Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pzkw VIb

Co bym zmienił w CDA? cz. II

Polecane posty

Ja nie mam na myśli samych recenzji. Bardziej mi chodzi o rozbudowę o krótkie teksty. Może nawet jakieś słowa klucze ;). W każdym numerze rubryka "Co warto". Nie każdy wie, że warto Orwella, Mistrza I Małgorzatę itp. Chociaż spodziewałbym się również mniej znanych "perełek" :). Zresztą od pomysłów jest również redakcja :). Nowości nie zawsze są ok. Czasopismo jest wystarczająco komercyjne, aby ten dział mógł być mniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do działu Freeware nie mam nic, ale jeśli miałbym coś wyrzucić z tychtakich podobnych działów to zdecydowanie Modulator. 1. fatalna szata graficzna. 2. MNIE to nie interesuje, a dział przeznaczony jest chyba dla tych, którzy lubią sobie przerobić grę i nie czerpać z tego takich korzyści niż z orginału.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to odemnie zależało ( ale na szczęście nie zależy :P ) to usunołbym tipsy i powiększył AC. W recenzjach dodałbym od ilu lat jest gra, którą recenzuje. Reszta jest w porządku.

Z góry przepraszam za błędy ortograficzne, ale sie spiesze i nie mam czasu sprawdzić w wordzie, a tym bardziej ze słownikiem ;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do działu Freeware nie mam nic, ale jeśli miałbym coś wyrzucić z tychtakich podobnych działów to zdecydowanie Modulator. 1. fatalna szata graficzna. 2. MNIE to nie interesuje, a dział przeznaczony jest chyba dla tych, którzy lubią sobie przerobić grę i nie czerpać z tego takich korzyści niż z orginału.

Nie zgadzam się z tym co napisałeś. 1. Modulator zajmuje mało miejsca w CDA

2. przykładowo podobał ci się Max Payne 2, ale go przeszedłeś. Więc dlaczego nie mialbyś zagrać z modem który zmienia grę na "inną". Przecież lubisz tę grę więc dlaczego niemiałbyś przejść jej jeszcze raz ale z innym bohaterem, innej fabule i otoczeniu. (mowa oczywiście o modzie Mission Impossible) ;)

A co do tego co ja bym zmienił to jak dlamnie Freeware Out, a poszerzyć kącik Kulturalny

Nie dość, że możma dowiedzieć się o wielu fajnych Zespołach, tego jaka książka jest ciekawa, czy warato iść na seans jakiegoś filmu itd. Naprawde fajna sprawa i cieszyłbym się gdyby kącik został poszerzony :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do działu Freeware nie mam nic, ale jeśli miałbym coś wyrzucić z tychtakich podobnych działów to zdecydowanie Modulator. 1. fatalna szata graficzna. 2. MNIE to nie interesuje, a dział przeznaczony jest chyba dla tych, którzy lubią sobie przerobić grę i nie czerpać z tego takich korzyści niż z orginału.

Tak jak napisał wyżej OLOLOLOLpl jak ktoś przeszedł grę czasem nawet po kilka razy, zna ją w każdym calu i szuka czegoś nowego, to mody są bardzo przydatne a często niestety jak się nie siedzi dobrze w sieci stronek o danej grze to porządne mody ciężko znaleźć. Dla przykładu kilka modów do Far Cry, w życiu ich nie widziałem, a mod do HL2 z Dinozaurami bardzo mnie zaciekawił (mam nadzieję, że dacie znać kiedy Mod się ukaże) dlatego Modulator musi zostać :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekhm... Jak napisałem wyżej MNIE modowanie gier nie cieszy i nie interesuje, więc jest to jedyny chyba dział którego nie czytam w CDA. Poza tym to tylko moja opinia. :)

PS Max Payne 2 mi się nie podobał, ale nie przeszłem w nim tylko ostaniej misji. 'Jedynka' jest lepsza. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że modulator powinien zajmować się różnymi modami, a nie tylko nowościami. Ktoś pamięta mody do Max Payne 1? Chociażby night fever (nie wiem, czy dobrze pamiętam nazwę)? Max który potrafi tańczyć, a w samą grę dzięki muzyce i strojom, wprowadza atmosferę lat 70, 80. Powinno się pominąć mody które niewiele wnoszą, na rzecz starszych, o których nie każdy słyszał. Wiem, że wymaga to więcej pracy, bo nowości są zawsze łatwiej dostępne. Muszę jednak przyznać, że jakiś czas temu zebrałem sporo modów do pierwszego Maxa (sporo niedziałających linków, ale dla chcącego nic trudnego). Sądzę, że ludzie mieli do tej gry o wiele ciekawsze pomysły, niż do innych. W tak małym dziale, nie powinno być miejsca na prezentację średniaków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modulator to naprawde świetna sprawa. Są mody "robiące grę od nowa", Na "uaktualnienie" grafiki itp. Takie coś dobrze wiedzieć i mieć zwłaszcza, że kiedy chcemy cos znaleść w necie ściągamy w kratkę (z doświadczenia wiem że to nie łatwa sprawa. Pozatym taki Modulator to chyba tylko po raz pierwszy na rynku sie w CDA okazał, bo w innych magazynach nie było podobnego czegoś jeżeli pamiętam....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tak małym dziale, nie powinno być miejsca na prezentację średniaków.

Sedno zostalo trafione ;] Dokladnie o to mi chodzi. Zarowno w Modulatorze jak i we Freeware prezentowac absolutna top klase (jesli w ogole nie zrownac z ziemia). Rozszerzenie dzialu kulturalnego - tez fajny pomysl. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Freeware jest ok, ale mogłoby być tam ciekawiej. Nie wszystkie gry są warte uwagi. Proponowałbym chociaż raz zrobić wydanie specjalne z grami z fizyką (oczywiście darmowymi). Oczywiście wybiegając poza to, co można znaleźć po wpisaniu physics games w google, na fun motion. Czasami odnoszę wrażenie, że gry są wybierane na chybił trafił. Wracając do kulturalnego. Uważam, że powinien on zadziałać trochę wstecz. Po co patrzeć na nowości, kiedy nie zna się tego co było? W przypadku kultury szeroko pojętej, grafika nie jest argumentem, a sposób realizacji nie zawsze dziś bywa lepszy :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarowno w Modulatorze jak i we Freeware prezentowac absolutna top klase (jesli w ogole nie zrownac z ziemia). ;)

Jestem za, z małym zastrzeżeniem: albo produkcje bardzo dobre, albo bardzo znane, żeby na przykład wiedzieć czy mod, o którym się po całej społeczności danej gry trąbi warty jest uwagi czy jednak nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to za antyfreeware'owa mafia się objwiała :) Kiedy wreszcie człek nie musi się zastanawiać co za tajemnicza gra kryje się na coverze. A może po prostu niektórzy uważają wszysto co znajdą w necie za freeware więc całe CDA to jeden wielki dział dla nich :lol:

Modulator to też bardzo specyficzny dział (i bardzo fajny IMO). Z założenia jest to dział dla pasjonatów konkretnych tytułów więc nie liczcie, że każdy się Wam będzie podobał. Jak się jeden, dwa na rok trafi to już góra :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie :). Chodzi nam o polepszenie jakości. Nie rozumiem o co chodzi w ostatnim zdaniu. Że coś znajdujemy i nam się wydaje, że to freeware, a prawdziwe to tylko w CDA? :) Dla mnie dział freeware niekiedy przypomina dział Casual. Ja nie jestem za usuwaniem. Jestem jednak za szukaniem unikatów, bądź naprawdę interesujących tytułów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hie hie hie. Krzyzowki. :rolleyes: Pamietam swoj 1. numer CDA. Byla w nim krzyzowka, ale strasznie trudne hasla miala. Np "ulubiony gatunek gier Mac Abry". ocb? Kto to jest ten Mac Abra? No i skad mam wiedziec w co on lubi grac? ;)

A zmian i tak zadnych nie bedzie, bo ten topic nie jest najchetniej odwiedzanym rejonem FA przez brac redaktorska. No sam nie wiem czemu ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...