Skocz do zawartości
Gość kabura

Warcraft (seria)

Polecane posty

Gra sama w sobie się nie zestarzała, choć kultura graczy często stoi poniżej poziomu morza
Eee tam. To wlasnie cechuje ta gre ^.^ Przynajmniej mozna sie posmiac z glupoty ludzikiej :)

Najlepsze jest, jak noobem (czyli osobą nie potrafiącą grać) nazywa cię przeciwnik, którego... właśnie pokonujesz
No chyba jak przegrywasz to oznacza, ze jestes noobem :P <zart>

Mnie parę razy udało się rozkręcić kilka dosyć poważnych i interesujących rozmów
Taaaa, a po 5 minutach dziecko "neo" zaczelo wyzywac "yntelygentnych" :P Znam to.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee tam. To wlasnie cechuje ta gre ^.^ Przynajmniej mozna sie posmiac z glupoty ludzikiej :)

No chyba jak przegrywasz to oznacza, ze jestes noobem :P <zart>

Taaaa, a po 5 minutach dziecko "neo" zaczelo wyzywac "yntelygentnych" :P Znam to.

Ue, to wy nie widzieliście polskich czatów w Guild Wars na Halloween. Zbierały się wielkie grupy prawdziwych n00b ów, wielu z nich albo wybotowanych na lv20, i rozpoczynały swe inteligentne rozmowy :D ale najlepsze bylo jak przychodził taki NPC co się nazywa chyba Władca Śmierci. On kazal wszystkim wykonywać jego rozkazy (tanczyc, smiac sie z jego zartow itp.), a noobki się zbierały naokoło niego i masowo wykonywali Komendę /shakefist (oznacza "buuuu, jesteś do d...") okolo 1000/minuta/noob, i przy okazji rzucali takim mięsem, ze najbardziej zacny inaczej antyfan CDA by wymiekl po minucie :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę gram w to (tak, do dzisiaj właściwie) i mam pytanko:

czy ktoś widział gdzieś jakieś sekrety/misje bonusowe oprócz:

- sekretu (hint) w IV misji nocnych elfów (regin of Chaos)

- bonusowej misji w II misji krwawych elfów (Frozen Throne)

jeśli tak to proszę o oświecenie mnie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno w Warcrafta nie grałem, ale pamiętam te:

1. w RoC:

- Hydralisk w jednej z misji NE (chyba drugiej, znajduje się za drzewami "na północ" od miejsca, do którego mamy dotrzeć, drzewa trzeba zniszczyć balistami, wówczas hydralisk przyłączy się do gracza),

- scenka z małpoludami w misji z kampanii Nieumarłych (tej, w której należy zdobyć urnę, po przeniesieniu do "dolnej" części mapy trzeba się pozbyć drzew przy rampie w "północnej" części tej części mapy),

- w tej samej misji truposzy "na zachód" od miejsca pobytu bodajże pierwszego z paladynów znajduje się nad małym "jeziorkiem" "Miejsce odpoczynku dla pand" (trzeba wyciąć lub zniszczyć drzewa),

- w kampanii Przymierza, w misji, w której musimy znaleźć i zabić nekromantę w jednej z klatek jest uwięziony ghul Timmy, gdy się go zabije, zostanie po nim chyba pierścień obrony,

- gdy ostatnią misję NE ukończy się na poziomie "wysokim", napisy końcowe zostaną wzbogacone o scenkę rodem ze Starcrafta, dodatkowo zmieni się nieco animacja pojawiająca się po wybraniu w menu głównym opcji Autorzy, która dodatkowo zostanie wzbogacona o informację, że ukończyłeś grę na wysokim poziomie trudności

- dwa z filmików na engine gry, które wyświetlają się po ukończeniu kampanii NE to odtworzone intro WII (orkowie płynący na statkach) oraz jedna z cutscenek również z WII (piechur zestrzeliwujący zeppelin z katapulty).

2. w TFT:

- w misji NE, w której musimy eskortować posłańca, blisko lewego dolnego rogu mapy na "klifie" stoi pandaren, jeśli go odkryjemy, to rzuci zabawny tekst i zniknie,

- sekretna misja do odblokowania w jednej z misji kampanii Krwawych Elfów (tej, w której Kael'thas i s-ka uciekają z więzienia, w "ukrytym" pomieszczeniu należy w odpowiedniej kolejności nacisnąć przyciski),

- jeśli w tej "sekretnej" misji odeprze się wszystkie fale, to w kolejnej do dyspozycji dostaniemy "pandę".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te dwa ostatnie wymieniłem (bonusowa misji w II misji krwawych elfów). Ale dzięki Blackhand :)

przypomniałem sobie jeszcze:

- penguin king w misji nieumarłych (tej, w której dostajemy się do podziemi) - daje nam crown of king.

- w misji nocnych elfów (mamy zniszczyć Ilidana za pomocą Tyrande i Furiona), w jednym miejscu znajduje się coś w rodzaju świątyni - gdy zniszczymy tam drzewa pojawia się sekretna komnata z 3 tomami +2 ( +2 strength, +2 agility, +2 intelligence)

jeszcze raz dzięki Blackhand!

Aha, byłbym zapomniał:

kolega upiera się że w Warcrafcie, po zrobieniu czegoś, program poczęstował go filmikiem obrazującym Archimonda kręcącego Wielce Zabawną Scenkę z orkami i ludźmi w roli głównej. Sam nie umie (albo nie chcę) mi powiedzieć gdzie i jak ją odblokował, więc sam nie wiem czy mu wierzę ale... w edytorze jest do ustawienia obiekt "camera" (który podobno występuje w tym filmiku), a przecież bez powodu (tzn. gdyby nie byłoby go w grze) by go nie zrobili.

Więc jeśli ktoś jeszcze słyszał/widział/wie jak dojść do tego sekretu, niech mnie oświeci... ;)

Edytowano przez MSM
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, jak mogłem zapomnieć o królu pingwinów :). Przypomniał mi się jeszcze jeden motyw z TFT:

w misji Krwawych Elfów w której należy zabić pomagierów demona rządzącego pozostałościami po Draenor można znaleźć kilka ciekawych fantów, np. nogę Wirta (Diablo się kłania

:))

.

A co do scenki, o której mówisz, to pojawia się ona (wraz z "kilkoma" innymi, w tym tymi wspomnianymi przeze mnie wcześniej) po outrze kampanii NE, trzeba po prostu poczekać a nie od razu naciskać ESC :).

PS Blackhand, not Blackhead :P.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee nie mam pojęcia jakim cudem tak się pomyliłem... :) I'm sorry, już poprawiam :) Zresztą pierwsze napisałem poprawnie, błąd wystąpił za drugim razem...

No to wszystko fajnie ;) jeśli ktoś zauważy/zobaczy/przypomni sobie jeszcze coś - niech napisze.

No to tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DotA jest świetna (8+/10), ale osobiście wolę "footman frenzy" (9-/10) i "hungry hungry felhound" (10/10!). A wie ktoś może jak się nazywa muzyka tam (w "hungry...")brzmiąca, bo podoba mi się, a jak niby mogę ją dostać, skoro nie znam nawet jej nazwy?

PS. DotA by pewnie dostała ode mnie o wiele, wiele więcej, ale ledwo 2 razy udało mi się w nią zagrać - wywalają mnie zawsze przed początkiem gry :) sad.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DotA jest świetna (8+/10), ale osobiście wolę "footman frenzy" (9-/10)

Ja w dote gralem chyba z 500 godzin i szczerze moge ocenic 10/10. Jest bardzo dopracowana, dynamiczna i po prostu ekstra grywalna. Footy tez ale jakos szybko sie nudzą i wg mnie granitowy golem jest troszeczke za dobry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, nie atakuje Twojej oceny, tylko wyrazam swoja.

Ależ ja nie mam nic przeciwko negowaniu moich ocen - może się z tego wywiązać interesująca dyskusja, a ja lubię dyskusje, szczególnie gdy argumenty drugiego dyskutanta wykraczają poza "ty *** ***** *** i ***** **** **." :)

Ale swoja droga naprawde musisz pograc wiecej. Moze kickują Cie bo masz nieaktualna mape? Jak cos to tutaj mozesz sciagnac najnowsza wersje.

Podejrzewam, że ta mapa jest po prostu tak popularna, że, gdy ktoś jej nie ma, hostowi nie chcę się czekać trzydziestu sekund (no... ew. minuty) tylko po prostu CLOSE i OPEN okienka - wiesz chyba o co chodzi..., a nowy napłynie po pięciu sekundach...

PS. Mam nadzieję że mnie zrozumiałeś...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DotA jest wg mnie bardzo fajnym trybem tylko jeszcze przeze mnie niezbyt opanowanym, ale tylko z tego względu, że za krótko grałem. Dzisiaj po przeczytaniu wcześniejszych postów odpaliłem sobie footman frenzy i hungry hungry felhound. Ten pierwszy tryb jest ciekawy i warty zagrania, ale może nie do końca sprawiedliwy, gdyż jednostki mają zachowane naturalne i standardowe statystyki. Drugi zaś rozbawił mnie, bo na początku nie skapowałem o co chodzi, bo od razu mnie zabili. Po minucie jak już podłapałem o co chodzi(no bo po co czytać napisy :P ) byłem głównym katem głupich elfów.

Zwracam się z pytaniem do Was: Czy znacie jeszcze jakieś ciekawe tryby dla FT z uwzględnieniem gry z komputerowym przeciwnikiem(przez większość czasu net mi haczy, to sobie za dużo nie mogę pograć na sieci)??? Jak tak to zarzucajcie tutaj nazwy i jak da rade linki do nich. Od razu mówię, że nie interesują mnie żadne mapki hacked, cracked itp.

Jaki jest Wasz ulubiony bohater w DoTA i dlaczego ???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W DotA uwielbiam "Enigma" - Nie żeby był jakiś wypasiony, ale lubię go (fajny wygląd, niespotykane i ciekawe umiejętności...)

W HHF da się pograć z botami, ale to już nie to samo co z żywym przeciwnikiem (chociaż boty czasami pokazują na co ich stać, szczególnie na HARD...)...

A mapy do gry jednoosobowej... hmm...

Jakiejś specjalnie fajnej nie znam.

Od razu mówię, że nie interesują mnie żadne mapki hacked, cracked itp.

ciężko znaleźć taką mapę, ponieważ wszystkie jakie są używane w sieci są też dostępne w necie :P . I poza tym za każdym razem gdy chcesz grać w jakąś mapę, której jeszcze nie masz to program ją ściąga ;) . Ale rozumiem intencje.

Edytowano przez MSM
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że ta mapa jest po prostu tak popularna, że, gdy ktoś jej nie ma, hostowi nie chcę się czekać trzydziestu sekund (no... ew. minuty) tylko po prostu CLOSE i OPEN okienka - wiesz chyba o co chodzi..., a nowy napłynie po pięciu sekundach...

PS. Mam nadzieję że mnie zrozumiałeś...

oczywiscie ;] Sam tez czasami hostuje, wiec doskonale znam to z autopsji ;p tylko Dota zazwyczaj nie sciaga sie w 30 sekund. Wg mnie wszyscy kickuja walsnie z powodu dlugiego pobierania tej mapy.

Zwracam się z pytaniem do Was: Czy znacie jeszcze jakieś ciekawe tryby dla FT z uwzględnieniem gry z komputerowym przeciwnikiem(przez większość czasu net mi haczy, to sobie za dużo nie mogę pograć na sieci)??? Jak tak to zarzucajcie tutaj nazwy i jak da rade linki do nich. Od razu mówię, że nie interesują mnie żadne mapki hacked, cracked itp.

W Docie tez sa boty i to calkiem przyjemne

Jaki jest Wasz ulubiony bohater w DoTA i dlaczego ???

No tu mnie stawiasz w trudnej sytuacji bo chyba takiego nie mam ;p Latwiej byloby mi wymienic tych ktorych nie lubie(a moglbym to zrobic na palcach jednej reki ;] ) Ale chyba najprzyjemniej gra mi sie Luną, Leoriciem i Furionem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HHF, FF i DotA-ę mam już z AI. Tylko wydaje mi się, że w DotA-ę gra się dużo ciężej niż na multi, bo komp tak jakby szybciej exp zbierał. Mam prośbę: Podajcie mi najlepsze sety i przedmioty z których się składają dla:

a)postaci walczącej w zwarciu

b)postaci naparzającej z daleka

Jakbyście mogli to w sposób Przedmiot X->przedmiot y+przedmiot z. Jeszcze w tych nazwach nie jestem oblatany tym bardziej w ich zastosowaniu, więc byłbym bardzo wdzięczny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę: Podajcie mi najlepsze sety i przedmioty z których się składają dla:

a)postaci walczącej w zwarciu

b)postaci naparzającej z daleka

Wydaje mi sie ze to nieodpowiednie pytanie, bo dla kazdej postaci przedmioty wybierane sa indywidualnie. Co prawda jest kilka uniwersalnych itemkow jak np Butterfly(eaglehorn+quaterstaff) dla postaci agi czy np HoT(vitality boost+messerschmidt) dla tankow ale to naprawde nieliczne wyjatki. Dlatego najlepiej poczytaj Tutaj o idnywidualnych strategiach dla poszczegolnej postaci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

duży dmg, dobre ullti, dużo life

Taa... każdy by chciał mieć takiego bohatera, tylko że "niestety" wszyscy są wyważeni...

Ale polecam (nazwa angielska) :

Aiusthua, the Enchantress

Impetus to bardzo silny czar tej postaci, i można go rzucać bez przerwy! Wymiata!

Można zregenerować całe zdrowie za pomocą Nature's Attendants

Itemy proponuje

Bracers/Nulls

Boots of Travel

Guinsoo's Scythe of Vyse

Walka głównie czarami... (czytaj: Impetus)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Enchantress to calkiem przyjemny hero ale imo impetus nie jest az tak mocny, zwlaszcza w late game (latwo obnizyc dmg zmniejszajac dystans). Ale jej umiejetnosci defensywne sa naprawde ok. W poloczeniu z hexem mozemy zjechac kazdego. Tylko do itemkow proponowalbym dorzucic jeszcze Linkena(stun jest dla nas zabojczy) i arcane ring-impetus ma swoj koszt many, ktory odczujemy zwlaszcza przy wcisnieciu "auto casting"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż... właściwię masz rację, ale prosił o coś NA POCZĄTEK - IMO Enchantress jest na początek gry jak znalazł. Później polecam mojego Enigma - moja ulubiona jego umiejętność to conversion - zmienia naszego creepa w 3 strzelające (na końcowych poziomach niezłe) stworki - nasze prawie-klony.Mana 125 a ładowanie 15 s. Kolejna umiejętność to Malefice (damage over time), oraz Midnight Pulse - praktycznie to samo co końcowa umiejętność lisza tylko silniejsze- odbiera kilka % max hp na sekundę. i Black Hole, najlepsza. Główny atrubut to int. Polecam dla lubiących magię i magów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, ja tez uwazam ze Enchant jest dobra na poczatek. Dorzucielm tylko swoje 2 groze.

Enigme tez lubie, pomimo ze raczej nie preferuje magow(z nielicznymi wyjatkami baardzo slabi w late game).

A odnosnie jeszcze bohatera na poczatek to pamietam ze ja zaczynalem Clinkzem. Ma ogromniasty dmg(zwlaszcza z fire arrows) i widwalka(baardzo przydatny dla nowych graczy, ktorzy nie za bardzo kumaja sie jeszcze czy ktos ich np nie ganguje).

Do tego ma jeszcze skilla zwiekszajacego attack speed i death pact-ulti, ktore imo nie jest za brdzo przydatne, zwlaszcza na pierwszych poziomach.

Dobre jest tez ze mozna go ubrac w bardzo rozne itemki np: Monkey King Bar, Butterfly czy Burize Burize. Tylko trzeba pamietac o 2 barcerach na poczatku bo Clinkz nie moze sie poszczycic duza iloscia HP. I lepiej nie kupowac power treads tylko poleciec w boots of travel bo z naszym skillem i tak latwo wyciagniemy max. prob ias

Edytowano przez Wymiatak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...