Skocz do zawartości
Gość kabura

Warcraft (seria)

Polecane posty

ekshumacja zwłok pozwala na nakarmienie "trupojadów"

Ekshumacja i Obsydianowe Posągi przede wszystkim wyzwoliły potencjał Nekromantów.

Czyt. utworzenie drużyny: 2 bohaterów melee, 2 Plugastwa, 2 Posągi, 2 Wozy mięsa i 4 Nekromantów. Bez jednostek neutralizujących magię tej drużyny nie da się pokonać

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja przeszedłem W3. Rozczarował mnie

(ej, zosawcie te toporki!)

Miał być genialny ,przełomowy itd. A to zwykły RTS, co prawda grywalność nie pozwala wstać. Ale jak jeszcze raz po przejściu przeleciałem sobie różnice między Starcraftem (moim ulubionym RTS'em) a W3 to wyszło mi kilka prawd...

- fabuła to masowy autoplagiat!

dowody:

---------------------------------------------------------

Starcraft | Warcraft 3

---------------------------------------------------------

Kerrigan staje się zergiem | Arthas staje się nieumarłym

zagłada aiuru | zagłada Lordaeronu

Overmind RIP przed zagładą aiuru | śmierć Malganisa przed zagładą

lordaeronu

poświęcenie Tassadara | Arthas decyduje się wziąć klątwę ostrza

mrozu

---------------------------------------------------------

-system rozwoju bazy podobny do tego ze starcrafta

Nieumarli mają budowanie tylko na splugawionej Ziemi (od zergów) i przyzywanie budynków (protosi)

- część budynków i jednostek to przeróbki tych ze starcrafta

- za dużo RPG!

Słowem: wg. mnie najgorsza gra Blizzarda. I tu chylić czoło należy, bo ona też trzyma wysoki poziom.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze nic!

WC3: The Frozen Throne zawiera sporo nawiązań do SC: Brood War!

Wniosek -> koniecznie musisz zagrać w dodatek!!! :twisted:

BTW Co masz na myśli pisząc, że

Overmind RIP przed zagładą aiuru

Poza tym szkoda, że nie zauważyłeś nawiązania kampanii Orków do teorii jakoby pierwszymi Europejczykami, którzy dotarli do Ameryki byli Wikingowie :roll:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jedynie co doszło elfom bo duzo nimi nie grałem xD I tak sięgra - anti unity. .

Nocnym elfom doszła najpotężniejsza jednostka Górski Olbrzym, jak mu ulepszymy pancerz, siłe ataku na 3 jednostka nie ma sobie równych. Nocne Elfy dostały jeszcze Zaklęte Smoki, dobra jednostka w zwarciu z jednostkami urzywającymi magiie, balistie zmienili na wyrzutnie glewlii, a druidą pazurów i szponów, możliwość urzywania czarów w postaci zwierzęcia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka gra, a w temacie o niej coś cicho... ;| No, ale ja też mam coś o dodatku do powiedzenia, a co! ;]

Wg mnie RoC było już grą prawie idealną, FT uzupełnij wszystkie braki podstawki i chyba w 99% może się takim mianem pochwalić.

Nowi bohaterowie:

Zróżnicowani i charyzmatyczni, każdy z nich jest całkiem inny, a umiejętności chyba też dosyć dopasowane. No, bo chyba żadnego nie można nazwać imbą ;] Z tych dodanych do ras najlepszą wydaje się Strażniczka. To taki BM w wersji NE ;p Bardzo dobra wojowniczka, dzięki teleportowi może szybko zwiać z walki, no i wachlarz noży też dobry. Ostateczny atak nawet lepszy niż u Blademastera, bo znacznie wspomaga on armię.

Neutralni? Wszyscy ciekawi, najbardziej chyba Beast Master. Dobre przywołania - przydaję się to na początku, tym bardziej gdy gra się mecz z orciem, a orc ma Mistrza Ostrzy (jastrząb!). Bardzo dobra byłaby Panda, gdyby tylko miała lepsze umiejętności podstawowe. Na 6 lvl Miodowar wymiata...

Budynki:

Mało ich trochę jest, ale bardzo się przydają. Przede wszystkim - sklep! Nie wiem jak mogłem w RoC bez niego ugrać, jest on naprawdę niezbędny. Przede wszystkim przydają się wszelakie mikstury leczenia, teleporty i w UD różdżka nekromancji na rush'e, a w HUM wieże. A propo wieży - teraz już nie tak łatwo wybijać peonów Blademasterem czy innym szybkim herem, przynajmniej u UD i HUM. Nerubiańska wieża tak spowalnia atak, że nie warto się męczyć i czekać aż przyjdzie her przeciwnika z jednostkami, a tajemnicza wieża bierze mane w takich ilościach, że lepiej się do chłopów nie zbliżać. Z neutralnych jest jeszcze targowisko i tawerna. Z tego pierwszego nikt nie korzysta, a tawerna rox!

Nowe jednoski:

Bardzo dobre szczególnie u humana. Dodatek do gryfów - Jeździeć Smoczego Jastrzębia i świetna kontra przeciwko wszystkim castom, szczególnie orca. Ten pierwszy jest bardzo wnerwiający - przynajmniej gdy gra się orciem (a to nimi gram) ;] Warto mieć na nie anty air naziemne, bo inaczej szybko wybiją ci latające, tym bardziej, że na dole strzelcy. Łamacz zaklęć nie jest zbyt często w strategiach huma, ale jak się pojawi, a my tego nie wyscoutowaliśmy, a mamy czarodziei to szybko może być good game, szczególnie jeśli zrobiliśmy ich mass.

O ile nie zawsze stosuje się nowe jednostki do taktyk ludzi, to zawsze stosuje się Posągi do taktyk UD. Doskonałe jednostki regenerujące. Przy nich bohaterzy i nekromanci są jeszcze silniejsi, a w każdej chwili mogą się też zamienić w b. dobrych wojowników ;] U elfa z tymi unitami jest też chyba dobrze. Zaklętego smoka też stosuje się na jednostki magiczne, a Olbrzym chociaż jest niezbyt dobrym wojownikiem to z taką ilością hp, przy np. driadach, spisuje się bardzo dobrze. Ale nie jest to jednostka, która ma walczyć, tylko taka która ma zbierać obrażenia.

O orkach mogę powiedzieć chyba o wiele więcej, bo na b.necie gram tylko nimi. Jeździec Nietoperza - dobry jako dodatek do wivek. No, bo samymi wiwernami nie da się pokonać gryfów i smoczych jeźdzców, a w dodatku z wybuchami batsów można szybko wyeliminować jeźdzców, uszkadzając przy tym gryfy. Pasterz duchów bardzo dobrze sprawdza się przeciwko kazdej rasie, tym bardziej gdy ma u boku taurenów. Nie dość, że ich może wskrzeszać to dzięki więzi duchowej łączy ich hp z innymi jednostakami, a taureni przecież wytrzymałe. Dobre są też jako kontra na nekromantów - kilka pastuszków i szkielety leżą ;]

A więc dodatek jak mówiłem wcześniej jest świetny. A co do zrównoważenia ras - temu kto nie gra non stop w tą grę przez neta wydaję się pewnie, że proporcje między nimi są idealne. Potem można dostrzec, że NE, HUM i UD to trzy imby, których nikt nie pokona :lol2: A tak na serio to chyba można łatwo zauważyć, że Elfy >> Orc, Hum >> Elfy, All ras >> Orc xD A tak na poważnie już mówiąc, to przez dodatek i coraz to nowsze patche orc jest coraz gorszą rasą. Przykładem są ostatnie turnieje. Z orców, którzy są w elicie pozostał tylko Grubby...

PS. Ten post chyba tylko dla tych, którzy grali w podstawkę, inni tego nie zrozumieją :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie jest nie zwyciężony! Nocne Elfy można łatwo zgiąć Nieumarłymi, jak ?

2 bohaterów: Rycerz Śmierci i Władca Podziemi. 4 plugalstwa, 2 lodowe żmije, 4 nekromantów, 2 posągi, 2 wozy mięsa i 3 Biesy podziemi.

Taaa, już Ci się udało zebrać tą armię, w idealnych proporcjach... -.- Mam tłumaczyć dlaczego takie planowanie jednostek to całkowity bezsens?

Co do olbrzymów to oceniacie je po liczbie hp i silnym ataku. A w praktyce przydaję się tylko to pierwsze. Pisałem już w temacie o TFT, że to jednostka która ma zbierać obrażenia, a nie walczyć... Nie dość, że jest wolna to jeszcze zabiera ogromną część limitu.

A co do używania ich przez pro graczy to też nie widze za często, aby ktoś je produkował. A jak już to max. 2...

Aha, pytanie do moderatorów - czy ta dyskusja nie powinna być w temacie o TFT? Dla mnie to bez różnicy, ale rozmawiamy o grze razem z dodatkiem, więc jak?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie jest nie zwyciężony! Nocne Elfy można łatwo zgiąć Nieumarłymi, jak ?

2 bohaterów: Rycerz Śmierci i Władca Podziemi. 4 plugalstwa, 2 lodowe żmije, 4 nekromantów, 2 posągi, 2 wozy mięsa i 3 Biesy podziemi.

Ale se wymyśliłeś armię :) Przed tym nim zdąrzysz ją zbudować, nocne elfy pokonałyby cię 2 razy :D
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WarCraft III: Frozen Throne nie jest grą dobrą, ani nawet bardzo dobrą. Blizzard wypuścił produkt, który jest nieśmiertelny. Gram w tę serię od dwójki (razem z Beyond the Dark Portal), teraz żałuję, że nie mam jedynki. Jedną z najlepszych rzeczy po tych wszystkich latach jest doskonała instrukcja, dziś już takich nie robią. A szkoda. W drugiej grze spod znaku Zamieci pozostawał tylko jeden niesmak - fakt, że wszystkie jednostki były właściwie identyczne i wygrywała ta, które pierwsza zadała cios.

To było kiedyś. Tak jest dziś. A jak jest? Naprawdę dobrze - do gry WarCraft III: Reign of Chaos został dołączony dodatek, który w sposób istotny, przynajmniej dla mnie, zmieniał rozgrywkę. Co sprawia, że chce się w to grać i ciągle do WarCrafta powracać? Fabuła? Bohaterowie? Kampania? Nie... Nie dorównuje ona, moim zdaniem, tej ze Starcrafta. Może to dlatego, że tam mam angielskie - oryginalne - głosy, może jeszcze coś innego. Nieważne. BattleNet odkryłem dopiero w Stracrafcie, więc gdy nadeszła era trzeciego Warcrafta założyłem konto. Włączyłem się do walki przeciw i z żywymi graczami, otrzymałem blizny, wielu wrogów zabiłem, sam też ponosiłem porażki. Wyszukiwanie poziomów jest chore, ale to się nie liczy. Nieważne kim gracz i przeciw ilu, tak naprawdę masz szansę wygrać nawet trzech na jednego. Sam wygrałem tak kilka bitew. Każda gra jest inna, nic nigdy nie jest takie samo.

Co tak naprawdę się liczy? Drużyna. W odpowiednio zgranej grupie, która ustala wspólną strategię, porozumiewa się, pomaga sobie i walczy ramię w ramię wynik nie ma znaczenia. Wygrana, czy przegrana, traci sens. Tak naprawdę ważna jest dobra walka. Miałem takie, czasem w grze solo, a czasami w walce drużynowej, gdzie prowadzenie zmieniało się kilkanaście razy podczas jednej gry. Takie walki się liczą. To BattleNet sprawia, że WarCraft jest nieśmiertelny. To gracze, którzy wciąż uczestniczą codziennie w tysiącach rozgrywek na necie sprawiają, że jest ona wiecznie żywa w mojej pamięci. Mam nadzieję, że także i w waszej.

Dołącz do nas. Jeszcze nie jest za późno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do nas. Jeszcze nie jest za późno.

No cóż... Po przeczytaniu tego posta, mam gigantyczną ochotę na grę w Warcrafta trzeciego. Dawno nie grałem, Battle.Neta właściwie nigdy nie odpalałem (wyjątkiem jest może Diablo 2, w którego ostatnio często tnę), więc właściwie wystarczy tylko odpalić. Gdyby tylko nie to, że moje przygody przez BN w WIII nie były zbyt piękne... E tam! Zbiorę ekipę znajomych i nawet jak przegram, to na pewno będę się świetnie bawił (wszak to moja ulubiona seria wśród RTSów).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fearon ---> Tak! Dołącz do nas! Ja osobiście grałem orkami, ale teraz trochę się nimi znudziłem i postanowiłem grać random race. Jak się zalogujesz to napisz tu jakie masz konto bo moje to - Barbossa - więc może sobie zagramy jakąś partyjkę.

Też uważam, że gra jest nieśmiertelne po części ze względu na grafikę, zbilansowanie 4 ras, z której każda ma równe szanse na zwycięstwo. W BN istnieje wiele wariantów taktycznych i każda trozgrywka jest inna. Przykładowo mogę wspomnieć o mojej starej grze, w któej utraciłem całą bazę i pozostał mi jedeynie bohater - arcymag. Później graliśmy 2v3(mapa Tygiel) i udało mi się tego bohatera doprowadzić do 7 levela, kiedy to zdradziecko atakował bazy przeciwników by potem się teleportować. Tą grę udało nam się wygrać, a siebie ochrzciłem mianem 'Texas Rangera' - piękne wspomnienia, aż się łezka w oku kręci.

PS Radziłbym nie wchodzić na kanał Frozen Throne POL-1 bo tam zwykle wchodzą osoby nie potrafiące się zachować, co może odpychać początkujących graczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się zalogujesz to napisz tu jakie masz konto bo moje to - Barbossa - więc może sobie zagramy jakąś partyjkę.

Na rozgrywki BattleNetowe możecie się umawiać tu. Właśnie po to założyłem niedawno stosowny temat w dziale "Gramy w Sieci". Radzę jednak wcześniej uzgodnić ze sobą pseudonimy i posiadane wersje gier; ktoś może grać w wersję podstawową, a inny w dodatek.

PS Radziłbym nie wchodzić na kanał Frozen Throne POL-1 bo tam zwykle wchodzą osoby nie potrafiące się zachować, co może odpychać początkujących graczy.

Wystarczy prawy klik myszą na portrecie wybranego gracza, przytrzymać, uaktywnić "blokuj użytkownika" i na ekranie przestają się pojawiać jego wiadomości, a sam delikwent jest oznaczony czerwonym krzyżykiem. Teraz może pisać co chce - z równym skutkiem mógłby przeprowadzić inteligentną konwersację w języku hebrajskim o dychotomii dobra i zła ze ścianą. I tak tego nie zobaczysz. Ale z tematami rozmów na kanałach bywa różnie - raz trafiłem, po zwycięskiej grze, w sam środek debaty odnośnie życia pozagrobowego. Nietypowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fearon ---> Tak! Dołącz do nas!

Już prawie dołączyłem... Pozostaje tylko osamotniony trening przed atakiem na BN i za jakiś tydzień zacznę podboje! :)

Radzę jednak wcześniej uzgodnić ze sobą pseudonimy i posiadane wersje gier; ktoś może grać w wersję podstawową, a inny w dodatek.

Znajomy mi ostatnio wspominał, że na samej podstawce na BN raczej się nie pogra, no ale w końcu za WIII z dodatkiem jeno 60 złotych trza wydać, co nie jest wygórowaną ceną, jeśli spojrzy się na jego popularność.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fearon ---> Tak! Dołącz do nas!
Ja też mogę? xD

PS Radziłbym nie wchodzić na kanał Frozen Throne POL-1 bo tam zwykle wchodzą osoby nie potrafiące się zachować, co może odpychać początkujących graczy.
Właśnie przez to kanał został ochrzczony jako Lol-1 ^^
Znajomy mi ostatnio wspominał, że na samej podstawce na BN raczej się nie pogra, no ale w końcu za WIII z dodatkiem jeno 60 złotych trza wydać, co nie jest wygórowaną ceną, jeśli spojrzy się na jego popularność.
Ja osobiście nie gram w wersję bez dodatku, ale pograć (z tego co słyszałem) się spokojnie da... Może trochę dłużej b.net szuka gier, ale dla chcącego... ;P
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy mi ostatnio wspominał, że na samej podstawce na BN raczej się nie pogra, no ale w końcu za WIII z dodatkiem jeno 60 złotych trza wydać, co nie jest wygórowaną ceną, jeśli spojrzy się na jego popularność.

Różnica w poziomie graczy między podstawką a dodatkiem jest dość widoczna, więc dla początkujących nawet gdy posiadają obie wersje, obeznanie się z grą po sieci najpierw w podstawce to dość rozsądne posunięcie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna gierka ogólnie war craft jest jedną z moich ulubionych gier, ale musze powiedzieć ze ten dodatek do ttrzeciej odsłony WC jest naprawde świetny.

Tylko szkoda że jest taki drogi, bo na internecie nigdzie nie umiem znaleźć spolszczenia ani polskiej, wersji każdą którą ściagne to jest po hiszpańsku czy coś takiego!!!

A żeby kupować gry to wydaje mi sie że są inne ważniejsze wydatki na co mozna przeznaczyc hajs, albo zaoszcędzić.

Same hiszpańskie powiadasz? Cóż - ja mam dla Ciebie piękne, polskie otrzeżenie. Obiecuję nie użyć w nim ani jednego hiszpańskiego słowa - Qbuś

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko szkoda że jest taki drogi, bo na internecie nigdzie nie umiem znaleźć spolszczenia ani polskiej, wersji każdą którą ściagne to jest po hiszpańsku czy coś takiego!!! A żeby kupować gry to wydaje mi sie że są inne ważniejsze wydatki na co mozna przeznaczyc hajs, albo zaoszcędzić.

A jaki to normalny człowiek szuka w internecie spolszczenia gry, która została spolszczona w momencie jej wydania? I jeśli chcesz korzystać z gier - płacisz. Chcesz jeść - płacisz. Nie ma nic za darmo. Dodam, że nikt nie zmusza cię do kupowania gier, więc co to za uwaga?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Holy - to jest ten typ "inteligentnych" ludzi, którzy myślą, że gry są robione za darmo ylko dlatego, żeby inni mogli sobie ją ściągnąć z torenta jakiegoś czy innych emuli... Błazenada... Jak Cię nie stać na gry, to w nie po prostu nie grasz... A skoro jednak masz internet, to znaczy że nie jest z tobą aż tak źle... Więc nie marudź nam tutaj, że nie umiesz znalesć... Dam Ci małą wskazówkę... Poszukaj na www.gram.pl. Tam jest do ściągnięcia taka wersja, że nawet Ci ją do domu przyślą... Za radę dziękować nie musisz :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...