Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mateusz(stefan)

Piłka Nożna V

Polecane posty

@Bazyl

I jestem :) Śląsk zagrał bardzo dobre spotkanie i wygrał wysoko a powinno być sporo wyżej ale niestety skuteczność była tylko przyzwoita :D Muszę powiedzieć, że bardzo ciekawie zapowiada się napastnik Paixao, umie się ustawić, niezły technicznie to może być gwiazda nasze słabiutkiej ligi ;) Właściwie po tym spotkaniu WKS może dość spokojnie szykować się do następnej rundy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako urodzony pesymista w sprawie piłki muszę powiedzieć, że jestem pozytywnie zaskoczony tym co pokazały polskie drużyny w eliminacjach, głównie LE. Nie, nie znaczy to że są dobre serduszka2.gif , póki co znaczy to, że 3/4 mają kolejną rundę w kieszeni. A jak będzie z odrobinę silniejszymi przeciwnikami? Czy taka gra Legii pozwoli myśleć o LM? Wątpię. Śląsk bardzo pozytywnie, dla mnie ten klub skończył się wraz z mistrzostwem i spodziewałem się regularnego obniżania lotów, a tutaj pewna wygrana. Ale jeszcze nie czas żeby się nakręcać daje_kwiatka.gif .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna faza eliminacyjna Polskich zespołów, wszystkich. Legia bliska kompromitacji po pierwszej połowie ale Urban im tam nagadał na szczęście. Lech strzelił bramkę i przygasł. Ale ostatecznie wysokie zwycięstwo takie samo jak Legia czy raczej pewny awans do 3 rundy. Piast strzelił i już oddał inicjatywę całkiem, gospodarze ich zdominowali ale świetnie że strzelili bramkę na wyjeździe. To pozwala realnie myśleć o awansie w perspektywie rewanżu u siebie. No i Śląsk, nie spodziewałem się po Śląsku takiego pogromu. Dobre wejście w zespół Paixao i raczej pewny awans przy wyniku 4:0 rewanż to raczej formalność

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martwiłem się o wyniki naszych zespołów :-)

Lech dobrze zaczął, później gorzej, ale podobnie jak Legia wypracowała dobry wynik. Wiadomo to dopiero początek sezonu, ale takie zespoły trzeba pokonywać.

Piast pomimo porażki- ma szansę na awans. Mam nadzieję, że nie podzieli losu Ruchu.

Śląsk to dla mnie największe zaskoczenie. Grali szybką, ładną dla oka piłkę. Paixao może być królem strzelców naszej ligi. Ma to co napastnik musi mieć- czyli nos do zdobywania bramki :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paixao świetnie się ustawiał przede wszystkim - był tam gdzie go szukali podający. W skrócie ma to czego nie ma Lewy w reprezentacji - ten się nalata, nabiega, naszuka, ale gola nie trafi. A Paixao dwa razy się znalazł w polu karnym, a i asysta przy golu Soboty niczego sobie. Będzie z niego dobry piłkarz i w końcu jakiś wartościowy napastnik w szeregach Śląska.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odbyło się losowanie 3 rund eliminacji do Europejskich Pucharów i jest średnio...

Legia- Molde/ Sligo

Lech- Żalgiris/Pjunik

Piast- Anorthosis/ Gefle

Śląsk- Club Brugge

Lech i być może Piast trafiły nieźle, Legia trafiła na dość ciężkiego rywala bo Skandynawskie kluby to raczej nie są nasi ulubieńcy, a WKS trafił na ciężkiego rywala z Belgii i będzie na prawdę ciężko confused_prosty.gif Tym bardziej, że gra WKSu wyglądała całkiem fajnie, niestety losowanie było dość pechowe ale mam nadzieję, że chłopaki dadzą z siebie wszystko i powalczą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuuu... to się chłopaki nagrały. IMO największe szanse ma Lech, a potem Legia (jeśli oczywiście nie zagrają takiej żenady jak z TNS). Piast jeśli trafi na Cypryjczyków to może być naprawdę ciężko. O Śląsku nie mówię, bo jednak liga Belgijska i Polska to jak niebo i ziemia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No weź tu oglądaj naszą ligę! Zagłębie jako dość bogaty klub, bez problemów infrastrukturalnych, powinien dobrze się spisywać. Ale jest wręcz odwrotnie. Przeżarte pasibrzuchy uważają, że skoro mają dobre kontrakty to nie muszą się wysilać. Kasa tak czy siak popłynie. A borykająca się z różnymi problemami Pogoń nie załamuje się i dokopuje pomarńczowym. mam nauczkę by nie stawiać na związkowyych górników z Zagłębia którzy wszystko mają w nosie. Mozna przegrać, ale 2-0 w 75 minucie? Nędza panie w tym Zagłębiu.

Ale dobrze że obejrzałem tv. Polsatowskie Wydarzenia pokazały kolejkę po bilety fanów Zawiszy i widziałem PLDana. Poznałem go po kasku :P:):D.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Zagłębie zagrało slabu, piłkarze rozczarowali mnie również, szczególnie Przybecki, na którego liczyłem. Głupie straty, brak skuteczności i pomysłu na grę, ogólnie marnie. Tymczasem duet Japończyków zrobił dwie akcje i mieliśmy 2:0. Pogoń zaskakuje i to pozytywnie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykra sprawa. Trener zespołu Dumy Katalonii Tito Vilanova (FC Barcelona), musiał zrezygnować z posady z powodu nawrotu nowotworu. Wielka szkoda, że choroba zmusiła go do tej decyzji, a nie stało się to z przyczyn bardziej sportowych (np. emerytura w późniejszym terminie). Mam nadzieję, ze wszystko będzie dobrze i za jakiś czas Tito wróci do prowadzenia drużyny piłkarskiej. Podczas konferencji na której ogłoszona została ta informacja poinformowano również o odwołaniu spotkania z Lechią Gdańsk. Życzę Vilanovie powrotu do zdrowia i ewentualnego powrotu do piłki nożnej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

I cały protest kibiców Lechi z powodu zbyt wysokich cen biletów, psu na budę. :) Ciekawe kto komu odszkodowanie będzie płacił. Barcelona? Ubezpieczyciel? Co z resztą tournee Barcy? No i sorry - współczuję trenerowi, ale on mógł zostać w domu, a na ten jeden mecz druzynę mógłby poprowadzić 2 trener.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żałosne posunięcie klubu. W pełni rozumiem to, że trener jest chory, współczuję i życzę powrotu do zdrowia. Ale żeby od razu odwoływać mecz i to na "chwilę" przed jego rozpoczęciem? I oni mają czelność nazywać się więcej niż klubem... Barcelona pokazała gdzie i jak głęboko tam ma kibiców z Polski.

Ale dobrze że obejrzałem tv. Polsatowskie Wydarzenia pokazały kolejkę po bilety fanów Zawiszy i widziałem PLDana. Poznałem go po kasku tongue_prosty.gifsmile_prosty.gifbiggrin_prosty.gif.

Stałem blisko 2 godziny będąc tam na 25 minut przed otwarciem kas. Idzie się spocić w takim kasku w 30-stopniowym upale :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Oni na pewno nie mają gdzieś kibiców z Polski. Wyobraź sobie, że nowotwór dopadł Twojego ojca, dziadka, Twoją matkę albo babcię (czego oczywiście nie życzę). Czy ty miałbyś ochotę grać wtedy w piłkę? Bo ja nie. Założę się, że zostanie ustalony nowy termin meczu i ta sprawa nie jest jeszcze zakończona.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żałosne posunięcie klubu. W pełni rozumiem to, że trener jest chory, współczuję i życzę powrotu do zdrowia. Ale żeby od razu odwoływać mecz i to na "chwilę" przed jego rozpoczęciem? I oni mają czelność nazywać się więcej niż klubem... Barcelona pokazała gdzie i jak głęboko tam ma kibiców z Polski

-Żałosne to jest posunięcie Tuska, że sparing odebrano Wiśle, jestem ogromnie szczęśliwy, że im nic z tego nie wypaliło. Dodatkowo nie mówimy tu o grypie a chorobie nowotworowej co w Barcelonie jest dobrze ostatnio znane, i nie dziwie się, że piłkarze nie mająłowy do zagrania głupiutkiego sparingu ze słabeuszami.

.

Oni na pewno nie mają gdzieś kibiców z Polski. Wyobraź sobie, że nowotwór dopadł Twojego ojca, dziadka, Twoją matkę albo babcię (czego oczywiście nie życzę)

-Co Ty porównujesz? Trenera do najbliższej rodziny? Dobry żart.

Pozytywnie nowa Wisła wypadła ;) Gra znacznie lepsza niż za Kulawika a piłkarze... Słabsi bo niedoświadczeni, z taką grą jest szansa na ósemkę. Znakomicie wypadł młody Stolarski, zaś najsłabiej... Małecki i Garguła, czyli zawodnicy którzy mieli tę Wisłę ciągnąc. Niestety mocno widoczny jest brak napastnika, choć Genkov był pozorantem i napastnikiem żadnym tak więc jego nie ma co opłakiwać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce to już jest sprawa, jak ze Smoleńskiem, półnagą Radwańską, czy tym ubojem rytualnym. Już mnie rozwaliło chyba w TVP INFO "Zastanawiamy się czy doszło do czegoś takiego w historii futbolu?". Śmiać się, czy płakać? A zachowanie Barcelony? Nie będę oceniał postawy, ale sam mam znajomych którzy pojechali specjalnie do Gdańska na ten mecz. Na pewno masa ludzi wzięła urlopy, opłaciła hotele, czy też pociągi a tutaj nici. Niech każdy to oceni jak chce.

No i wyszła głupota Rosella. Ja sam myślałem, że po sezonie Tito odejdzie, bo możliwości nawrotu choroby była. Nie stało się tak i teraz Sandro ma problem. Zresztą patrząc na to co się dzieje w samej Barcelonie i w około to stwierdzenie "więcej niż klub" jest raczej w negatywnym znaczeniu niż pozytywnym.

PS Oczywiście, Animo Tito!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barcelona pokazała jak poważnie traktuje polski rynek. Ciekawe czy odwołają swój środowy mecz towarzyski z Bayernem Monachium. Po prostu mają łatwą wymówkę, żeby nie grać ze słabszym klubem z Polski. Mam nadzieję, że będą musieli zapłacić sute odszkodowanie. Jestem pewny, że o rezygnacji Vilanovy wiedzieli wcześniej w klubie. Nie spadło to na nich jak grom z jasnego nieba, bo choroba nowotworowa została zdiagnozowana już jakiś czas temu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inauguracja Ekstraklasy już za nami. Obejrzałem sobie dzisiaj dwa mecze, które poziomem nie zachwycały. O ile jeszcze w pierwszym mieliśmy przynajmniej dwie bramki to już w Krakowie tragedia na całego.

Zagłębie - Pogoń 0:2

Przeczuwałem i typowałem przed meczem remis, bo obydwie drużyny prezentowały się całkiem nieźle, i liczyłem na atrakcyjny, ofensywny styl gry. Niestety, Zagłębie całkowicie zmieniło swoją drugą linię i odniosłem wrażenie, że nowi zawodnicy w ogóle nie mieli ochoty do gry. Zresztą, ochoty to nie mieli wszyscy zawodnicy. Zastanawiam się tak na prawdę co w bramce Lubina robi Gliwa. Ludzie, przecież ten gość to jest na poziomie trampkarzy, chociaż tam już częściej łapią piłki. Myślę, że jest to kompromitacja tego klubu, bo jak można trzymać gościa, który nie umie piłki złapać, wypiąstkować czy wybić, nie umie wychodzić do dośrodkowań, a każdy strzał to 99% na to, że padnie bramka. Nawet jak strzał jest niecelny to istnieje szansa, że Gliwa piłkę wrzuci sobie do bramki.

Pogoń zagrała dobry mecz, wykorzystała błędy Gliwy i wywiozła 3 punkty. Jest to drużyna młoda, potrzebuje jeszcze ogrania, ale widać, że praca Wdowczyka zaczyna przynosić rezultaty. Zobaczymy jak będzie dalej, ale wydaje mi się, że tak źle jak w tamtym sezonie to raczej nie będzie.

Wisła - Górnik 0:0

No cóż, mecz upłynął głównie pod znakiem debiutu po raz trzeci na ławce trenerskiej Wisły Franciszka Smudy. W miarę rozgarnięty kibic wiedział, że Smuda nie czyni już cuda (wiem, że poprawne to nie jest, ale idealnie pasuje do rymu, a taki Maniek Arboleda taką składnią by się posłużył ;) ). Wisła jest tragicznie słaba, a brak napastnika to kompromitacja ogromna tego klubu. Wystarczy zresztą popatrzeć na ławkę rezerwowych Wiślaków - same nołnejmy z ME. Zresztą, w pierwszym składzie też takie prawdziwki jak Nalepa (nie mam nic do niego, ale jeszcze kilka lat temu nikt by nie pomyślał, że byle młody Polak będzie grał w pierwszym składzie, to samo zresztą z Burligą, Chrapkiem czy Stolarskim). Odeszło kilku zawodników, którzy cudów w grze nie robili, ale Burdenski czy Stjepanović to żałosne transfery.

Górnik też nie lepszy. Normalnie ogarnięta drużyna powinna dzisiaj Białą Gwiazdę łatwo i spokojnie pyknąć. Taki Śląsk z czwartkowego meczu pyknąłby pewnie Wisłę takim samym wynikiem jak Rudar. Niestety, Zabrze też nie zainwestowało w napastnika, a Nakoulma jest coraz bardziej frustrujący. Nie dość, że nie chce odejść i robi cyrki to wczoraj grał po prostu tak, że przekleństwa same nasuwały się na usta. Grał egoistycznie, chciał chyba pokazać, że jest główną gwiazdą tej drużyny i od niego wszystko zależy. Mam nadzieję, że Nawałka odpowiednio do tego piłkarzyka dotrze, bo żal, że tak się chłopak zachowuje.

Dzisiaj na papierze zapowiada się lepiej. Zawisza po długiej przerwie wraca na salony. Gorąca i żywiołowa publika, solidny skład i fantazja może zagwarantować jutro dobre spotkanie. Legia też powinna pokazać przyjemny futbol, który będzie rozgrzewką przed TNS i Molde. Ale jak to nasza Ekstraklasa, nigdy nic nie wiadomo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie postawa działaczy Górnika, którzy chcą jeszcze w tym okienku sprzedać Nakoulmę. Nie wiem, kto miałby strzelać gole dla zabrzan. Zachara czy Oziębała to nie napastnicy, którzy mogą być czołową armatą klubu chcącego powalczyć o pierwszą piątkę czy szóstkę. Co do meczu z Wisłą - było to mierne widowisko. Jeśli obie ekipy będą grały tak dalej, to będzie im bardzo trudno o awans do grupy mistrzowskiej. W Wiśle najlepiej prezentowali się młodzi i niedoświadczeni gracze, tacy jak Stolarski czy Chrapek. Może to na nich Smuda zbuduje skład.

Drugi wczorajszy mecz był ciekawszy. Zagłębię Lubin zaskoczyło negatywnie. Wypłaty są wysokie i regularne, zawodnicy, jak na polskie warunki, całkiem nieźli, a tu szykuje się kolejny sezon, w którym "Miedziowi" nie spełnią obietnic (walka o coś więcej, niż środek tabeli). Zdawało się, że Pogoń będzie się rozpaczliwie biła o utrzymanie. Okazało się, że i bez napastnika można wygrać mecz (wyłączając z tego grona Barcelonę, ale tam troszkę lepiej doszlifowali system 4-6-0 icon_lol.gif). Gdyby do tej drużyny dokooptowano wreszcie solidnego snajpera...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tragiczne zachowanie Barcy. Rozumiem wszystko, ale czy jako jeden z najbardziej profesjonalnych klubów na świecie nie brali pod uwagi ogromnych działań organizatorskich, marketingowych wokół tego meczu? Prawie 40 tysięcy ludzi miało być, masa pewnie z całej Polski, prawa telewizyjne itp. Współczuć tylko tym którzy się od długiego czasu nastawiali na to widowisko, a tu psikus.

Równie dobrze mogli pokazać solidarność z Tito, wychodząc na murawę, pokazując że nawet w trudnych sytuacjach, mogą się zebrać i pokazać pełen profesjonalizm. Ale co ich tam jakaś Polsza obchodzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lol. Jestem na 1000% przekonany, że na tourne po Azji Barcelona pojechała by nawet gdyby umarła połowa sztabu szkoleniowego (odpukać). Po prostu pokazali, że mają polskich kibiców gdzieś. Gdy Tito leciał do Nowego Jorku na leczenie raka, nie mieli problemów, żeby wyjść na mecz z Getafe pierwszym składem i wygrać z nimi 6 do 1. Ale nic, poznaliśmy klasę tego zespołu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Dokładnie. Na miejscu Lechi zażądałbym kary umownej, zwrotu kosztów i może jeszcze odszkodowania. A pokazowy mecz towarzyski zrobił z Realem, Interem, Juve czy Borrusią. Niech się katalończycy nauczą, że Pacta sunt servanta. Przecież nie mieli katastrofy lotniczej czy coś. I jak ktoś już napisał - na mecz z Bayernem pewnie pojadą bez żadnych ale. Nie lubię Barcelony jeszcze bardziej niż dotychczas.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo głupie zagranie ze strony Barcelony. Jako kibic Królewskich od dawna wiem, że za wiele po Barcelonie spodziewać się nie można, ale to było po prostu nie fair. Odpada im po prostu 90 minutowa sesja treningowa w innym kraju, a nikt nie bierze pod uwagę tego jak wiele osób zapłaciło za bilety, zjechało się do Gdańska etc. i jak dużo teraz będzie odkręcania. Vilanowa ćwierć tamtego sezonu spędził w USA na leczeniu i nikt spotkań nie odwoływał, a Barca spokojnie zdobyła mistrza. I tak m mieli przyjechać trzecim składem - nikt by się nie przemęczył.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 1: Oni rozumieją sytuację polskich kibiców, i już ustalają nowy termin "Super Meczu". Po 2: @czesioczesiakowy - mecz towarzyski można odwołać, ale jak ty chcesz odwoływać mecze ligowe i mecze LM? Pomyśl człowieku. Moim zdaniem Barca mogłaby zapłacić jakieś odszkodowanie, nie wiem jak sprawa się potoczy. Może rekompensatą będzie to, że przyjadą pełnym składem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...