Skocz do zawartości
Cardinal

Wiedźmin/Witcher (seria)

Polecane posty

Huh. Wczoraj się wróciłem do Białego Sadu, żeby trochę poeksplorować i porobić kilka questów. Zrobiłem m.in. "Brudną Forsę" i nie dostałem żadnego expa za wykonanie tego zadania. Czy to normalne, czy stałem się ofiarą tego błędu? Trochę kiepsko, bo będę musiał czekać przynajmniej tydzień na kolejnego patcha. Rozumiem, że CDPRed musi gnać z łatkami, ale jakieś QA musi się znaleźć, żeby patche nie psuły więcej niż naprawiają. To samo z Sony. Po co tydzień certyfikacji skoro patch nie jest sprawdzany pod kątem działania?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up Czemu nie ulepszyłeś setu gryfa? Całość jest strasznie prosta do zebrania.

Jak i gdzie można go ulepszyć?

Masakra, ile doświadczenia wpada za zadania główne. W Novigradzie wbiłem 2 poziomy w 2 godziny, a poprzednie 2 poziomy biłem może z 7h. 14lvl po 35h

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Huh. Wczoraj się wróciłem do Białego Sadu, żeby trochę poeksplorować i porobić kilka questów. Zrobiłem m.in. "Brudną Forsę" i nie dostałem żadnego expa za wykonanie tego zadania. Czy to normalne, czy stałem się ofiarą tego błędu?

Jeśli misja była zaznaczone na szaro to nie błąd expa dostaje się tylko za misje które są oznaczone kolorem zielonym lub czerwonym, za te szare nigdy expa nie było ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SniperV

Żeby ulepszyć set gryfa musisz posiadać schematy które umożliwiają podniesienie go na poziom wyżej. Schematy dzielą się na podstawowe, ulepszone, wyśmienity i mistrzowski. Żeby chodzi w danym eq trzeba się trochę namęczyć ale jak dla mnie jest nawet warto, jak na razie nie znalazłem lepszego sprzętu na 32 lvl od setu niedźwiedzia. Jeśli nie wiesz gdzie szukać schematów to na necie jest pełno poradników dotyczących setu gryfa.

Edytowano przez NieMy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos juz tu pisal- wystarczy pochodzić po kowalach w Velen i popatrzeć na asortyment. Prawie każdy ma mapę, która wskazuje położenie jakiejś części jakiegoś rynsztunku. Ja mam juz oznaczoną w ten sposób większość kota i gryfa różnej jakości. Bardzo fajny patent CDP. Zamiast latać i szukać na ślepo, albo zagladac do internetu, można taką informację zdobyć samemu w łatwy sposób.

Tymczasem wrocilem na 2h do Białego Sadu, znalazłem 3 miejsca mocy i schematy dwóch wiedzminskich mieczy, z czego srebrny mimo drugiego poziomu okazał się być lepszy o 35 pkt obrażeń od miecza, który ja nosilem na poziomie 6 :) Teraz chyba zrobię parę zadań glownych, żeby szybko przebić się te 1,5 poziomu wyżej i zacząć nosić pierwsza wersje gryfa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45h wskazuje licznik na gog galaxy, wszystkie znaki zapytania na Ziemi Niczyjej odwiedzone, biegam sobie obecnie z ulepszonym setem szkoły gryfa i do zrobienia zostało mi już tylko kilka questów (nie licząc tych, na które mam obecnie za mały poziom, który wynosi teraz 17) i muszę powiedzieć, że jestem wniebowzięty grą. Nie pamiętam, kiedy ostatnio zdarzały mi się sesje po 7h grania bez przerwy i tak co kilka dni. Jeśli zadania poboczne czy też inne aktywności w innych grach z otwartym świecie szybko mnie nudzą (posterunki, punkty widokowe, zbieranie durnych kryształków - na was patrzę Assassyny, Far Cry i Dragon Age!) to tutaj nie tylko nie przeszkadza mi to, ale eksploracja świata sprawa mi ogromną satysfakcję i radość! Pomijając już świetnie zrealizowane zadania poboczne, które naprawdę są ciekawe, różnią się od siebie i potrafią zaskoczyć.

Na plus także trzeba zaliczyć ogromny świat, co prawda podzielona na huby, ale przynajmniej w nich nie uświadczymy praktycznie żadnych ekranów ładowania. Crafting także jest super, generalne nie jestem osobą, która w grach bawi się namiętnie w takie rzeczy, a tutaj z przyjemnością biegam do kowala, sprawdzam schematy, składniki, co rusz staram się wybudować jakiś oręż, a tu sobie jakiś przedmiot rozłożę na części.. świetna sprawa! Także Gwint, do którego podchodziłem trochę sceptycznie okazał się o niebo lepszy od kościanego pokera, za którym obecnie ani trochę nie tęsknie. Jeśli ktoś chce łatwo zdobyć 3 dobre karty za darmo do Gwinta, to niech w Novigradzie wykona quest dla

Zoltana

. Pochwalić także trzeba oprawę audiowizualną, zwłaszcza efekty pogodowe urzekły mnie (choć wydaję mi się, że w mojej wersji gry zbyt często pada deszcz biggrin_prosty.gif).

Jakieś wady? Hmm, w sumie to kilka babolków. Czasami mam śmieszne bugi z Płotką, konkretnie z jej animacją, ale to rzadko na szczęście. Raz gra mi się zacięła i trzeba było ją wyłączyć z poziomu menadżera zadań, raz w jednym queście w każdej cut scence model postaci Geralta był ukazywany bez... rąk. tongue_prosty.gif Czasem się tekstury na siebie nałożą. To tyle, jak na 45h całkiem, całkiem. A, kuleje też wg mnie pływanie, zwłaszcza, gdy trzeba między jakimiś kondygnacjami pod wodą przepłynąć - jest takie jedno miejsce, gdzie spędziłem z 10 minut i całego tego skarbu w końcu nie znalazłem, bo mój Geralt ciągle się klinował w tym samym miejscu i tonął tongue_prosty.gif Kusza też w sumie jest nieprzydatna, rozumiem, że chcieli urozmaicić rozgrywkę, ale mi się w ogóle nie podoba.

Teraz jak sobie pomyślę, że kupiłem nowego Dragon Age'a na premierę to obecnie strasznie żałuję i uważam, że te pieniądze wyrzuciłem w błoto, zamiast tego mogłem od razu sobie kupić pakiet dodatków do Wiedźmina.. ehh tongue_prosty.gif Na szczęście przede mną jeszcze wiele (mam nadzieję!) godzin w świecie trzeciego Wiedźmina, a nawet jako go ukończę to zagram jeszcze raz, bo jest wiele sytuacji, które później rozwiążę inaczej, by zobaczyć inne tego konsekwencje.

Na razie nie oceniam fabuły, wpierw grę przejdę, ale jak na razie jest bomba. 11/10.

Edytowano przez seba
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos juz tu pisal- wystarczy pochodzić po kowalach w Velen i popatrzeć na asortyment. Prawie każdy ma mapę, która wskazuje położenie jakiejś części jakiegoś rynsztunku. Ja mam juz oznaczoną w ten sposób większość kota i gryfa różnej jakości. Bardzo fajny patent CDP. Zamiast latać i szukać na ślepo, albo zagladac do internetu, można taką informację zdobyć samemu w łatwy sposób.

Tymczasem wrocilem na 2h do Białego Sadu, znalazłem 3 miejsca mocy i schematy dwóch wiedzminskich mieczy, z czego srebrny mimo drugiego poziomu okazał się być lepszy o 35 pkt obrażeń od miecza, który ja nosilem na poziomie 6 smile_prosty.gif Teraz chyba zrobię parę zadań glownych, żeby szybko przebić się te 1,5 poziomu wyżej i zacząć nosić pierwsza wersje gryfa.

Hm, to te mapki dają namiary na różne sety?

Mam gdzieś 4 mapki kupione, części od 1 do 4, wszystkie dały mi namiary na kota, więc bardziej się nie interesowałem, bo myślałem, że innych już nie ma.

Podpytam jeszcze o zadanie na rzadkie karty od

Zoltana

:

Sklepałem Zoltana i Vernona. Teraz mam pokonać Lamberta, ale cały czas pokazuje mi jego znacznik w Kaer Mohren. Nie mam jak tam podróżować. Czy on pojawi się później w Novigradzie, czy jednak da się dostać do Kaer Mohren?

Edytowano przez SniperV
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, to te mapki dają namiary na różne sety?

Jak najbardziej. Niedzwiedzia co prawda jeszcze nie znalazłem, ale skoro w większości jest on na wyspach, to najpewniej namiary na niego mają kowale stamtąd. Jednak kota i gryfa dają w Velen. Z gryfa mam juz odkryte kilka jakości. Z tej standardowej wszystko prócz mieczy, ale nie byłem jeszcze w wielu wioskach i jestem pewien, ze tam je znajdę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zły - okazało się, że dokumentnie spartoliłem quest z Baronem i muszę wczytać save, żeby inaczej rozwiązać jedną kwestię.

Denerwuje mnie, że za questy, które są na szaro nie dostaje się XP. Ogranicza towg. mnie swobodę i teraz robię questy wg.poziomu, co jest denerwujące. Mało tego - zauważyłem, że zrobienie zadania z wyższego poziomu niż jesteś owocuje znacznie wyższym XP. Takim sposobem robiąc misję w Novigradzie na 6-7 poziomie sypało mi po 250, 500XP.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedzwiedzia co prawda jeszcze nie znalazłem, ale skoro w większości jest on na wyspach, to najpewniej namiary na niego mają kowale stamtąd.

Ja znalazłem w Velen albo Novigradzie, ale po jej przeczytaniu nie uaktywnia mi się zadanie. confused_prosty.gif Damn, będzie trzeba szukać na swoją rękę. Inna sprawa, że chyba jednak pozostanę przy zestawie kota, bo ma bonusy do szybkich ciosów, których głównie używam i które rozwijam.

Swoją drogą jeżdżenie po świecie nawet tam, gdzie nie ma znaków zapytania też jest opłacalne, bo zdarzają się jakieś małe zadanka. Eksplorowanie w tej grze jest niesamowicie przyjemne.

@UP

Myślę, że nie tylko Ty go spartoliłeś, ja również. ;) Ale nie wczytywałem gry, konsekwencje to konsekwencje.

Edytowano przez Joneleth
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na Waszym miejscu nie wczytywał tylko grał dalej i żył z tymi wyborami - przynajmniej ja tak robię i bawię się super. Fakt, że 2 questy nie potoczyły się tak jak bym tego chciał, ale to dlatego przejdę sobie na spokojnie po raz drugi grając i podejmując decyzje nie tak jak uważam, ale tak, żeby zobaczyć alternatywne zakończenia questów czy też fabuły. Ale każdy niech gra tak, żeby mu to przyjemność sprawiało :)

  • Upvote 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie samo podejście. Gra potoczy się tak, jak się potoczy i nie będę się przejmował, jeśli okaże się, że jakiś wybór sprawił, że jestem z jakąś sprawą w lesie. Zresztą podobnie jak Ty chyba jednak kiedyś zagram drugi raz bardziej bezwzględnym i nastawionym na Nilfgaard Geraltem. Ale do tego najpierw trzeba skończyć grę choć raz (a trooochę to zajmie) i poczekać ze 2 lata na zakup nowego sprzętu, żeby doświadczyć gry w ultra, a nie w średnich jak to ma miejsce teraz :)

  • Upvote 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też żyję z konsekwencjami, ale na tym zadaniu (Baron) mi zależało i przez dość bzdurny wybór, wydawało by się bez związku, całość się posypała. Poza tym - jedyną grą jaką przechodziłem więcej niż raz było Diablo, a i tegoż może dwa razy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kusza też w sumie jest nieprzydatna, rozumiem, że chcieli urozmaicić rozgrywkę, ale mi się w ogóle nie podoba.

Też tak myślałem, a potem odkryłem bełty wybuchowe, które sprawiają, że przeciwnik staje na chwilę w płomieniach co daje chwilkę na wytchnienie bądź pochlastanie bezbronnego mieczem. Nawet jakiegoś potwora ze zlecenia na Skellige zabiłem tylko kuszą, paskudztwo nie chciało wylądować to władowałem w niego kilka bełtów. Kuszę traktuj właśnie bardziej jako support niż główny sposób walki.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP nie opłaca się zbyt duża różnica lvl, tym bardziej nie opłaca się jak grasz na wyższym poziomie trudności.

Zrobiłem sobie wszystkie sety i zauważyłem że opłaca się robić tylko set niedźwiedzia w sumie jak ktoś chce jeden na wyższy poziom(31 lvl) niby się zbroje trochę różnią ale i tak zbroja set niedźwiedzia wypada najlepiej. Trochę lepiej wygląda set gryfa ale to kwestia gustu. Trochę się namęczyłem żeby wszystkie sety porobić sporo czasu i kasy(13k koron+ set niedźwiedzia który miałem już wcześniej zrobiony) ale było warto :D.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jeśli chodzi o sety to ja mam wrażenie, że ich użyteczność zależy od sposobu rozwijania postaci. Jeśli się inwestowało głównie w szybkie ciosy, to najlepszy jest zdecydowanie zestaw kota, bo po prostu jeszcze bardziej podkreśla zalety tego buildu. Set gryfa ewidentnie jest skierowany do osób inwestujących przede wszystkim znaki, a niedźwiadek IMO dobrze się sprawdzi przy postaci nastawionej na alchemię, będącej bardziej tankiem niż szybkim zabójcą (na tyle, na ile realia wiedźmina na to pozwalają). Aczkolwiek wiadomo, że nikt nikomu nie zabroni tego mieszać.

Apropo, mam problem:

wykonałem zadanie dla Triss "Teraz albo nigdy" przed zrobieniem questa dla Radowida "Wróg publiczny" no i mam zgryz. Merigold popłynęła w siną dal i nie mogę jej dać kryształu z megaskopu, stąd moje pytanie - jest możliwość wręczenia tego przedmiotu Yennefer? A jeśli tak, to w którym momencie? Specjalnie popłynąłem na Skellige, coby tego questa wykonać, a na razie nie mogę o krysztale z nią porozmawiać :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Mam się spotkać z Vernonem pod Drzewem Wisielców ale jego tam nie ma. Co robić?

A, jeszcze jedno: Znalazłem tę magiczną figurkę jak wykonywałem zadanie dla Zoltana ale Triss popłynęła do Koviru. Da się o niej porozmawiać z Yen?

Edytowano przez korred02
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu wcześniej pytał, gdzie zdobyć petardę "Księżycowy pył". Znalazłem zielarza, który posiada tą jak i wiele innych ciekawych receptur (np. Biała Mewa, Wilga, Dekokt Raffarda Białego). Zielarz znajduje się w pobliżu Oxenfurtu, a dokładniej, tu: http://i.imgur.com/oajibKC.jpg . Mam nadzieję, że komuś pomogłem. smile_prosty.gif

Poza tym, pograłem już trochę i widzę kilka wad. Jedną z nich jest wspomniane ustalanie zadań pod dany poziom, i wynikające z tego niedogodności. Jeszcze większą wadą jest, według mnie, zrezygnowanie z systemu przechowywania swojego ekwipunku w karczmach, co było możliwe w poprzednich częściach. Mam np. różne zbroje wiedźmińskie, a nie opłaca się nosić ich wszystkich w ekwipunku. Jest jakieś miejsce, gdzie mogę składować ekwipunek? Czy może mogę zostawić go w pierwszej lepszej skrzyni, a ten nie zniknie?

@Draagnipur, dzięki, chyba wiem, o jaką misję chodzi, ale na razie mam na nią za mały poziom. Gdyby ktoś był tak miły i potwierdził, ewentualnie ja to zweryfikuje, gdy już będę mógł.

Edytowano przez Kirrin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropo, mam problem:

wykonałem zadanie dla Triss "Teraz albo nigdy" przed zrobieniem questa dla Radowida "Wróg publiczny" no i mam zgryz. Merigold popłynęła w siną dal i nie mogę jej dać kryształu z megaskopu, stąd moje pytanie - jest możliwość wręczenia tego przedmiotu Yennefer? A jeśli tak, to w którym momencie? Specjalnie popłynąłem na Skellige, coby tego questa wykonać, a na razie nie mogę o krysztale z nią porozmawiać confused_prosty.gif

A, jeszcze jedno: Znalazłem tę magiczną figurkę jak wykonywałem zadanie dla Zoltana ale Triss popłynęła do Koviru. Da się o niej porozmawiać z Yen?

Jak na razie to jest największa wada gry ;] Misja Teraz albo nigdy za wcześnie pojawia się w dzienniku i można ją nieświadomie wykonać. Gra w żaden sposób nie sugeruje że prze wykonanie tej misji traci się sporo zawartości ;/ Również miałem taką samą sytuację i nic na to nie mogłem poradzić ;/

Może przy ponownym spotkaniu z Triss pojawią się odpowiednie opcje dialogowe choć w to wątpię ;/ Osobiście i tak zamierzam przechodzić to drugi raz po przejściu pierwszej i drugiej cześci więc za drugim razem nie popełnię tego samego błędu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...