Skocz do zawartości
Pzkw VIb

UFO, zjawiska paranormalne, sny

Polecane posty

Fotki jutro rano się postaram wrzucić, dzisiaj już mi się blaszaka nie chce odpalać :) Tak swoją drogą chętnie bym się zapoznał z pomyslami jakiś maniaków w tej dziedzinie. Zna ktoś może jakieś konkretniejsze forum lub stronke gdzie nie dominują dzieciaki co to im kosmici siostry poporywali i inne bardziej bzdety niż faktyczne przemyślenia i argumenty ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej forum bez dzieci Neo nie znajdziesz. Prędzej temu przyjrzy się Fundacja Nautilus ich kręci wszystko co jest niewyjaśnione łącznie z UFO, przepowiedniami, 2012 itd.

Tak przeglądałem YT i znalazłem ciekawy filmik ze zdjęciami gdzie były istoty przynajmniej przypominające UFO. Jak oglądałem to w nocy to aż mnie ciarki przechodziły myśląc że jakiś obcy stoi za mną a przynajmniej za oknem i się gapi na mnie (mieszkam na 2 piętrze xD)

Tak przeglądając neta i widząc część filmików o UFO jak między innymi ten:

uważam że jakaś 4/5 ludzkości się cofa w ewolucji i myśli że na całą galaktykę jesteśmy jedynym myślącym gatunkiem co w ogóle nie jest logiczne chyba że jesteśmy jakimś wybrykiem ewolucji od pawianów. Z resztą właśnie te 4/5 ludzkości ma coś z pawianów - mózg. Edytowano przez Matison
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry że trochę odbiegam od tematu.

2 lata temu, w chwili gdy umarła moja babcia, moją mamę obudziło to, iż po drugiej stronie jej sypialni, nagle spadło zdjęcie babci. Sekundę potem zadzwonili ze szpitala...

Również zastanawiające jest to, że gdy rok temu miałem wypadek samochodowy (auto do kasacji:() gdy jechałem do szkoły, usiadłem z tyłu Opla, mimo iż CODZIENNIE jeździłem z przodu. Dodam że z przedniego prawego fotela nic nie zostało, a ja po wypadku mam tylko kilka męskich :tongue: blizn na policzku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@GUT - w pierwszym przypadku (że tak powiem) twoja Babcia możliwe że chciała was powiadomić o swojej śmierci. Jeżeli te zdjęcie wisiało na ścianie to raczej nie ma przypadków o takich niewyczuwalnych trzęsieniach że obrazy spadają z haczyków a jeżeli stało na jakimś meblu to też. Jest wiele przypadków że jeżeli jakaś osoba umarła to zaraz kogoś z rodziny w jakiś sposób informuje o tym i to są różne sytuacje (spadające zdjęcia danej osoby, jakieś przeczucie któregoś z członków rodziny itd.).

Co do drugiego zdarzenia to miałeś wielkie szczęście albo ktoś cie pokierował byś akurat usiadł z tyłu. Może Babcia? Czy to przeczucie, jakaś siła wyższa czy coś innego można powiedzieć masz szczęście i masz osoby które nad tobą czuwają ;) Tylko spokojnie raczej nie pomogą ci w nauce ale kto wie ;) Ja mam tak że uważnie słucham na lekcjach nic się nie uczę a potem sprawdziany piszę na 3 chyba że dostaję jakieś info od kogoś ale ja uważam że raczej mój mózg zapisuje te dane a potem wychwytuje je kiedy potrzebuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno mnie tu nie było, więc trochę do napisania jest:

Hrabula: na pierwszym i trzecim zdjęciu nic nie widzę poza plamami na moim monitorze, ale na drugim widzę "coś" nieostrego. Zauważ, że masz głębię ostrości ustawioną na daleki plan. Zakładając, że nieostry przedmiot jest jeszcze dalej, to do zachowania takiej wielkości na fotografii musiałby być naprawdę ogromny! Sprawę pogarsza to, że jest to ultrazoom - te aparaty mają bardzo małe matryce, przez co mają baaaardzo dużą głębię ostrości. IMO jest to jakiś paproch przelatujący przed obiektywem, bardzo blisko, max kilka centymetrów.

Matison: nie wierzyłbym nic, co ma w nazwie "David Icke" :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet odejdę trochę od tematu i nie pamiętam czy już tu o tym pisałem ale ja jak i niektórzy z mojej rodziny mogli mieć spotkania z istotami przynajmniej nie z ziemi.

Widzę, że nie tylko w mojej rodzinie krążą takie historie. Ciekawe czy to wszystko zdarzyło się naprawdę, czy to po prostu zmęczony umysł :P W każdym razie ja mam nadzieję, że nigdy mnie podobna sytuacja nie spotka, bo widząc na własne oczy ducha czy jakąś niezidentyfikowaną postać chyba bym umarł ze strachu :P

Z tych co ja pamiętam (pomijając różne historie o czarach czy urokach, bo takie chyba krążą po każdej wsi i wg mnie większość nie jest zbyt prawdziwa) mogę przytoczyć jedno takie wydarzenie. W sumie podobne do GUTa. Moja babcia miała swój ulubiony zegar, codziennie kazała go nakręcać. Pewnego dnia zmarła po ciężkiej chorobie i niedługo potem skapnęliśmy się, że zegar stanął. Potem przez parę nocy mój dziadek był budzony przez jakiś głos słowami mniej więcej w stylu "nakręć zegar, bo stanął". Kiedy chodził sprawdzić do sąsiedniego pokoju okazywało się, że to prawda.

@Lord Hrabula,

w sumie ja zawsze sceptycznie podchodzę do takich zdjęć. Nie to, że są podrobione, ale po prostu oko ludzkie nie jest na tyle dobre, żeby rozróżniać szczegóły z takiej odległości, więc wiele rzeczy mózg sam sobie dopowiada. Takie rozmazane plamki to może być dosłownie wszystko.

Edytowano przez Vlado
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja babcia też widziała kosmitów!!!

Wracając do domu była pewna że widzi kogoś koło figurki Matki Boskiej Cierpiącej, gdy podchodziła bliżej postać owa wydłużała się, a jak oddalała no to się zmniejszała. Jak nic kosmici!

Udało mi się ich kiedyś sfotografować, a nawet nagrać filmik aparatem cyfrowym (jakiś zwykły Kodak), niestety nie wiem dlaczego po tygodniu filmik ów zniknął mi z dysku, a zdjęcie rozpikselowały się tak, że nic na nich nie było już widać.

Czasami też w nocy skrzypią mi schody, a nawet więcej - 3 razy w tym roku drzwi otworzyły mi się w niewyjaśnionych okolicznościach w tym dwa razy w nocy (było wtedy zbyt jasno jak na mój gust). Mój kot czasami też podejrzanie miauczy, zazwyczaj towarzyszy temu nadmierna aktywność termitów hodowlanych (mam kilka w słoiku) no i naturalnie jest wtedy zbyt jasno, jak na mój gust.

Sądzę, że kosmici wniknęli już dawno w nasze szeregi, a teraz podstępnie ukazują się nam w nocy, na niebie oraz na niewyraźnych filmikach na YT, inwigilują nasze szeregi i porywają krowy, a jak przyjdzie rok 2012 to zrobią nam apokalipsę jakiej świat nie widział!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elo, nowy jestem. Interesuje sie paranormaliami, szczególnie UFO,wierze że istnieje, że robi piktogramy, i że pomogło starożytnym. Czytam i czytam wiele dni, przez te czytanie zaczynam sie bać. Udowodnijcie mi jakoś, (choć wątpie czy sie da) że UFOlki nie istnieją, bo sie boje...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... zanim by dolecieli do nas to by poumierali ze starosci. Jesli poruszaja sie z ogromna predkoscia cisnienie by zgniotlo ich pojazdy. No chyba ze maja ultra technike :) HMm... nie ma żadnych twardych dowodów na istnienie. Nie ma jednoznacznego nagrania UFO. Prawie wszystkie zdjecia to fejki. Reszta to moga byc zdjecia samolotu, stacji niskoorbitowej, wojskowego pojazdu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udowodnijcie mi jakoś, (choć wątpie czy sie da) że UFOlki nie istnieją, bo sie boje...

Od dupy strony podchodzisz do tego, drogi panie. Ciężar dowodu spoczywa na tobie, bo to ty wygłaszasz tezę.

Jesli poruszaja sie z ogromna predkoscia cisnienie by zgniotlo ich pojazdy.

Problem z FTL travel nie polega na ciśnieniu (chociaż spodziewam się, że masz na myśli przeciążenia wynikające z przyspieszenia). Bo ciśnienie nie ma tu nic do rzeczy, a przeciążenia wynikają z przyspieszenia, a nie prędkości. Problem polega na tym, że FTL travel jest niewykonalne z punktu widzenia teorii względności.

Edytowano przez Hazreth
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po długiej przerwie w tym temacie. A pan przede mną chciał sie upewnic że UFO nie istnieję. To ja powiem jak zawsze z moim czarnym humorem. Kiedyś gdy jeszcze istniała Atlantyda, a UFO niby pomagało jej mieszkańcom były już szczepy polaków.

Pewnego dnia, gdy ufo chciało odwiedzic Atlantyde, nie mogło jej znaleźć ponieważ własnie wtedy powstało 1 złomowisko na tych polskich ziemiach i od tego czasu atlantyda nie istnieje i sami domyslcie sie dla czego. Tak, możesz być pewien że po takim incydencie UFO już nigdy nas nie odwiedzi w trosce o swoje statki. :cool:

Edytowano przez killer223
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, mnie to nie przekonuje... Istotki pozaziemskie istnieją, choć jeszcze troche sie boje. Kurde, niepotrzebnie tyle chciałem wiedzieć, weszłem na strone jakiejś sekty chyba, durnoty pisali i temu sie boje, ale naszczeście przechodzi...

Sarmat, co to za stworek??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie skończyłem czytać biografie Erich von Danikena, i zamieżam jego wszystkie książki przeczytnąć... jak sie uda...

A propo, kto jest za jego teorią i kto w to wieży?? bo ja tak

A wierzysz w ortografię? Lekturę polecam zacząć od słownika ortograficznego, bo aż oczy bolą od tych błędów. Staraj się pisać poprawnie - przeglądarki mają coś takiego jak autokorekta. [Tur]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Morgas18 - podaj link, PW

"Wielki Przedwieczny, przywódca i najpotężniejszy z nich. Od niego

pochodzi nazwa całej mitologii. Najpopularniejszy i najczęściej

przyzywany, głównie za pomocą snów. Służą temu specjalne rytuały

przekazywane w tajemnicy z pokolenia na pokolenie pośród jego wyznawców,

którzy czczą go i uwielbiają z nadzieją, że gdy powróci, będą w tym

powrocie uczestniczyć. Główne jego święta, kiedy nasila się aktywność i

gdy najłatwiej się z nim skontaktować to 30 kwietnia i 31 pazdziernika. W

pewnym sensie jest martwy, choć określenie "uśpiony" bardziej pasuje do

tego stany, w którym się znajduje. Ma wiele potężnych sług również w

głębinach. Należą do nich Dagon i Hydra. Legendy mówią, że Wielki Cthulhu

śpi w zatopionym głęboko Mieście Cyklopów, R'lyeh i tylko czeka na

odpowiedni układ planet, by powrócić i wziąć we władanie to, co mu się

należy. Nas."-rlyeh.ms-net.info

I tu Hazreth ma rację, przeczytaj książkę, takiego autora "Lovecraft", a zrozumiesz nieco więcej.

Edit: żeby nie było offtopu: przybliż mi nieco teorie Von Danikiena. Kojarzę nieco gościa, ale nie zaznajomiłem się zbytnio z jego pracami.

Edytowano przez sarmat
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądam teraz prograam o Zofiówce z Otwocka, czy ktoś wie coś o tym? : )

Sądzę, że kosmici wniknęli już dawno w nasze szeregi, a teraz podstępnie ukazują się nam w nocy, na niebie oraz na niewyraźnych filmikach na YT, inwigilują nasze szeregi i porywają krowy, a jak przyjdzie rok 2012 to zrobią nam apokalipsę jakiej świat nie widział!

Ty tak na serio?

Co do UFO, poczytajcie o Hanabeu:)

edit: żeby nie było offtopu: przybliż mi nieco teorie Von Danikiena. Kojarzę nieco gościa, ale nie zaznajomiłem się zbytnio z jego pracami.

http://www.inholilem.fora.pl/tematy-ezoter...teoria,942.html

Edytowano przez M@TH3V
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eryś von Däniken sprzedaje książki i zarabia na swoich teoriach opierających się na ignorancji. W tych kilku zdaniach podsumowania na zalinkowanym przez M@TH3V (to się odmienia jakoś?) forum biją po oczach rażące błędy dotyczące teorii ewolucji przede wszystkim - ciężko orzec, na ile wynikają one z niewiedzy, a na ile są ordynarnym kłamstwem.

Zatem antidotum na Dänikena i jemu podobnych jest zwyczajnie zapoznanie się z prawdziwymi teoriami naukowymi i zdobycie, przynajmniej podstawowej, wiedzy na temat tego, jak działa świat dookoła.

Poza tym moderator skasował mi post z facepalmem, foch.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haunebau istniało....

No a Eriś von Daniken pisze książki o tym jak to ufolki odwiedzały Ziemie w czasach starożytnych cywilizacji.

Sporo by tu mówić, piramidy budowane są z równiusieńkich bloków skalnych ważących pare ton, biorąc pod uwage obróbke, ustawienie ich na miejsce, oraz czas w jaki wykonano piramide, to każdy blok stawiano co 6 sekund. to jeszcze cienka historia, są lepsze...

Istnieje miasto zbudowane 16tyś. lat temu, które wdł. legedy były budowane przez bogów (ufolki).

Poczytajcie o mapie Piri Reisa...

Poczytajcie również Biblię> (Ez. 1,4-21) , zniszczenie Sodomy i Gomory.... i wiele innych....

Przypomnijcie sobe ze szkoły herosów, pół ludzi pół bogów. To tylko badania istot pozaziemskich nad ludzmi, łączyli sie z nami i powstwali super ludzie.

10700 lat temu temperatura wzrosła gwałtownie, o 7stopni... jak?? i dlaczego we wszystkich wierzeniach wysępuje potop??

jest jeszcze dużo takich argumentów, mówiących że kiedyś byli tu przybysze z kosmosu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ciach] Nie cytujemy w całości ostatniego posta w temacie. [Tur]

A ileż to już razy udowadniano, że ludzie mogli zbudować te piramidy? :)

Niestety nie wiem jakie to miasto

Co do mapy, równie dobrze nasz admirał mógł znaleźć jakieś stare dokumenty innych nacji, które prowadziły handel morski na szeroką skalę, zanim Europejczycy dopłynęli do Ameryki, może Egipcjanie, może Fenicjanie posiadali jakieś stare mapy/ dokumenty, dzięki którym mogła powstać taka mapa.

Biblia to nie księga z dokumentami i Stary Testament składa się z tekstów, których nie powinno interpretować się dosłownie, jeśli już jednak się w to bawimy, to zniszczenie Sodomy i Gomory mogło być katastrofą naturalną lub faktyczną Boską Interwencją? ;p

Zmiany klimatyczne na naszej zachodzą co jakiś czas samoistnie, więc obniżenia i podwyższenia temperatury nie są jakoś specjalnie dziwne, nawet jeśli zachodzą na długi czas.

Motyw potopu nie występuje we wszystkich religiach, takie twierdzenie jest dosyć sporym nadużyciem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo by tu mówić, piramidy budowane są z równiusieńkich bloków skalnych ważących pare ton, biorąc pod uwage obróbke, ustawienie ich na miejsce, oraz czas w jaki wykonano piramide, to każdy blok stawiano co 6 sekund.

Citation needed.

I to taki, który nie pochodzi ze strony ZOMGUfoPorwałoMiMózg.com. Ani z książki Erysia.

Istnieje miasto zbudowane 16tyś. lat temu, które wdł. legedy były budowane przez bogów (ufolki).

To, że gdzieś tam u jakiejś cywilizacji występuje mit 'ZOMG miasto zbudowali nam BOGOWIE!!111' jest raczej kiepskim dowodem na istnienie... czegokolwiek. RLY. W końcu jakiś czas temu bogowie zajmowali się tym, żeby słońce wschodziło i ciskali błyskawice - czy to też dowód na istnienie Obcych?

Poczytajcie również Biblię> (Ez. 1,4-21) , zniszczenie Sodomy i Gomory.... i wiele innych....

To Obcy stworzyli świat w 7 dni!

Przypomnijcie sobe ze szkoły herosów, pół ludzi pół bogów. To tylko badania istot pozaziemskich nad ludzmi, łączyli sie z nami i powstwali super ludzie.

Herosi... Ci z greckiej mitologii, którzy istnieli jedynie w systemie wierzeń ówczesnych ludzi?

10700 lat temu temperatura wzrosła gwałtownie, o 7stopni... jak??

Jak wspomniał Błysk - zmiany klimatyczne występowały na Ziemi. Każde zlodowacenie to też wina kosmitów? Google 'brzytwa ockhama', żebyś nauczył się, jak zbędne jest tłumaczenie rzeczy, których wytłumaczenie znamy, kosmitami.

i dlaczego we wszystkich wierzeniach wysępuje potop??

Och, możliwa wielka katastrofa odcisnęła się w jakiś sposób na mitologii i wierzeniach kultur, których mogła dotknąć! Niewiarygodne!

Nadal wszelako nie widzę tu kosmitów.

Edytowano przez Hazreth
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kosmitów, to wierze, że są. Skoro ludzie powstali z bakterii, to jest chyba bardzo duże prawdopodobieństwo, że gdzieś daleko, na jakiejś planecie o powiedzmy, podobnym wyglądzie co nasza planeta, istnieje także coś podobnego. Zapytałem kiedyś katechetkę, że skoro Bóg stworzył ludzi, to co stworzyło kosmitów. Bardzo trafnie mi wtedy odpowiedziała - otóż "ludzie", to tylko określenie istoty myślącej. Skoro UFO myślą, to można ich także nazwać "ludźmi", ale tylko w sensie istoty myślącej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...