Mam jescze dwie podkładki (z zeszłego i sprzed dwóch lat) z CDA - tej zeszłorocznej nie używam, bo jest niepraktyczna i się rozlatuje... :P

W zwiazku z tym taka drobna sugestia - jeśli planujecie jakiś gadżet, to bardzo chętnie - byleby tylko był praktyczny, a nie to co ta ostatnia podkładka... <_<

Dodam, że jeśli mam płacić za CDA te dodatkowe 1 zł, to wole, żeby to było za lepszą grę, książeczkę (kurde, zgubiłem gdzieś Tipsomaniaka 2004... :( ), jakiś gadżet, ale nie plakat.

Dodam, że jak kiedyś CDA kosztowało 19,90 to było lepsze - bardziej klimatyczne, nie było plakatów, głupich działów w stylu "Życie w Sieci" etc. - a teraz? CDA jest tańsze, ale to jedna wielka komercha, za niedługo zamiast okładki będą reklamy, a do pełniaków będą dogrywane tekstury z reklamami, zapewne. Nie mogę się doczekać nastepnego numeru, żeby zobaczyć, czy moja teza się potwierdzi...

P.S. Czcionką zwykłą pisałem o sprawach ważnych, czcionką zieloną o sprawach bardzo ważnych, czcionką żółtą bardzo, bardzo ważnych, a pomarańczową bzdury. :lol:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do plakatow, to jak na razie zadnego nie powiesilem, wedlug mnie sa zbyteczne :). Zgadzam sie z przedmowca, ze jakis dodatek w postaci podkladki ( na tej co smierdziala przez kilka tygodni gram do dzisiaj :P), badz ksiazeczki. Czy nie dobrym pomyslem byloby zmniejszenie lekko czcionki w CDA, tak aby na kartach pisma pojawilo sie wiecej recenzji badz nowe dzialy ?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...