Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pzkw VIb

Co bym zmienił w CDA? cz. II

Polecane posty

Przeciez jak CDA zmienilo forme Gamewalkera w 2002 to mnostwo ludzi jojczylo potwornie. Fakt NL kiedys bylo troszke bardziej zroznicowane, ale przeciez to sa rzeczy, od ktorych mamy sie smiac, i dopoki nie powtarzaja sie, to mozna je z checia czytac... A AR odswiezyc mozna tylko poprzez czytelnikow, bo to oni tworza ta rubryke piszac listy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerwałbym ze schematami, i odświeżył działy GW, NL, AR ...

I tu mi sie przypomina taka anegdotka sprzez II wojny jeszcze. Autentyk!

Do dyrektora teatru przyszedl jakis wozny czy inny sprzatacz i powiedzial, ze napisal sztuke teatralna, gdzie w glownych rolach obsadzil owczesne gwiazdy (nazwijamy je X i Y, albo jak wolicie np. Szyc i Foremniak, whatever).

Sztuka wygladala tak

Akt !

Na scenie jest X, wchodzi Y rozmawiaja,

Kurtyna

Akt II

Na scuenie Y, wchodzi X rozmawiaja

Kurtyna

Akt III

X i Y rozmawiaja.

Kurtyna

Dyrektor tlumiac smiech pyta

- No panie, ale o czym rozmawiaj?

Gosc z przekonaniem

- Panie dyrektorze, tacy wielcy aktorzy to juz sami wiedza o czym na scenie rozmawiac!

Jaki to ma zwiazek - ty tez udzielasz cennych rad: zerwac ze schematami, odswiezyc, itd.

Tylko naturalni JAK to zrobic, na czym ma odswiezenie polegac to juz zakladasz "tacy wielcy redaktorzy sami wiedza".

otoz jakby wiedzieli toby zrealizowali. Probowalismy zmienic formule GW na inna - to przez poltora roku domagaliscie sie powrotu do tej, ktora jest teraz.

Co do AR - jedyna sensowna zmiana w AR moze polegac tylko na zmianie prowadzeceo, gdyz ja sobie nie wyobrazam, zebym np. odpowiadal w innym stylu (gdyz znaczyloby to, ze sie zgrywam, bo TEN styl jest moim autentycznym stylem), czy zmienil go w kacik ",mam problem z gra/komputerem, pomozcie".

Czekam zatem na KONKRETNE propozycje zmian...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrzuciłbym stronę z tipsami i dołożył jedną stronę do "Magazynu" (recenzje książek, komiksów itp). W dobie internetu domowego/kafejkowgo/hot spotowego i tak każdy ma dostęp do tipsów a ciekawą książkę zawsze można przegapić.

Poza tym - dołożyć jeszcze jedną płytę DVD (może być jednowarswowa). Byłoby więcej miejsca na dema, których jest dramatycznie mało, zamiast porządnego dema funduje się nam takie badziewia w pełniakach jak Adrenalin :?

Do tego zdyscyplinowałbym szefów kącików tematycznych na płytach - są coraz mniejsze objętościowo, coraz rzadziej się ukazują, coraz słabsze merytorycznie i coraz mniej ciekawe.

I ostatnia zmiana - plakaty na stałe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno temu się Ciebie, Smuggler, spytałem dlaczego Świnka zeszła na rzecz GWŻ. Odpowiedziałeś mi na moje postulaty, iż było to urocze, słowami: "Dyliżanse też był urocze, ale istnieje postęp" (cytat z pamięci).

Śmieszą mnie napaści na CDA względem "nie rozwijacie się". Przytoczyłbym tutaj homerowskie porównanie do rolki papieru toaletowego, ale wszyscy ten tekst znają. Pismo to pismo, rogz, Newsweek też jakoś co-numer nie zmienia swojego silnika :wink: IMHO(teb :P) i tak mamy tutaj do czynienia z jednym z bardziej progresywnych magazynów na rynku. P[censored]y? Osłabł, scieniał, wcale nie wyszlachetniał. C[censored]k? Tak samo. Inne upadły. Zaiste, oby tak wyglądał "zastój", jak to nam prezentuje CDA :wink: Gospodarczo byśmy chyba całe UE prześcignęli z takimi zastojami...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warto by na cd dodawać więcej freeware'owych gier. Jest tego masa do ściągnięcia (tu od razu uprzedzam taki - wiadomo - można ściągnąć samemu, ale nie zawsze działa, nie zawsze jest to fajne, czasem są skopane linki) - możnaby walnąć np. 1 strzelaninę kosmiczną, 1 przygodówkę, 1 tetris, jakąś zręcznościówkę. To zajmowałoby nie więcej jak ok 50 mb. a radości jeszce więcej z łojenia. Rozumiem że CD jest wypełniony po brzegi i trudno wywalczyć jakiekolwiek miejsce, ale to tylko taki pomysł - co o nim myślicie ?

Albo chociąż więcej linków do jakichś fajnych gierek freeware ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Oto lista moich propozycji ;)

1. Na stałe dodać jedną stronę do NL i AR (kosztem np. 1 recenzji słabej gry)

2. Zamiast recenzować Kaszanki (po co opisywać na całą stronę syf?) zrobić listę najgorszych gier w danym miesiącu + króciutka opinia recenzenta i/lub tabelka z plusami (hm...) i minusami tej gry.

3. Zrobić jednorazową serię artykułów o danym redaktorze (oprócz Smugglera oczywiście ;P). Ok. 8-10 odcinków (każdy redaktor pisze o sobie + jakieś złośliwe komentarze pozostałych redaktorów ;) )

4. Podwyższyć cenę pisma o 1-2zł na stałe, ale za to do każdego numeru dodawać jakiś dodatek - książeczkę z króciutkim opisem/solucją do gry, plakacik itd. [oczywiście na numer XII - grudniowy ;) - zostawić coś extttra ;)]

Tylko to mi na razie przychodzi do głowy ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dodał kącik o coraz popularniejszych w naszym kraju grach MMORPG (World of Warcraft, EVE, SWG, GW etc.)

Zamiast o grach znanych, wolalbym poczytac o grach nieznanych :). Jest bardzo duzo gier MMO bardziej lub mniej darmowych, ale zeby je wszystkie sprawdzic trzeba na to tez duzo czasu poswiecic. Niektore maja drobne oplaty, ale czy warto? Chetnie bym poszukal odpowiedzi na to pytaniel w CDA.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem kilka ostatnich zestawów w Konfiguratorze i IMO dalsza istnienie tego działu jest zbędne. Kosmetyczne zmiany pomiędzy kolejnymi wersjami nic nowego nie wnoszą (chyba, że kasę z Komputronika czy innego dostawcy sprzętu). Tak raz na pół roku to IMO odpowiedni interwał pomiędzy kolejnymi wydaniami - ale za to bardziej rozbudowane opisy dotyczące zmian na rynku, czy trendów.

Tipsy - :) - też myślę ze wersja txt na Coverze jest lepszym rozwiązaniem bo można sobie samemu budować bazę danych - a może jakiś autorski programik "Tipsy CDA" z możliwością okresowej aktualizacji bazy, plus solucje, a może i nawet komentarze czy porady samych recenzujących?

Przydałby się dział o prawidłowej konfiguracji kompa do gier - a może nawet cały Tipsomaniak - jak i co powyłączać bo do gier niepotrzebne i zrobić specjalny profil do gier. Jak radzić sobie typowymi problemami z uruchomieniem gier? Takie coś na półce byłoby wielce przydatne - bo jak mam wertować kilkadziesiąt numerów czy szperać w wynikach Googla to mnie czasem krew zalewa.

Może również warto pomyśleć o promocji forum na łamach CDA. Myślę że co miesiąc dało by się wybrać całą lub część jakiejś ciekawej czy śmiesznej dyskusji i dać ją bez cięć. (Hehe np jeden post z Aktualności :) )

Last but not least - w miarę możliwości testować i dawać info czy gra zadziała pod Vistą. Na jakiejś standardowej konfiguracji bez bawienia się w niuanse.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście zmieniłbym wygląd AR na taki, jaki był wcześniej + rysunki Lecna ofkorz - ten teraz wygląda IMVHO tragicznie. Wywaliłbym z NL kącik z kawałami politycznymi - mamy politykę w GW, mamy politykę w minifelietonach, mamy kropelkę polityki w AR - wystarczy. Poza tym wszystko jest w porządku

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dodał nowy dział: "Jak wytrzasnąć kaske na upgreade kompa by pograc w Gothic III" :D . A tak na powazanie. Szkoda troszkę że upadło BLACK-ZONE. Może by je przywrócić :?: A tak ze świezych pomysłów to... myślę że nic nie trzeba zmieniać :) CDA ma swój specyficzny klimat więc po co go naruszać. No chyba że pojawią się jakieś naprawde "smakowite zmiany.... :>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Einforcer - toż to kropka w kropkę definicja GWŻ :P Jak tęsknisz za jakąś "zapomnianą" grą, w którą kiedyś się zagrywałeś dniami i nocami to napisz maila do CDA. Recenzję owej gry. A nuż ją wydrukują w GWŻ, a?

Nie widzę specjalnie różnicy między ideą GWŻ i GLŻ.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że GLŻ to takie gry kture wyszły całkiem niedawno (powiedzmy max 1 rok temu) ,mogły byc hitami ale z jakiegoś powodu nie są, przechodzą w zapomnienie, dlatego są Ledwo Żywe :) .No a GWŻ to takie kture powstały dawno temu ale mimo to można w nie pograć dziś z wielką przyjemnością. Więc ja widze tu wielką różnicę ale to tylko moje przypuszczenia co do definicji GLŻ :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłby to dział o grach starszych

Więc odpada opcja, że to w miarę nowe, które mogły być hitami ale coś nie wyszło.

Tak jak mówię - napiszcie (napiszmy ^^) reckę jakiejś gry która by podpadała pod kategorię GWŻ czy też tego GLŻ. Jak wydrukują Twój tekst, to chyba będzie lepsze niż tylko "a oni dali dział, który zaproponowałem". :P

BTW.

"ktury"... Uh. FireFox 2.0 ma autokorektę języka ._.'

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym proponował nowy dział pod tytułem Gry Ledwo Żywe :D . Byłby to dział o grach starszych coś jak gry wiecznie żywe ale o tych zapomnianych aczkolwiek ( jakie mądre słowo :) ) zapomnianych.

Była już kiedyś "Świnka", ale nawet nie wiem z jakiego powodu poszła do rzeźni :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym proponował nowy dział pod tytułem Gry Ledwo Żywe :D . Byłby to dział o grach starszych coś jak gry wiecznie żywe ale o tych zapomnianych aczkolwiek ( jakie mądre słowo :) ) zapomnianych.

Była już kiedyś "Świnka", ale nawet nie wiem z jakiego powodu poszła do rzeźni :)

A wielka szkoda! Wieprzka zawsze czytywałem, niezwykle uwielbiam cofnąć się kilka lat wstecz i przypomnieć sobie klasyki. Świnka od czasu do czasu wraca, ale według mnie (i chyba nie tylko) dobrze by były gdyby wróciła na stałe do "jadłospisu". Może przyczyną absencji jest brak tekstów (bo te chyba są w większości wysyłane przez czytelników?). Sam mam wielką ochotę coś pisnąć do CDA, ale na razie brak inspiracji i pomysłów...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E? A nie jest przypadkiem tak, że Świnka = GWŻ? Tylko nazwa została zmieniona. I zamysł inny ciutek. Ale ogólne założenia te same? Że fajne gry, że zapomniane, że warto. Świnka podkreślała jeszcze to, że gry tanie.

Powtarzam: nie ma sensu tworzyć działów-klonów. Lepiej jeden, a bardziej rozbudowany. GWŻ i jest ok.

Powtarzam również: jak ci brakuje tekstów o grach, które uważasz za "ledwo żywe" to napisz do CDA maila. Może zostaniesz wydrukowany?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...