Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pzkw VIb

Co bym zmienił w CDA? cz. II

Polecane posty

Ja mam pytanko czy pomysł odnośnie informacji o ograniczeniach wiekowych nie przeszedł czy jeszcze nie ma odpowiedzi?

Wiesz, zmiany layoutu robimy zwykle raz do roku, zwykle na urodziny...

Znaczy, że jeszcze na to poczekamy, tak?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na statystyki coraz mniej osób korzysta z rozdzielczości 1024x768 a Wy ciągle się przy niej trzymacie. Wiem, że w sieci jest mnóstwo miejsc gdzie takie tapety dostanę ? nawet korzystam z takich miejsc :P , wymieniać nie będę bo przecież nie chodzi tu o jakąś reklamę. :/

Wiesz ja mam dostęp do statystyk osób oglądających nasze strony i tam jest punkt określający w jakich rozdzielczościach maja te osoby ustawione monitory. Zgadza się 1024x768, z roku na rok jest coraz mniej, ale nadal jest to całkiem solidna grupa internautów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby ktoś odpowiedzieć na moje pytanie? Dodam tylko, że w zupełności wystarczające byłoby rozszerzenie działalności działu "freeware" o tą kwestię :)

Mógłby ktoś odpowiedzieć na jego pytanie? Propozycja naprawdę sensowna - moglibyście się do niej jakość odnieść przynajmniej... Żebyście nie musieli szukać, pytanie brzmiało o tak:

Ja mam pomysł na taki nowy dział - "Abadonware". Mógłby być zarówno na coverku, lub choćby na łamach.

Najbardziej to by mi (nie wiem jak innym graczom) zależało na rzetelnej informacji, że gra już na 100% jest abadonware, i że można ją ściągnąć z dowolnego źródła...

Swojego czasu był na łamach CDA podany adres strony Home of the Underdogs, ale po pierwsze, od dwoch lat nikt jej nie aktualizował, a po drugie, część rzekomych "abadon" na niech zamieszczonych jeszcze nie posiada takiego statusu, czytaj - pobranie tych gier to piractwo.

Jest wiele wspaniałych gier, które stanowią klasykę rozrywki multimedialnej, ale nie można ich już zdobyć w żaden sposób - ani w sklepie, ani na allegro, ani ogólnie nigdzie. Za to są ogólnodostępne w sieci, na torrentach, itp.

Problem polega na tym, ze nie wiadomo KTÓRE można legalnie ściągnąć. Więc tutaj potrzebna jest pomoc Wielce Szanownej Redakcji :) .

Dla Was sprawdzenie czy gra jest abadon czy nie, jest o tyle prostsze, że macie kontakt z właścicielami praw do rozmaitych tytułów (bo przeciez kupujecie od kogos licencje na zamieszczenie gry na coverze), a w zasadzie gdybym ja miał wysłać maila, żeby się dowiedzieć, czy np dodatki do Total Annihilation mają już status abadonware (a może nawet freeware...), to nawet nie wiem do kogo...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam małą prośbę do osób składających bonuspacki. Pomysł z tapetami owszem jest fajny i przez te wszystkie lata zakorzeniony, ale naprawdę prosiłbym(pewnie nie tylko ja), żeby tapety dawać w rozdzielczościach 1920x1200 lub 1600x1200. Pamiętajcie skalowanie w dół nie boli, natomiast w górę jest z estetycznego punktu widzenia straszne.

Popieram pomysł, ja też już dawno nie używam rozdziałki 1024*768...

Za niedługo takie tapetki to będziecie musieli dawać w dziale "Tapety na Twoją komórkę"... :lol:

A tak odnośnie tego pomysłu na dział Abadonware - bardzo dobry pomysł, ale obawiam się, że jego realizacja może się okazać trudniejsza, niż się to niektórym wydaje...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu ktoś usunął mojego posta??? Jak zły pomysł to wystarczy powiedzieć... :/

Ok to zacznę jeszcze raz. Ja bym chciał mały dział o grach flash :P. Wiem zaraz pewnie ktoś na mnie najedzie: "Idioto po co ci flashe skoro masz dry na dysku!!!!" albo "bleeee flashówki są do d**y!!!". Ale ja lubię flashówki bo się można odprężyć nie starając się przejść "tego jednego levelu którego nie lubię". Mam nadzieję, że nikt nie usunie tego posta :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mikolaj515
Czemu ktoś usunął mojego posta??? Jak zły pomysł to wystarczy powiedzieć... :/

Ok to zacznę jeszcze raz. Ja bym chciał mały dział o grach flash :P. Wiem zaraz pewnie ktoś na mnie najedzie: "Idioto po co ci flashe skoro masz dry na dysku!!!!" albo "bleeee flashówki są do d**y!!!". Ale ja lubię flashówki bo się można odprężyć nie starając się przejść "tego jednego levelu którego nie lubię". Mam nadzieję, że nikt nie usunie tego posta :/

To może ja ci odpowiem. Po pierwsze w CD-Action był dział ?Życie w sieci? i tam były prezentowane tzw. gry online i czasem były recki gier flash które jakoś wyjątkowo się zasłużyły ale wygląda na to że nie wielu ten dział przypadł do gustu ponieważ go zlikwidowano. Po drugie na forum masz cały temat o grach flash. Po trzecie masz racje "Idioto po co ci flashe skoro masz dry na dysku!!!!" albo "bleeee flashówki są do d**y!!!"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy, że na razie topic ten nie cieszy się zbytnio popularnością...

Ale w sumie równie dobrze, mozna by kącik freeware przenieść z pisma na forum i wątpię, czy byłby to wg. czytelników dobry pomysł.

A tak w CDA mamy gry sprawdzone, przetestowane, ocenione i zrecenzowane. Pomysł na kącik z grami webrowserowymi byłby dobry, gdyby go np. realizować na CoverDVD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chciał zeby wszystkie ciekawsze gry (+kaszanka) były recenzowane w taki sposób jak Warhammer Online: skrócona wersja w CDA, a na cowerku pełna recka.

Mhm, jassssne... Bo jak powszechnie wiadomo, mamy tu w redakcji za duzo czasu, wiec mozemy go spozytkowac na pisanie dluzszych recenzji z mysla o cover DVD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chciał zeby wszystkie ciekawsze gry (+kaszanka) były recenzowane w taki sposób jak Warhammer Online: skrócona wersja w CDA, a na cowerku pełna recka.

Mhm, jassssne... Bo jak powszechnie wiadomo, mamy tu w redakcji za duzo czasu, wiec mozemy go spozytkowac na pisanie dluzszych recenzji z mysla o cover DVD.

Może po prostu nie chodziło mu o to by pisać dłuższe recenzje, tylko o to, by tylko ich część publikować na łamach CDA.

W każdym razie głupi pomysł, ja wolę całą recenzję w CDA. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mikolaj515

Według mnie powinniście przywrócić dział ?Złapane w sieci? ale z innym nastawieniem. Moglibyście na przykład w nim zamieszczać jakieś mądre albo śmieszne posty tylko z naszego forum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również popieram przywrócenie "Schwytanych w Sieci".

Moim zdaniem przydałoby się przywrócić w "Gamewalkerze" "Retro-Action".

Miło jest poczytać o "dawnych czasach", pośmiać się ze starych okładek CDA, ówczesnych demonów wydajności, aparatów cyfrowych za równowartość paru przeciętnych krajowych pensji i zobaczyć postęp, jaki nastąpił od tamtych czasów ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"SwS" powróciło w tegorocznym numerze sierpniowym (reakcje na artykuł Khedrona i ogólnie o PC jako platformie do gier - czy się skończył) jako rzeczywiście mądrzejsze.

Później pojawiło się w numerze październikowym jako "mądrzejsze inaczej" ("wolę XX, bo dają gry kture nie chodzą" :lol: ) i od tego czasu cisza...

Od powrotu (numeru sierpniowego) do obecnego numeru (czyli w sumie pięć numerów), "SwS" pojawiło się dwa razy.

Czyli "SwS" funkcjonuje, jakby nie funkcjonowało :P

Przydałoby się (w miarę możliwości), żeby ten dział pojawiał się regularnie, ponieważ obecnie można odnieść wrażenie, że nie mieliśmy do czynienia z "wielkim powrotem", lecz dwukrotnym "wypadkiem przy pracy" ;)

Trzymajmy kciuki za tych, którzy mądrze piszą, jak i również za antyfanów i ich "perełki" :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"SwS" powróciło w tegorocznym numerze sierpniowym (reakcje na artykuł Khedrona i ogólnie o PC jako platformie do gier - czy się skończył) jako rzeczywiście mądrzejsze.

Później pojawiło się w numerze październikowym jako "mądrzejsze inaczej" ("wolę XX, bo dają gry kture nie chodzą" :lol: ) i od tego czasu cisza...

Od powrotu (numeru sierpniowego) do obecnego numeru (czyli w sumie pięć numerów), "SwS" pojawiło się dwa razy.

Czyli "SwS" funkcjonuje, jakby nie funkcjonowało :P

Przydałoby się (w miarę możliwości), żeby ten dział pojawiał się regularnie, ponieważ obecnie można odnieść wrażenie, że nie mieliśmy do czynienia z "wielkim powrotem", lecz dwukrotnym "wypadkiem przy pracy" ;)

Trzymajmy kciuki za tych, którzy mądrze piszą, jak i również za antyfanów i ich "perełki" :D

No to w styczniu SWS powroci. Nie obiecuje, ze bedzie co miesiac ale na pewno wtedy, gdy bedzie cos fajnego by do niego wrzucic, co trafi asie dosc czesto.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Zarejestrowałem się przed chwilą na forum tylko po to, żeby napisać ten jeden post, więc pewnie taka propozycja już kiedyś padła wiele razy, ale wrzuciłbym jakiś top10 najczęściej kupowanych gier w ubiegłym miesiącu. Z jakichś szerszych źródeł, a nie tylko z sieci sklepów empik, może poprosić by o współpracę gram.pl i Cenege, oraz jakieś sklepy internetowe. Myślę, że jedna siec sklepów to za mało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Top10 Bestsellerów gramu masz na ich stronie sklep.gram.pl :]

Nie chodzi mi tylko o top 10 gramu i oddzielnych portali tylko zsumowanie tego wszystkiego i ogólny ranking ze wszystkich serwisów razem wziętych(i sklepów) z którymi udałoby się nawiązać taką "współpracę".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...