Skocz do zawartości
Gość kabura

Warcraft (seria)

Polecane posty

A kończąc (chwilowo) temat DotA... Jakiego bohatera z Warcrafta (np. Thrall, Jaina, Arthas) i dlaczego, lubicie najbardziej, oraz jaką jednostkę uważacie za najciekawszą, najfajniejszą, najlepszą?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kończąc (chwilowo) temat DotA... Jakiego bohatera z Warcrafta (np. Thrall, Jaina, Arthas) i dlaczego, lubicie najbardziej, oraz jaką jednostkę uważacie za najciekawszą, najfajniejszą, najlepszą?

Jesli chodzi o kampanie to Varimatras-genialnie gada ;] A na laddzie to Blademaster(windwalk jest genialny) i Panda-za wyglad i smieszne umiejetnosci

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kończąc (chwilowo) temat DotA... Jakiego bohatera z Warcrafta (np. Thrall, Jaina, Arthas) i dlaczego, lubicie najbardziej, oraz jaką jednostkę uważacie za najciekawszą, najfajniejszą, najlepszą?

Arthas w postaci Death Knighta oraz Sylvanas w postaci Dark Ranger (już nawet nie zewzględu na samych bohaterów, lecz klasy)... dlaczego? Ponieważ zawsze lubiałem się w nieumarłych, nekromancji oraz ogółem mrocznych klimatach, a bohaterowi ci są tego uosobieniem.

Będąc już w temacie - uważam, że Dark Ranger powinien być podmieniony w zamian za Dreed Lorda u Nieumarłych ;)

Edytowano przez Deathdealer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ulubiony bohater kampanii.......Illidan Stormrage.Po prostu najciekawszy bohater,zwichrowany emocjonalnie elf,mający kompleks na punkcie swojego brata.I do tego dobra postać jeśli chodzi o rozgrywkę.Lubiłem też Arthasa,ale........po stronie dobra.Serce mnie zabolało jak zabił swego ojca :) .Thrall też jest w porządku,ale bardziej pasowałby mi w roli Blademastera.

Ulubiona jednostka.....ciężko wybrać.Hmm lubię Spellbreakera z ludzkich,ładna graficznie i pomocna jednostka.

U innych........dopisze jak pomyśle :D .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będąc już w temacie - uważam, że Dark Ranger powinien być podmieniony w zamian za Dreed Lorda u Nieumarłych ;)

Brrr.... Nie pozwalam! ;) DL jest moim ulubionym hero Nieumarłych. Uśpienie, "słodka" aura i Infernus na deser tworzą całkiem smaczne połączenie. Fakt, że ostatnio przechodzę na (używanego przez niemal wszystkim) DK, ale sentyment do tego demonicznego klocka pozostał. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brrr.... Nie pozwalam! ;) DL jest moim ulubionym hero Nieumarłych. Uśpienie, "słodka" aura i Infernus na deser tworzą całkiem smaczne połączenie. Fakt, że ostatnio przechodzę na (używanego przez niemal wszystkim) DK, ale sentyment do tego demonicznego klocka pozostał. ;)

Ja nie uważam, że ten bohater jest nieciekawy, ale po prostu nie pasuje do armi Nieumarłych bo to demon i podobnie jak Gobliny i demony obrały strone neutralych bohaterów, tak też sądzę, że Dark Ranger i Dreed Lord poprostu pomylili się miejscami :)

Edytowano przez Deathdealer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Deathdealer

Prawdę mówiąc to, czy jakaś jednostka pasuje do danej rasy pod względem klimatu, tudzież historii świata, przestało mnie interesować po ukończeniu kampanii. Dość dawno, znaczy się. ;)

A DL jest na tyle blady, by móc wpasować się do Nieumarłych... ;)

Racja, trochę denerwują mnie demony u nieumarłych, bo dowodzą że to wcale nie nieumarli tylko "rasa zła"...

Hm... A gdyby wywalili demoniczne akcenty od Nieumarłych, to Ghule przerzuciłyby się na wegetarianizm, a ich wersje katapult zaczęłyby sypać kwiatkami? ;)

Co, jak co -> Nieumarli nigdy nie byli specjalnie przyjemną dla innych rasą, nawet gdy nieco się wyswobodzili w samej kampanii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, trochę denerwują mnie demony u nieumarłych, bo dowodzą że to wcale nie nieumarli tylko "rasa zła"...

Wg mnie Nieumarli to po prostu jest "rasa zła". Rownie dobrze mozna sie doczepic do krasnali w armii "ludzi", chimer,stone giantow czy skomow w armii "Nocnych elfow" albo troli u "orkow". Nazwa tylko kierunkuje i zadnej rasy(tj. armii-jednej z 4 do wyboru) nie da sie okreslic jednoznacznie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to ja zaczynałem od taktyki na DK i DL ale obecnie przeszedłem na DL-a. Może nie jest potężny, ale za to jest fajny i ta aura :D Nie ma to jak DL + 6 ghuli + aura. Na początku nikt Cię nie ruszy. A potem to już różnie to wychodzi... (z drugiej strony kiepski ze mnie gracz ^^)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to ja zaczynałem od taktyki na DK i DL ale obecnie przeszedłem na DL-a. Może nie jest potężny, ale za to jest fajny i ta aura :D Nie ma to jak DL + 6 ghuli + aura. Na początku nikt Cię nie ruszy. A potem to już różnie to wychodzi... (z drugiej strony kiepski ze mnie gracz ^^)

Mnie U DL'a bardziej podnieca uspienie^^ na 3 lvlu mozesz zablokowac przeciwnikowi 2 bohaterow. Aura tez jest przyjemna ale sprawdza sie praktycznie tylko przy graniu plugastwami(ew szkielety), ghuli nie licze bo w late game nadaja sie wylacznie do zbierania wooda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie uważam, że ten bohater jest nieciekawy, ale po prostu nie pasuje do armi Nieumarłych bo to demon i podobnie jak Gobliny i demony obrały strone neutralych bohaterów, tak też sądzę, że Dark Ranger i Dreed Lord poprostu pomylili się miejscami.

Fabularnie Upiorny Władca ma swoje uzasadnienie. Ponadto jest wystylizowany na wampira - nietoperze odlatujące po jego śmierci - a i umiejętnościami to potwierdza (Uśpienie, Aura Krwi, Rój), więc byłbym daleki od twierdzenia, że Upiorny Władca nie pasuje do armii Nieumarłych.

Racja, trochę denerwują mnie demony u nieumarłych, bo dowodzą że to wcale nie nieumarli tylko "rasa zła"...

Wymień mi wszystkie demony z armii Nieumarłych, pomijając oczywiście Upiornego Władcę. Bo ja za nic nie mogę sobie przypomnieć, żeby w skład Plagi wchodziły jakieś demoniczne jednostki.

Wg mnie Nieumarli to po prostu jest "rasa zła". Rownie dobrze mozna sie doczepic do krasnali w armii "ludzi", chimer,stone giantow czy skomow w armii "Nocnych elfow" albo troli u "orkow".

A co mają wspólnego krasnoludy ze złem? Zazwyczaj są one przedstawiane właśnie jako rasa pozytywna.

Moim ulubionym bohaterem u Ludzi jest Król Gór, głównie za umiejętność Młot Burzy i jego pasywną, którą biorę jako drugą. W połączeniu z Nagą jest to całkiem niezła kombinacja jej Strzały Mrozu i Młota Burzy do zabijania bohaterów przeciwnika, choć można za drugiego wziąć Paladyna - do leczenia pierwszego bohatera i z tarczą. Po stronie Nieumarłych mam dylemat: albo Upiorny Władca z Uśpieniem na pierwsze, albo Rycerz Śmierci ze Wstęgą (jeśli mam w drużynie Nieumarłych) lub Paktem (jeśli jestem jedynym Nieumarłym w drużynie). Generalnie obie kombinacje są dobre, choć ta pierwsza - ze Wstęgą - jest bardziej popularna, bo służy do leczenia i do zabijania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co mają wspólnego krasnoludy ze złem? Zazwyczaj są one przedstawiane właśnie jako rasa pozytywna.

A czy ja twierdze ze maja cos wspolnego ze zlem? Po prostu mowie ze nie pasuja do armii "ludzi" tak samo jak owe "demony" do trupkow

Edytowano przez Wymiatak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co mają wspólnego krasnoludy ze złem? Zazwyczaj są one przedstawiane właśnie jako rasa pozytywna
Moze nie maja nic wspolnego ze zlem, ale jest to rasa nieufnie nastawiona do innych

A czy ja twierdze ze maja cos wspolnego ze zlem? Po prostu mowie ze nie pasuja do armii "ludzi" tak samo jak owe "demony" do trupkow
Dokladnie. Patrz wyzej. Krasnale nigdy nie byly nastawione przyjaznie do innych ras, a w szczegolnosci elfow. ;)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak po prostu mam wrażenie że DL jakoś tak... nie pasuje. Co nie przeczy temu że jest moim ulubionym bohaterem u nieumarłych... Tzn tak samo lubię władcę podziemi, ale on jest tylko w dodatku... Ale i tak rzadko nimi gram, bo nie lubię nieumarłych.

Fabularnie Upiorny Władca ma swoje uzasadnienie.

Fabularnie... Fabularnie wszyscy DK byli kiedyś Palladynami. A Lisze magami ludzkimi. A DR łuczniczkami z Quel'thalas...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat temu ,jak grałem online,głównymi bohaterami w początkowej fazie u Nieumarłych był właśnie DK,potem DL.Lisza na początek prawie nigdy nie wybierano ,z prostej przyczyny-jest głównie bohater wsparcia( Tarcza Mrozu),stąd na początku gry mało przydatny,rozwija skrzydła później.

BTW: Mi Dark Ranger bardziej pasuje w armii Plagi,dał bym ją na miejsce przerośniętych pająków :D

Wtedy każda rasa miała by 2 Herosów dystansowych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiego bohatera z Warcrafta (np. Thrall, Jaina, Arthas) i dlaczego, lubicie najbardziej, oraz jaką jednostkę uważacie za najciekawszą, najfajniejszą, najlepszą?
Wielu bohaterów jest fajnych i musiałbym ich wielu tutaj wypisać. Bardzo lubiłem grać Ilidanem, Arthasem(tym dark z ostrzem) i Gromem. Bardzo podobały mi się te postacie "buntu", które grały na dwóch frontach. Cairne też cool tauren, który wzbudzał we mnie taką pozytywną energie(może dlatego, że miałem zetknięcie z taurenami z WoWa ;) ). Archimonda nie lubiłem z uwagi na jego "skromny język" xD. Jedyne co miał dobre to statsy i skille, bo jakby można było nim kierować to komputer nie miałby żadnych szans na starcie(a tak to ma jakieś chociaż na pozór ;) ).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn tak samo lubię władcę podziemi, ale on jest tylko w dodatku...

Czyżbyś chciał przez to powiedzieć, że bawisz się w podstawkę? ;)

Hm... Kiedyś spróbowałem pograć w czystego RoC, bez patchy... Całkowicie inna gra...

Fabularnie... Fabularnie wszyscy DK byli kiedyś Palladynami. A Lisze magami ludzkimi. A DR łuczniczkami z Quel'thalas...

Co chcesz przez to powiedzieć? Że niby w typowym świecie fantasy nie ma tylu niedobrych magów i zhańbionych paladynów? ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu razi mnie to, że DR to (podobno): Banshee (tłumaczy się to "zawodzący duch". Tja.), Przemieniona łuczniczka z Quel'thalas, szukająca zemsty na tym, który skazał ją na wieczne cierpienia.

PS. Przepraszam że tak krótko, ale przed chwilą napisałem w tym temacie długi i mądry post, a potem... internet mnie wywalił do pulpitu. Life is brutal.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabularnie... Fabularnie wszyscy DK byli kiedyś Palladynami. A Lisze magami ludzkimi. A DR łuczniczkami z Quel'thalas...

Żebyś się nie zdziwił. Link, popatrz sobie na opis Lisza. Zgroza. A patrząc na niedawną rewolucję w World of Warcraft w sprawie Rycerza Śmierci, to twoja koncepcja prędko się sypie. Rozmawiałem nawet w WoW - po angielsku oczywiście - o fabule strategicznych części Warcrafta i druga strona stwierdziła, że szkoda iż ze względu na graczy cała fabuła jest nieustannie przestawiana przez Blizzarda. Sprawa z Rycerzami Śmierci zdaje się tą opinię tylko potwierdzać. O Mrocznej Łowczyni jest w dalszej części mej wypowiedzi.

Po prostu razi mnie to, że DR to (podobno): Banshee (tłumaczy się to "zawodzący duch". Tja.), Przemieniona łuczniczka z Quel'thalas, szukająca zemsty na tym, który skazał ją na wieczne cierpienia.

Jeśli razi cię prawda, to ja nic nie mogę na to poradzić. Prawda jest taka, że Arthas skazał ją na służbę po stronie wroga - przynajmniej do momentu aż Król Lisz utracił nad nią kontrolę - i splugawił krainę, której broniła. Jest Banshee, ale dostała odrębny model bohatera i umiejętności, żeby odróżnić ją od standardowych jednostek (w WarCraft III: Reign of Chaos jest zwyczajną Banshee z nieco zwiększoną liczbą punktów życia). Była tylko jedna Sylvanas, głównodowodząca obroną Quel'Thalas. Ale przemawia do mnie koncepcja, że są to przywołani do życia po śmierci (przecież nie wkrzeszeni) obrońcy krainy elfów.

Edytowano przez Holy.Death
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu razi mnie to, że DR to (podobno): Banshee (tłumaczy się to "zawodzący duch". Tja.), Przemieniona łuczniczka z Quel'thalas, szukająca zemsty na tym, który skazał ją na wieczne cierpienia.

Banshee (z mitologi Irlandzkiej) to duch zmarłej w cierpieniach kobiekty. Wierzy się, iż jej lament zapowiada czyjąś śmierć (głównie z rodziny) - Ale to tak na marginesie.

Jeżeli zaś chodzi o Dark Ranger - była nią wyłacznie Sylvanas, która została zamordowana przez Athasa podczas oblężenia Quel'Thalas (jako misja bonusowa - w nagrodę otrzymywaliśmy wsparcie w postaci unikatowej Banshee w misji z przywołaniem Archimonda). Następnie jak Holy napisał - dzięki słabnącej mocy Króla Licha - Sylvanas udało się wywiązać spod jego mocy psonicznej, po czym powróciła do swego ciała (ten wątek nie jest wyjaśniony) i tym samym otrzymalismy kolejnego unikatowego bohatera w postaci Mrocznego Łowcy z umiejętnościami Kapłanki Tyrande i Banshee.

Fabularnie... Fabularnie wszyscy DK byli kiedyś Palladynami. A Lisze magami ludzkimi. A DR łuczniczkami z Quel'thalas...

Nie jest określone, że lich to koniecznie ludzki mag. Lichami stawali się magowie parający magią śmierci i życia tzw. Nekromanci jak np. Kel'Thuzad, dzięki czemu poznali tajemnice życia wiecznego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żebyś się nie zdziwił. Link, popatrz sobie na opis Lisza.

Zdziwiłem się. Mimo wszystko.

Jeśli razi cię prawda, to ja nic nie mogę na to poradzić. Prawda jest taka, że Arthas skazał ją na służbę po stronie wroga - przynajmniej do momentu aż Król Lisz utracił nad nią kontrolę - i splugawił krainę, której broniła.

Ale przecież była jedna Sylvanas. Inne DR nie mogły być kimś innym? OK, no dobra... A wiecie że Władca ognia, mój ulubiony bohater neutralny, jest żywiołakiem ognia?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Holy, te opisy z BNPL to czyjaś "radosna twórczość" czy tłumaczenie ("niezbyt" zgrabne, tak na marginesie) jakichś materiałów od Blizzarda? Jeśli to drugie, to prosiłbym o linka, chciałbym na własne oczy zobaczyć, co znów Blizzard w swoich światach nagmatwał (choć większej wtopy, jak ta z Dranei, Eredarami i Sargerasem już się zrobić chyba nie da).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, to nie radosna twórczość, bo to samo jest w instrukcji (tak, mam orginała! ŁAAAAAŁ!!!) ;)

(choć większej wtopy, jak ta z Dranei, Eredarami i Sargerasem już się zrobić chyba nie da).

a o co chodzi? ;)

BTW dranei w Warcraft III : FT to zupełnie co innego niż w WoW...

Edytowano przez MSM
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...