Jump to content

Hrissgel

Forumowicze
 • Content Count

  306
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Hrissgel

 1. Cześć! Zainstalowałem dziś aktualizację Ubuntu po czym wyłączyłem komputer. Kiedy znów go włączyłem obraz na ekranie był rozciągnięty, nie działała mysz, klawiatura oraz internet. W międzyczasie "naprawiłem" problem klawiatury zmieniając ją na inną. Przy myszy to nic nie daje. Porty USB zdają się także nie działać. Najważniejszym jest dka mnie aby uratować pliki znajdujące się w folderach takich jak dokumenty, pobrane itd. W drugiej kolejności zakeży mi na zakładkach z firefoxa. Moje pytanie jest następujące - co polecacie w tej sytuacji zrobić. Jest jakiś dobry program, który mógłbym nagrać na płytę i przez niego jako LiveCD odzyskać dane?
 2. Witam. Mam problem z dźwiękiem wydobywającym się z komputera. Przypomina to jakby rwanie taśmy klejącej i pojawia się przy wzmożonej pracy. Czy ktoś wie co może być tego przyczyną? Mogę wysłać nagrany dźwięk jeśli ktoś byłby w stanie pomóc.
 3. Podbijam. Dodaję także do sprzedaży książkę Blender. Kompletny podręcznik do tworzenia grafiki 3D w programie Blender. Kamila Kulko i Jarosława Kolmagi wydawnictwa Helion za 40 zł + przesyłka.
 4. Zniewolony. 12 years a slave. Autor: Solomon Northup Wydawnictwo: Replika Ilość stron: 320 Prawdziwa opowieść Salomona Northupa, człowieka urodzonego jako wolny obywatel Stanów Zjednoczonych, który stał się niewolnikiem na dwadzieścia lat przed wybuchem wojny secesyjnej. Książka w niezywkły sposób podchodzi do kwesti niewolnictwa, ponieważ możemy w niej patrzeć na świat z perspektywy osoby porwanej i zniewolonej. Jest to swego rodzaju pamiętnik, w którym autor prowadzi nas od swojego spokojnego życia z rodziną poprzez poszukiwanie pracy, porwanie, 12 lat pracy na plantacjach, a w końcu uwolnienie i powrót do domu. W książce znajdziemy opisy plantatorów, życia i zwyczajów niewolników, a nawet dokumenty które pomogły w uwolnieniu bohatera. Opowieść została napisana prostym językiem, który ułatwia zrozumienie i szybkie przeczytanie tekstu. Pozycja obowiązkowa dla każdej osoby interesującej się tą tematyką.
 5. Witam. Na sprzedaż mam następujące numery CD-Action: 3 / 2008 specjalny 1 / 2008 5 / 2008 6 / 2008 7 / 2008 9 / 2008 10 / 2008 11 /2008 1 / 2009 2 / 2009 4 / 2009 specjalny 1 / 2009 5 / 2009 6 / 2009 7 / 2009 8 / 2009 9 / 2009 10 / 2009 11 2009 12 / 2009 wszystkie numery z roku 2010 i 2011 1 / 2012 2 / 2012 3 / 2012 4 / 2012 5 / 2012 6 / 2012 Do wszystkich numerów posiadam płyty Każdy numer (gazeta + płyta) sprzedaję za 5,50zł + wysyłka Całość sprzedam za 160zł + wysyłka Każdy numer jest w bardzo dobrym stanie. Jedyne uszkodzenia mogą być związane z drobnymi otarciami na górze i dole grzbietu okładki Do każdego numeru, który zawierał Tipsomaniak będze on dołączony Mam równierz na sprzedaż następujące numery magazynu Click!: 9; 10 / 2007 4; 5; 7; 8; 9; 10; 11; 12 / 2008 1; 2; 3; 4 / 2009 Wszystkie numery w stanie bardzo dobrym z wraz z płytami oprócz numeru 9/2007 Każdy numer 4,50zł + przesyłka Na sprzedarz mam też plakaty: - Need for Speed: Hot Pursuit / Wiedźmin 2: Zabójcy Królów - 3zł - Batman Arkham City / Fallout New Vegas - 4zł - Wiedźmin Zabójcy Królów / World of Tanks - 5zł - Resident Evil Afterline 3D (z Milą Jovovich) / Runes of Magic - 3zł - Assassin's Creed II / Battlefield Bad Company 2 (posiada 4 dziurki na górze po dziurkaczu) - 5zł - Star Wars The Old Republic - 3zł - Battlefield 3 - 3zł + PRZESYŁKA Plakaty są w bardzo dobrym stanie, chyba że napisano inaczej Inne: - poradnik do gry The Sims 3 z płytą - stan dobry ++ (występują jedynie lekkie otarcia na tyle) -5zł - 4 nakleji Left4Dead - 2zł - kalendarz gracza 2011 - CD-Action - bardzo ładnie wydany, stan bardzo dobry. - 4zł + PRZESYŁKA --------------------------------------------------------------------------------------------- Przy większych zamówieniach przewidują pewne zniżki lub oferuję za darmo wybrane plakaty lub rzeczy z "Innych".
 6. Było już za późno na uratowanie życia poległym, niesłusznie oskarżonym. Wszystkie ślady wskazują na Yoshimera, to on jest sprawcą.
 7. Po dowodach przedstawionych przez Maz Sooka przemyślałem parę spraw. Chyba jednak nie zagłosuję na Yoshimera. Zbyt dużo poszlak wskazuje na Kaa-Ktusa i to na niego idze mój głos. Jeśli to nie on, zostanie już tylko jeden podejrzany.
 8. Taka sytuacja jest niezbyt wygodna. Można by nagiąć trochę zasady i przynajmniej powiedzieć kto tak na prawdę nie gra. Wygląda to teraz tak, że już parę razy pojawiły się poszlaki wskazujące na gracza który jest w ogóle nie jest aktywny i gdy pojawia się moment oddania głosu nie wiadomo na kogo się zdecydować. Bo raczej nikt nie zagłosuje na kogoś kto może po prostu olewa grę.
 9. Prędzej bym obstawiał że jest on przeciwieństwem mordercy. Czytaj całość, słowa po dwukropku raczej jasno wskazują, że ten ktoś nie chce psuć innym zabawy.
 10. Kolejny. Ciekawe kto będzie następny. Gdyby ślady były jaśniejsze, choć może mam pomysł. Yoshimer. W końcu wiemy że zdrajca zasłynął z czegoś w przeszłości. Jako jedyny z nas ma tytuł. Może to dzięki niemu stał się na tyle pewny by teraz eliminować innych? Może uważa się za lepszego? Mój głos idzie właśnie na niego.
 11. Proszę bardzo : 1. MrYoshi 2. HrymiMakos 3. Maliniorz 4. thefiend2 5. Mejk 6. Hrissgel 7. BigDaddy Już kiedyś o tym myślałem. Poza tym, będę listę edytował tzn. usuwał tych, którzy polegli, aż usunę posta.
 12. Nie udało się uratować Mista w porę. Teraz najważniejsze to poskładać poszlaki w całość i dopaść mordercę. Przychodzi mi na myśl kokpit Biela. Wiele z znajdujących się tam rzeczy wskazuje na niego i właśnie jego oskarżam. Jest on także starym wyżeraczem tych wyścigów, więc może zaczęli go nużyć nowi gracze i chce się ich pozbyć?
 13. Dzięki za pomoc. Temat do zamknięcia.
 14. Hrissgel

  Mass Effect

  Moje dokumenty -> BioWare -> Mass Effect -> Save Powinno działać.
 15. Chciałem zacząć podmieniać ikony lecz problem w tym, że nie tylko skróty, ale na przykład zrobić tak, by wszystkie foldery na komputerze, te żółte, zostały podmienione na inną ikonę. Czy jest taka możliwość? Kolejna sprawa, to czy do zamiany ikonek plików .exe trzeba programu zewnętrznego. Jeśli tak, to co polecacie?
 16. Mnie też możesz dopisać do tej zabawy jeśli jeszcze jest to aktualne. Zobaczy się jak to wygląda.
 17. Na gram.pl jest możliwość zakupu pre-orderu GTA V na PC. To chyba wystarczający dowód na to że gra zostanie wydana na tą platformę. Link do sklepu: http://www.gram.pl/sklep/pc/grand-theft-auto-v
 18. No niestety, nie obejdziesz Steam. Nie da się tego zrobić. Jedyną alternatywą są gry które są produkowane w dwóch wersjach - jednej z Steam, a drugiej bez niego, ale to rzadkość. A co do kopiowania na komputer obrazu z płyty to prawa raczej nie łamiesz. Według mnie jest to wykonywanie kopii bezpieczeństwa która jest jak najbardziej legalna jeśli została wykonana tylko dla użytku twojego, a nie innych, więc jeśli jej nikomu nie udostępniasz to jest to legalne.
 19. Problem w tym że osoba śniąca nie musi umieć śnić świadomie. Problem też jest w samych proroczych snach, bo biorąc je od strony senników, to rzeczywiście takie sny które podobno mają jakieś znaczenie i wpływ na przyszłość, czyli poniekąd prorocze, się zdarzają i spełniają. Lecz co gdy śniący intensywnie myślał lub wykonywał jakąś czynność, a później mu się ona przyśniła, oczywiście po zajrzeniu do sennika znajdujemy objaśnienie tego snu. Zbieg okoliczności ? I kolejny dowód na to że do znaczenia snów trzeba podchodzić bardzo ostrożnie, bo na przykład mi wiadomo że jak się zmarły śni to osoba śniąca sama może za długo nie pożyć. Różne tłumaczenia. @Diabolos - Ten problem który poruszyłeś na końcu swojego posta też był omawiany i pamiętam że miał coś na swoją obronę .
 20. Otóż przed chwilą w jednym z porannych programów informacyjnych był wywiad z Krzysztofem Jackowskim. Gdyby ktoś nie wiedział, jest on bardzo znanym polskim jasnowidzem z którym niejednokrotnie nawiązywała współpracę policja. Jedną z ciekawszych rzeczy które powiedział jest to, że widzi gruzy jakiegoś miasta, prawdopodobnie dużego na południu polski, nie jest to pojedynczy dom, możliwe też że nie całe miasto, mogą być to jakieś dzielnice, tylko że nie umie podać dokładnie jakiego miasta te wizje dotyczą. Czy nie wydaje się wam że te informacje mogą dotyczyć Bytomia? Już od wielu lat gazety rozpisują się o kolejnych zawalonych domach. Pod tym miastem wydobywano także węgiel. Wiele budynków jest już o parędziesiąt centymetrów osunięta. Co o tym sądzicie?
×
×
 • Create New...