Skocz do zawartości
Cardinal

Wiedźmin/Witcher (seria)

Polecane posty

Ehh, co jakiś czas próbuję się nakłonić do zagrania w pierwszego Wiedźmina jednak zawsze coś mnie powstrzymuje. Mam grę już od blisko dwóch lat ale nie mogę się przemóc. Wczoraj już już miałem instalować a tu bum! i nagle wciągnęła mnie znowu druga część. Zawsze też żeby się przekonać próbuję też oglądać jakieś filmiki z gry na youtubie ale nie przynosi to efektu. Wiadomo że po zagraniu w Dziki Gon ciężko znaleźć coś równie dobrego ale nie tak dawno wróciłem też do Gothica 3 - gry bądź co bądź starszej niż pierwszy Wiedźmin - i bawiłem się świetnie. Najbardziej chyba mnie odstrasza system walki który u mnie jest na drugim a nieraz nawet na pierwszym miejscu gdy decyduję się czy w jakąś grę zagrać lub nie. Liczę że w końcu uda mi się przełamać i zagrać bo myślę że to wstyd dla fana Wiedźmina nie znać pierwszej części. Jak myślicie? Jest tu ktoś kto był w podobnej sytuacji? Udało się komuś przełamać i po ograniu dwójki i trójki spróbować z jedynką?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli równie ważnym jak fabuła jest dla ciebie system walki, to polecam zainstalować Ci do pierwszego Wieśka mod FCR (Full Combat Rebalance), łatwy do znalezienia. Bez niego możesz się szybko odbić, bo jako fanowi Wiedźmina fabuła, gameplay i ogólnie gra powinna ci się podobać to jednak walka potrafi szybko zniechęcić. Na szczęście jest mnóstwo zapaleńców, którzy wiedzą czego potrzebują gracze bo sami nimi są i dzięki temu mamy świetne mody poprawiające m.in. wiele bolączek i słabych punktów gier. Dlatego ten mod powinnien Ci mocno umilić czas z pierwszą częścią Geralta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiadomo gry mocno nie przebudujesz, możesz ją sobie właśnie utrudnić, żeby Cię nie znużyła po 20 min. Jasne do Wiedźmina 3 nie ma nawet podejścia, ale gra jest, hmm... sympatyczna, odpowiednie podejście i naprawdę nie żałuję tej decyzji, mało tego w miarę regularnie lubię ją sobie odświeżyć, no ale oryginalna walka to ewidentnie pięta achillesowa tej gry, dzięki modowi wciąż nie jest idealnie ale za to muszę już bardziej się postarać w tym elemencie. No nie wiem, powiedzmy że mnie ten mod zadawala, patrząc że gra ma swoje lata, oraz sentyment do tego uniwersum jak i do CDPR sprawia, że mogę na ten element przymknąć oko.

Edytowano przez Ronaldo9
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ronaldo9 może i ja dam się w końcu przekonać :) na razie wróciłem do Zabójców Królów i przechodzę jeszcze raz. Tym razem po stronie Iorwetha i jestem zaskoczony. Do tej pory myślałem że wybranie elfa lub Rochea skutkuje jedynie tym że ten wybrany nam towarzyszy a drugi nie. Nie wiedziałem że wybór ten sprawia że w drugim akcie odwiedza się inne miejsca z innymi questami. Tak to pewnie już dawno zdecydował bym się na powrót do dwójki :D Miło trafić w miejsce gdzie jest tylu krasnoludów. Ze wszystkich ras w Wiedźminie do tej odczuwam największą sympatię przez  ich luźne podejście do życia. Szkoda tylko że z Saskią nie można nawiązać bliższej relacji. Spodziewałem się że dojdzie tu do jakiegoś romansu. Szkoda bo to chyba najpiękniejsza kobieta w całej grze

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to już jest z rpg i innymi podobnymi, piękno wyborów oraz ich konsekwencje, chęć poznawania detali swoich decyzji oraz ich alternatywnych rozwiązań, Wiedźmin jest tu dobrym przykładem. Najważniejsze to się nie zmuszać do gry, nie ma co cisnąć na siłę. Ewentualnie jak już, to lepiej znaleźć jakiegoś normalnego jutubera i u niego obejrzeć serię, zawsze to jakiś kompromis jak Ci 1 nie podejdzie, ale chciałbyś potowarzyszyć Geraltowi i w tej części przygód.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w Wiedźminie 3 jest opcja

Spoiler

zejść się z Triss jeśli w misji "Teraz albo Nigdy" nie chciałem, żeby została w Novigradzie? Dodam, że fabularnie nie byłem jeszcze na Skellige, a do ewakuacji czarodziejów grałem, że tak powiem "pod Triss". Wiem, że pojawi się ona dalej w fabule, jednak czy tylko jako przyjaciółka Geralta?

 

Edytowano przez ghostartur
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc, mam, byc moze dla niektorych, banalne pytanie:

Jakimi buildami gracie na najwyzszym poziomie trudnosci (nie na NG+)?

Przy moim pierwszym przejsciu gry, samej podstawki, gralem Geraltem nastawionym na znaki ze zbroja gryfa (przedostani poziom trudnosci).

Teraz zabralem sie za przechodzenie od nowa, ale tym razem, ta sciezka rozwoju wydaje mi sie strasznie nudna, a zwyciestwa nie przynosza satysfakcji (ot, spam Igni +  troche machania mieczem...). Jakies rady? Niedzwiedz wydaje sie ciekawy, ale co z innymi mozliwosciami? Moze mix roznych cech?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz grałem zbroją kota, szybki atak + Igni i Ard, za drugim razem set Niedźwiedzia, ciężki atak, wymaksowane Queen i Yrden + petardy,  zrobiłem z Geralta po prostu mocnego tanka, walka była łatwa, głównie dzięki Queen na max lvl,  aktualnie przechodzę grę trzeci raz, i zdecydowalem się na set Wilka, szybki atak, Igni + Queen :P  kurde, za każdym razem gra mi się super

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakkolwiek by się nie kombinowało z doborem uzbrojenia i rozwijanymi umiejętnościami to zawsze efekt końcowy będzie dość podobny i każdym buildem będzie się grało bez jakieś wielkiej różnicy. Dziki Gon, mimo że jest genialnym rpg-iem, to nie od dziś wiadomo że rozwój postaci nie jest jego mocną stroną. Daleko mu do takiej różnorodności jak choćby w Skyrimie. Nie mam jednak twórcom tego za złe bo uważam, że ograniczało ich tutaj to, że główny bohater ma już odgórnie określoną klasę. Dziwnie by więc było gdyby można go było wykreować na maga czy skrytobójcę. 

Edytowano przez Arlekin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@radler871 pytanie jeszcze które Gwiezdne Wojny chcesz porównywać z Wiedźminem? Niemal wszystkie gry z tej serii to inne gatunki i porównywanie ich z naszą rodzimą produkcją nie ma sensu. Jedynie o jakieś porównanie można by się pokusić w wypadku Star Wars: Knights of the Old Republic. Tylko nie wiem czy to miałeś na myśli bo pytanie zadałeś bardzo ogólne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktorego SW? Battlefronta II czy cos starszego? Bo jesli o BFII Ci chodzilo, to wciaz pytanie z czapy. Z jednaj strony masz gre RPG dla jednego gracza, a z drugiej tytul bedacy szybka multiplayerowa strzelanka i to, ktora z tych gier jest "lepsza" zalezy wylacznie od Twojego gustu jako gracza. Jesli lubisz fabuly starczajace na ponad 100h, to bierz W3, jesli jednak wolisz szybkie i widowiskowe szczelando w multi, to BFII bardziej bedzie odpowiadal Twoim gustom. Ja bym wybral Wiedzmina, bo to po prostu bardzo zacna gra jest. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@radler871 Zależy od tego czy chcesz zaliczyć oba tytuły. Jeśli tylko jeden to Tesu wyczerpał temat. Natomiast kiedy masz zamiar oba, to chyba najlepszym rozwiązaniem byłoby teraz Battlefronta, ponieważ z czasem może mocno spaść liczba graczy i tym samym będzie się ciężej grało. Wiedźmak to kampania single, więc zawsze można go kupić na promocji i nie straci on szybko na atrakcyjności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tesu no, to chyba jednak wybiore wiedźmina, choc też troche zastanawiałem sie nad batterfrontem, ale myślę że jednak wiedźmin będzie odpiwiedni :)

@Tellur to jednak wybiore wiedźmina chyba, bo jest w sumie bardziej spoko, a co byś bardziej polecał wiedźmina czy batterfronta?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@radler871

Wiesz, sam planowalem kupic BFII. Zlozylem preorder na te gre gdy tylko to bylo mozliwe (zdaje sie ze w czerwcu, czyli kilka miesiecy przed premiera gry). Pogralem w bete i byla ok, ale pozniej wyszlo na jaw, ze EA wprowadzila do gry sporo grindu i losowy system progresji oparty na skrzynkach. Gdyby w skrzynkach byly tylko przedmioty kosmetyczne (tak jak np. w Overwatch), to jeszcze bym przymknal na to oko, ale ze skrzynek leca karty wzmacniajace postac gracza i dajace przewage podczas gry. W rezultacie osoby, ktore wydadza pieniadze na zakup skrzynek szybciej zdobeda lepsze karty i materialy na crafting broni od tych graczy, ktorzy skrzynek kupowac nie beda. Po fali olbrzymiej krytyki EA zawiesilo mikrotransakcje, ale sie z nich nie wycofalo. Dla mnie takie podejscie jest mocno nieuczciwe w przypadku gry, za ktora EA i tak kaze sobie zaplacic 200 zl. Moim zdaniem do czasu az sprawa ze skrzynkami sie nie wyjasni, nie warto kupowac tej gry. Bierz Wiedzmina! :)

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@radler871 Heh, jeśli mam być szczery to trzeciego Wiedźmaka kupiłem z rok temu i jakoś nie spieszy mi sie do gry, chociaż to bardziej moje klimaty niż BF. Jakoś zbyt głośno o nim i mi zbrzydł :P Na stówkę za niedługo do niego podejdę, ale jeszcze nie teraz. Z kolei lubię FPS, ale wolę bardziej współczesne realia niż blastery i jetpacki + cały młyn wokół mikrotransakcji skutecznie zniechęca do BF II.

Dlatego z mojej strony jeśli miałbym wybierać miedzy tymi dwoma to nieco mocniej skłaniam się ku Wiedźmakowi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...